Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monka9999
12. aug 2011

@gulka63 tak mna sa nikto nepytal.a asi ked tam nič nebolo,tak napisali že nemam nič.aj sa pytali či toho maleho vobec chcem.no šok.

monka9999
12. aug 2011

@pralinka25 moj mal alergiu na plodovu vodu.pri nom som použivala tuhe mydlo a olejček

monka9999
12. aug 2011

@kocurko1 doktor o tom vie.dal mi magnezium.ale to je nič.

monka9999
12. aug 2011

@lyongirl aha.tak to potom si skus nachystat a povedz tej sestričke čo bude za tebou chodit na izbu pred porodom.alebo ak ta rovno dovezu nech im to strčia do ruky.inak už neviem.čo by som vymyslela.

kocurko1
12. aug 2011

@raona pohoda, beriem, ked sa ti osvedcil 🙂

kocurko1
12. aug 2011

Nas sa na prijme pytali na zamestnanie mna a manz..Mame pozicie pisane kazdy v inom cudzom jazyku, ja som presne nevedela prelozit to manzelove. A doktor, co ma rodil sa smial, ze este sa to nenarodilo a uz ma vyborny kadrovy profil 😀 Sranda musi byt aj ked ide tuheho 🙂

gulka63
12. aug 2011

@monka9999 ja pokial viem,ked ides rodit tak ta na porodnickom prijme musi vysetrit lekar. ak by si nebole vobec otvorena, tak by ta asi dal na rizikove.






svetielkoand
12. aug 2011

@lyongirl urcite ti nebudu robit problemy, moj maly mal tiez toxicky exantem z ich pradla a to ho mal oblecene len par hodin, ale ked si doma pripravis kosielku, tri latkove plienky, postolkove nohavicky c. 1, perinku a ciapocku a das to na porodnej sale, poprosis ich aby dieta hned obliekali do tvojich veci lebo si mala vazne problemy so starsim tak ti ho urcite oblecu 😉 K tomu stafylokoku - má ho 20 - 50 % populácie, takze pred stafylokokom sa ucinne ochranit neviete, kedze sa prenasa kvapôčkovou infekciou a pokojne sa môžeš nakaziť aj od svojej spolubývajúcej na izbe (žiaľ ja som si s ním svoje užila keď som ho dostala ešte počas školy na praxi).

svetielkoand
12. aug 2011

@berus222
@lyongirl ja som mala tiez svoju perinku, len mi na nu prilepili kus leukoplastu, kde bolo napisane malej meno, ale aj tak jediny krat kedy nebola pri mne bolo ked ju brali na USG. Baby ja som tiez nemala nikoho znameho - nikde v nemocnici, ani som nemala zaplateneho porodnika, ani som nerozdavala kavy, bonboniery ani nic a v mojom pripade platilo - kolko das, tolko sa ti vrati. Proste ked som nieco potrebovala, tak som o to poprosila, snazila som sa usmievat a byt mila, a taki isti boli aj ludia okolo mna 😵 Drzim vam palce a zelam vela empatie a asertivity 😉

tamarka123
14. aug 2011

Ahojte, na stranke som viac-menej novacik, avsak by som sa rada zapojila do diskusie...ako buduca mamicka, co sa chysta rodit do TT mam trosku obavy ohladne poslednej "nehody" ked pri porode zomrela zena. Nechcela som rypat do tejto temy, avsak, kedze sa obavam a chcem aby vsetko na 100 % dopadlo, rada by som vedela, ktory lekar bol vtedy pri porode. Vopred budem vdacna, pretoze, ci uz to bola chyba lekara alebo nie, radsej by som sa mu vyhla....Dakujem, Tamarka s Vaneskou v brusku 🙂

sian1
14. aug 2011

@tamarka123 vieš moja každy chce aby všetko dopadlo na 100 percent.ale nikto to nikomu nemôže zaručit.ako sa hovorí človek mieni Pán Boh mení.ja ti osobne neviem povedat kto rodil....ale je to až tak podstatné.ja verím tomu že su v tt naozaj vyborny odbornici.ak sa niekomu chceš zverit..odporučam doktorku havlíkovú.želám aby všetko dopadlo vyborne....a tešili sa s pokladíka. 🙂

maggie20
14. aug 2011

Ja som v Trnave rodila pred rokom a pol a nebola som spokojná. Jediné čo je v tej pôrodnici zmodernizované je sála na operácie ako je cisársky rez a tak. Inak je vybavenie a prostredie ešte z čias keď rodila moja mama. A personál? No je to ich práca, odrodia stovky bábätiek, takže niekedy sú milí a niekedy nie. Ale to je tak asi všade. Keď budem mať ďalšie dieťa chcela by som ho odrodiť radšej v Bratislave. Volakedy býval raz mesačne Deň otvorených dverí v trnavskej pôrodnici, dalo sa ísť pozreť do vnútra. Skús sa spýtať či to ešte funguje.

berus222
15. aug 2011

@tamarka123 ahoj. kedy mas termin?

berus222
15. aug 2011

baby, kedy sa zajednava porodnik? mozem uz teraz? staci sa opytat konkretneho alebo ako to funguje?

emachelsea
15. aug 2011

Ahojte žienky, tak ja čakám bábätko v januári, ale teda všeličo som počula o Trnavskej nemocnici...Budem prvý krát rodiť, a mám aj troška strach...ani nie z porodu ale z tých lekárov a sestričiek...mám si dať epidurálku?

gadget.tt
15. aug 2011

@emachelsea Ja som rodila 13.7.2011 a mala som aj EPi (a to som strasne odolavala a nechcela ju, nakolko mi okolie tvrdilo, ze mi bude zle, boliet hlava a podobne...) som velmi rada, ze som si ju nakoniec dala...a neviem si to vynachvalit, urcite si ju dam aj pri druhom babatku... ziadne bolesti som necitila a babo bolo na 5 zatlaceni vonku... a na druhy den som bola uplne fit, sebestacna... jednu nevyhodu to sice malo a to, ze mi babatko priniesli az na ,druhy den, nakolko som mala nohy ako kozla, take otrnute ale preslo to a v noci som sa isla este aj osprchovat...

O TT nemocnici sa popisalo vela toho, ale ja si nestazujem... personal a lekari boli OK... isla som do porodnice s tym, ze nejdem do ziadneho 5 hviezdickoveho hotela a ze nase zdravotnictvo nema vela peniazkov... uplne v pohode sa to dalo "vydrzat" .... 🙂

kika423
15. aug 2011

@berus222 Ahoj, ja som si zajednala asi pred mesiacom. Išla som na oddelenie a dohodla sa s lekárkou - hneď sme sa dohodli aj na termíne poradne u nej. Len je tam dosť problematické niekoho nájsť - doobeda sú niektorí na operačke alebo na ambulanciách a tak. Tak lepšie je hneď si vypýtať kontakt, aby ste sa potom mohli dohodnúť telefonicky.

sissik
15. aug 2011

kto potrebujete ist na predoperacne vysetrenie, tak anesteziologia na poliklinike na druzbe ma az do 19.8. dovolenku. treba ist do nemocky, do novej budovy, na prizemi uplne vzdau - cez vchod vedla lekarne - cez leto ordinuju do 14:30
dnes som to ledva stihla. zaparkovat autom nie je sanca 😝
@emachelsea lekari a sestricky si toto forum citaju, su aj ine fora, kde ludia mozu napisat skusenosti. podla infosiek, co tu baby pisu a aj podla mojho nazoru je to tam OK. necakaj hotel, necakaj, ze ta budu nosit na rukach.
ale ked sa nieco opytas, tak odpovedia, poradia, pomozu. ak sa venuju inemu, tak ti povedia, kedy sa budu moct venovat tebe. niektore veci su take "institucionalizovane" a zabehnute, ze ich nezmenis a musis sa prisposobit. ale prezit sa to da, prezilo to uz vela bab 😉

dulkagabulka
15. aug 2011

Celkom dobry članok od českej gynekologičky...

http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-...

kocurko1
15. aug 2011

@tamarka123
@emachelsea suhlas so sissik. Ma to aj vyhodu, ze je zaujem zo strany nemocnice. Co boli ozaj opodstatnene pripomienky, uz aj personalne vyriesili 🙂
Ja lekara nezazmluvnujem, lebo som uz mala jednu dobru skusenost s personalom v sluzbe. Epiduralku si chcem znova dat. Ale beriem s rezervou, nie vzdy sa da este pichnut a nie kazdemu zaberie 🙂

svetielkoand
15. aug 2011

@emachelsea Ahoj, ak ti môžem napísať môj názor - rodila som v Tt dva krat bez EPI, bez zazmluvnenia lekara a bola som spokojna. k tvojmu vahaniu - ak sa bojis komplikacii pri porode, tie ovplyvnuje velmi tvoja anamneza a to ako bude tvoje telo spolupracovat pri porode, kedze porodit musis ty, teda menej rozmyslaj nad nestastim ktore sa stalo pred niekolkymi dnami a radsej sa skus pripravit psychicky na porod, nastuduj si moznosti ulavy pri bolestiach, na porod sa pozitivne nalad, mozes si so sebou zobrat osobu/osoby ktorym doverujes, posluchaj rady lekara a PA. K tej EPI - sama si musis vnutorne rozhodnut, ci ju chces aj za cenu, ze kontakt s babatkom moze byt preruseny na viac hodin, ak sa on nebudes moct postarat, tiez je vela zien, ktorym EPI neucinkovala, alebo pri porode neboli schopne spravne spolupracovat (kedze EPI im zabranila pocuvat vlastne telo) a porod sa skomplikoval. Do januara je este dost casu, tak si mozes pokojne premysliet, ako si predstavujes vlastny porod, vybrat si spravne osoby ktore ta budu tymto tazkym ale nadhernym okamihom sprevadzat a tiez sa mozes zucastnit dna otvorenych dveri, kde si obzries priestory a dostanes odpovede na tvoje otazky. 🙂

kocurko1
16. aug 2011

Presne ako pise svetielkoand aj dulka ma v tom clanku o epi. Treba dobre nacasovat, kedy pichnut. Spolieham na anesteziologa, co odporuci. Ak vobec nie, zoberiem to. Pri prvom porode som si na pol hodku pekne oddychla od bolesti a potom po sprche sa islo rodit. Bol to pohodovy lahky porod. Neviem zarucit, ako to pojde po druhy krat a nechcem asistentkam v nemocnici vykrikovat ako som sa spoliehala, ze mi ju urcite pichnu a nervacit hlavne seba.

monka9999
16. aug 2011

@gulka63 ja som vtedy už nešla cez prijem,lebo som 1tyžden pred porodom ležala v nemocnici.

monka9999
16. aug 2011

@berus222 myslim že povieš konkretnemu lekarovi.

sissik
16. aug 2011

tak dnes som bola milo prekvapena na ctg - pri prvom porode som take mile sestricky veru nezazila 🙂

ttzuzana
17. aug 2011

@emachelsea Ahoj, ja som rodila vo februari - 2. dietatko, nemala som zazmluvneneho dr. / ako som sa dozvedela, bola som jedna z mala, co tak neurobila/ a ani nikoho znameho v porodnici a naozaj sa nemozem na nic stazovat. Pri prvom porode bol pri mne manzel, co bolo uplne super, ale kedze kvoli chripkovej epidemii bolo zakazane mat pri porode niekoho, odrodila som aj bez neho. Neviem, ci som mala v ten den stastie, ale pri porode boli naozaj mile sestricky a nesktocne mila p.Dr. Strbova / vrelo odporucam 🙂 /. Mysliim, ze netreba ocakavat nemocnicu a porodnicu ,ako vidime v americkych filmoch - typu "hotelova izba" a personal, co Ti bude nosit kvety na izbu. Su ako my vsetci... raz mame lepsi den - raz horsi a niekedy je toho vela na aj na kona... 😉 Ono to je asi o tom, ze ked ide porod "sam", tak aj Ty mas potom lepsi dojem, a nemsusis mat ani nikoho vybaveneho. Myslim, ze personal nema rad mamicky "hysterky". Ja sa drzim pravidla, ze "slusnost sa vzdy vrati." 🙂 Na sestonedeli to bolo celkom o.k., beriem, ze mali toho vela.... /kavicka, alebo bonbonierka -ich potesi a hned su este milsie/ a kedze ja uz mam 2. dietatko, tak som ich moc nepotrebovala. Moc Ti drzim palce, aby si mala podobne dojmy ako ja. 🙂

monka9999
17. aug 2011

@katkatt nevieš kolko hodin po porode mi daju babo na izbu?

dulkagabulka
17. aug 2011

@monka9999 v Trnavskej porodnici /po košickej, trenčianskej , banskoštiavnickej, martinskej a i./ maš možnosť požiadat o to, aby tvoje zdrave dietatko ,ak aj ty budeš po porode OK, bolo s tebou počas tych 2 hodin po porode....v tomto su naozaj ustretovi,ked si požiadaš...potom ti dietatko prinesu,ked sa budeš citit dobre,ked budeš schopna vstat z postele a postarat sa on... 🙂

berus222
17. aug 2011

@dulkagabulka na toto u nas asi zabudli. maleho mi hned zobrali, priniesli mi ho ukazat umyteho a obleceneho. urobili sme si 1 fotku a hned ho niesli prec. na izbu mi ho doniesli po 16 hodinach. pritom som sa stale pytala kde je (nevedela som, ze novorodenecke je hned vedla) a kedy mi ho donesu. ich odpoved bola: nebojte sa, donesieme vam ho. tym to skoncilo. a ked som sa pytala preco mi ho doniesli tak neskoro, tak nikto nic nehovoril.

katkatt
17. aug 2011

@monka9999
@dulkagabulka poziadat o to mozes, ale ak je prave noc alebo maju vela porodov ci inych povinnosti, tak mas smolu ... 😒 moji obidvaja boli s nami tak max. pol hodinku po porode
na exkurzii to sestricka zdovodnovala tak, ze ked sestricka z novorodeneckeho nema vela toho a moze byt tie 2 hod. niekde tam pobliz (t.j. na 1.posch. na porodnici), tak ho nechaju aj 2 hod. ....
moji chalani sa ale obaja narodili v noci a hned po mne isiel v oboch pripadoch dalsi porod na vedlajsom boxe, tak asi preto ich hned sikovali hore na druhe posch... potom od rana druheho dna uz bol starsi pri mne, mladsi az od obeda, lebo som sa este stahovala z rizikoveho na sestonedelie ...
takze dost zalezi od aktualnej situacie
zda sa mi, ze tam mali nejake pravidlo (neviem, ci este plati), ze 6 hod. po porode je dieta na "observacnom boxe" na novorodeneckom... ale ak sa mamicka citi ok a porod bol ok a je schopna sa postarat, tak si ho asi moze ist vyziadat aj skor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre