Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

majcaalexko
29. apr 2011

@mcoya No ako ono to neboli stale len sem tam a nechcem sa teraz moc natierat s nejakymi mastickami ked neviem co mozem a co nie ... a kupel odkedy som tehotna som sa este ani nekupala stale sa len sprchujem :D

danielita111
29. apr 2011

@kala Plati sa 33E na den,ja som tam bola 4 dni co je standard,ale po sekciach su niektore mamicky dlhsie.Niektoré maminy si izbu zajednavaju dopredu,ale u mna to prislo necakane takze ja som sa pytala na tu izbu ked ma dali na oddelenie a cakala som ci sa uvolni,nakoniec jednu mamicku o11,00 pustili domov,tak ma tam dali.Ja som nakoniec neplatila lebo s muzom sme obaja zdravotnici a robime v tt-nemocnici,tak aspon jedna vyhoda. 🙂

mcoya
29. apr 2011

@majcaalexko to ano, ja som sa tiez prvy krat kupala odkedy som tehotna, ale uz som po termine, tak som sa nebala, ale tiez sa len sprchujem 🙂.
Ja som ten krem mala z cias dojcenia, ked ma strasne bolela ruka a nevedela som z coho. No a tiez som kvoli kojeniu nemohla nic ine, len tento. Na vsetkych ostatmych je napisane, ze po porade s lekarom, resp. ze to tehotne a dojciace nemozu a zasa som si to dala len raz za den a trosku, takze to urcite neublizilo. 😉

maxiberuska
29. apr 2011

@kala ahoj, zhruba už to mám všetko, ešte pobalit tašku ,čo sa týka lekára, nevybavujem nikoho, ani nikoho nepoznam, len štefanikovu, ku ktorej chodím, tak možno sa trafí zrovna ona, uvidíme 🙂 Aj ide manžel k porodu?

lubenka131
29. apr 2011

@kala no ja budem mat viac menej na 100% cisarsky a ja nejdem zazmluvnit ziadneho dokyho ja na to ani nenam a ani si nemyslim ze ked ho zaplatim spravi mi lepsiu jazvu 🙂 takze mne spravi cisarsky ten kto bude mat na moj termin sluzbu 🙂 a jasne na chystanie a balenie kabele do porodnice mame este kopec casu 😉

majcaalexko
29. apr 2011

@mcoya jaaj no tak to ano potom ....nooo ja mam este len pred terminom tak nebudem riskovat 🙂 sice s tym sprchovanim to tiez nieje bohvie co :D ale uz to nejako vydrzim akurat ma tak cudno picha v podbrusku neviem cim to je ....

mcoya
29. apr 2011

@danielita111 ahoj, prosim Ta, ako sa to da zajednat dopredu? Ja by som tiez chcela nadstandard, hlavne kvoli sprche a WC, a aby tam mohli za mnou chodit. To potom mozu prist na izbu napr. aj moji rodicia, alebo len manzel a dieta? Dakujem.

kala
29. apr 2011

@maxiberuska ano môj ide a tiež idem k lekárom na blind myslím na pôrod

maxiberuska
29. apr 2011

@kala jasne, nejako vydržime, aj ti posunul termin?ja idem až 10.5 na ultrazvuk, tak som zvedava, kolko si pribrala?

mcoya
29. apr 2011

Babule, mali ste tu temu epiduralky. Tak ja som ju pri prvom mala doporucenu lekarom, ze pre prvorodicky je to dobre, kvoli tomu, ze lepsie spolupracuju s porodnikom a urychluje to porod. Tak som ju aj mala pichnutu.
Ked som bola otvorena na takych 8-9 cm, tak to prestalo ucinkovat, lebo oni to tak nadavkuju, aby zena citila kontrakcie a mohla tlacit. Ked bol maly vonku, tak mi zasa trosku pustili, aby som necitila sitie, co som teda necitila vobec.

Teraz ju planujem mat pripravenu a podla "okolnosti" si ju bud dam pichnut, alebo nie. Vraj druhe porody su rychlejsie a jednoduchsie, tak uvidime, co je na tom pravdy 😉

danielita111
29. apr 2011

@mcoya Myslim ze sa to zajednava u stanicnej sestry na oddeleni,skus tam zavolat 033/5938 572.Hovorila ze o tie izby je velmi velky zaujem.Co sa tyka navstev tak pustaju tam aj ostatnych rodinnych pribuznych.

velvet26
29. apr 2011

@nini88 diky za info, asi si ten monitor nakoniec poziciam z nemocnice ako si urobila aj ty...

velvet26
29. apr 2011

@danielita111 ja som pocula ze sa ta nadstandartna izba dopredu zajednat vraj neda...ale to bolo len co mi kamosky povedali, neviem si ale predstavit, ze tam zavolam a na aky termin si ju zajednam, vsak neviem kedy to na mna pride...skusim to ja az, ked ma prijmu na porod, ze mam o nu zaujem, ak by nebola volna, tak den, dva pockam, vraj su tie izby len dve?

danielita111
29. apr 2011

@velvet26 Tie izby su 3 a hovorili mi ze je len otazka casu kedy urobia aj stvrtu,veru zajednat ju je tazko,robia to len tie maminy co idu na planovanu sekciu,alebo sa dohodnu na vyvolavacku.ja som tiez nepocitala s tym ze sa tam dostanem,povodne som chcela ist na izbu kde su dve maminy ale maju svoju sprchu aj wc,to by mi stacilo,na takej som lezala po prvom porode.

nini88
30. apr 2011

@velvet26 niet za co 😉 dufam, ze budes rovnako spokojna ako my.

tatiana7777
30. apr 2011

Ahojte kočky, tak ja som rodila 23.3, v Trnave-doktora som mala zazmluvneneho, no prislo to na mna tak rychlo po 2.vyvolavacke, ze som takmer porodila v aute :p Sluzbu mala dr.Stef.a bola super, velmi ochotna a mila-takmer nestihla dobehnut-2x som zatlacila a mala bola von 🙂
Mala som nadstandart a popravde-v porodnici bolo skvelo aj co sa stravy tyka, tak aj personal! Perinku, kosielky aj plienky pozicaju do odchodu, tak aj vlozky su na chodbe pre mamicky. Ja som mala pre malu pobalene 2 tasky veci a potrebovala som len deku, cumlik, krem po kupeli a noznicky na nechtiky! Ja by som rodila zas v takejto porodnici ;) Nocoho sa nebojte-aj to dychanie pride automaticky pri porode 🙂 Moc Vam drzim vsetkym palce 🙂

velvet26
1. máj 2011

@tatiana7777 jeeeej, to si mala naozaj krasny a rychly porod...super.. 😵 😵 a som rada, ze si bola spokojna s porodnicou a aj si sem prispela prispevkom, aspon budeme aj my pokojnejsie a budeme sa na porod tesit... 🙂 🙂
tak si uzivaj novorodeniatko a drz nam ostatnym palceky.. 😉

majcaalexko
1. máj 2011

Ahojte babudlky vcera zomna vybehla hlienova zatka tak asi to namna cochvila pride ... co by som bola velmi rada 🙂

iviku20
1. máj 2011

ahojte dievcata ja sice byvam v trnaveale rodila som v bratislave mam dve krasne deticky a nikoho tu nepoznammohli by sme si dat nejaky zraz co vy nato trnavcanky? 😝

iviku20
1. máj 2011

@majcaalexko to ti zelam co najrychlejsi porod drz sa 🙂

majcaalexko
1. máj 2011

@iviku20 je to uz na porod ?

iviku20
1. máj 2011

mne zacal hnedy vytok a isla som do porodnice lebo kontrakcie nemusis mat

mcoya
1. máj 2011

@majcaalexko ahoj, mne prvy porod zacal tak, ze mi odisla zatka, ale mala som aj tvrdnutie brucha pritom. Teraz mi odisla uz pred 3 tyzdnami a nic z toho nebolo. Inak mne dnes od 11 tej tvrdne brucho, ale je to take nepravidelne, raz aj kazde 3 minuty, potom zasa tak dva tri krat za hodinu. Tak cakam, kedy to bude pravidelnejsie a potom pojdeme do porodnice. Tak co stretneme sa tam dnes? Je celkom pekny datum. 🙂

velvet26
1. máj 2011

@mcoya aj mne tvrdne, uz par dni dost intenzivne, len bez akejkolvek bolesti...len v noci som spala na lavom boku a ako som sa isla postavit, ze idem na wc, tak taka bolest do brucha, mala bola asi nejako ulozena v rohu, no mala som dost...ale predychala som to...dnes dava take tanceky v brusku, uz jej hovorim, ze by som bola najradsej keby si kopkala pekne v postielke...a veru, dnes je pekny datum, ale asi v mojom pripade este nic nebude.. 😀

@iviku20 preco nie, to by bolo fajn, zorganizovat nejake stretko aj s kocikmi, ja ale nie som priamo z trnavy, aj ked prve tyzdne po porode planujem byt u nasich v trnave, mama mi pomoze s malou, vsak nieco vymyslime.. 😉

@majcaalexko pevne verim, ze to bude mat uz rychly priebeh, aby si zbytocne neprenasala, jedine ze by si chcela pockat na mna... 😀

mcoya
1. máj 2011

@velvet ja pri tom mam taku jemnu bolest, ide to od brucha ku krizom. Ty necitis pri tom tvrdnuti vobec nic ? Ked si bola vtedy na pohotovosti, tak ti co vraveli , ze kedy tam treba ist?

mcoya
1. máj 2011

Mne tu uz vsetci kazu ist do porodnice, ale mne sa tam potom nechce cakat este neviem kolko na porod.

danielta999
1. máj 2011

Ahojte,neviete je zajtra ta exkurzia v porodnici?vraj to býva každý prvý pondelok v nemocnici o 14h,rada by som sa išla pozrieť 🙂

e.lle
1. máj 2011

@danielta999 ano zajtra je, o 14.00h 🙂 dokina ma posielala, aby som išla, tak sa možno stretneme 😉

danielta999
1. máj 2011

@e.lle super,tak ja sa určite pôjdem pozrieť čo ma čaká 🙂 jééé my máme podobné termíny 😉

velvet26
2. máj 2011

@mcoya veru necitim pri tom ziadnu bolest pri tvrdnuti, mne povedal dr. ze mam prist vtedy, ked mi bud odtecie voda a zacnu kontrakcie a budu silniet a budu po 3-4 minutach sa opakovat...alebo len ciste kontrakcie, bez odtoku vody po tych 3-4 minutach...poradnu mam v piatok, uz by som bola najradsej, keby mi dal daky termin a nastupila by som na prijem..
este by si nemala ist do porodnice, ked sa ti kontrakcie nestupnuju, len by ta poslali spat domov, vsak kedy ides na poradnu? uz prenasas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre