Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tesorino
7. aug 2008

ja som nic take nepocula

petusaaa
7. aug 2008

tes: mrkni sem: http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f... ja fakt neviem, asi sa skusim spytat na poradni, co mi odporucia

tesorino
7. aug 2008

vyskusaj sa opytat, potom nam daj vediet, ale asi 100 ludi 100 nazorov 😒

tehulka4
7. aug 2008

no myslim, ze gabuliiik, to uz ma za sebou..neviem ci ju nahodou moja mama nwvidela uz dnes s kocikom... 😉

tesorino
8. aug 2008

super tak by nas mohla informovat ako to vsetko prebehlo 🙂

kukona1
8. aug 2008

tehulka,myslím že ked gabulík rodila tento týžden tak sotva by už bola s kočíkom vonku 😅
teda neviem presne kedy rodila...

tehulka4
8. aug 2008

kukona1, mala rodit v pondelok, takze cisto teoreticky, uz mohla byt vcera poobede vonku...

kukona1
8. aug 2008

no neviem či by som išla s bábetkom von hned v prvý den ako som prišla z porodnice 😲
ale može byt...neberiem 😉

kukona1
8. aug 2008

ale ked si to zoberieš logicky tak v pondelok ked jej dali vyvolávačku,ktovie kedy jej zabrala-mohla hned a mohla aj na druhý den tak ako mne....a po porode sa býva ešte 4 dni s bábetkom v nemocke..teda aspon to tak bolo ked som rodila ja...takže ani prakticky ani teoreticky sa to nedá byt už vo štvrtok poobede vonku 😅 😅 😅

kukona1
8. aug 2008

ale ked sa Gabulik vráti tak nám všetko ,,popíše,, 😉

anezena
8. aug 2008

ahojte baby, ja som rodila tiez v pondelok a vo stvrtok som bola uz doma a hned sme sli do obchodu lebo som porebpvala nieco zo SANY centra, takze je to mozne podla mna - ale najblizsich par dni som sa z domu ani nepohla, az na 10. den sme sli von, ale zase my sme boli este v nemocke na par dni - kvoli refluxu.

gabuliik
8. aug 2008

Takže čaute. Už som tu. Ako ste tu písali, rodila som v pondelok a bola to rýchlovka. O 11.45 mi dali vyvolávačku a o 13.40 bol malý Andrejko na svete. Miery 3330g a 50 cm. ja mám asi 4 štichy, takže to bolo úplne v pohode. A tehulka, máš pravdu, včera sme prišli domov a bola som s malým vonku. Je vec názoru či ísť alebo nie. Ale po 4 dňoch strávených medzi 4mi stenami ..... úplný raj.
Kukona takže vidíš,že prakticky aj teoreticky sa to dá byť vonku 😀 Pustili nás, lebo nám nič nebolo a mali veľa rodičiek, niektoré museli ležať na rizikovom.

tesorino
8. aug 2008

ahoj gabulik a ako to tam bolo a prebiehalo??

bubadlo27
8. aug 2008

gabuliik, gratulujem a tisko zavidim, ze to mas uz za sebou 😉

gabuliik
8. aug 2008

Ďakujem. Bolo to tam v pohode. Rodila ma dr. Kovačičová, mala službu. Taká mladá,príjemná doktorka. Dokonca prišla za mnou aj na izbu, čo som vôbec nečakala. Sestričky boli tiež v pohode,aj ženské aj detské. Fakt. nemám s nimi žiadnu zlú skúsenosť. Jediné čo mi vadilo, boli sprchy a wc. Brrr, ešte teraz mi je zle. Je to tam v dezolátnom stave.
Takže tak. Len pozitívne. 🙂

tesorino
8. aug 2008

gabulik gratulujem, dufam ze si das do albumu aj fotku toho anielika 🙂

bubadlo27
8. aug 2008

gabu.. aj mna rodila, prisla tiez na izbu, len ma zle nastrihla, ale inak vsetko bolo tiez OK 😉

tehu, ty chces ist na nadstandardku? 🙂

kukona1
8. aug 2008

tak super gabulík gratulujem...a sorry tehulka 😉
ale sa mi to fakt zdalo nemožné 🤐

gabuliik
8. aug 2008

Mna nenastrihla. Nestíhala, začali ma rodiť sestričky,lebo už som nemohla vydržať. 🙂
jasné,že si tam dám foto, ale až neskôr. Momentálne si hladám nejaký režim. Ja, Monika a malý. No a aj náš tatinko 😉

anezena
8. aug 2008

ganuliiik aj ja gratulujem,
aj mna rodila Kovacicova -. je uplne paradna, dokonca som ju stretla v juni v mojej robotke a super sme si pokecali. neksutocne mila a pekna dr. so mnou bol aj manzel a ked sme uz boli doma a pytali sa ma kto ma rodil hovorim ze taka pekna mlada dr. a vsetci na mojho muze, ze fakt? A on si ani nevsimol. 😀

a tiez ma bola kuk na izbe. neviem sice ci ma nastrihla dobre alebo zle, ale nastrihla a myslim, ze vse ok.

albertka
8. aug 2008

Ahojte baby,
ja som rodila v TT 2x úspešne, bez problémov. Pri dcére som si poležala na rizikovom 6 týždňov a bola som spokojná. Na rizikovom bolo super, keď už som tam musela pobudnúť. Na šestonedelí to už také príjemné pre mňa nebolo. Veľmi mi prekážalo nafajčené v sprchách, neviem, či tam bolo nafajčené stále alebo ja som mala vždy šťastie. Chvalabohu, pri synčekovi som bola na izbe s vlastnou kúpeľkou a záchodom, takže to som si vychutnávala. Ale to sa všetko dalo hravo vydržať.
Čo mi chýbalo, bola pomoc gynekologických sestier mamičkám s dojčením. Ja som mala veľmi zdúrené prsia, naliate mliečkom, ktoré nie a nie von. Od sestričky som dostala nanajvýš 2x oxytocín, ktorý mi vôbec nezabral a radu od stola, nech sa idem osprchovať teplou vodou. A to som mala prsia ako 2 veľké kamene. Jedna baba mi potom poradila, že tu majú solux na nahrievanie, tak som si ho vypýtala. Nemala som so sebou odsávačku a rodila som na víkend, takže mi celá rodina zháňala odsávačku, to čo kúpili mi nevytiahlo ani kvapku. Plakala som od bolesti, malinká sa nevedela s tým pŕs napiť, hrôza.Napokon mi prišla pomôcť jedna zlatá sestrička Sidka z rizikového , ktorá mi ubolené prsia rozmasírovala a Primárka Mišová mi požičala Aventku odsávačku, tá konečne zabrala. A detské sestričky, keď ma videli v dosť zúboženom stave(ja veľa znesiem, ale to bolo oproti pôrodu peklo), mi zobrali malinkú a priniesli mi najesť a nechali ma 2h si pospať. Malinká síce schudla na 2,180g, ale dojčenie sa mi podarilo po 3 dňoch bolesti rozbehnúť. Tak pri druhom pôrode som sa už pripravila. Zohnala som si cez bazár Aventku odsávačku a pri bolestiach som utekala na rizikové za sestričkou Sidkou, ktorá si ma síce už nepamatala, ale pomôcť mi neodmietla. Zlatá žena! Len škoda, že na šestonedelí takej sestričky niet. Oni sa snažia, ale na každé prsia neplatia tie 3 veci, ktoré radia matkám.
Ešte sa mi nepáčilo, že detské sestry každej matke ponúkajú umelé mlieko, keď nemajú po 2 dňoch mliečko. Ládujú do bábatiek Bedu a čajík, hoci to detičky v 90% vôbec nepotrebujú. K nám do izby stále behala sestrička a chcela kamoškinu malú napchávat bebou a čajom len preto, že plakala v noci, a to mala malinká len niekoľko hodín života. Ešte sa ani kolostra riadne nenapila! To ma dosť zarazilo. A vôbec maminkám veľmi málo pomáhali s dojčením. Najlepšie sme si poradili a pomohli my maminy navzájom.
Inak tam bolo dobre.
TEhulkám želám príjemné čakanie a rodičkám blahoželám k malým pokladíkom!

albertka
8. aug 2008

A čo sa týka klyzmy- je to veľmi hygienické, nič by som na tom neriešila. Niektoré maminky sú tým vyprázdňovaním čriev zhnusene. Mňa skôr vždy desila predstava, že sa pri pôrode pokakám a všeto to svinstvo sa dostane na naše bábatko. Klyzma je hygienické riešenie, nebolí a napomáha kontrakciám!

anezena
8. aug 2008

albertka, mas uplnu pravdu.

do nasho Danusa tiez ladovali v noci Bebu, pretorze plakal.

A tie sprchy no hruuuuza. totalna zima tam bola - ja som rodila 3. marca. Na izbach total horko a na WC a v sprvche stgraaasna zima. Hned v prvy den som straaasne prechladla a ked som sa pytala, ze nech mi neico daju na tu nadchu, povedali, nech mi prinesie manzel. tak som sa spytala a co mozem, ked kojim a oni ze nevedia, nech mi zisti v lekarni. ochota jak hovado!
a co satyka kojenia - a pomoci - o nicom. jedna povedla tak, druha tak. a vyber si! esteze sme tam boli ina necele styri dni a sup domov.
a ta strava! baby, poriadne si prestudujte, co mozete jest a co nie, lebo tam vam daju aj rozne nafukovadla, alergenmy a vobec nepozeraju na to, ze kojite.

petusaaa
9. aug 2008

gabulik: moc gratulujem 🙂 ty si mala porod fakt rychlovku. aj ja by som chcela 😅

debbie
9. aug 2008

Ahojte tehulky a maminečky,
gabulik gratulujem ku krásnemu synčekovi....držte sa a nech už čím skôr nájdete ten správny režim pre všetkých..
Baby čakajú ma glukózové testy v tt kde je to interné? Dr.Kreze? V lekárni mi dala glukózu 75g že to je presne na test GTT bude to stačiť a ako to prebieha. Dajte mi prosím vedieť ďakujem papa a želám pekný vík.....

petusaaa
9. aug 2008

ja som bola na ogtt u mojho gynekologa. normalne pojdes do lekarne a vypytas si 75 g glukozy (mne ju dali uz navazenu v takom papierovom saciku). sestricka ta pichne do prsta a asi ta posle na moc (ak si ho neprinesies) a zarobi ti tu glukozu asi do 3dc vody. ak ti mozem odporucit, urcite si to daj do studenej vody a dobre miesaj, ked budes pit. mne dovolili dat aj pol citrona do toho, tak to chutilo ako sladsia citronada. tak si ho skus zobrat a opytat sa, ci mozes. potom budes dve hodiny cakat v cakarni a nebudes moct ist na WC. a nakoniec ta znovu pichnu do prsta a poslu da vycikat 😉 no a uz sa stalo, ze niektore to nevydrzali a vyvracali sa, tak potom sa to znovu musi opakovat. tak to vydrz. drzim palce a krasne a zdrave babatko prajem 😉

petusaaa
9. aug 2008

aha, a este musis prist nalacno a nic nepit. niektorym babam kazali aj po 18: 00 nejest (ja som nejedla po 19:00, ale to mi moja sestricka nekazala).
pre mna bolo najhorsie nic nejest a vydrzat tak dve hodiny. lebo ja mam este stale tehu nevolnost. ale dalo sa to vydzat 😉

anezena
9. aug 2008

tak ja som asi jedna z mala, ktorym ta sladka voda chutila a tak som sa bala. ypila som ju na jeden sup, a stala som hned vedla WC, keby to nahodu na mna prislo. ale vydrzala som. 😀

gucz
9. aug 2008

baby ani mne sa tá sladká voda nezdala taká hrozná, dá sa to uplne v pohode zvládnuť. Ja som mala pred poliklinikou odparkované auto, tam som si tie dve hodinky čítala časopisy, 2 hodky v čakárni by som asi nevydržala

albertka
9. aug 2008

A to my sme s mužom hrali v čakárni žolíka. 😉 Baby, najesť sa preboha môžete, to výsledok testu až tak veľmi neovplyvní. Len nejedzte nič sladké-čokoládu, koláčiky a pod. , lebo to by mohlo hladinu cukru v krvi ovplyvniť!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre