Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lucia.688
11. nov 2008

podobny problem ako ma mayulka, s tymi lekarmi a zmluvami v nemocke zaujima aj mna...ako je to teraz v tej nemocke, mate s tym skusenost, volate si lekara k porodu? su ochotni prist?
ja som bola u resetu a pytala som sa ci by prisiel aj k porodu a on ze cez den neni problem ale ze horsie to je po 16etj, lebo to treba na zmluvu...tak som sa ho pytala, ze ci bol ochotny aj v takom pripade prist, a moc nadseny z toho nebol, neviem ako to tam teraz cele je, ale nejak to ta nemocka dokaslala s tymito zmluvami, nikomu sa do toho moc nechce, teda aspon co ja som sa stretla...mate nejaku skusenost?

lyongirl
11. nov 2008

ahojte, tak bola som na tom 3Dčku. Uterák som na vašu radu nebrala, pretože si ho neberiem ani k svojmu dr., pretože on tam len "frcne" troch gélu a na to mi stačí 1-2 hartipy, no ale lekár sa hneď opýtal, či mám uterák a keďže som nemala, tak bol taký milý, že mi doniesol a sám mi ho zastčil a dal na rifle, čiže nič nebolo mimo, teda ale on toho gelu dáva 😕 , až som mu to povedala a on, že prečo by mal na mne šetriť, tak som mu povedala, že u môjho dr. som to nezažila. Len som bola zhrozená z čakania, nechcela by som byť jeho pacientka, boli sme tam o 6:50 a 13 v rade, zobrali ma o 12tej na obed, skoro ma tam porazilo. No a čakáme chlapca, dr. povedal, že na milion %, tak máme dilemu s menom ☹ , vôbec nevieme aké. Ináč dr. bol fakt super, môžem len odporučiť 😉 . Tak sa majte, idem oddychovať, lebo nevládzem.

mayulka
11. nov 2008

Debbie, ja som bola vo vnutri skoro medzi poslednymi pred 11, mala som na sebe cierne nohavice a take blede tricko s dlhym rukavom a na krku privesok, vlasy ostrihane pod usi. Oficialne sme sa s doktorkou dohodli, ze si vypisem zmluvu na jej meno a o tyzden mi podla ultrazvuku povie, ako to vidi s porodom. Dnes mi akurat stihla tak na rychlo povedat, ze som zatvorena a ze to vyzera az na vianoce. A kedze mi pred tym povedala, ze by nerada stravila vianoce v porodnici cakanim na moj porod, tak my jedine z toho vychadza, ze sa bude vyvolavat. Kamaratka, co ju mala zazmluvnenu, tiez sa do terminu spontanne neotvorila a nakoniec to rieslili vyvolackou, ale vypytat sa to asi neda. Ale pocula, ze vela lekarov to tak riesi, hlavne ked sa dohodnu a zena sa spontanne neotvara. tak sa porod naplanuje.

lucia 688, lekarka bola v pohode, sestricka nachystala zmluvy, doktorka so mnou hodila rec, ako to vidi ona, pozrela termin porodu a povedala ano. V zasade, ak nema planovanu dovolenku, tak suhlasia a dohodnete sa. Sestra rodila u Resetu a tiez sa dohodli a bolo to bez problemov, bola spokojna.

sissik
12. nov 2008

luongirl a foto mas? hod nieco do albumu, sme zvedave😉
uterak sme radili zobrat, ale suknu nebolo treba 😉

lili24
12. nov 2008

ahojte,

byvam sice v okrese HC ale som rodena trnafcanka 🙂 a aj som rodila MAYULKA v tt u dr. stefanikovej na zmluvu.
do poslednej chvile to na zmluvu nebolo, az dva dni pre porodom sme sa dohodli ze to bude lepsie, ze pride kedykolvek, skratka istota. tak sme to dali na zmluvu. inak podpisanu som ju nemala este ani v den porodu ale vsetko to dodatocne vybavil manzel.
a som rada ze sme to dali na zmluvu, pretoze ako na potvoru mala prave po sluzbe...ale kedze bola zmluva tak mi to bolo jedno... 😉
a co sa tyka samotneho porodu SUPER, je to prijemna zenska, mila, vsetko mi hovorila co sa prave deje, robi. moj druhy vyber bude zase ona, urcite!
takze asi tak 🙂

debbie
12. nov 2008

Dobré ránko maminečky, som tu len na skok, idem s materskou na urad, včera som ju dostala...sa mi nechce do tej zimy ale ked mosííííš tak mosíííš.... 😀
Mayulka no niesom si istá ale asi sme boli aj v ordinácii spolu.... 😅 ja som mala modré tričko a rifle ... 😀 a so mnou bolo dievča čo malo bledé tričko a krásny prívesok ktorý som obdivovala..... 😲 ....a mala červené topánky na šnúrky tuším brúsená koža...si to bola ty?Aj si berieš do pôrodnice veci pre babetko, možno sa tam stretneme ja mám termín tiež pár dní pred vianocami... 😀
Kedže je dr.naša známa neviem ako to budeme mať či budeme zmluvu písať alebo nie ale som sa jej ani nepýtala, zdalo sa mi skoro a ja mám aj kartu u nej som bola na rizikovom od začiatku.....
Vyvolávajú až ked neporodíš v terníme.... 😖 ja by som prijala keby aj o týždeň skôr, už teraz nevládzem.... 😅 a ako mi každá mamička hovorí....počkaj bude ešte horšie...to už fakt nemôžem počúvať.... 😖 tak ja sa idem načančať a letím a pozriem si vás po obede ku kávičke hhihihihi...papa

lyongirl
12. nov 2008

no sukňu som nemala, ale ani uterák 😀
foto hodím, len čo mi ich tato pošle mailom, lebo mi ich skenoval, aj tlačil ešte, ale akosi neposlal, no a fotiť a hádzať do PC, to sa mi nechce a pritom potrebujem manžela, keďže to všetko sama neviem 😉
Ináč nie sú tie fotky nejaké extra, krpec bol otočený celý chrbátikom, čiže dr. si ho musel celého natáčať, nechcel sa ukázať a pol tváričky si zakrýval ručičkou, dokonca aj to pohlavie neviem kedy a ako videl, lebo ja som videla veľké hovno 😀 . U môjho dr. na 2D som pri prvom videla, že to je pipík, aj mi to ukázal, ale tu nie, tak stále v kútiku srdiečka dúfam, že to bude slečna a ako povedal Brešťanský, ani UTZ nie je Ježiško...., ale zas tvrdil, že je to chlap na milion %, tak on sa tak ľahko veru nezmýli! No uvidíme, len s menom máme tie problémy, nechceme klasické slovenské meno, keďže už máme Alexa a zahraničné priezvisko, ale akosi sa nám s mužom nič nepáči a nevieme sa dohodnúť. Keď sa nám aj meno páči, tak zdrobnelina je nezmysel a chceme krátke meno.....

mayulka
12. nov 2008

ahojte,

debbie, asi sme tam boli spolu, podla tvojho podrobneho popisu, naozaj som mala cervene topanky 🙂 Kedy mas presne termin??? ja mam 19.12. Som zvedava, ako mi dopadne o tyzden ten ultrazvuk a co mi doktorka povie, lebo moj doktor mi pri kazdom ultrazvuku a aj v HC pri 3D hovorili, ze babo je asi starsie o 10 dni. Doktorka sa mi zda velmi mila a som rada, ze ma neodmietla na zmluvu. Veci pre babetko zvazujem, asi to urobim tak, ze si ich pobalim a ked sa maly narodi, tak mi ich manzel donesie, aby som nesla ovesana ako vianocny stromcek a niekde to tam na prijme nenechala. Ten zoznam, co nam dali, tam skoro nic nebolo. Aj si chces vybavovat izbu???

maminy, ktore ste porodili, ako je to hned po porode s dojcenim??? Treba si babetko vypytat, alebo ho automaticky donesu. Myslim tie 2 hodiny po porode. Aj ste niektora odmietli dokrmovat???

sissik
12. nov 2008

ahojte
dnes som na poradni dostala zoznam veci do porodnice. ked som povedala, ze som zbalena, sestricka vyvalila oci 😀 a ked som povedala, ze vo velkom kufri, tak ze si to mam aspon rozdelit v kufri tak, ze veci co budem potrebovat na porod mam dat navrch. lebo ze na vzdycharni aj na sale je malo miesta a takisto aj na izbe a nebudem si to mat kde ulozit. a vraj sanitari tiez gulaju ocami,ked maju prenasat aj zenu aj kufor.
vsak nech gulaju, kufor bude na kolieskach a ked ho nezvladne odniest chlap, zvladnem to sama. vsak oni su predsa slabsie pohlavie 😀

krtko.
12. nov 2008

sissik,a u koho si bola?
lebo ja som tiez bola dnes v nemocke na krv a pre vychadzky

sissik
12. nov 2008

ja som bola este u mojho dokiho v ambulancii 😉

petusaaa
12. nov 2008

sissik, no to by som ta chcela vidiet, ako po porode vlacis kufor 😀 😝 to asi nie. ja som mala 1 velku tasku a 2 igelitky a sanitar iba poznamenal, ze ci som uz lezala na rizikovom pred porodom, ked mam tak vela veci, tak som iba povedala nie. to jedine som dokazala zo seba povedat. toho sanitara uvidite na 2 minuty, tak vam to moze byt jedno. veci pre maleho si zoberte urcite. moj maly mal uplne opuchnute oci a cely bol z neho vyhadzany

v tom dojceni vam neporadim. ja viem, ze deti nosia vacsinou po prvej vizite, ked ste porodili navecer alebo v noci. oni vas nechaju oddychnut a je to tak dobre podla mna. ja by som sa hned po porode nevedela o maleho postarat.

a odmietnut dokrmovanie??? mne mliecko nastupilo az na 4 den po porode a to bolo len kolostrum. asi by si nevydrzala ten pohlad a dala mu aj umelu. ale samozrejme sestricky tam podporuju dojcenie a prikladat co najcastejsie 😉 umelu aj caj si musis chodit pytat, oni ti ju nijako nenutia. 😉

sissik
12. nov 2008

petusa vsak kufor na kolieskam
ch mozem tahat, ked ma budu viezt na voziku alebo posteli, nie? 😀
a ked bude poznamky hadzat pri mojom kufri, tak sa asi nezdrzim a poviem mu, ze keby som si nemusela do nemocnice dosniest vsetko a este aj teplomer, tak by som taky kufor nemala.
mna tam budu nenavidiet 😀

petusaaa
12. nov 2008

sissik 😀 😀 😀 neboj, oni maju taky special dvoj poschodovy vozik hore sa vezies ty, dolu batoziny.
ozaj, toho manzela si uz prehovorila?

sissik
12. nov 2008

no tak potom ziadny problem s batozinou. radsej pojdem s jednou velkou taskou ako s 15 malymi.
este som neprehovorila, musim na to ist velmi opatrne. teraz ho oboznamujem s tym, ze chcem epi a teda nebudem zla

mayulka
12. nov 2008

dakujem za nazor o dojceni, celkom si ma petusaaa potesila, ze sa aj v tt nemocnici staraju o dojcenie. co chodim teraz na prenatalnu poradnu k jednej znamej, laktacna poradkyna nam vravela, ze to kolostrum je uz teraz v cecuchoch a prve dni staci babetko to kolostrom v takom malom mnozstve, dolezite je prikladat. na 4 den ma zena preto viac mlieka, lebo organizmus sa prisposobuje potrebam babetka, tak to mu je aj okolo 3 mesiaca, ked si zeny myslia, ze maju malo mlieka, ale vzdy trva asi 4 dni, kym sa mnozstvo mlieka upravi na potreby babetka. cajik ani dokrmovanie sa vobec nedoporucuje, tak uvidim, teoria je jedna vec a prax druha, ze ano 🙂

rienka
12. nov 2008

Ahojte tehulky. Nečítala som vás už od piatku a mám šancu len pár na minutiek prísť pozrieť 😉 . Už sme štyria 🙂 🙂 🙂 Miško sa narodil 7.11. 13:15 48 cm 3110g. K prikrmovaniu iba toľko, že absolutne súhlasím s Petkou. Ja som malého trápila dosť dlho, lebo som si myslela, že ho potom na prsník neprehovorím ☹ Našťastie tam bola super sestrička a nevtrieravo navrhla v 3. noc cca o 3 hod, keď som už nevedela čo robiť, aby som mu dala iba trošičku ( 30ml)... On sa upokojil, pospal si (aj ja) 😅 a hneď to bolo veselšie... Prsník berie bez problémov ďalej.... Za celé obdobie, a bola som tam do utorka, sme si dali 3x a dnes je čisto na mojom......

debbie
12. nov 2008

Ahojte maminečky,
sissik, ja si beriem tiež iba jednu tašku, mestilo sa mi to tam všetko... 😀 a to asi nechám župan doma lebo mi tes vravela že aj ona mala a nepoužila ho vraj tie ich si menila denne a tak to bolo aj s košeľou. Vezmem si len jednu igelitku s minerálkou a dákou svačinkou pre mužíčka....ak by to trvalo trošku viac.... 😀 Tebe už dali papier do pôrodnice? Ja som ho dostala až teraz v 35tt..
mayulka tak sme boli spolu... 😀 asi sa budeme stretať a možno aj porodíme dáko naraz , ja mám termín 22.12.ale tiež mi dr. vravela že je malá o týždeň staršia tak dúfam že sa aj na pôrodnu sálu dostaneme skorej.... 😀 Ideš s partnerom?
Ja idem do poradne až za dva týždne...a uvažovala si aj nad epi... 😒 ,ja si ju pôjdem zaplatiť skôr ako mi poradila dr. ak nebude treba, tak mi vrátia peniažky....
Veci pre maličkú si zoberiem, a ak by ich nebolo treba ľahko ich donesiem domov... 😀

mayulka
12. nov 2008

rienka, asi mas pravdu, ked to nejde, tak to nejde. ale som rada, ze to prikrmovanie nerobia automaticky a ze si nemala potom problem s dojcenim. Gratulujem k Miskovi, narodil sa Ti v termine? Ak budes mat cas, skus napisat nieco z nemocnice, co by sa nam buducim mamickam este hodilo, pripadne na co si mame dat pozor .....

Debie, ja som si ten zupan zabalila a vecicky do nemocnice pre maleho si tiez nachystam. Epi by som chcela, ja to budem platit spolu s tou zmluvou a kedze manzel chce byt pri porode, tak to zaplatim uz vsetko naraz. Asi sa budeme teda stretavat, ja idem sice uz buduci tyzden ale potom o dva tyzdne tam uz budeme asi obe spolu. Nevies o od kolkej rana tam uz dr. byva? Mne vraveli, ze mam chodit az na 9-tu, ale na dverach je, ze ordinuje od pol 8.

lyongirl
12. nov 2008

rienka, gratulujeme k drobčekovi!

rienka
12. nov 2008

Mayulka malý prišiel podľa mňa v termíne. 😵 Ja som dr tvrdila(podľa počatia 😀 ) že to bude 8.11 Dr sa mi smial, že to tak nefunguje a termín som mala 18.11. Miško sa prihlásil 7.11.. Neviem čo by Vás zaujímalo z nemocnice. Ja som bola druhorodička apsolútne bez zdravotných problémou, takže mňa si moc sestričky nevšímali , ale keď som čosi chcela, boli ochotné... Malý mal iba ten ich dermatologický problém, takže kúpeme otrubách, inak v pohode, takže takisto, dali mi ho na izbu a moc sa o neho tiež nezaujímali, ale keď ich človek oslovil, boli ochotné...
Bavíte sa o županoch, no mne bolo tak teplo, že župan som si dala za celé 4dni , tak možno raz, keď prišla návšteva 🙂 neviem či sa oplatí svoj, ale niektoré mamičky poctivo nosili ten svoj . Myslím, že v poslednej izbe bolo chladnejšie, tak tam sa im hodil...

sissik
12. nov 2008

rienka blahozelam k miskovi, nech pekne rastie a je zdravy a dobry 😉
kuria uz v nemocnici? ak ano, je to tam velmi prekurene? lebo teplo nemam velmi rada a podla toho by som si zobrala alebo vyhodila zupan z kufra

rienka
12. nov 2008

Na môj vkus prekurujú. Mala som zo sebou el. hod aj s teplomerom . Najmenej tam bolo 23 a najviac (a to väčšinou) 25 a na novorodeneckom ešte viac....

sissik
12. nov 2008

fiha, to kuria ako besni 😲 nemozem tam pobehovat v podprske a novavickach, ze? 😀
zupan asi ostane doma

debbie
12. nov 2008

Mayulka, a čo budeš brať malému a koľko? Ja budem brať asi body a overáliky, čiapočku a rukavičky. Izbu si zajednávať nebudem ved aj tak su na nadštandardke zakázané návštevy a sama tam ležať 4dni.... ☹ takto dúfam že budem na izbe s dákou mamičkou s ktorou si pokecáme,poradíme si navzájom a prípadne ked pôjdeme do sprchy si postrážime detičky... 😀
No to s doktorkou je to tak, všeliak....môžeš chodievať na osmu a sestrička ti urobí tlak, moč a monitor a ten tuším trvá dlhšie, potom sa spýtať kedy príde dr. a prípadne odbehnúť si dovtedy s tým že si tam knižku nechá a pôjdeš ako prvá je to dobré lebo niekedy príde o deviatej a urobí len dve-tri pacientky a ide k pôrodu alebo na cisársky a to sa teda čaká aj hodinku kým zase príde, alebo prísť o deviatej vtedy chodí dr. aj ked nie vždy, a pôjdeš ked prehliadne tie čo tam boli skôr.... 😀 je to taká lotéria vždy. Som to teda napísala dúfam že si rozumieme... 😅
sissik ty ideš v polke januára, to budú kúriť určite 😀 ani ja nemám rada teplo a prekúrenie ale tak musia kôli drobčekom a teraz ako mi je stále teplo.... 😖
Tak ten župan beriem...keby niečo zoberie ho muž domov.
rienka dodatočne gratulujem a želáááám hlavne zdravííííčko a nech malý krásne rastie.. 😅

lyongirl
12. nov 2008

baby, mne sa malý narodil 9. apríla a to ešte kúrili o dušu, ale keďže bol na JISke, tak sme maly celý deň otvorené okno a v noci sme sa potili a spali odokryté...

petusaaa
12. nov 2008

rienka gratulujem 😉

no s tym prekurovanim je to pravda. ja som spala pri radiatore a to bola hroza. ale ako mamicky, ktore tam boli so mnou zobrali deticky prec, tak som otvarala. a aj ked tam deticky boli, tak im dali capicky a prikryli ich a otvorili sme. lebo pre male to tiez nie je dobre take prekurovanie. kopec bacilov. fuj 😅

zupan som tiez pouzivala erarny. ja som mala taky hruby, chlpaty a bolo v nom fakt horko.

sissik 😀 tak pomaly na to chod, ale aby si to stihla 😉 lebo je to fakt super, ked je tam niekto s tebou. skus mu dat precitat nejake clanky, co pisali tatovia, ktori boli pri porode

sissik
12. nov 2008

vsetci v okoli, co boli pri porode hovoria tomu mojmu, nech ide. tak uvidim, ci ho nejak presvedcim.
skor nechcel ist ani na 3D utv a potom bol vyteseny jak male decko. mozno si to rozmysli aj pri porode.

petusaaa
12. nov 2008

sissik: to presne robil aj moj. ze naco 3D, sak ho vidis na 2D a tak... a nakoniec bol vyteseny. a aj z porodu

bubaczik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre