Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

melory
autor
25. feb 2007

ved to ze tam si to zaplatis a dostanes to, tu aby si sa prosila a kricala na ratu.
neviem...dost sa bojim aj topolcian, vies, ked uz som raz rodila...to je ine...mas predstavu o com to je.

tiez poznam vela pripadov, ze druhy porod je horsi, tomu nerozumiem, lebo mal by byt rychlejsi. ktovie ako to je a podla coho sa to zariadi.

len viem ze chcem epiduralku a radim ju aj tebe lebo je to na neporovnanie.

petra25
25. feb 2007

dlho som sa nevedela rozhodnut, ale potom mi sesternica povedala presne co ty - ide rodit druhe - takze sa boji viac ako pri prvom a povedala, ze rozhodne chce epi- naco sa vraj zbytocne hrat na hrdinu a trapit - takze som jej cim dalej tym viac naklonena 😅

melory
autor
25. feb 2007

peta ty si das epi?

dufman
25. feb 2007

caute!
my ideme zajtra na poradnu. Mam zajtra aj narodky, takze mozno budu este milsi 🙂 chichi
Mali sme taky oslavovaci vikendik. No uvidime.
pekny zbytok nedele. Ahojte!

melory
autor
25. feb 2007

to by sa patrilo zajtra aj odrodit, nechces uz ist, ved im povedz!

palvinka
25. feb 2007

dnes som sem písala príspevok ohladom tej epi a teraz pozerám že tu neni 😒 . Tak len toľko, že ak budete mať vybaveného dr. tak si myslím že budete mať menší problém s podaním epidurálky.

dufman
26. feb 2007

ahojte!
my sme sa pred chvilou vratili z poradne. Ozvi srdiecka v poriadku, sestricka to musela dat aj tichsie, ze ako zvon. 🙂
Stale sa moc neotvaram, iba na spicku, tak ze to nebude drazdit. Mame cakat. Myslim, ze keby som sa spytala, ci pride k porodu, tak sa inak bavi. Ale ja nemienim nikomu pchat peniaze.Minule doktorka povedala,ze bude robit aj uzv a nic. Len poznamenal, ze som nizsia t.j 159 a 12.2 mal uz skoro tri kila, tak ze mozno budu problemiky. No uvidime. Uf!!! Inak ten dr.Cech sa mi zda taky "zaspaty", Stefanikova bola tak zivsia. Tak neviem.
Takze opat cakat. Ale aj mna uz vsetko boli. Cele teho nic a teraz vsetko. Ale nejako vydrzime, nie?

andreab
26. feb 2007

ahojte babule,tak my sme uz tyzden doma z porodnice,boli sme o 2dni dlhsie,lebo mala mala silnu zltacku.Rodila som 13.2. u Stefanikovej,porod bol vyvolany 4dni po termine,prisli sme rano na 7h a o 12.30 bolo babo na svete, 3380g a 50cm.Museli sme sa poponahlat s tlacenim,lebo mala zle ozvy po prepichnuti plodovej vody a uz nam hrozil cisarsky,tak som bola paradne nastrihnuta a pozosivana.Nastastie som mala epiduralku,tak tlacenie bolo ok,len to sitie bolelo a samozrejme hojenie.Ja som sa citila s epiduralkou velmi ospala,ale inak ju vrelo odporucam.Boli sme na nadstandardke a asi by ju najradsej chcela kazda,co so mnou bola,nakolko teraz,ked su babetka pri maminach,je to dost narocne,ked ste s niekym na izbe.Personal TT nemocnice su len ludia a tak to tam teda aj vyzera,isla by som tam sice rodit aj 2.X,ale momentalne nad dalsim dietatom neuvazujem,este sa neviem spamatat z mojej novej bambulky.Drzim vam vsetkym palce,aby sa vase babko narodilo v pohode.

ladynika
26. feb 2007

kocky, nebojte sa toho,nie je to nic hrozne,naozaj 🙂 ja som mala panicky strach z bolesti,lebo som sa dlho neotvarala tak som myslela ze budem mat kontrakcie aj 10 hodin,prenasala som dva tyzdne a prislo to na poslednu chvilu.Rano som mala prist na osmu na vyvolavacku,ale o polnoci som zacala mat cudny pocit ze sa nieco deje,o jednej prisli mierne bolesti jak pri menzese,potom som sa balila,zmyvala vlasy a az o stvrtej ma manzel narval do auta ze ideme rodit 🙂 Prisiel doktor,bola som otvorena na 8 -behom tych troch hodin som sa otvorila z pol prsta na osem-vypisali sme papiere,strasna byrokracia,polhodina papierovaciek a isla som hned na salu tlacit 🙂 🙂 🙂 je to uplne v poho,ked som to zvladla ja zvladne to kazda!ja sa bojim aj zubara.A ked mi brali krv z prsta na glykemiu tak som im tam kricala 🙂 🙂 🙂

melory
autor
26. feb 2007

ladynika tak tvoj porod je podobny mojmu len v tom je rozdiel, ze ja som porodila az o 14;00hod s ukrutne dlhymi bolestami.

petra25
26. feb 2007

Dufman - vsetko najlepsie k narodeninam 😀
andreab - gratulujem k dcerke - ma krasne meno - kedy budete oslavovat meniny? 🙂
Mel - coraz viac nad nou rozmyslam a ako som predtym bola viac rozhodnuta, ze nie, tak teraz sa skor priklanam k opacnemu polu 😅
Inak u nas nic nove - najblizsie ideme v stredu na poradnu - tak uvidime - akurat ma desi ladynka, ze si uz 3 v posledom case, o kom som pocula, ze prenasal 2 tyzdne - boze, to som myslela, ze uz ani nikoho nenechaju - ako je to mozne? to nam zle vyrataju termin? alebo co? 😖 tolko cakat sa mi uz fakt nechce 😅
a nevidim tu silviutt - zeby uz? 😉

melory
autor
26. feb 2007

andrejka mate lilianu? to este musim ja vymysliet teda meno aby sme nemali rovnake 😀 😀 😀 gratulujem k bambulke. pridaj dake fotecky ak sa podari.

ladynika
26. feb 2007

petka,neboj,ja som si prenasanie vydupala 🙂 nechceli ma nechat ale ja som vedela ze malicky sam bude vediet kedy ma prist 🙂 🙂 🙂 za normalnych okolnosti vyvolavaju

petra25
26. feb 2007

ladynika, ale ked ja som pocula, ze zasa ten vyvolavany je dlhsi aj bolestivejsi 😅 aj ja by som to najradsej nechala na malu- moj muzicek je netrpezlivy uz teraz - furt do nej stucha a vola ju von 😀

melory
autor
26. feb 2007

petra vela mam to potvrdilo ze vyvolany je bolestivejsi.

petra25
26. feb 2007

ved to mel - a ja uz sa bojim aj tej "beznej" bolesti - nieto este silnejsej - takze vyvolavat by som rozhodne nechcela (samozrejme ak to z ineho dovodu nebude nutne) inak nase baby v teme marcovky si mnohe planuju skorsi porod - a to od dost aj v 38tt ale je pravda, ze su to druho a viac rodicky- neviem preco, mne sa zda rozumnejsie - ak je babo zdrave - nechat to na prirode - ved ked sme to vydrzali 4O tt 1 hore dole je v pohode, nie? -😉 ale to je na kazdej mamicke

silviatt
26. feb 2007

Ahojte!
Petra - ja som este stale 2 v 1. Dnes mi lekar povedal, ze uz sa "pripravujem" a mam prist vo stvrtok rano na kontrolu. Verim tomu, ze sa tento tyzden stretneme v porodnici 🙂
Celu noc som nespala, strasne ma bolelo brucho a dnes som od bolesti krizov nemohla ani chodit, takze som cele poobedie prespala. Uz sa to trochu polepsilo ☹ aj ked som uz zo vsetkeho strasne unavena, ved 40tt je dost dlha doba.

dufman
27. feb 2007

petra25 dakujeeeeem!
aj my mame este cas, tak nam to povedal. Len akosi mi aj povedal, ze kedze som nizsia, tak mozu byt komplikacie. Asi ked uz mal dva tyzdne malinky skoro tri kila. A ked som dr.povedala, ze minule dr.povedala, ze bude robit uzv, tak povedal, ze to staci aj pri prijme premerat. No asi by mu to moc urobilo, keby tych desat minut len mrkol ako je velky a ci je vs.ok. Ale co uz. Uz to vydrzime ako sa hovori aj na serbli. 😀
Babenky ak to na vas pride, tak sa drzte. Nech je vs.ok!!! Vela stastia!!!

lola55
27. feb 2007

Ahojte!!!
Tak my uz mame po tom.... 11.2. sa nam narodila Klarka o 2.18 sekciou, mala 2780g a 46cm. Chcem len povedat, že som bola s TT nemocnicou velmi spokojna. Aj ked nas tam bolo hrozne vela a prve dve noci som stravila na gynekologii. V piatok 9.2. sa narodilo 11deti a nebolo volne miesto na šestonedelí. Ked sa uvolnilo tak nas presunuli dolu a potom som už mala aj malinku pri sebe.
Nadštadartky su super, ale ja si nemozem stazovat ani na klasiku... Bola som na izbe z jednu super maminu a bolo velmi fajn ked som sa isla sprchovat, ze niekto bol v izbe a dal na malu pozor. Sestričky a doktorky z novorodeneckeho su velmi prijemne.... samozrejme chybicky by sa nasli, ale načo ich hladať! Trnavsku nemocnicu mozem vrelo odporucit!!!
P.S. Zoberte si zo sebou košielky alebo body pre babetko aj bavlnene plienky. Moja Klarka mala hroznu alergiu na ich pradlo, aj dost inych babetiek. Tak sestricky odporucili pouzivat svoje pradlo. A dezinfikujte si na izbe prebalovaci pult...v nemocnici im šarapatí nejaka kožna infekcia "buly" pre dospelych je neskodna, ale ked to dostane babetko musia mu nasadit antibiotika. Nas to nastastie obyslo ale sused to dostal v den odchodu.
Tak sa drzte a hlavne aby ste boli vsetci zdraví!!! Paaa
A dufka....vsetko naj k narodeninam!!! Aspon dodatočne Cmuuuuuuuuuk!!!

erika222
27. feb 2007

Ahojte tak aj my to už máme za sebou.Narodila sa nám Vaneska s váhou 2860g a dĺžkou 48cm 17.2. v trnavskej nemocnici.Kedže som sa rozhodla na poslednú chvílku,že pôjdem rodiť do TT som spokojná so svojím rozhodnutím.bolo tam fajn sestričky pri pôrode boli úžasné aj doktor Dečkov bol perfektný,pôrod prebehol hladko.ležali sme na šestonedelí a malinkú som mala celý čas pri sebe.S tým prádlom má Lola pravdu doneste si tam nejaké košielky aj plienky a nejaký svetrík až by bolo bábetku zima,hlavne v noci.Inak tiež odporúčam TT.tak sa všetci majte krásne pappa 🙂

andreab
27. feb 2007

gratulujem erike k Vaneske a lole ku Klarke.Mel,ano mame Lilianu,to moj muz mal vybrate,ja som chcela ine meno,ale kludne ju maj aj ty,ak sa ti to paci,viem,ze uz mas to meno davno poznacene.Petra,meniny bude mat na Alzbetku,mimochodom mne sa paci aj Alzbeta,ale co ked sa jej hovori Beta.
Nasa mala nemala ziaden problem s nemocnicnym oblecenim a dokonca mne tam bolo stale horuco.

andreab
27. feb 2007

lola,teraz som pozerala fotky a pamatam si ta z porodnice,ale vy ste odisli uz tusim 15.domov

petra25
27. feb 2007

lola a erika - gratulujeeem 😀 uprimne vam zavidim, ze uz to mate za sebou a svoje zlaticka mate uz na svete - hadam sa uz aj mi dockame - zajtra ideme k Dr. tak uvidime, co nove 😉
Dufman - ja uz sa k niektorym lekarom nevyjadrujem - keby boli o trochu ochotnejsi, asi by ich roztrhalo 😖
silvi - tie krize su podla mna 100% znamenie 😉 neviem neviem, ci sa stretneme - citim, ze to mas za par - zato moje brusko je este riadne vysoko - no ved uvidime, zajtra sa ozvem - papa 🙂

bubaczik
28. feb 2007

ja som sa konecne vcera vratila z tt nemocnice,urobila som si tam aspon maly prehlad v PANOV doktorov a celeho systemu,co tam funguje...lezala som na rizikovom,ktore je vazne rizikove,pretoze je spojene z gynekologiou,spina a infekcia je vsade..na zachode na zemi zbytky mocu aj s primesou krvi,krvave "pecienky"po zemi,smrad neuveritelny najma z rana...neochota niektorych lekarov,myslim tym izbovych je az alarmujuca,ze ak sa nieco opytate,alebo navrhnete,tak uz ste za velmi neprijemne..ja som mala na izbe taku 25rocnu lekarku,z ktorej raz bude riadna svina,pretoze namiesto toho,aby ma pred serklazou ukludnila,tak mi oznamila ze kludne sa moze stat ze pri zasivani mi mozu prepichnut plodovy vak,a ja potratim..proste nema cit...a su aj ine situacie,ktorymi ma nadchla,ale to by som si musela vytvorit novu temu 😠
dalej,miesaju tam biele slusne zeny s cigankami tazkeho kalibru,vlastne smradu a spiny,ktore su zafajcene,a este cez noc stihnu zakurit 4 cigi na sprche..ak sa ozvete sestre,tak vam povedia,ze co maju robit...strava strasna,rohliky uz nechcem vidiet,maso neidentifikovatelneho povodu,v piatok povinny krestansky post,ziadne maso,ale spenat,a same otrasne privarky,ktore kazdy vracia spat..takze ak by nem chovala svine,tak ich uzivi najmenej 10 rocne...a teraz trosku chvali...sestricky zo zaciatku odmerane,ale nakoniec su mile,staraju sa ako mozu,aj sanitarka stefka je nenormalne ochotna,az neverim,ze taky ludia este existuju..a druha sanitarka na gyn v okuliaroch,je stelesnenim zla a zakernosti..chova sa ako primarka..a na margo lekarov...kazdej jednej odporucam dr.deckova!!!!!je mlady,ale sikovny,pokeca,vysvetli,vie aj urobit poriadok so sestrickami ak sa k vam chovaju inak ako by mali..zenam pri porode masiruje nohy!!!!a ak chcete starsieho lekara tak odporucam dr lahkeho,je mily,pomaha velmi pri porode,da vam aj lieky na urychlenie,co iny lekari moc nepreferuju..chodi na izbu za pacientkou aj po porode...a modlite sa aby ste nevyfasovali dr hlaveka,on nerobi nic..majster sveta...takze ja od piatka budem chodit na poradnu k cechovi,k stefanikovej som nechcela ist,zda sa mi naladova,a aj moje skusenosti s zenami lekarkami nie su boh vie ake dobre,ale urcite pouvazujem ze pojdem rodit k deckovi..neberie peniaze,je vdacny aj za dakujem..a to sa mi zda take ludske,sak preto si vybrali taky odbor,nie?moj muz ho nahanal z obalkou po nem a on ju vazne nezobral..ale urcite po porode nieco dostane,nie kvoli tomu,ze by si pytal,ale ze si to zasluzi..tak dievcata hor sa za deckovom...a mate dr do buducna 😀 😀

bubaczik
28. feb 2007

a operacna sala vyzera ako modra strasidelna kupelka...

melory
autor
28. feb 2007

tak ako ta operacka vyzera aj porodna sala. strasidelny kupelnovy box.

bubaczik
28. feb 2007

tak potom je to ubohe....co,tvrdne ti brucho?daj si magne b6

melory
autor
28. feb 2007

magne B6 mam dve denne, ale dako uz sa mi to krati ci co, neviem. vraj 10x moze ale mne uz aj kazdu hodinku.

bubaczik
28. feb 2007

tak to sleduj...ano moze 10 krat denne,podla mna to su uz tie falosne kontrakcie...tak sa posleduj,a lahni do postele..aspon takto nebudem trpiet sama...

bubaczik
28. feb 2007

a pi vela vody..ja mam denne vypit aspon 3litre,tak uz ani nejem,bo nemam miesto 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre