Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lulupopo
4. máj 2013

@bebuska1 rozmyslam, ci tam aj ja nepojdem, uz som aj zabudla, co kde je...

bebuska1
5. máj 2013

@lulupopo ja som tam volala asi pred týždňom a chceme ísť,lebo by to mohol byť posledný prvý pondelok,ktorý stíhame 🙂 A počítam,že budeme stresovať,keď to príde,takže vedieť čo kde je nebude na škodu 🙂 Tak sa možno uvidíme ak prídeš 🙂

lucka.ano
5. máj 2013

@bebuska1 @lulupopo ja idem tiež určite, tak som rada že nebudem sama 🙂

petuska86
5. máj 2013

@bimky ČO SI TREBA PRINIESŤ DO PORODNICE (TRNAVA)
Dokumenty :
• tehotenský preukaz, preukaz o zdravotnom poistení, občiansky preukaz, sobášny list (kópia), dohoda o mene dieťaťa. zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov (ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo, vydáva matrika v mieste bydliska)
Osobné veci pre matku :
• osobné toaletné potreby, toaletný papier, vložky pôrodnícke, osuška, 2 uteráky, osobná bielizeň, 2 materské podprsenky, prípravok na ošetrenie bradaviek, jednorázové nohavičky (kúpite v lekárni alebo v zdravotníckych potrebách), prezúvky a šľapky do sprchy, nápoje (nesýtené minerálky), jednorázová podložka do postele, ponožky...
Pre novorodenca pri odchode z pôrodnice :
• jednorázové plienky 1 bal., jednorázové vlhčené utierky, krém na zadoček, detské mydlo, látkové plienky 4-5ks
• veci pre novorodenca ako je košieľka, kabátik, dupačky, body, čiapočku, zavinovačku, autosedačku
• v zime navyše- deka, teplé oblečenie pre novorodenca, rukavičky, nánožník

bimky
5. máj 2013

@petuska86 ďakujem:0)))

lulupopo
6. máj 2013

@lucka.ano ja som nakoniec nesla, lebo mam opatovny zapal mocovych ciest.... takze hadam v juni este tesne pred porodom stihnem

bebuska1
6. máj 2013

@lulupopo ja som bola.Bolo to celkom ok,ale z pôrodného boxu som trošku sklamaná.Nečakala som žiadny luxus,ale mám pocit,že na týchto posteliach rodili ešte naše mamy...Nevyzeralo to vábne.A ďalšia vec čo ma trošku prekvapila,že ocino môže vidieť bábo len cez sklo pokiaľ nemá zaplatený nadštandard....Ak si ho zaplatí,tak ho môže navštíviť...Neviem,taká som z toho rozpačitá.Som sa spoliehala na to,že si budeme tie prvé dni užívať spolu.Plánujeme nadštandardnú izbu,no ale ak nebude voľná,tak smola...

lulupopo
6. máj 2013

@bebuska1 takze je to tak ako ked som rodila naposledy...ja tiez verim v nadstandard...

redlola
7. máj 2013

@petuska86 a @bimky v zozname este chyba salka (pohar), vlastny pribor a teplomer - mne to manzel niesol

bimky
7. máj 2013

@redlola ďakujem:0)

dulkagabulka
7. máj 2013

@bebuska1 takto vyzerá samoprisatie v pôrodnici
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

any395
7. máj 2013

18.máj v BA seminár s pôr.asistentkami (PA) s medzinárodnou účasťou a premietanie filmu Sloboda pre pôrod
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...
... a na druhý deň v nedeľu 19.mája môžme pokračovať so SK PA-mi na celodennom workshope v BA srdečne POZÝVAME
https://www.facebook.com/events/573858432634191/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ianitka
7. máj 2013

@bimky este si vezmi misku alebo tanierik, ked nahodou nebudes mat cas sa najest, tak si to prelozis a zoper si spinku na tie sexivystrihy na nemocnicnych koseliach, gumicku do vlasov

redlola
7. máj 2013

@bumky a @petuska86 jeej, bez zatvaracieho spendlika tam nesmiete ist 🙂 inak vam budu cecuchy vykukat o 106 - nie ze by vas to pocas pobytu velmi zaujimalo, budete mat ine starosti 🙂)) na to som uplne zabudla, esteze to @ianitka spomenula 🙂)))

bebuska1
7. máj 2013

@dulkagabulka Pekný príbeh 🙂 V TT odlišujú bonding a samoprisatie (umožnia položenie bábätka na brucho a potom ho berú na ošetrenie.Následne ho prinesú očistené späť) - aj keď podľa mňa je samoprisatie súčasťou bondingu-teda tak to cítim.A po cisárskom tu bonding nie je možný.BTW nové pôrodné kreslo,kde by sa dalo rodiť aspoň v polosede nám ani neukázali...Chystáme sa ešte ísť pozrieť do Banskej Štiavnice.Manžel veľmi túži byť s malinkou od začiatku a bolo by mi veľmi ľúto,keby nám to tu nebolo umožnené.Kiež by som aj mohla po pôrode napísať takéto krásne skúsenosti.Ale verím,že všetko bude dobré.Manžel je pripravený "bojovať" za to,aby všetko prebehlo podľa našich predstáv 🙂

dulkagabulka
7. máj 2013

@bebuska1 ak požiadaš, bude ti umožneny aj v TT bonding so samoprisatím- bez toho,aby ti dietatko bolo zobrate na prve ošetrenie..ošetria ho až po samoprisatí... samozrjeme, ak sa nebude jednať o neodkladnú zdravotnú starostlivosť bábätka alebo teba (napr. ho nebude treba kriesiť )...len si treba o to požiadať...
poznam mamičku, ktora to v TT pôrodnici takto mala , že @sasettka?

takýto postup je doporučený aj v Odbornom usmernení MZ SR o výžive dojčiat a batoliat dojčením z novembra 2009

sasettka
7. máj 2013

@dulkagabulka ano a bola to paraaaaaaaada 😵 😉 len treba mat kus stastia na ludi okolo ...

bebuska1
7. máj 2013

@dulkagabulka no v pôrodných prianiach to už mám napísané,takže verím,že to budú akceptovať a ak nie,tak že budeme s manželom dostatočne asertívni 🙂 Samozrejme,že všetky priania platia pre prípad,že všetko pôjde ako má.Ak by náhodou situácia vyžadovala iný postup,tak prvoradé je bábätko,aby bolo ok.
Niekde som čítala,že pôrodné priania by nám mal pôrodník podpísať.Ale na exkurzii nám bolo povedané,že pôrodné prianie predložíme na príjme,tam si ich prejdeme s PA.Lenže tam vtedy pôrodník nie je.Ten bude až pri pôrode.Tak ako to ošetriť?Aby tam potom nerobil s nami poriadky
@sasettka Ty si kedy rodila?

dulkagabulka
7. máj 2013

@bebuska1
pôrodné prianie nemusí byť podpísané...a dolu na príjme bude aj lekár..bude fajn si to s nim prejsť

bebuska1
7. máj 2013

@dulkagabulka super,ďakujem 😉

dulkagabulka
7. máj 2013

@bebuska1 nemusí byť podpísane od lekara som mala na mysli..
ty ho podpíš samozrejme 😀

bebuska1
7. máj 2013

@dulkagabulka jasné,pochopila som 😀

sasettka
7. máj 2013

@bebuska1 no v Trnave 🙂 na novom ruzovom kresle v polosede s nevyviazanymi nohami 🙂 vravim, mala som stastie....

bebuska1
7. máj 2013

@sasettka ale že kedy som sa pýtala 😀 Ja mám termín cca o mesiac.Ale toto sú super infošky 😉

sasettka
7. máj 2013

@bebuska1 promin, som silno nevyspata 😀 september 2012 🙂
predtym porod v r. 2010 bol klasicky rutinny nemocnicny s nie velmi prijemnymi spomienkami ...

bebuska1
7. máj 2013

@sasettka 😉 a u koho si rodila? Tak to je super,že z druhého máš taký pekný zážitok 🙂

sasettka
8. máj 2013

@bebuska1 pri porode som mala dr. Strbovu 🙂

ajka30
12. máj 2013

Kocky, ak niektora chodite do rizikovej poradne, kontroluju aj moc? Zabudla som sa spytat, ci treba doniest... dakujem

simisi
12. máj 2013

@ajka30 ano,treba priniest aj moc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre