Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petulienka
27. nov 2007

Ahojte,

dakujem vam za podporu, ved ja sa nebojim ze by to neprislo, ja sa tak tesim ze sa normalne cudujem sama sebe. A este ked mi milacik povedal ze bude pri mne, tak nemam uz co riesit, tesim sa ze spolu uvidime nasho malinkeho naraz. Dnes este nic, vcera vecer som mala dva krat po osmich minutach kontrakcie, ale nic z toho nebolo, len co som manzelika vystrasila, chudatko moje a potom v noci som sa zobudila ze mi odtiekla voda, ale to som bola len tak spotena, ziadna voda neodtiekla 😝 Takze mu robim riadne soky, ale on si na to uz zvykol za tie roky 😀 No a dnes mam taky tmavo hnedy az do krvava vytok, ale volala som svojej porodnicke a povedala ze je to ok, ze to je z toho vcerajsieho vysetrenia, ze "nech len je" vraj to je dobre 🙂 Takze uvidime co bude a kedy bude. Kazdopadne ak dnes nic, tak zajtra mam ist na 10tu na prijem a uvidime 😝

aini
27. nov 2007

ahoj anaja,
ja som mala nábeh na zápal hrdla ale mamina ma preliečila medom a citrónom, normálene si dáš med do pohára tak zo 2 lyžičky - ten náš bol hustý tak som ho pichla trošku do mikrovlnky, nech sa roztopí a do toho som vyžmýkala celý citrón - piť aspoň 2x denne. s tou nádchou - ja som doma nemohla vôbec dýchať, som teraz u priateľa a je to v poho, myslím , že to spôsobili radiátory, tak u priateľa vôbec ešte nekurime a v noci máme vyklopené okno a konečne po mesiaci normálne dýcham.

melory
autor
27. nov 2007

skorocelovy sirup - dostat ho aj v lekarni a jediny sprej ako antibiotikum sa moze bioparox ale ten je na predpis.

aini
27. nov 2007

jááj a ešte som kloktala kamilky 3x denne, taký silnejší odvar asi 1 kopcovitú lyžicu na 2 dc vody

melory
autor
27. nov 2007

aini tak to ti verim, tiez som ako tehotna lapala po dychu

anaja36
27. nov 2007

babky moje zlate dik,dokoncim smenu o 4 mam padla,letim domov a idem na to,mama mi kupila Hedelix, a dam si este mlieko s medom a maslom na to som uplne zabudla,melory ten bioparox mam aj doma ale nevedela som ze ho mozem tak dnes sa budem liecit ☹ strasne mi je uz nech je padla pa

melory
autor
27. nov 2007

skoda ze ta nepustia domov, ved vidia ze si tehu a este aj chora

anaja36
27. nov 2007

mel od zajtra marodujem neboj uz na tom pracujem 😉 😉

petulienka
27. nov 2007

anaja

ja som brala tiez hedelix, ked som bola chora a pomohlo... 😉 skus vela vitaminkov, ako mandarinky, jablcka a tak...

anaja36
27. nov 2007

petulinka ja uz som pre-vitaminova 🙂
dnes som na teba myslela to by si neverila jak to tu s vami vsetkymi prezivam 🙂

petulienka
27. nov 2007

ty si poklad... ja este stale cakam, ale aj na mna nieco lezie, tak sa kurirujem cajikmi... tak ako som pisala idem zajtra do nemocky tak som zvedava, co povie dokina 😝

anaja36
27. nov 2007

zajtra tam uz ostanes citim to v kostiach,nedaj sa odtial vyprevadit,pekne si tam uz lahni a uloz sa a dupni si ze bez babaätka neodides 🙂 🙂 🙂

petulienka
27. nov 2007

no ved dokina mi povedal ze zalezi na mne, ona by ma tam nechala aj vcera keby som chcela, len mi povedala ze na co ma bude trapit vyvolavackou ked sa to rozbieha same a lepsie je cakat doma v klude ako v nemocke, s cim suhlasim lebo doma je doma 😉

melory
autor
27. nov 2007

petka ano vyvolavany je bolestivejsi.

petulienka
27. nov 2007

😉 jasne Mel, uz mi to povedalo vela zien a dokina vie co robi, ja jej verim... 😉

vladkaz1
27. nov 2007

Peti drzim palce nech ti to co najlepsie dopadne 😉

petulienka
27. nov 2007

Dakujem Vam babulky,
som zvedava ci si ma tam uz zajtra necha alebo nie. Vobec si neviem predstavit ake to bude, kedze pri mne bude manzelik, ako to prebieha? Neviete mi niektora povedat, teda napisat 😉

lenka2112
27. nov 2007

Peti a ty si prečo ešte doma a nie v pôrodnici? ja už netrpezlivo čakám na sms, zapnem kona a vidím, že koníkuješ. 😠 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dohovor Jakubkovi.

lenka2112
27. nov 2007

Peťuľka nedaj si to vyvolať.ja som skoro skapala a v slzách prosila o sekciu, veď vieš ako som sa vytrápila.

bubadlo27
27. nov 2007

peti, aj som mala muza pri porode, a urcite ho xcem aj pri druhom,
ja som rodila na dvakrat 🙂 , lebo prvy krat ked som uz bola na vzdycharni , mi este neodtiekla voda a bola som malo otvorena len som mala silne kontrakcie.
potom ma supli na rizikove a vecer som si to po ceom dni zopakovala, teda klystir, sprxy, silnejsie kontrakcie ale nakoniec sa to podarilo a mala sa narodila 22 40

petulienka
27. nov 2007

a ak by si nas tam zajtra nechali ze uz som dost otvorena, to nas daju hned na vzdycharen? a manzel moze ist so mnou?

bubadlo27
27. nov 2007

tak asi ano, lebo ked som tam bola rano prvy krat boli tam aj dve baby a tiez si to predyxavali a mali tam muzikov 🙂 🙂 , baby mali aj dost silne kontrakcie
mangel dostane otrasny zeleny papierovy navlek ja som sa toho mojho skoro zlakla

petulienka
27. nov 2007

😀 aj na vzdycharni ma ten navlek? a dokina mi hovorila ze aby si zobral nieco na pitie a pripadne nejake susienky, keby bol hladny... Ty si mala nieco?

bubadlo27
27. nov 2007

peti jasne , lebo je tam ze vraj sterilne prostredie
my sme mali dve vody lebo je tam strasne tazky vydux a na jedenie nemal nic, kedze ten druhy krat isiel uz z domu a bolo to ryxlo,
ty ides rodit ku stefani?

petulienka
27. nov 2007

Lenka ahoj,

vidis ja som este doma a cakam na zazrak 😀 Ale snad uz zajtra 😝 sms urcite poslem

petulienka
27. nov 2007

bubadlo, hej idem k stefanikovej..
ona mi poveala ze aby si manzel zobral nejake lahke tricko a nieco na pitie a pripadne jedenie 😉

bubadlo27
27. nov 2007

jasne to som zabudla je tam straaasne teplo
aj ja som mala mat stefani ale akosi sa nepodarilo, sice ju vsetci xvalia, ale ja mam presne opacnu skusenost 😢

petulienka
27. nov 2007

hej a preco? sem s nou 😉

bubadlo27
27. nov 2007

peti ja som mala mat termin 11.9 a v utorok som mala ist na poradnu to bolo 4.9, lenze v noci z 3. na 4. som o polnoco dostala kontrakcie tak kazdych sest minut, predyxavala som to az do siestej do rana a ked sa to uz nedalo vydrzat xobudila som muza zobrala tasku a hor sa do porodnice na prijem, tam ma natocili a poslali na vzdycharen , s tym ze zavolaju stefani.
cislo som na nu mala dostat az poobede na poradni, nemyslela som si ze to pride o tyzden skor
o pol oismej preisla, zpozyrela ma, bolesti som mala jak hovado, lenze kedze mi voda neodtiekla tak ma dala prelozit na rizikove, ze uvidi.
tam som si to odtrpaela , poobede prisla mama a rozpravala sa s nou a ona ju presviedcala ze to su nneni ozajstne kontrakcime ze prvorodicky mav na aju take predzvaestne a povedala jej, ze sa na mna este pozrie, ci sa ot varam alebo nie
no nikto za mnou neprisiel/ a to som si myslela ze aka je super a samozrejme aj nieco ,ma to stalo/, kontrakcie som mala do vecera take silne, kazde dve minuty, ze som navrieskala na sestricky, ze ci xcu aby sonm porodila na izbe, tie sa zlakli zavolali sluzbukonajuceho doktora uz to islo

petulienka
27. nov 2007

ty brdo
tak dufam, ze sa mne sa toto nestane... a ty si nebola vobec otvorena predtym?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre