Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vlnka26
14. dec 2008

dievcata, ta poradna v nemocnice je na ktorom poschodi? Dakujem

mayulka
14. dec 2008

vlnka, ta poradna je na prizemi, hned ako vojdes do vstupnej haly, za napojovym automatom doprava. Je tam aj papierovy napis, porodny prijem a ambulancia rizikovej tehotnosti.

trikit
14. dec 2008

Debbie, ja som mala pri sekcii dr. Stefanikovu ale v celkovej anestezii. Mne sa to zdalo lepsie ako spinalka (nemala som take bolesti ako ostatne baby po spinalke) a dr. Stefanikova je super lekarka, aj zena. Chodila ma kazdý den pozerat i ked toho mala vela a malicku vzdy popestovala. Pri sekcii su vzdy dvaja lekari, a naj kombinácia je Stefanikova - Deckov, vravi sa to po celej porodnici (ja som lezala 3 tyzdne na rizikovom a 2 na sestonedeli tak to viem) a mala som ich aj pri porode, takze vlastna skusenost 🙂 Drzim prsteky nech vsetko dobre dopadne.

petusaaa
14. dec 2008

trikrit, no ja som s deckovom nebola moc spokojna. ale sekcia je o inom ako prirodzeny porod...

lucia.688
14. dec 2008

debbie idem v pondelok, hovorila že sa mám prísť ukázať, aj v piatok som tam bola, ona dobehla dole a vzala ma do tej ambulancie čo je na príjem...viem že tuším inak má len utorok, ale neviem, asi sa to dá aj takto, pomimo keď treba...aj tú stredu som tak bola, šak vlastne aj ty...ja ju nemám na zmluvu, ale je to kamarátka manželovej tety, tak sme sa dohodli, lenže keby tam ona nebola a príde to na mňa tak samozrejme prísť nemôže...vy to máte na tie zmluvy?ako to potom funguje? musí ti prísť hocikedy, alebo sa to robí na vyvolanie, že si dohodnete presný datúm...a prečo by si mala ísť cisárskym, kvôli tomu že je malá väčšia? budem ti držať palce aby si dobre dopadla ten utorok, potom napíš ako to vyzerá...

soncam
14. dec 2008

Baby caute asi robím poplach, ale ako je to s odtekaním plodovej vody?

soncam
14. dec 2008

Viete stále mám taký pocit že musím cikať aj intimku mám trochu vlchkú.Zajtra mám termín, ale v piatok som bola na poradni a Dr. mi povedal že to tak skoro nebude. Bojím sa ísť do nemocnice že si ma tam hneď nechajú. Dása nieaký test kúpiť v lekárni alebo ako?

lucia.688
14. dec 2008

soncam-ja moc o tom neviem, ja čakám ešte na prvé..ale test na to sa dá tuším kúpiť aj v lekárni...skús zavolať do lekárne, trebárs v tescu, daj si ju vyhladať a možnos a tam dá zavolať...
to som ti zas moc neporadila, ale tak apsoň niečo ☹

lucia.688
14. dec 2008

ja by som asi išla do nemocky, keď si si neni istá a niečo ti odtieklo, veď pri najhoršom ťa pustia domov...

gucz
14. dec 2008

soncam test Ti spravia v nemocnici, radšej by som tam šla osobne 🙂

mayulka
14. dec 2008

sonca, urcite kupis test v lekarni, bud v maxe alebo v tescu. Plodova voda ti moze odtekat postupne, hovori sa tomu, ze len tak pocvkrava alebo aj naraz. Kamaratke odtekala plodova voda od polnoci stvrtka a rano o pol 5 v piatok dostala prve kontrakcie a az okolo pol 4 poobede isla do nemocnice. Dcerka sa jej narodila o pol 7 vecer. Neviem, ako v TT porodnici, ale ked sestra rodila v BA, tak od nej chceli doniest vlozky, kde jej voda odtekala, aby jej mohli urobit test, ci to bola naozaj plodova voda.

mayulka
14. dec 2008

a inak, ak by to bola plodova voda, tak babo by sa malo narodit do 24 hodin, takze by si ten odchod do nemocnice asi nemala moc odkladat

soncam
14. dec 2008

Vďaka za rady. Nieako sa to ustálilo. Uvidíme večer. Zajtra idem takči tak na poradňu.

debbie
15. dec 2008

Ahojte babenky, v noci ma zobudili silné MS bolesti už som sa tešila že to je už tu no po 3 hod.prešli uplne... 😖
Soni tak ako holka tuším nám rodíš .....dúfam že po poradni prídeš a povieš ako ste dopadli.To s tou vložkou jeaj v TT ak ti nasiakne a máš podozrenie treba ísť aj s ňou do pôrodky je to presnejší test ako ked ti odtekať prestane a PA nevie čo to bolo či plodovka alebo moč.... 😖
Mayulka vidím že sa aj ty držíš, tak dáme zajtra stretko.... 😉
Baby tie opuchy nikomu nezávidím v noci mám ruky ako nafúknutý balóno nohách ani nehoborím a tá bolesť kĺbov..... 😢 ☹ ani minerálku neviem otvoriť.... ☹ au
Tak sa držkajte ved to máme za pár.... 🙂 papa zastavím sa po obede s kávičkou 😀

soncam
15. dec 2008

No čaute som po poradni. Nič sa nedeje voda neodteká, ale na utz. mi zistili oligohydramnion - menej plodovej vody kam sa mi stráca. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Inak prietoky a srdiečko sú super. Máme okolo 3500g. opäť idem v stredu. ozaj zavretá a vysoko ☹

gucz
15. dec 2008

sonca moja svokra mala pri mojom manželovi menej tej vody a prenášlala ho takmer tri týždne, museli jej ho vyvolávať. Ale prečo to tak bolo to neviem, bolo to už dávno. A MM mal vyše 4,5 kg pri narodení a okolo 53 cm

debbie
15. dec 2008

Tak poobede som akosi nemala čas, bola som na pošte poslať vianočné pohľadnice, a potom som sa pustila do plnenia a zdobenia koláčikov, už len dva druhy a mám napečené.... 😀
Soni mám komošku z krupiny a tá mala málo plodovej vody a zistili jej to už v 33tt bola aj v nemocnici s tým, TP mala teraz 16.12. no vzhľadom na tú vodu jej robili 3.12.cisársky malá je zdravučká, vraj mala tú vodu už nie ok☹ tak boli radi že sa rozhodli správne. Dúfam že som ta tým nenaplašila, lebo to nebol zámer, len píšem čo o tom viem ja. Tak sa držkaj a dúfam že sa babatko vypýta samé... 😀

petusaaa
15. dec 2008

soncam, ak ti odide plodovka, tak by si hned mala ist do porodky a necakat. ved mne odisla plodovka, este som sa pol hodinku zdrzala doma a keby som sa zdrzala o par minut neskor, tak som mohla porodit na ceste alebo to maly nemusel prezit... takze tak. ak si nie si ista, tak si chod kupit ten test plodovky. predavaju to v lekarni. mne plodovka odisla tak, ze som si sla lahnut po tom, co som si myslela, ze plany poplach. a zrazu citim, ako by som sa pocikala. a ked som vstala, tak zasa. nebolo toho vela mozno deci, no odchadzala mi stale az do porodu. nakoniec mi tusim este aj prepichli vak.

soncam
16. dec 2008

No baby mne tá plodová voda neodchádza. Mne sa jednoducho stratila 😅 asi . Ešte pred 3 týždňami mi na utz povedali že malá váži 3kg a zodpovedá tomu týždňu v ktorom som bola možno aj trošku je väčšia rozmerovo. A teraz som z tej tabulky vyčítala že sme 37 + 5. Tak zajtra idem a budem to riešiť s dr. s mužom sme sa rozhodli že zaplatíme tých blbých 7 tisíc. a nech mi to buď vyvola alebo spraví cisarsky.

bebca
16. dec 2008

ahojte kocky

soncam - to ti vobec nezavidim, tolko take brusisko nosit...
ja uz neviem co s mojim, uz by som to chcela mat za sebou.... 😎

bershka
16. dec 2008

baby, má tu niektorá z tt a okolia termín na február/marec ???

debbie
16. dec 2008

Ahojte babenky, tak už sme konečne doma, dnes to bolo u dr. katastrofa.... 😖 mala od rána dve sekcie a tretia prišla nečakane z nemocky sme odchádzali o 15. a bola som tam od 8.30 no strašné....boli sme aj na utz, všetko o.k. až na to že sa potvrdilo že je malá už dosť veľká, držkajte nám palčeky vo štvrtok sa mám hlásiť o 8.30na príjme máme plánovanú sekciu na piatok....😖 už sa teškáme, aj mám strach také zmiešané pocity....
Ozik mayulka to už má asi za sebou, neprišla dnes už do poradne a lucka dnes stepovala pred príjmom s taškou a čakala na dr.tak aj tá je asi už mamička.... 😀alebo už čochvíľa bude... 😅
soni tak to vybav nech tu už nestrašííííš sama a možno nás tam aj zastihneš...

petusaaa
16. dec 2008

soncam, veru, radsej nech s tym uz nieco robia. moj dr si bol tiez isty, ze maly je o dva tt mensi, ze mame cas. no neviem si predstavit, ze by sme tak dlho cakali.
debbie, fuuha, tak si sa dockala. drzim ti palce, nech sa ti vsetko pekne podari. a uzi si vanesku. a hned sa nam ozvi, ked prides domov 😉

lyongirl
16. dec 2008

bershka - ja mám termín na marec, ale až 28, čiže to môže byť aj apríl.....
A ty si priamo z TT?

vlnka26
16. dec 2008

Debbi ja som bola v nemocnici dnes tiez, prvy krat, ale skoro ma tam porazilo. Tolke cakanie, ale stalo za to, lebo na utr. mi povedala kolko mala vazi, co ma potesilo. Vo stvrtok drzim palce, nech vsetko dopadne dobre. 🙂

krtko.
16. dec 2008

bershka,ja mam termin 12.2 😉

sissik
17. dec 2008

debbie tak si sa konecne dockala, drzim palce, nech vas pustia na vianoce domov 😉

marianeta
17. dec 2008

Caute kocky.
Sice sem nepatrim,ale citam o tej plodovej vode.
Mna ked prijali do porodnice(v TT) este pred terminom(malinky mal tachikardiu)tak lekar co ma prijimal mi robil aj utz a povedal,ze mam malo plod.vody.
Na druhy den mi robila utz ina lekarka a ta zas ze jej je dost.
No a ked mi robili sekciu tak voda bola zelena maly skoncil na druhy den na JIS-ke kvoli infekcii.
Samozrejme nechcem strasit,len mi nejde do palice z coho ta zelena voda.

Drzim Vam vsetkym palce 🙂

petusaaa
17. dec 2008

marianeta a tp si mala podla coho urceny? neuricli ti ho nahodou zle? pretoze zelena voda byva vacsinou ked prenasas a babo je tam dlho

marianeta
17. dec 2008

Petus.
Tp mi moj gyndos vyratal podla PM na 28.3.08 sekciu mi robili 27.3 a tiez ma napadlo,ze asi bude zle termin vyratany.No uz sa to nedozviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre