Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zajo79
10. nov 2008

je to tam napisane 🙂

sissik
10. nov 2008

momentalne je v trnavskomt escu pri jedne pokladni velikansky obrazok tehulky a invalidneho vozika.
obcas sa tam postavi nejaky bezchrbtak, ale inak tam nebyvaju velke rady. ja som sa v sobotu k nej postavila. sice ma dopredu nepustili, boli tam rodicia s babetkami na rukach a pred takych sa predbiehat nebudem, ale rada bola podstatne mensia ako pri ostatnych pokladniach. ale keby sa tam postavil niekto, kto nie je evidentne tehotny alebo s postihnutim a ma velky kosik, asi by som si otvorila hubu, ako sa poznam

soncam
10. nov 2008

Caute baby v tom Tescu to bolo včera ozaj hrozné. Mi sme tam boli okolo 3 a urobili sme to tak že muža som s košom postavila do rady k pokladne nech čaká a ja som behala pre posledné drobnosti. No skoro ma šlahlo keď somzistila že nám chýba darčeková taška išli sme gratulovať. Normálne som rozmýšlala či mám pre ňu ísť alebo sa vykašlať nakonec som sa rozhodla že idem.Popredierať sa medzi tých ludí čo tam čakali v rade bolo hrozné tak naspäť som šla cez prostrednú uliču.
Ozaj dnes som bola na v poradni a Tie čo neviete riziková poradňa je presťahovaná z 3. poschodia na prízemie. Je to hňeď za tými automatmi na konci chodbičky. Zatial je všetko u nás vpoho a idem sa ukázať opäť o týždeň ale v stredu

debbie
10. nov 2008

Soncam tak to si zlatá že si to sem napísala o sťahovaní nič neviem, a zajtra mám poradňu... 😀 by som sa trepala hore schodmi a fučala ako slonica a potom dolu tak dakujem.... 😅

sissik
10. nov 2008

debbie ty chodis do poradne tiez k cechovi alebo k niekomu inemu?

tehulka4
10. nov 2008

nazderek kocendy..tiez som bola vcera v tescu okolo 12 a to by osm cakala vsetkych ludi doma pri obede, a co? no prd makovy, vyzeralo to tak ez sa vsetci vyrutili rpedobedom do tesca..a tiez som s malm v kociku stala pri pokladni kde je pre tehule a invalidov, bohuzial ziadna tehula ani invalid tam nebol zato koopec bezchrbtakov s plnymi kosmi..ale zato asi po prvykrat sa mi stalo ze jedna mamicka s malym chlapcom asi tak 2 rocnym a s manzelom najskor stali za mnou a kedze tm bola dost nesikovna pokladnicka tak sa presunuli k vedlajsej a ekd mali byt na rade tak ten tatino prisiel za mnou ze oni ma pustia ked mam take male babatko..no neboli zlaty..no samozrejme ked uz som mala pred sebou len jedneho kretena s velkym kosom tak som pekne podakovala a tie moje dve veci si zaplatila pri tej pokladni kde som stala..a takisto som nic podobne zeby ma niekto pustil tiez pri tej pokladni ked som bola tehula nezzila..akurat sa jedna pani trochu pohniezdila na mieste ked som akoby nahodou a na plnu hubu samozrejme s patricnym tonom hlasu a hlasitostou hlesla, ze kolko tehotnych s plnymi kosikmi tu v trnave beha..

lyongirl
10. nov 2008

tak o tej pokladni v tescu veľmi dobre viem, bola tam totiž už keď som bola tehu s Alexom a ani vtedy ma nikto nepustil, tak ako ani nikdy. Skoro vždy mám smolu, že je tam veľa ľudí a ja mám chuť nahlas zahlásiť, či sú tehu..... Mám pocit, že ľudia sú takí zahladení do seba, že ani nevedia, pre koho tá pokladňa je a tí, čo to vedia sa robia že nevedia. Pravidelne tam stojím a rozčulujem sa, ale len mi zbytočne stúpne tlak a muž ma krotí, ale tak potom načo tam je, keď neplní účel? Teda možno by aj plnila, ale to by ľudia nemohli byť takí sprostí/česť výnimkám/.
A najhoršie je, keď tam stojíš tehu a ešte aj s deckom......blbá kombinácia, ale taká je realita.

sissik
10. nov 2008

akurat rozoberame v nasej temrinovej debate umiestovanie na izbu s neprisposobivymi a hlavne tmavsimi spoluobcanmi. ako je to v tt? hrozi to alebo sa ich snazia umiestnovat tak, aby boli oni spolu? nerada by som, keby taku supli ku mne na izbu. teda ja budem urcite protestovat.

debbie
10. nov 2008

sissik ja chodím od začiatku tehu do pôrodnice do rizikovej dr. Štefánikovej 😀 ....zajtra ma čaká poradňa a výter na toho streptokoka....držte palčeky...

lyongirl
10. nov 2008

baby, boli ste na 3D/4D UTZ? Idem zajtra a neviem, či si mám brať na prezlečenie sukňu ako normálne k dr., alebo netreba. Ale asi netreba, nie? Veď bude robiť iba čisto UTZ.

sissik
10. nov 2008

lyongirl kam ides? do hlohovca? ak ano, tak suknu nepotrebujes, zober si len uterak na utretie bruska. ja som bola v nohaviciach a v pohode, aj som sa na suknu pytala, robil iba cez brusko

lyongirl
10. nov 2008

ano do HC, preto sa pýtam tu....

lyongirl
10. nov 2008

a dík, na to som zabudla 😀

petusaaa
10. nov 2008

ahojte. ako sa tu mavate?my sme zatial ok. v stredu ideme na nozicky. a volala som dnes s tes a tusim mame rovnake deti 😀 sme si opisovali, ako sa spravaju a zistili sme, ze uuuplne rovnako. az na to, ze jej maly je hore kazdu hodinku-dve a ten moj kazde 3-4 😉 ale inak su tusim rovnaky. a mohla by sem dat nejake fotky!!! jej musim zavolat este! tak sa tu mavajte a uz rodte. tu dlho nebolo nove dieta 😀 😝 😵

debbie
10. nov 2008

Ahoj petuška, to je normálne že sú rovnaké vaše detičky, každé babatko robí to isté papá, spí a kadííííí... 😀 a tes už má fotečky v albumčeku písali sme si cez skype a pozerali sme ich.... 😀 malý je celý tatinko.... 😀 po tes má len noštek...idem do vane čaká ma holenie ☹ ....zajtra máme poradňu, zase bude sranda, budem ako vypelichaná sliepka kde chlp, tam chlp.... 😀
Ako to pozerám na rade je soncam a po nej ja 😀 tak dúfam že sa tu nikto nepredbehne....petka budeš si asi musieť počkať do decembra... 😅

soncam
11. nov 2008

No baby kde ste?

lucia.688
11. nov 2008

sissik-dakujem ti, idem to pozriet...
lyongirl-ja osm bola tiez v hc a nemala som suknu, tiez ako hovori sissik, rifle a uterak, lebo ta strasne namaze 🙂 a taj si ho aj na nohavice pri vysetreni, mna celu zabrbral, este na druhy den som nasla kde vsade mam ten gel, ale tak moja hyba, zes om si ho nedala 🙂
inak baby, ked sa bavite o tych nakupoch, samozrejme to tak je vsade, teiz som sa nestretla s nejakou ustretovoustou ale dorazilo ma, ked som bola v oktobri chora, isla som k dr, bola som tam rano na 8, kedze tam nebola, tak sme museli ist k zastupujucej, boli tam asi 4 ludia, tak som si myslela ze pohodka, nakoniec osm tam stvrdla do nejakej tusim 12tej ci 13tej, lebo sa tam potom natrepalo asi 30 ludi co si isli dat potvrdit paiere do skloplastu a vsetci sa predbiehali, potom uz som to nezvladla, kedze mi bolo zle, tak som tam zacala robit cirkus,a este jedna pizda si tam hubu na mna otvarala, no strasne, ludia su svine!!!
tak sa drzte pri nakupoch!!

sissik
11. nov 2008

luci na mna nakricala obvodna, ked som potrebovala vymenny listok k ortopedovi a chcela som ho najrychlejsie, aby som o 10:15 nestala v cakarni plnej chorych ludi. pritom ordinuje od 8. proste niektori ludia si nedokazu uvedomit, ze tehotna zena by mala byt v styku s chorymi co najmenej, lebo koli tehu ma slabsiu imunitu.

na utv z HC mi hned povedal, aby som si uterak zasunula za nohavice, bol fakt velmi mily

soncam
11. nov 2008

debbie zobrala si do pôrosnice aj dupky pre malé? ja stále prebalujem tašku bojím sa že na niečo zabudnem

lucia.688
11. nov 2008

silvi, no to asi hej, niektori ludia su strasne neohladuplni, ale cos tym narobime, asi nic...
hej ten lekar bol super, mily, ukazal, vysvetlil..ja som bola spokojna a som rada ze som tam bola, je to super zazitok, a vidiet malinke "nazivo"... 🙂

skalnicka
11. nov 2008

Ahoj,akurat som v nemocke v tt ako cakatelka na sekciu a poviem vam-pristup nic moc.treba drzat hubu a krok,vtedy su spokojni.len custe a nepytajte sa zbytocne na nic konkretne.drzim palce vam,aj sama sebe,zajtra mam rodit,neviem kedy ani kto,neviem ci v spinale alebo celkovou ale to je asi fuk...

petusaaa
11. nov 2008

v spinale budes rodit, v tt sa celkova dave iba vynimocne. a drziiiiiiiim palceky 😉 aj my mame riska. su to bojovnici 😵
ked hovorite o tej ohladuplnosti. tak ja som bola s malym na vysetrenie u nefrologa a cakali sme tam 3/4hodiny, kym sa sestricka rozhybe a poda pani pred nami papiere. (boli sme tam ja a ta pani). a sestricka mala casuuu. maly mal vtedy 3tyzdne a nefrolog sidli na poliklinike v tt, tak si viete predstavit, kolko chorych deti tam bolo v toto rocne obdobie 😒 no strasne

sissik
11. nov 2008

skalnicka to fakt sa nemame na nic pytat?
na prehliadke porodnice nam praveze vraveli, ze sa mame pytat na co len chceme.
tak ako to potom je 😕 jedno hovoria a druhe robia?

skalnicka
11. nov 2008

Ja som na rizikovom odd-bezne sem prijimaju rodicky pred planovanou sekciou a naozaj je tyx info co nas caka pomenej,musime len cakat.od lekarov sa nedozvies uz naskrze nic,esteze sestricky su zvravnejsie teda.ale aj tak som nic extra necakala,nie som prekvapena.dam iste vediet ako to bezalo zajtra.

sissik
11. nov 2008

jaj tak takyto pristup poznam z hospitalizacie v ruzinove. cely cas sa nikto nezastavil a nic nepovadal.
ostava len dufat, ze po narodeni mimca nas skoro pustia domov.
skalnicka drzim palce, aby to dobre dopadlo a rychlo si sa zotavila 😉

debbie
11. nov 2008

Ahojte maminečky, konečne som doma poradňa o.k. sa neotvárame tak som rada.....čo neskôr neocením ale teraz ano.... 😀 bolo to dnes strašné dr. bola na školení a prišla o 10.45 a zobrala len asi 8pacientiek a išli aj so sestričkou znova na nejaké školenia....počítače či čo no a to na dve hodky, to som mala šťastie že som bola medzi prvými lebo tak čakať hodku na dr. a potom znova dve som bola k.o. aj bez toho. Dr. bola dáka uponáhľaná, ale tak ani sa jej nečudujem..... 😒 a to som jej musela pripomenúť ten výter na streptokoka... 😀 , a pýtala som sa na tú epi a ak nad tým vážne uvažujete, chodte si to zaplatiť vopred..... 😀 ja pôjdem. Teraz idem za dva týždne tak tam asi behnem, dostala som aj papiere, čo treba do pôrodky a aj papier na meno...už sa to fakt kráti... 😀
Sisik treba sa stále pýtať , všetko čo chceš vedieť ti povedia a ak prídeš do pôrodky môžeš žiadať aby ta so všetkými krokmi, ktoré idú s tebou robiť, oboznámili...povieš že na tom trváš .... 😀 neboj ak budeš len čakať že ti všetko sami od seba vysvetlia tak márne, otázky....otázky a znova len otázky.... 😀
Soni neviem asi zoberiem lebo aj na tom lístku píšu vecičky, ak to tam pobalím tak ti napíšem, aj ja som včera prehodila tašku a určite nemám všetko ale ved telefón budem mať a čo nebudem mať prinesie sestra alebo manžel... 😅
Baby mám novú skúsenosť po tom ako ste ma informovali o tej pokladni, som bola v tescu a šla som k nej...čo asi som tam našla? Ludí viac ako pri normálnej pokladni a muž že podme inam ved tu je veľa ľudí a ja som sa nezdržala a na celú hubu som zahláááásila.....tak vidíš a že je nízka pôrodnosť pozri koľko je v trnave budúcich rodičov..... 😀 No pani predomnou sa pobalila a povedala že ona nieje taká že mám ísť pred ňu ja že ved nechajte, nieste sama čo ste tu a nieste tehotná ani invalid....a o jedného človeka sa posúvať nebudem.... 😀 ale ona sa zobrala a išla do inej pokladne a pred ňou stál chlap a ten sa len na mňa pozrel a muž že aha a tu v trnave sú aj muži tehotnýýýý...... 😀 taký pohlad mi venoval ako keby som si ja vymyslela tú prednostnú pokladňu.... 😠

lucia.688
11. nov 2008

no peti, tak to by ma uz asi slak trafal a este aj s malinkym, no nevyjadrujem sa...
skalnicka-drzim palce..potom daj vediet..

sissik
11. nov 2008

debbie este si sa mala toho chlapa opytat, ci caka slona, ked mu trci chobot 😀
mozno by sa potom odpratal aj on.

ja sa budem urcite pytat tolko, ze budu predo mnou sestricky utekat.

mayulka
11. nov 2008

Ahojte tehulky, ja som tu uz davnejsie neprispela, ale nadalej sledujem vase spravy a zistujem, ze sme na tom vsetky tak zhruba rovnako. Dnes som bola aj ja na poradni a pre istotu u mna na ten vyter doktorka uplne zabudla a kedze mna to napadlo, az ked som bola uz dole, tak povedala, ze nabuduce. Tak uvidime. S tym porodom to bude tiez dost zaujimave. lebo dr. sa vyjadrila, ze cez vianoce by nerada rodila, takze asi bude planovana vyvolavacka. Uz ste niektora rodila u dr. Stefanikovej na zmluvu???

debbie
11. nov 2008

Ahoj mayulka tak to sme tam asi boli spolu.... 😀 ktorá si bola ty...? A to si sa jej pýtala či bude rodiť cez vianoce alebo ako si to zistila? To sa dá vypýtať si vyvolávačku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre