Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

pudlik
21. apr 2012

@lenocka1979 ahoj, vraj bábetko by malo mať minimálne 72 hodín, aby bolo prepustené domov. Mne sa malý narodil sekciou v utorok o 9.20 a v piatok sme mali ísť domov, no dostal žltačku, tak bol pod lampou a pustili nás v nedeľu na 5 deň.

lenocka1979
22. apr 2012

@pudlik to beriem, ak dostane žltačku, to je iné ... ja som bola s malým tak, že sa narodil prirodzene (aj keď kliešťami v piatok 08.47. hod ... v nedeľu ráno som si všimla, že je žltý, tak ho dali na celý deň pod lampu ... teda v tých dvojhodinových intervaloch, či ako to bolo a v pondelok nás pustili ... teda so mnou mali najprv problém, že som po ťažkom pôrode a doktor ma nechcel pustiť, ale nakoniec ma pustil ... teraz mám nastúpiť vo štvrtok na príjem (to bude asi nekonečný deň) a v piatok by mi mal robiť sekciu ... tak dúfam, že ma v pondelok pustia ... teda nás 🙂 ... už aby bolo takto za týždeň 🙂

pudlik
22. apr 2012

@lenocka1979 držím moooc palce. Máme spoločné, tiež som mala prvý pôrod kliešťový 😒 a komplikovaný, ale našťastie všetko ok.

dulkagabulka
26. apr 2012

aha, ake krasne prve kupanie novorodenca 🙂

http://www.elephantjournal.com/2012/04/skip-you...

magdal1
26. apr 2012

@dulkagabulka ahoj, tak uz si tu 😵

lulu1401
29. apr 2012

ahojte vsetci.-)))ja som si tam odrodila dve dievcata,naposledy pred dvomi rokmi🙂))podla mna to tam je vsetko ok🙂))ako sa clovek sprava k nim,tak sa oni spravaju spat....ja som bola spokojna.🙂)

monuska342
1. máj 2012

ahojte baby ktore ste mali epidural zajednavali ste si ho dopredu?alebo vam daju na poziadanie aj pri porode?

erika1977
1. máj 2012

@lenocka1979 Ahoj.Pozeram,že už to mate za sebou.želam vela zdravia Vam obom 🙂

nela00
1. máj 2012

@monuska342 mňa sa pýtali či chcem na príjme 🙂

lenocka1979
2. máj 2012

@erika1977 ďakujeme ... áno, máme to za sebou. od pondelka sme chvalabohu doma ... takže je to ok. 🙂

erika1977
2. máj 2012
janula.k
2. máj 2012

ahojte, chcem sa opytat, ako to chodi teraz v trnavskej nemocnici..myslim predporodne poradne, kedy byvaju a aki doktori su tam, koho odporucate a tak. Rodila som tam prveho syna a rada by som aj teraz, no neviem za kym tam mam ist a kedy...dakujem 😉

sento
4. máj 2012

ja som rodila síce pred 6 rokmi, ale v tedy, čo sa týkalo pôrodu a službykonajúcej doktorky, nemôžem povedať žiadne negatívum, perfektný prístup od príjmu až po pôrod. Ale na šestonedelí to bolo už o inom, mala som problém s dojčením, dcérka sa nechcela dobre prisať a ked som potrebovala pomôcť, taká škúlavá sestrička bola neochotná a prišla o 3 hodiny od mojej prosby. Hormony so ženou lomcujú a ešte máš počúvať starú komunistickú dojčenskú sestru. Ešte sa aj chválila, že tam pracuje už 30 rokov, no myslím, že je na čase to vymeniť za novú generáciu sestričie. Česť výnimkám. A hrozne mi vadilo ranné upratovanie o 5.00 ked mamičky a bábätká najlepšie spinkajú, tak vtedy začnej hrkotať upratovačke s vedom a mopom 😝

sento
4. máj 2012

@monuska342
ahoj, mna sa tiež pýtala na príjme

sasettka
4. máj 2012

@janula.k ahoj... a ku ktoremu gynekologovi chodis? teraz je to tak, ze k nemu sa chodi az do porodu, do nemocnice ides, az ked si rizikova, alebo prenasas....

janula.k
4. máj 2012

@sasettka ahoj, ja mam gynekologicku v Galante a rodit chcem v Trnave. No pokial viem, tak ten posledny mesiac sa chodi uz kazdy tyzden do nemocnice na poradnu nie? Ja budem mat pravdepodobne CS, tak asi to treba skor naplanovat. K mojej gynekologicke idem naposledy ked budem na zaciatku 37tt. Potom uz poradna v nemocnici.

sasettka
4. máj 2012

@janula.k no nie veru, ked som mala pred porodom, prave to bolo cerstvo zavedene, ze sa chodi do nemocnice uz len rodit, ak mas v pohodke tehotenstvo ... ak mas planovanu sekciu, tak je to ine... ved gynekologicka ta asi informovala 🙂 ale mozno bude fajn tam zavolat a informovat sa.....inak este k tvojej otazke, kontroly su tam od rana, 1x som si tam sadla o 7 rano, ze sa nacakam a hned som bola vybavena, ale to bolo len stastie, inak si tam tehulky co-to posedia 🙂)) doktori sa tam striedaju, neviem, ako mavaju sluzby 🙂)) ale dobre skusenosti som mala s dr. deckovom, havlikovou a strbovou 🙂 a pri prvom si mala ktoreho dr. pri porode?

janula.k
4. máj 2012

@sasettka dakujem. Pri prvom porode som mala takeho starsieho tmavsieho doktora, na meno si uz nespomeniem 😉 Do poradne som tam chodila od 34tt, vtedy som chodila pravidelne k Stefanikovej. A tie kontroly su tam kazdy den, len teda furt ma niekto iny sluzbu ano? Este mam cislo na tu stefanikovu tak mozno zavolam jej. Neviem 😒

sasettka
4. máj 2012

@janula.k ano, kazdy den tam ma sluzbu vacsinou iny dr., prvy krat som tam prisla bez nejakeho objednavania, len ako mi moj gynekolog povedal.... a povedala som sestricke, ze som "prenasatelka" a pohodka... a potom uz ti povedia, ktory den mas o5 najblizsie prist 🙂
mozes skusit aj stefanikovej brnk, mozno dakde na nete sa da najst cislo priamo do porodnice.... hadam ti bude vediet poradit nejaka maminka, co ma za sebou planovanu sekciu... to by bolo pre teba asi najlepsie 🙂

sento
6. máj 2012

prečo mažete negatívne príspevku na pôrodnicu? Alebo táto stránka je len pre pozítívne príspevky? 😠

keira
6. máj 2012

ako sa stavaju trnavski doktori k porodnym planom, ake maju info napr. EPI, prevenciu nastrihov a pod?

dulkagabulka
6. máj 2012

aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe......

dulkagabulka
10. máj 2012

dva odlišne porody jednej lekarky 😵 prve dieťatko rodila v slovenskej, druhe v českej pôrodnici

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

katkatt
10. máj 2012

skoda, ze to Vrchlabi nie je blizsie ☹

dadica
11. máj 2012

@dulkagabulka Nádherné. Ja si stále vraciam momenty, keď prišli na svet moje deti (hlavne večer, keď zaspávam) a vždy ma napadne, že niektoré veci mali byť inak- rodila som v Trnave. Krásne je to opísané a ešte krajšie to muselo byť prežiť.

bbarboraa
12. máj 2012

ahoj zenusky akurat mam taku dilemu ze nerada nosim na verejnosti(v nemocnici) nocnu koselu ateda po porode by som chcela mat oblecene klasicke pyzamko... boli ste vsetky v koselach alebo aj v pyzamach a ako na to vrchnost reagovala? 🙂

sasettka
12. máj 2012

@bbarboraa hmmm, no je to na tebe 🙂 mozno budu mat niektore sestricky "pindy", ale nemozu ta predsa do nicoho nutit 🙂 urcite nie si prva ani posledna.....ja mam tiez rada pyzamka, ale v porodnici som bola vdacna za tie ich erarne kosele, sexi vystrih, vdaka ktoremu sa dalo pohodlne kojit a caste chodenie do sprchy... predstava, ze by som este na nohavickach mala mat pyzamove gate a aj tie riesit, sa mi velmi nepaci 🙂 ved urcite si zabal a sama uvidis, co ti bude pohodlnejsie 🙂 a este cosi, ja som tam dobre 4 kosele prestriedala, asi by mi bolo luto, ak by som si zaspinila moje pyzama 🙂))))

bbarboraa
12. máj 2012

@sasettka dakujem za info ved ja sa pytam urcite si balim aj nocne kosele ale chcem aj pyzamko .. ved uvidim co bude nakoniec pohodlnejsie a hlavne praktickejsie .... 🙂

moka
12. máj 2012

@bbarboraa ja som tiez pyzamova 😉 Po porode (rodila som sekciou) som najskor mala tu ich erarnu koselu, potom svoju a potom pyzamo a nikto mi nic nepovedal.

catthy274
13. máj 2012

Ahojte, ja som rodila len pred 2 tyzdnami. Mozem povedat ze v porodnici to bolo uplne v pohode. Ked som prisla a lezala na vzdycharni, sesticky stale za mnou chodili a sledovali ma. naozaj sa postarali. porod som mala pomerne rychly 3.5 hodiny. Ked som uz prisla na oddelenie po porode tak tam bola sestricka Zuzka ( priezvisko neviem ) kratke vlasy, velmi mila a usmiata, chodila ma pozerat kazdu chvilku a pytala sa ci nieco nepotrebujem. na dalsi den hned od rana ako sa vymenili zmeny sestricky znova boli pri mne ci som OK. no a ked mi priesli malicku to bola radost. Znova musim povedat ze aj sestricky na novorodeneckom velmi mile a usluzne, cokolvek som potrebovala tak s usmevom a velmi milo poradili. Naozaj som sa nestretla s inym pristupom. Babenky co idete len rodit, naozaj sa nemate coho bat, hlavne sa drzte rad co vam hovoria a potom to bude OK. Inak rodila ma Dr. Ondrusova, mlada, mila a velmi profesionalna doktorka. Odporucam ju. ale ja osobne som sa este nestretla s doktorom co by chcel niekomu ublizit, cize nech pojdete rodit ku komukolvek tak si myslim ze sa niet coho obavat, ci to bude Dr. Stefanikova, Dr. Deckov, Dr. Ondrusova,.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre