Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jedlicka99
22. okt 2009

berus222 Prosim ta kde sa da kupit taky cumlik s tymi zubkami? Nenormalny 😀

aiva
27. okt 2009

Ahojte,
potrebovala by som zopár informácií od niektorej, ktorá je po cisárskom reze v TT pôrodnici. Aké boli úkony tesne pred cisárskym rezom, počas neho, ako to prebiehalo....a aký je režim po cisárskom? Strava, ležanie, či ste dostávali nejaké lieky po cisárskom atď...
Ak máte niektorá po sekcii, prosím Vás o informácie. 🙂

ďakujem

sissik
27. okt 2009

aiva neviem, ci mas planovanu sekciu. ak ano, tak prijem je den pred planovanou sekciou, este dostanes veceru, od polnoci nemozes pit. rano dostanes klystir, ak sa dobre nevyprazdnis (ja som nenamietala, lebo posledne tyzdne nic moc, napriek tomu, ze pocas tehu ziadne problemy). dostanes infuzku, na vypitie nejaky humus, aby ti nebolo zle od zaludka z anestezie. dali to aj pred spinalom aj pred celkovou narkozou.
potom ta odvedu na operacku
po - lezis podla doporucenia lekara, max. 12hod, potom ta postavia na nohy. strava - 2 dni nic, potom nejake polievky a divne kase a tusim 4. den uz normalny obed. ak budes mat spinal, pit musis hned a vela. po celkovej ti pit hned nedovolia. po prichode na izbu dostanes hned infuzku. proti bolesti si pytaj, daju ti inekciu. ak sa uz postavis, sestricka ti nenosi misu, chodis uz na wc sama. injekcie proti bolesti davali tusim 2 dni, potom 1 den ibalgin a potom sa to uz dalo vydrzat v pohode.
na vizite si daj pozor, aby sa ti nezvalili na brucho za ucelom prehmatania zavinutia maternice. som myslela, ze mi vyleti von maternica, ta kovacicova je nejaka brutalistka. vsak nech si uzije, ked bude rodit ona 😝 teda si myslim, ze to bola kovacicova, lebo menovky som nepostrehla.
mne dovolili aj nutridrink, kupis v lekarni, staci ti 2 balenia a pi ho po duskoch. zazenie hlad a doda trochu sily.
ak nie su problemy, ides na 4. den domov.

aiva
28. okt 2009

Ahoj Sissik,
ďakujem za informácie...ty si predtým písala, že si mala celkovú narkózu a nemohla si mať spinál...u mňa je to naopak, ja nemôžem celkovú narkózu, môžem len spinal 🙂
Ja mám plánovanú sekciu...nemôžem rodiť normálne zo zdravotných dôvodov...tak uvidíme...ako to budem zvládať... 😒
Inak super si to popísala, ďakujem...aspoň mám prehľad...tam si písala že dva dni žiadna strava...nebola si hladná? To už si počas tých dvoch dní mohla piť ten nutridrink? Ten si teda určite kúpim...
Tak pred Kovačičovou si dám pozor, no ale neviem ako jej mám zabrániť vo vyšetrení na vizite 😕 ....? To je nejaká mladá lekárka?
Som taktiež počula že je tam nejaký brutálny lekár...nevieš kto to je?

A maličkú ti kedy dali na izbu?

sissik
28. okt 2009

nutridrink mi dovolili pit uz poobede po sekcii, ta bola rano o 9. zo zaciatku som hladna nebola, hlavne smadna. ale na druhy den sme uz so spolubyvajucou hlad citili. nutridrink na chvilu pomohol.
kovacicova je mlada lekarka. na prijme mi skoro vybrala mandle zo spodu a komentovala, ze preco nejdem rodit normalne, ze to sa da. ak tam budem znovu, tak jej poviem, nech sa mi nezvali na brucho ako minule.
o brutalnom lekarovi neviem. na dalsej vizite bol taky mily, len pozrel jazvu, nic neohmataval, popytal sa ci plyny odchadzaju, ci sme mali teplotu a to bolo vsetko.

sekciu som mala vo stvrtok a v sobotu okolo 10 doobedu mi ju dali. takze neplatia velmi ani reci typu - ked sa budete vediet postarat o seba, dostanete aj babetko. v piatok rano som sa normalne sama osprchovala, lozila som cely den na novorodenecke a dali mi ju az v sobotu. nabuduce ak sa budem citit dobre im ju proste nedam a hotovo. alebo ju uchmatnem z novorodeneckeho. je to moje dieta a ked sa na to citim, tak si ho necham pri sebe.

drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

aiva
28. okt 2009

ďakujem Sissik aj za rady... 🙂
Mám strach, ale už sa aj teším... 🙂

sissik
28. okt 2009

a kedy ta to caka?

aiva
28. okt 2009

V januáry , uf už aby to bolo zamnou 😖

sissik
28. okt 2009

v januari sa narodila aj zuzka. v zime tam kuria jak besni a je tam hrooozne teplo. a neda sa ani vyjst na balkon, lebo tie su zatvorene a ak mas spolubyvajucu, ktorej vadi zima, tak sa uvaris

vlastulka
28. okt 2009

presne tak - ja som tam rodila tiež koncom januráa (budú to už 3 roky) a bolo tam straaašné teplo 😝 Ale zasa na druhej strane radšej teplo, ako tam s bábätkom mrznúť.. A idem tam zhruba o mesiac, tak uvidíme či aj teraz bude také teplo 😀

aiva
28. okt 2009

Zdravím Sissik a Vlastulka,
s tým teplom to máte pravdu...bola som tam na exkurzii pred mesiacom a už vtedy tam bolo riadne teplo a všade...
Ale zasa mne to až tak nevadí, mám radšej teplo ako zimu...tie balkónové dvere sú zamknuté či čo?

Keď už ste v tej pôrodnici boli, ako sú vybavené štandartné izby? Sú tie izby v pohode? A viete ako sú zaplnené? Či boli všetky zaplnené, keď ste tam boli? A sú vždy zaplnené nadštandartné?

Ďakujem 🙂

sissik
28. okt 2009

aiva ta standartna izba bola normalna, dokonca aj prijemne vymalovana. skrina tam sice nebola, vsetko som mala v kufri. bol tam prebalovaci pult taky velikansky nemocnicny, nie taky ako pozname z obrazkov z netu, 2 nemocnicne postele s nocnymi stolikmi, 2 kovove postielky pre babetka a 1 plastovy box na prevazanie babetiek. a umyvadlo, nejaka mala nizka skrinka. a tie balkony boli zamknute.

no a zaplnene su podla toho, kolko maju porodov. nadstandard je vraj plny stale

jedlicka99
28. okt 2009

Otazocka na maminky ktore rodili v tt nemocnici. Maju tam pre babetka aj snimac dychu? Alebo ked ho chcem mam si ho priniest? Lebo niektore nemocnice to maju.

timotej
28. okt 2009

Jedlička majú to tam aj ti to požičajú kým tam budeš.

bubadlo27
28. okt 2009

jedlicka, dokonca ti ho pozicaju aj po odchode, tusim na pol roka, len si uz nepametam kolko za to pytali 🙂

aiva
29. okt 2009

Ahoj Sissik,
no štandard bude stačiť, nemusí byť dokonalý nábytok, ale hlavne nech je to tam čisté...
Ale stále mám v hlave to, že tie detičky sa tam stále vyhadzujú z toho jejich prádla...teda neviem v čom to čistia a perú, ale musí to byť dobrý sajrajt 😝
Dúfam, že to moje sa z toho nevyhádže...

luka21
29. okt 2009

jedlička za ten monitor dychu pítajú na pol roka 40eur.Ja som rodila teraz v septembri.

janula.i
29. okt 2009

Ahojte maminy.Rodila som tiež v TT nemocnici a bola som spokojná,u dok.Štefánikovej, milá osôbka.Bol s ňou nejaký mladý doktor, tiež fajn, ešte aj srandoval.To ich prádlo nič moc ale malinká je zdravučká 🙂 O brutálnom dok. nič neviem.Ale dobrý je vraj ešte aj Štrbo a ,tú Kovačičovú som zažila a nič moc,nesympatická k nej by som nešla.
Izbu sme nemali nadstandartku ale tiez si nemôžem stažovat az na tú stravu..

sissik
29. okt 2009

aiva no musia to prat v humusoch, aby sa vyprala vsetka spina. a neverim, ze pracovna perie osobitne pradlo pre babetka a osobitne pre inych pacientov. mozes si zobrat svoje pradlo, ale kym ti nedaju dietatko, bude v tom ich pradle. ak nahodou chyti ekzem, tak odporucaju kupat v otrubach a ak chyti stafylokokoa, neminie vas ATB mast a ak ta nezaberie, tak potom celkovo ATB.

monitiry dychu mali vo vsetkych postielkach na novorodeneckom, tam, kde su babetka pri sestrickach. ja som si na izbu nepytala, ani som nevedela o ten moznosti. nekupovala som si ani domov, lebo u donosenych deti, nie v prekurenej izbe a u nefajciarov by problem nemal byt

monitor dychu poziciava aj nejaka zdrav. poistovna, neviem ci union alebo dovera, mrknite sa na ich stranky.

ja som mala strbu, k nemu chodim a jemu doverujem. neviem, ci by som doverovala cloveku, ktoreho vidim 4x.
nemozem povedat, ze kovacicova je na prvy pohlad nesympaticka. ten mlady, co zartoval bol asi deckov, toho si tiez chvalia. a vraj dobre sije

aiva
29. okt 2009

Tiež by som chcela mať doktorku štefánikovú, , počula som na ňu samé dobré referencie...aj na doktora Dečkova...

Sissik prosím ťa, keś si bola po sekcii, mala si jednorázové nohavky alebo bavlnené? Nevieš mi prosím ťa poradiť čo je lepšie? Aby to bolo pohodlné na tú jazvu...?

enika
29. okt 2009

ja ešte pridám svoju skúsenosť. Ja som bola na tej dvojke, kde je aj WC a kúpeľňa a tam je aj skriňa. Ostatné rovnaké ako v iných izbách. V čase, keď som rodila ja bola nadštandardka prázdna celý čas, takže asi nie je pravidlom, že je stále plná. Ale je to v pohode aj v normálnej izbe, veď tam nejdem na dovolenku 😉 . Strava - no, ani zďaleka to nebolo domácke, ale zjesť sa to väčšinou dalo, aj keď podľa mňa boli malé porcie. Záleží aj ako si na stravu náročná.

berus222
29. okt 2009

nam monitor dychu dali hned prvu noc, lebo sa maly dusil zbytkami plodovej vody. ale ak maju volny, dali ho aj na poziadanie.

vlastulka
29. okt 2009

My sme boli tiež vysypané z toho ich prádla, a tiež som kúpala dcérku v týc otrubách 😒 A to bola v ich šatách iba 1 deň, tak som zvedavá, čo nás čaká teraz 😒

vlastulka
29. okt 2009

A k tým monitorom - sú na každej postieľke, teda aspon vtedy boli 😉 A rodila som tiež u dr.Štefánikovej a tiež som s nou bola veľmi spokojná 🙂 a tak budem aj teraz u nej 🙂

sissik
29. okt 2009

aiva nohavicky mozes mat ake chces, ale na vizitu nie. ja som mala so sebu aj tie jednorazove papierove aj tie pratelne sietkove, ale par minutach som si ich vyzliekla, lebo na tie stehy mi vadili oboje. mozno obycajne bavlnene by boli lepsie. ale zas clovek bol rad, ked sa nejak vytoto na wc a este si zakazdym stahovat a vytahovat nohavicky - to sa mi nehcelo
akoze ten standard je uplne v pohode, vsak to nie je hotel. a ked je nejaky problem s babetkom a musis ostat dlhsie, tak sa nedoplatis. radsej si vyber lekara k porodu alebo kup nieco malej za tie prasule.
no a po 2 dnoch nic nejedenia zjes co prinesu. ale aj tak to bolo take, ze sa to nedalo dojest ani pri tom hlade. treba sa zapriet a mysliet na to, ze jes, aby si mala mlieko a rychlo sa zotavila

enika
29. okt 2009

k tomu vysypaniu sa z prádla - dcérka mala iba dva pupáčiky a to bola v ich prádle po celý čas. A bábätko, ktoré bolo s nami na izbe, nemalo vôbec žiadne problémy. Je to asi naozaj náhoda, ale aj tak by sa to nemalo stávať, no čo už 😒 .

sissik
29. okt 2009

my sme boli na izbe obe po sekcii, hned po sebe. zuzke nebolo nic, spolubyvajucej babo ten ekzem malo. je to o citlivosti pokozky. horsia je ta stafylokokova infekcia, koli nej su zakazane aj navstevy na sestonedeli.
inakma napadlo - na stranek porodnice pisu, ze nadstandard na gynde je 600sk za noc, na sestonedlei 1000/noc. popis vybavenia ten isty. akoze nechapem kolo comu. ale oni asi vedia 😝

mattulda
30. okt 2009

Tak aj sa pridavam. Rodila som v TT, uz to bude 6 rokov dozadu, isto sa vela zmenilo odvtedy (dufam, ze vacsinou k lepsiemu). Bola som vtedy v tej klasickej izbe, este sme tam boli tri. Vsetko by sa dalo, aj to ze nebola skrina a vsetky veci sme mali v taske (bola som tam 7 dni). Jedine co mi vadilo, boli spolocne WCka a sprchy. Vtedy boli v katastrofalnom stave, neviem ako teraz. Ale myslim, ze nejaky prinos v tej hygiene maju aj samotne pacientky, lebo na to, ze su tam same zeny, bezne sa vyskytlo nesplachnute wc a spinava doska. Bola som rada, ze som sa dosmatlala tam, ale aj ked som bola dost hotovka, som si na to wcko nesadla. Teraz sa chystam zase rodit v TT, zatial nemam vybraneho dr. (moj uz nechodi do nem. rodit ☹ ) ale dost uvazujem o nadstandarte, alebo o tej izbe s wc a sprchou.
Som sa rozpisala dost. Moja skusenost je dost stara, takze budem len rada, ked napisete, ze teraz to tak uz nie je 😉
Drzim vam vsetkym palce.

vlastulka
30. okt 2009

mattulda tak neviem či ti napíšeme nejakú zmenu ohľadom spŕch a WC, ale myslím, že všetko je tak ako to bolo aj pred tými 6 rokmi ☹ Ja o nadštandarde ani nerozmýšlam, určite nedám kopu peniazí len kvôli sprche 😒 Tak či tak, aj tam by som sa sprchovala v šlapkách, takže tých pár dní musíme dajako vydržať 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre