Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

motylik136
9. apr 2011

@mcoya že šibača, sranda.... 😀

mcoya
11. apr 2011

Dnes som bola na poradni, oproti minulemu tyzdnu dost rychlovka, nikoho tam nebolo. Zato minuly tyzden som tam cakala vyse 2 hodin. Tak neviem baby, to nikto nejde na tu velku noc rodit 😀 .

mcoya
11. apr 2011

@velvet26 no teraz pojdem skusit p. Dr. Chovanovu, ze ci tam bude cez sviatky, ked nie tak potom p. Dr. Deckov, alebo p. Dr. Havlikova, ak budu mat aj oni dovolenku, tak uz vazne neviem, asi si to odrodim doma 🙂

velvet26
11. apr 2011

@mcoya Deckov dovolenku nema cez sviatky, som sa s nim o tom bavila, hovoril ze si bude brat dovolenku, no cez leto..tak ten by mal byt k dispozicii..a tusim chces radsej zenu ako porodnicku ci nie? ja zas radsej chlapa... 🙂

mcoya
11. apr 2011

@velvet26 ano radsej by som chcela zenu 🙂

velvet26
11. apr 2011

@mcoya hlavne, ze nas dobre odrodia, ci zena ci chlap... 😵 aj ked, ja som mala volakedy davno gynekologicku zenu a ta bola taka necitliva, odvtedy som mala dvoch chlapov gynekologov a to sa nedalo porovnat, omnoho citlivejsi boli...ale to zavisi asi od cloveka a jeho pristupu k pacientke..

mcoya
11. apr 2011

@velvet26 ved to, ze zavisi od postoja a pristupu. Ja by som to uz hlavne chcela mat za sebou. Lebo doma mam este druheho drobca a ten zostal nejaky citlivy. Vcera som sa pobalila do porodnice a dnes ma nechcel ani na poradnu pustit. A rozplakal sa, ze chce, aby som bola stale doma. Moje maleee zlate, snad to nejako tie 4 dni obaja zvladneme 😉 .

velvet26
11. apr 2011

@mcoya malinky sa asi boji, ze sa mu uz nevratis, este si to asi nevie tak uvedomit...ale aky bude stastny, ked prides a aj s babatkom... 😵 😵

mcoya
12. apr 2011

@velvet26 tak to som zvedava, ze aky bude. Dnes sme mali na navsteve kamosku s babatkom a bol strasne zlaty, pekne ju hladkal a velmi sa z nej tesil. Tak uvidime, aky bude na braceka. Uz sa o tom rozpravame dlho aj nejake obrazkove knizky o prichode surodenca som si z UK objednala, tak teoriu ako tak zvlada, len aka bude prax, to sa nechame prekvapit.

mcoya
12. apr 2011

babulky, co ste uz rodili. Tak kedy vam doniesli sestricky potom babatko po porode? A kedy ho obliekli? Ja som sestrickam pripravila oblecko, do ktoreho mi maju obliect maleho, aby mu nedali tie nemocnicne vecicky. Len neviem, ci im to mam dat hned po porode, alebo mi ho potom hned daju len zabaleneho v plienocke, alebo ho zoberu a donesu uz osetreneho, umyteho a obleceneho, alebo ako to je?

A este prosim Vas, kedy budeme platit ten poplatok za ocka pri porode, prip. epidural, prip. nadstandard ak bude volny. Plati sa to predporodom, ci potom pri odchode z porodnice?

Dakujem

mimi21mimi
12. apr 2011

@mcoya Ahoj .. ja som isla sekciou, takze ti zodpoviem az na tie druhe otazky epidural a otec pri porode sa plati hned a za izbu myslim, ze az na konci pobytu.... ale to si nie som ista.

mcoya
12. apr 2011

@mimi21mimi a nevies, ci sa to neda nejak tak tyzden dopredu? Lebo si to nejak neviem predstavit, ze idem rodit a ocinka poslem behat po porodnici a nahanat nejaku pokladnicku 🙂

lubenka131
12. apr 2011

baby prosim vas je tu nejaka ktora teraz niekedy rodila v trnave cisarskym?potrebujem sa nieco spytat 🙂

mimi21mimi
12. apr 2011

@mcoya To sa platilo sestricke 🙂 a ten epidural si nie som ista, ale tusim tomu anesteziologovi, alebo tiez sestricke.... najskor som sla normalne rodit, az potom na akutnu sekciu, tak mam skoro vsetko odskusane... 😀 Po sekcii malu hned umyli, obliekli a isli s nou na novorodenecke - to manzel vravel, lebo stal na chodbe a stihol ju odfotit.

mimi21mimi
12. apr 2011

@lubenka131 Ja 🙂

lubenka131
12. apr 2011

@mimi21mimi ahoj..a mala si planovany cisarsky?lebo som sa chcela opytat som pocula ze planovane cisarske sa robia o 7-10 dni skor ako mas termin...je to tak?mne pred 5 a pol rokom ked som isla rodit prvu spravili cisar na termin tak neviem ci sa to za tu dobu zmenilo...

mimi21mimi
12. apr 2011

@lubenka131 Robia sa skor, v den vopred ides do nemocky... ale ja som planovany nemali, len co mi tam baby vraveli. To bolo pred 8 mesiacmi a pochybujem, ze sa nieco zmenilo.

nik.a
12. apr 2011

Dievčata,trošku odbočím od témy. Potrebujem vedieť, či ste niektorá chodili na cvičenie alebo tie prednášky od Dr. Štrbu. A či vôbec takéto teoretické veci sú na niečo dobré? Rozmýšľam či sa tam prihlásim alebo nie.Nika

mcoya
12. apr 2011

@mimi21mimi jaaaj, tak to je potom v pohode. Ja ze bude musiet lietat niekde do nemocnicnej pokladne, alebo take nieco. Tak tu asi niekde na prijme to zaplatime, nie?

mcoya
12. apr 2011

@nik.a ja som chodila bola asi 3 krat plavat pre tehotne mamicky v klube kvapka. A bolo to super. A pre tehotne sa cvici este aj dole v hoteli nukleon, ale to som nebola ani raz. Na prednasky som nechodila, ani pri prvom. Ale kazda informacia je podla mna dobra, tak ak mas cas, kludne chod 🙂

mimi21mimi
12. apr 2011

@mcoya Za mm som platila na prijme sestricke.. a ten epidural tusim na vzdycharni sa mi zda - to uz som mala zatemneny mozog s tych kontrakcii, si nepamatam dobre 😀

monana
12. apr 2011

Ahojte mamicky,
chcem sa spytat, ze kde sa je treba ist informovat ohladom "exkurzie" po porodnici v Trnave a ci sa niektora buduca mamicka na to nechystate. Este mi neviete poradit, kde by som zohnala nejaky predporodny kurz, co sa tyka dychania pred porodom a pod. tu v TT? Dakujem pekne.

raona
12. apr 2011

@monana každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00h možnosť zúčastniť sa exkurzie na oboznámenie sa s prostredím pôrodnej sály, šestonedelia, novorodeneckého oddelenia spojenej s odborným výkladom vedúcej sestry
Stačí tam len prísť, netreba sa nikde dopredu nahlasovať.
Predpôrodne kurzy robilo materské centrum na Okružnej, skús sa tam popýtať..

monana
12. apr 2011

@raona dakujem za odpoved 🙂 .

nik.a
12. apr 2011

@monana ahoj, máme skoro spoločný termín, a tiež sa zaujímam o to cvičenie. Mne teraz mcoya pozri vyššie napísala, že ona chodila, aj ja by som to chcela vyskúšať tiež mi ide viac o to dýchanie. V stredu sú prednášky od Dr. Štrbu a v pondelok býva to cvičenie.A tiež sa chystám na termín exkurzie v máji tuším to vychádza 2.5.2011.

dadica
12. apr 2011

@mcoya ahoj tehuľky, ja som rodila v trnave v roku 2009 a teraz v júni ma to opäť čaká. Mala som aj epidurál aj muža pri pôrode. Za muža sme platili, ešte kým som bola na tej "čakacej izbe" sestričke a za epidurál po pôrode lekárke anesteziologičke. Muž musel za ňou utekať, lebo zabudla aj ona a my sme si spomenuli, keď odišla 🙂 . Malý sa narodil o štvrtej poobede, dali mi ho po pôrode hneď na ruky, potom bol s nami nejakú pol hodinu a potom mi ho doniesli až ráno o šiestej, ale kočka čo bola so mnou na izbe a nemala epidurál mala malého na izbe hneď.

dadica
12. apr 2011

@monana Inak nový kurz začína teraz v stredu (zajtra) o piatej v materskom centre. Trvá 8 stretnutí, 4 sú ohľadom pôrodu a 4 ohľadom dojčenia- tak sa mi zdá, že bolo info.

dew00
12. apr 2011

@lubenka131 ahoj, mne ho naplanovali o 3 dni skor ako TP. Ale dcerka sa vypytala este o jeden den skor, takze ho vlastne robili neplanovane 🙂

lubenka131
13. apr 2011

@dew00 ahoj a to ti naplanovali uz v porodnici alebo tvoj gynekolog ku ktoremu si chodila cele tehu?

monana
13. apr 2011

Ahojte, tak som sa zahlasila dnes na predporodny kuz, som zvedava co tam bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre