Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mayulka
3. dec 2008

debbie, mne povedala dr., ze hoci sa moc neotvaram (uz mi asi treti krat povedala, ze som otvorena asi na spic prsta), tak mi uz zostopuje dole a rata, ze do 2 tyzdnov pojde von. Ze keby nahodou nie, tak akurat 19/12 a 21/12, co uz budem v termine a po termine, ze mi to vyvola. Nabuduce mi urobi este pre istotu ultrazvuk, kvoli tej placente. Inak zatial vsetko okej. Ako tak citam, tak ja este v noci spim celkom dobre, skoro celu noc, 1 max 2 krat idem na vecko. A nerob si z toho nic, ze sa neotvaras, kamoske hovorili, ze to tak na vianoce a za tyzden uz bola na prijme. To sa moze zmenit zo dna na den. Vsetky zmluvy su uz podpisane, aj epi, ale nejako mi po jednej kopii zabudli dat. Ale mam doklad o zaplateni, takze nejako az tak velmi mi to neprekaza.

drgonovamata
3. dec 2008

Debbie mna plasili ze mozno porodime este v novembri, no a stale nic tiez sa mi tam mala akosi zabarikadovala. Vcera mi doki hovoril ze ani nevyzera zeby sa jej tento tyzden chcelo na svet,a ani neni vhodne ju v tomto stadiu nejak nasilu urychlovat, zatial ma cas nech sa sama rozhodne. Tak sa neplas, ked chce byt malinka este vnutri nech je, pokial neprenasas. A Vyvolavacky aj tak viacej bolia.
lepsie je spontanne rodit.

trikit
3. dec 2008

Ano Peti to sme boli my, dokonca posledne dni, kym ste odisli z nemocnice lezali na jiske v postielkach len nase deti, potom tam bola Tinka sama.
Risko je chorucky? Tak dufam ze bude cim skor fit, drzime palceky.

debbie
3. dec 2008

Mayuska ja som len bola taká zaskočená začal sa skracovať krčok a už to vyzeralo slubne a zrazu sa to zastavilo a nepokračujeme tak teraz sa muž rozhodol pomôcť..... 😀 uvidíme či to zaberá tie babské reči.... 😅

petusaaa
3. dec 2008

trikit.. teeda, to je nahoda 🙂 a ako sa vam paci doma? kojite? uz jej to ide? lebo ani z flasky sa jej moc nechcelo, ze? 😀 lenivci nasi 😀 a priberate pekne? a kedy vas pustili po nas? ved sem hod nejake fotecky, nech vieme, ako nam nasa jiskova frajerka rastie 😵 😵 😵
my sa mame ok, len ta nadhca nas trapi a koliky sem tam. ale inak je to zlaticko, aj ked uz neviem co je spanok 😀 😝

debbie
4. dec 2008

Dobré ranečko tak som v náááladičke som sa dobre vyspala... 😀 Dnes sa chystám popozerať receptíky na pečenie vianočné ... 😀 a mám aj pár pozdravov tak tie pripravím a čo máte v pláne vy?
Budúci týždeň dúfam že bude pekné počasie chceme íst na tie vianočné trhy poprechádzať sa len ten sniežik mi akosi chýba...
Mayulka ja dúfam že tie naše vianočné detičky sa tak nejak poponáhľajú aj samé bez tých vyvolávačiek tak ti držím palčeky aby si už drobčeka pestovala na vianoce.
Ahoj matka ja sa neplaším len som sa už tak tešila ved vieš o čom hovorim, aj že už to budem mať za sebou aj na maličkú....taká som bola v náladičke že už to začína postupovať potroške a pripravujeme sa na pôrod a ono sa to zastavilo zrazu..... 😀

mayulka
4. dec 2008

ahojte vsetky buduce maminy a maminy 🙂

mam pre buduce maminy dobru spravu, prave som sa vratila z navstevy jednej kamosky, ktoru v utorok pustili z tt porodnice domov a hovorila, ze az na dve sestricky boli vsetky velmi mile a ochotne, ze sama neverila vlastnym ociam a usiam. Citi sa fajn, nema ziadne poporodne depky. Hovorila, ze do nemocnice si vobec nemusime nosit pre babo ziadnu detsku kozmetiku a ze jej bolo v nemocnici dost zima, ze v oknach boli niekde v tesneni diery na velkost malicka. Takze asi tie zimomravejsie by sa mali podla toho zariadit 🙂

Debbie, ja dufam, ze sa to rozbehne aj same a ze to bude skor, ako toho 21/12. Aj ja Ti drzim palciaky, nech mas malicku cim skor v naruci. Inak bola si v utorok na poradni??? Kedy ta dr. objednala najblizsie??? Mne hovorila, ze v pondelok a na vysledkoch z oziev som mala napisane, ze 8/12 o 13.00. Tak ci aj Tebe nahodou nehovorila nieco podobne.

debbie
4. dec 2008

Mayulka bola som v utorok a ja idem v stredu bud tt o pol jednej, že v utorok dačo má tak preto...
Mne by stačilo keby sa malá rozhodla toho 19.a na vianoce sme doma.... 😀 tak som jej to dnes vysvetlovala hihihi... 😅 tak uvidíme. Bola som aj na pásoch no malá sa pohla raz hrala mrtveho brouka cely tato ked sa niečo očakáva čistá ignorácia....a prečo je to vlastne dôležité aby sa pohla...? 😒 neviete?

lyongirl
4. dec 2008

mayulka - ja som zimomravá, ale išla som sa tam uvariť, teda začiatkom apríla, keď ešte kúrili, celý deň sme vetrali a spali odkopané 😉 , možno teraz, keď je zima aj vonku, tak je tam zimšie...

drgonovamata
4. dec 2008

Mayulka dakujeme za cerstve info z porodnice.
Debbie na pasoch ten pohyb je zevraj preto dolezity, lebo ti to zaznamenava stahy maternice pri kopancoch malej. Ved si pozri ten graf z pasov, spodne su stahy maternice - ked mas pohyb je zvisla ciara a ciarka pohybov ti stupne alebo klesne. Horne su tep srdiecka baba a tiez si vsimni ze pri pohyboch sa ciara trochu vyhupne nahor 😵

debbie
6. dec 2008

Dobré ránko baby, tak ja už varím a som taká nijaká ide na mňa depka....ako teraz skoro každý deň. U nás je hmla a také nijaké počko...Aký bol Mikuláš.... 😅 už som zjedla dve čukotky ale ani to nezaberá na náladičku... 🙄
Mata ešte si kinderko? 😀

soncam
6. dec 2008

debiee ja som boloa včera na poradni a stále nič krčok nezrelý úplne zavreta. To CTG mám ukážkové. Na kontrólu idem zase v piatok. Doki bol na operačke takže prišiel až skoro o 10 hod. Tie pohyby sú potrebné skrz srdiečka či pri pohyboch nenastane zvýšená akcia srdiečka aby to neprerástlo do tachykardie a či sa vráti speť frekvencia srdiečka naspäť. aspoň tak mi to hovorili pri prvom.

debbie
6. dec 2008

Soni tak ti držím palčeky nech ti v piatok dr.povie že sa to u vás pripravuje....a nech sa ti to tentokrát podarí prirodzene....a stále neviete čo to bude? 😀
Ja som aj dnes mala dosť silné MSbolesti asi tak 5x po 20min.boleli jak šľak ale som sa tak tešila že to začalo no planý poplach..... 😖 nič s babských receptov nezaberá.... ☹ uvidíme čo v stredu povie dr. ak budeme bez zmeny porozprávam sa s ňou o hamiltone..... 😒 máte s tým niektorá skúsenosti, zabral vám?

mayulka
6. dec 2008

Ahojte 🙂

ja som mala strasny piatok, potkla som sa v meste o spagat a padla som na brusko. Ani neviete, ako velmi som sa vylakala. Isla som pre istotu do nemocnice a dr. vravela, ze by malo byt vsetko okej. Baby, strasne som bala a ked som padla, ani do dvoch by som nenaratala, aka som bola vystresovana.

Debbie, inak dr. mi vravela, ze mozem prist na kontrolu aj v stredu, asi tam bude tiez az poobede, ze??? Hovorila, ze nemusim chodim v pondelok, ked som bola teraz v piatok. Inak mi robila ultrazvuk a malinky ma okolo 3400 g.

petusaaa
7. dec 2008

debbie, ty co mas depky. ved si uzivaj brusko a nerozmyslaj nad sprostostami. ved na hamiltona je priskoro. naco tolko ponahlas? vydrzala si uz 38tt, tak uz nejake 2 vydrzis, nie? ved este nemas ani termin porodu. vies, co by ine dali za to, keby mohli este aspon 2 tyzdne nosit brusko?sice je pravda, ze uz 38tt sa babo poklada za donosene, ale aj tak je najlepsie tych 40tt.

debbie
7. dec 2008

Ahoj petuška si rýćhlo zabudla na to ťašké bruško, cikanie stále a v noci chodím už po 10min. niekedy, kažké otočenie je veľmi bolestivé a opuchy.....strašné už neobujem ani jedny topánky a každé našľapnutie je horor.....kto nezažil nevie čo to je....a bolia z toho kĺby.....tak to už nieje o užívanííí, vieš radšej by som si užívala malú.....a neviem čo chcú iné ja niesom tehotná kôli buršku ale kôli babetku na ktoré sa tešíme....a depky? Tie sa odvíjajú od toho aký je deň a ked už nevládzem .....aj ponožky mi obúva muž.... ☹ ☹ ☹ papa

petusaaa
7. dec 2008

debbie, nezabudla som. ale viem, aj ked som hovorila, ze by som bala najradsej, keby bol maly pri mne. ale potom, co sa mi stalo by som dala cokolvek za to, aby zostal maly este v brusku. a ty si len tyzden po mojom termine porodu. ja viem, ze ti je asi zle, ale urcite by si mala mysliet na malu a nie na seba a svoje nepohodlie. hamilton a toboz vyvolavacka je zasah do organizmu a moze to ublizit tebe aj malej. tak by si to mala este zvazit, ci to nepretpis kvoli malej.
a bolesti?? moja, pockaj po porode a nie pred. ja som sa tiez stazovala, ze sa nevyspim.. teraz? neviem co je spanok. spim maximalne dve hodiny v kuse. viecej som nespala od prichodu z porodnice... tak si pekne popoziciavaj filmy, vyval sa doma a pozeraj filmy alebo si citaj. ja viem, ze uz mas toho plne zuby a hrozne sa tesis na malu, ale radsej to neriskuj. tot moj nazor. a prosim, neurazaj sa, to by som fakt nerada, kedze planujem ist s tebou s tes a nasimi detickami do cukrarne. by si nam plany pokazila 😉 tak sa drz a pohladkaj za mna brusko 😉

bershka
7. dec 2008

čaute kočky, tie čo budete rodiť v tt, máte nejakého pôrodníka zazmluvneného 7-mymi tisíckami? 😀

bershka
7. dec 2008

včera som bola na pohotovosti a aj dnes a boli tam takí mladí doktori a veeľmi som bola spokojná s jedným aj s druhým.

soncam
8. dec 2008

Ahojte gulky bambulky. Prešiel víkend a pred nami krásny slnečný deň. Dúfam že sa mate dobre lebo ja sa nemám načo sťažovať. Plná energie. debie aj ja by som to mala už rada zasebou. Bojím sa že tam budem na vianoce.Keby som nebola doma na vianoce tak neviem akoby to Lukino zvládal. Ale musíme byť optimisti.

sissik
8. dec 2008

debbie uz toho nemas vela, vydrz 😉
soncam ty urcite nebudes na vianoce v porodnici, vsak termin mas 15 a aj keby to bola sekcia, do vianoc si doma.
bershka ja si zazmluvnujem mojho gynekologa, uz mam doma zmluvy, len keby sa mi ich chcelo vypisat.
vsetkych papierovaciek a zmluv a vybavovania po porode sa bojim viac ako samotneho porodu 😝

debbie
8. dec 2008

Ahojte baby,ako ste buvkali vidím že Mata tu dlho nebola, asi už ma po tom.. 😅
Ahoj sonička, o tej energii som počula že to býva tesne pred pôrodom, tak držím palčeky na ten prirodzený hádam ti ten TP aj víde.... 😀 a neboj ak by si aj bola na vianoce v pôrodke urobíte si s malým vianočnú večeru a krásny večer ked prídeš domov s babatkom a to bude ten naj darček... 😀 aj ked viem aké je to pre teba stresujúce, ked na to stále myslíš ako bude synček sklamaný je malý a nerozumie tomu prečo je mamička v nemocnici práve na vianoce..... 😒 neboj stihneš to .... 😀 budem držať palčeky... 😀
Mayulka som rada že ste v poriadku....ani som nedýchala ked som si ten tvoj prísp.čítala a neviem si ten strach ani len predstaviť chúda malé.... ☹ Ale ked vám robila dr. aj utz určite malého poriadne popozerala...neboj budete ok. Ano v stredu o 13.00 kázala tak sa asi uvidíme... 😀

drgonovamata
8. dec 2008

Ahoj Debbie,
jaaaj som este aj ja kinderko 🙂
Zvlastne ale aj mne sa nejako navracia energia, zacinam varit, prat, upratovat, uz som mala toho kludoveho rezimu plne zuby 😀
Vcera sme boli s muzom aj na vianocnej prechadzke v meste, malu trochu prevetrat, tolko kocikov bolo na namesti ...... Uz aby sme tlacili ten svoj.
Babiny a co je to ten hamilton ???????

debbie
8. dec 2008

Ahoj mata a čo už sa pripravujete? ja upratujem, varím atd.denne tak to u mna hniezdenie nebude také okaté, mávam aj dni kludu a nechute....len by som ležala a ležala a nič nerobila ale aj tak sa donútim kedže muž jesť musí.... 😀 Ozik čo to pukanie si sa pýtala na to? 😅

mayulka
8. dec 2008

Ahojte babule 🙂

aj vy uz citite, ako sa vam viac tlaci babo dole? Ked chodim, tak omnoho castejsie citim, ako ma tak zovre dole v podbrusku a castejsie mavam bolesti ako pri kramoch. Ale zatial nebadam na sebe moc velku zmenu. Akurat ked sa sprchujem, tak uz mam kolostrum. Ale inak vsetko po starom. Na vecko chodim standartne tak jeden az dva krat za noc a nespim uz tak tvrdo ako volakedy. Co sa tyka zahniezdovania, tak to je u mna asi standard, lebo az do minuleho vikendu sme prerabali, takze ci som chcela alebo nie, tak som upratovala. Ale postielku este nemame poskladanu, mozno dnes 😝

debbie
8. dec 2008

Majulka ja mám tie bolesti podbruška pri chôdzi už 2týždne a tiež ma častejšie bolí bruško ako pri kramoch niekedy poriadne silné a tiež sa mi zdá že bruško rastie a rastie....ale že by padlo nižšie sa mi nevidí...
A malá je stále aktívnejšia včera tak dve hodinky kopala do boku na jedno miesto už to veľmi bolí...postieľku už máme teda kolísku...jáááj už nech je v nej malá...
Baby jééé ja som si všimla až teraz ten 39tt si tak predstavím ako som si v takom 24tt vravela ako to bude pomaličky postupovať a už to ani pravda nieje...si to ale dáko neuvedomujem že budem mama, jasné sa na ňu teším ale ten pravý pocit že máme dcérku to asi príde až po pôrode.... 😀
Dnes som piekla vianočné pečivko, už mám 3druhy tak si krátim chvílky ničnerobenia....a hlavne ked je muž na dennej aby mi ten deň pekne ubehol.... 😀

soncam
9. dec 2008

Caute babulky. dnes som mala hroznú noc. Pobolievalo ma brucho ale nie tak ako pri menzesi. Mňa skôr tak zvrchu aj mi tvrdlo. Malé teda asi malú mám uloženuna pravej strane a v noci sa mi celá vytláčala na ľavo ani spať na boku som nemohla. Ešte k tomu kríže 😝 . Každú chvílu hore. Aj mužík sa už bojí, že kedy čo a ako. Ale od rána nič. Idem navariť obed a umyť jedno okno. Pomaličky sa chystáme na tie vianoce .Ešte nepečem ale asi s malým zajtra by sme upiekli medovníčky. Debie čo si vypekala ak máš dobrý recept tak pošli.Ešte nemám všetky darčeky. Ozaj baby čo sa vám narodia detičky pred vianocami aj im ježiško prinesie darčeky? 😉

lyongirl
9. dec 2008

soncam - nám sa bábo pred Vianocami nenarodí, ale Ježiško mu prinesie knižku, takú látkovú, to som si spravila ja radosť, keď som ju kupovala 😀

mmona
9. dec 2008

MNE SA MALA NARODILA V JANUARI A SVAGRINA MI PRENU DALA VECI OD JEŽIŠKA.

petusaaa
9. dec 2008

soncam, darceky by si mala dat kvoli lukaskovi, lebo by z toho mohol byt zmateny, ze on dostal a bracek nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre