Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mayulka
21. nov 2008

iris, ja som tam tiez isla prvy krat iba tak, pred tym som tam nevolala, ale ja si dohadujem doktorku na zmluvu, takze nehovorila nic. ale viem, ze vela zien nejde u nej na zmluvu a chodia k nej, akurat sa ich pytala, ci chcu k nej chodit a bolo vybavene. mozno ti viacej napise debbie, ta k nej chodi dlhsie a myslim, ze vie lepsie, ako to tam u nej chodi. ja ti mozem napisat len to, co som si vsimla. bola som u nej teraz iba treti krat.

drgonovamata
22. nov 2008

Caute kocky
pozeram ze je vas tu uz dost vela s decembrovym terminom porodu. Chcem sa teda popytat ci sa uz aj trochu otvarate? Ja som bola pred tyzdnom na pol prsta, teraz koncim 37.tyzden a som uz otvorena na jeden cely prst. Doki ma naplasil ze by som mala ist na 3 dni polezat do nemocky aby sa nam to nerozbehlo a udrzali sme co najdlhsie tehotnost. Moc sa mi ale nechce do nemocky lezat na infuzkach, ja som myslela ze v tomto stadiu uz je normalne ked sa trochu tehulka otvara. No tak ako ste na tom vy babulky?
Mata

sissik
22. nov 2008

mata ja som len 32tt, pri kontrole povie, ze dole je to ok. nehovori ci je krcok skrateny alebo nie. a som rada. aspon sa nestresujem. ale ku koncu uz baby byvaju otvorene. pre babetko je dobre ostat vnutri tych 40tt, ale ak sa narodi v 38tt, tak uz sa to vraj nepovazuje za predcasny porod.
tak sa nestresuj a skus co najviac oddychovat

drgonovamata
22. nov 2008

Sissik ja som bola tiez do 35.tyzdna dole OK. Ja som myslela ze ked sa uz takto pomaly s bliziacim terminom zacimam otvarat ze budem mat aspon lahsi porod. Ale pravda je ze malinka ma strasne dolu tlaci uz od zaciatku novembra, aj brucho uz mam padnute. Som zvedava co doki povie v pondelok. 😖

soncam
22. nov 2008

Baby caute ja som bola včera na utz. a sme vpohode dolu všetko OK ako píšete. Stále nevieme čo to bude. Dr si stále nie je istý ale že vypadá do byť baba. Tak sa tešíme. Povedal že môže mať vajíčka skované medzi stehienkami tak uvidíme.Pýtala som sa na pôrod či môžem rodiť normálne alebo sekciou? Prvého som mala sekciou a teraz tá placenta.Povedal mi že to záleží od krčka maternice aby dozrel. Čo to znamená že aby zmekol a sa skrátil. A ako tomu môžem pomôcť ja? Niečo mi vysvetloval že napr keďžene nedozrel krčok pri prvom cisarskom tak to tak bude aj pri druhom a tam je problem potom musí byť aj druhý sekciou. ale napr ak mala žena problémy pri pôrode že sa napr zhoršili prietoky a potom museli robiť sekciu tak ten u nej druhý pôrod môže byť normálny. Ak niečo viete vyjadrite sa dííííííííííííííííííííík. 🙂

gabuliik
22. nov 2008

Cau Mata. Ja by som si z toho nerobila veľkú hlavu. Ja som bola otvorená od 36tt a v pohode. V 38 som bola otvorená na 3cm a nič. Rodila som presne v den termínu.

babatko88
23. nov 2008

rodila som v tt v septembri minulého roku, bolo to super, detské sestričky na jednotku, ale moja pôrodníčka s 3 mesačnou praxou nestála za nič, úplne ma pokazila (zašila mi všetko o stehná, namiesto k sebe) fnuk a bolí to... pri sexe 😠

lyongirl
23. nov 2008

Maťa, podľa mňa je normálne, že sa ku koncu pomaly otváraš, nie som odborník 😉 , ale zachvíľu v podstate rodíš, tak ak sa takto pomaly otvoríš, bude to potom lepšie, neviem, prečo ti dr. hovoril a poležaní v nemocke, veď koľké ženy sú otvorené oveľa skôr, ono závisí, ako to postupuje a kľudne môžeš porodiť aj skôr ako v 40 tt.

babatko, a kto ťa rodil? Som zvedavá, kto ťa tak zašil.... a je mi to ľúto ☹ , mala by si reklamovať 😠 , čo sa asi nedá.....

drgonovamata
23. nov 2008

Caute
diky za odpovede a vas nazor baby trochu ste ma uistili ze lezat do nemocky nepojdem, radsej nech sa skor narodi, no nie? Ved doma ma tehulka najlepsie pohodlie neviem si predstavit co by som tam 3 dni robila na tej jednej tvrdej posteli, ja som doma aj na gauci oblozena aspon 5-timi vankusmi.
Myslim ze keby mi chceli v nemocke zabezpecit to neotvaranie sa, moze sa stat ze potom sa tak zavrem ze bude tazsi porod a budem nakonec aj prenasat.

debbie
24. nov 2008

Dobré ránko maminečky, ako ste víkendovali? Už aj sniežik sem tam padal len škoda že sa neudržal... 😖 Dnes mám príjemnú robotku, idem ukladať opraté a ožehlené vecičky a tiež popozerať veľkosti mám v tom už mierny chaos.... 😀
Zajtra ideme do poradne tak sa teším .....utz... 😀 a chcem sa tiež už dohodnúť s dr.na pôrode a idem aj za anesteziologičkou....tak vam potom napíšem... 😉
Tak sa držkajte a dávajte na seba aj brušká pozor.... 🙂

lyongirl
24. nov 2008

Ahojte babenky,
tak sneh sa veru mohol udržať, Alexko pozeral z okna ako padá, ale veru z minulého roka si ho nepamatá, išli by sme sa vyjašiť.
debbie - na ten chaos sa už teším, pri prvom sa to ako tak dalo, ale teraz ani neviem, kde budem mať v tom 2-izbáku vecičky pre 2 deti a ako ich potriedim. Alex mal toľko vecí, že kopu nevynosil tým, že som ani nestihla sledovať, čo všetko má a keď som to vytiahla zo skrine, tak to bolo už malé, no a pri druhom to bude ešte horšie... 😒

drgonovamata
24. nov 2008

Ahojte
holky co mate zajednanych doktorov k porodu kolko budete davat SK do obalky? Moj nejde na zmluvu, tak nevieme kolko mu mame dat ???...................

debbie
24. nov 2008

lyon, tak to si neviem u teba ten chaosík predstaviť ja po dvoch týždňoch neviem čo je aké veľké a kde to je... ☹ tak som si vecičky podávala na kopky podľa druhu a veľkosti (najmenšie na vrch)...celkom je to fajn a hlavne mám v tom prehľad... 😀 Tak ti držím palčeky aby si si aj ty našla dáky supiš zlepšovák... Pozrela som aj tašky do pôrodnice čosi som vytiehla čosi pridala .... aj veci pre mňa som si už pripravila...kedže neviem aké veľké bruško mi ostane po pôrode, pôjdem domov športovo... 😀
maťa ak je zmluva peniažky sa nedávajú do obálky ale za zmluvu zaplatíš pôrodnici a oni to už konkrétnemu dr.dajú je to 2000,-pre pôrodnicu a 5000,- pre lekára čo si ho vyberieš.... teda skúsenosť nemám ale takto som to počula ja. Zajtra sa porozprávam s dr. o zmluvách ak čosi zistím napíšem ti.... 😅

mayulka
24. nov 2008

ahojte tehulky a maminy 🙂

ja som si s dr. dohadovala na zmluvu a malo by to byt tak, ako pisala debbie, ze dr. ide 5000 ako odmena do vyplaty a v2000 nemocnici. Dr. mi dala asi tri tyzdne dozadu zmluvu, ze si ju mam vypisat a minule som jej ju odniesla, este som ale nic neplatila.

ja mam dnes upratovaci den, takze od rana makam ako srob. chcela som sa vas spytat, asi aj vy mate taky hustejsi, skor mliecny hlien, len ja som mala cez vikend v tom hliene aj krv, myslite si, ze sa mi uz zacina pomaly uvolnovat aj ta hlienova zatka??? tej krvi nebolo moc, len to bolo bolo sfarbene. konzultovala som to s jednou nasou poradkynou a ona vravela, ze to by to tak uz mohlo byt a ze porod zvacsa nastane do 2 tyzdnov, nemate s tym niekotora skusenosti???

petusaaa
24. nov 2008

mayulka, mne zacal tak za tyzden tusim. ale je to indi vindi. citala som ze niekomu zacal az za mesiac a tak. a niekomu v ten den. takze tazko povedat. ale kazdopadne sa to hybe 😉

soncam
24. nov 2008

Mayulka aj ja mám taký hudtejší výtok zatial som v ňom krv nenašla ten pôrod môže byť aj dnes alebo aj o 3 týždne. Baby s tým mojím problémom mi neviete pomôcť?

mayulka
24. nov 2008

Sonca, podla toho co viem a co som sa pytala mojho lekara, tak s tym krckom maternice sa neda robit nic, niektore zeny to tak jednoducho maju. Ten krcok nezmakne ani nedozrie, to znamena, ze nebude pripraveny na spontanny porod a dostatocne sa neotvoris. Ja som sa pytala dr. preto, lebo tiez mame v rodine pripad, ze sa ani po 2 vyvolavackach ten krcok neotvaral dostatocne a zostal otvoreny iba na 4 cm. Dr. vravel, ze je to individualne. Dokonca som citala, ze niektore zeny sa tak vystresuju z porodu, ze si dokazu porod zastavit a porod trva dlho, niekedy konci az cisarskym.

sissik
24. nov 2008

kocky vam sa to uz blizi 😵
normalne vam zacinam zavidiet, tak v dobrom, samozrejme😉

debbie
24. nov 2008

Ahoj soni, tak ja ti v tomto neporadím ale skús iné fórum tuším som dačo o tomto čitala....zatiaľ neviem čím to je ale z pôrodu nemám strach, už sa tak veľmi teším na malú.... 😀
Včera som si po týždni išla obliecť zimnú vetrovku a nezapla som ju... 😀 tak mi za týždeň to bruško podrástlo... 😅 nevadí to ked ju nosím odopnutú do auta ale začali sme s prechádzkami, a už ked sneží nechcem aby mi fúdalo na bruško asi to budem riešiť viacerými vrstvami svetrov a na to tenkú vetrovku...už sa mi neoplatí kupovať novú.... 😀 a po pôrode dúfam už moju zapnem.... 😅

petusaaa
24. nov 2008

soncam, to ti nepomozem. netusim

baby, chodte uz rodit, nech tu je nejake vzruso 😀 😝

petusaaa
24. nov 2008
petusaaa
24. nov 2008
sissik
25. nov 2008

petusa vydrz do decembra, vyzera to tak, ze v decembri to bude zaujimave 😉

petusaaa
25. nov 2008

sissi, ale ved ja som rodila v 37tt, tak baby uz to tu maju naklonene, ale deti sa ich drzia 😀 😝

petusaaa
25. nov 2008

ozaj, neviete niekto druhu slohu k hajaj tisko??

sissik
25. nov 2008

petusa neviem. a nasej malej nebudem ani speivat, lebo ja som absolutny, ale obsolutny antitalent na spev. aj manzel mi to zakazal.
mozem iba citat rozpravky

petusaaa
25. nov 2008

😀 😀 😀 ved jej to bude jedno. inakk ja pustam aj cd 😉

drgonovamata
25. nov 2008

Babiny ja som vcera myslela na kontrole ze si ma tam uz nechaju, ale nastastie to este bolo OK, mam len nariadeny kludovy rezim doma, t.j. presuvam sa z postele na gauc a naspet jak taka korytnacka.
Mayulka,tiez myslim ze sa ti uz uvolnuje ta hlienova zatka, ale neboj niekedy je to aj par tyzdnov dopredu. Mne sa zas nic take nedeje s hlienom, ale sa zase otvaram.......
Sa nam to uz pomaly rozbieha, no......

petusaaa
25. nov 2008

matka, ved uz mas 38tt, urcite sa uz budes otvarat 😉 a zavidim ti kludovy rezim 😀 😉

sissik
25. nov 2008

mata takto ku koncu to uz asi nebudu spomalovat, vsak podla tehotenstvoacademy.sk babetko je dozrete uz v 36tt a porod v 38tt uz je normlany.
aby si este neprenasala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre