Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

magnolka
6. nov 2013

@baabuuu ja by som teda do TT nesla, radsej doma rodit ako tam!

baabuuu
6. nov 2013

skoda..mala som zmenit lekara, zavahala som..potom som uz nechcela rodit v GA (z mojho okolia su viacmenej dobre ohlasy)..druhe veru nebude v TT.
jj myslim, ze nadstandard je uplne super, mala som svoje sukromie, pokoj a hlavne za mnou mohli prist navstevy na izbu 🙂

dulkagabulka
7. nov 2013

bábätko sa dá priložiť koža na kožu aj po cisárskom reze 😉
Clanok o dojceni trojiciek. Aj ked neviete po anglicky, pozrite si aspon fotky. Na jednej vidno mamicku priamo na operacnej sale, kde ma prilozene dve z troch deti a to este skor ako jej zasili operacnu ranu.
http://themilkmeg.com/breastfeeding-triplets-ti...

hermiona368
7. nov 2013

@baabuuu ani ja som nedostala maleho hned naseba, pretoze bol priduseny, modry a studeny. Ale ja som mala tazky porod. Preto si bola na tom kresle, lebo tam ti mozu spravit hned aj cisarsky rez. Povedala ze ak moc chcem, tak mi ho prilozi ale ze radsej ho odnesie do ikubatora,privolila som na ten inkubator, islo mi o jeho zdravie. Nemyslim, ze by mu to prve prisatie nejako chybalo. A ten dr.bartoviak bol naozaj velmi prijemny, staral sa o mna a to ani nemusel, lebo nebol moj izbovy lekar ( respektive bol jednu noc, ked som lezela na zenskom, kedze vsetko bolo obasadene) Ja som tez chcela nadstandart ale bolo obsadene, tak nákoniec som bola na normalnej a musim povedat ze super 🙂 sadli sme si so spolubyvvajucou, povarovali deti ked sme isli do sprchy a tak. BOlo super. Ja som bola so vsetkym spokojna. Vobec som nevnimala ze sprach vo vzdycharni vyzera hrozne, hlavne ze tiekla horuca voda 🙂

baabuuu
7. nov 2013

@hermiona368 jasne, ze ak to malo ublizit malemu, tak nemam nic proti tomu, ze mi ho hned nedali..skor ma mrzelo, ze nam ho potom nenechali dlhsie, este nam aj vynadala ked sme si ho z tej postielky vybrali a pestovali. to, ze by ma tam dali kvoli tomu, ze sa tam da robit aj cisarsky mi nepovedali. (nemyslim si vsak, pretoze porod uz bol nakoniec dost rozbehnuty) jj velmi sympaticky a prijemny lekar. mne sa usla len tak tak, bola jedina vtedy volna, nemenila by som. v podstate to aj mne bolo jedno..len konstatujem ako prostredie vyzeralo, aby si vedeli ostatne urobit obraz. najhlavnejsie je, ze mame nasich drobcekov 🙂

elise
7. nov 2013

@baabuuu ja som malého rodila pre 7 rokmi mala som veľmi ťažký pôrod ale na sále som si mola vybrať polohu a dali mi do polosedu ako mi vyhovovalo nohy som nemusela mať v slučke mala som ich na stole skrčené. epiduralku mi pichli medzi 2 sťahmi tesne pred tlačeném. malý sa narodil pridusený mal modru pusinku hned ho brali na intenzivku do inkubátora. ked ma doviezli na izbu okamžite som vravela aby mi podali info o malom až po mojom 3 upozornení prišla doktorka s jisky a povedala mi čo ako, takže mala si sa pýtať hned ako ťa doviezli na izbu . ja som sa pýtal aned všetko čo som chcela, nemlčala som a nečakala kým mi niekto niečo oznámi. pri malej som rodila cisárskym a malu mi dali na ruky mohla som sa je dotknuť. potom mi ju doniesli už okupkanu zabelenu a pofotenu manželom 🙂 a bola som na nadštandarde (17 izbu ) bolo to super doviezli ma na izbu a hned mi doniesli malu na prisatie .
čo sa týka poradni pred pôrodom v nemocnici tak si mala povedať sestričke že chceš po vyšetreni s doktorkou sukromie že chceš niečo dôležité prebrať, ja som vravela a bolo to super , neposielala by tam druhu pripraviť sa

ja hovorim jedno kto sa neozve a mlčí a čaká tak zväčša býva nespokojný ale kto veci rieši ozve sa poprosi všetko ide super. ked budem rodiť tretie bábo tak znovu do tretice idem do trnavy bez váhania

ttzuzana
8. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat, davali ste v porodnici babätkam aj postolky ? /ortopedicke nohavicky/, ci uz to netreba nosit ? Velmi pekne dakujem za odpoved. 🙂

baabuuu
8. nov 2013

@elise mne na vyber nedali ani polohu, ani mi nikto nepovedal, ze nohy nemusim mat v slucke a o epiduralke ako hovorim, odhovarali ma a potom vlastne uz sme ani neriesili lebo to slo rychlo. to, ze maly bol modry som nevedela..povedala mi to az potom neskor kamaratka, co bola na sale..myslim, ze aj mne ho potom priniesli ako ma previezli, na dalsie prisatie, ale iba na chvilu. potom od vecera som ho mala uz stale pri sebe.
mozno by mi vyhoveli ak hovoris, ale tam vsetko tak rychlo slo bum bum dalsia dalsia..je mi to uz jedno, porozpravali sme sa aj tak. viem sa aj ozvat a nie som len nespokojna..ale nie vzdy vsetko bude jednoducho vyhovovat...

baabuuu
8. nov 2013

@ttzuzana ja som tusim aj mala zbalene..ale nikto sa na ne nepytal, nepotrebovali sme.

simisi
8. nov 2013

@ttzuzana nie,postolky sa v porodnici vobec nedavali 🙂

ttzuzana
9. nov 2013

@baabuuu
@simisi Velmi pekne dakujem za odpoved, potesili ste ma. 😉

elise
9. nov 2013

@baabuuu mna sa nepýtali aku chcem polohu ja som si zaujala svoju polohu a povedala im že takto budem rodiť nech mi ten stôl prispôsobia. ono lekári beru všetko ako svoju prácu niektoré veci sa ic musaiš naozaj polopatisticky pýtať aj napriklad maličkosti ich nemusi ani napadnuť to že to niekoho môže zaujimať. ked to však šlo rýchlo ako vraVíš tak asi to bolo veľmi urgentne kde rozhodovali sekundy. mne dokonca akceptovali pôrodný plán ale bola dohoda že ked bude niečo vážne tak kašlať na plán a konaju pre záchranu mna alebo malého len mi musia ovoriť lbo nie som tne typ čo tiško mlči ale musim byť informovaná čo som aj bola.

@ttzuzana poštolky sa už nedávaju, dávaju ich až od ortopéda po 3 týždnoch ked si už doma a ortopéd ti bud kazať. v nemocnici baliť na široko predčasne narodené detičky (švagrina mala), nemusiš si ich baliť.

hermiona368
9. nov 2013

@baabuuu spominala si, ze si si vybavila aj dr. A ktoreho ak prezradis ? mne ho tiez hned brali a uteklai s nim dozadu, lebo bo priduseny, hned som na nich sputila, kde je, preco neplace, ci je v poriadku...ale tak ja som vedela, ze bude priduseny, kedze sa zasekol, tlacila som kam sa dalo aj nedalo 🙂 aj som potom tak dopadla, aaaale uz som zahojena 🙂 maly zdravy a to je hlavne 🙂

baabuuu
10. nov 2013

@hermiona368 ee nespominala..myslim, ze ak vsetko dobre dopadlo, mozeme byt stastne 🙂
hmm tiez som mala nie malu ranu, ale uz je to ok. takze si viem predstavit, je to dost neprijemne az pokial sa nezahoji.
som zvedava aj na dalsie nazory, ktore sem budu pribudat..

dulkagabulka
13. nov 2013

Pôrodnícka celebrita Michel Odent
Zdôrazňuje, že pre hladký a bezpečný pôrod je výhodné, ak sa žena môže správať skôr ako rodiaca samica, než ako sofistikovaná, sociálna ľudská bytosť. Aby mohla vylučovať hormóny potrebné pre pôrod, jej typicky ľudský, inteligentný mozog - neokortex, má „spať“. Porozumenie konceptu zníženej aktivity neokortexu považuje Odent za kľúč k znovuobjaveniu základných potrieb rodiacich žien a k umožneniu uskutočnenia „vypudzovacieho reflexu plodu“.
Prečítajte si viac v medailónku na Ženských kruhoch

http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/268...

ivicka0502
14. nov 2013

neviete niekto ci v trnave prepichuju dievcatkam uska? niekde to vraj na poziadanie robia a niekde nie.

simisi
14. nov 2013

@ivicka0502 ano,sestricky na novorodeneckom prepichnu uska 😉

ivicka0502
14. nov 2013

@simisi dakujem za info

bbarboraa
14. nov 2013

@dulkagabulka a kam sa priklada dieta po sc? ked je pacientka sterilne zakryta? na plece?

dulkagabulka
15. nov 2013

@bbarboraa na hrudnik- operačne pole sa da posunut....videla som už vela takých fotiek, aj videi...dokonca aj zo Slovenska 😉

dulkagabulka
15. nov 2013
dulkagabulka
15. nov 2013

@bbarboraa pozri napriklad fotky:
zo sveta
http://themilkmeg.com/wp-content/uploads/941726...
😀
zo Slovenska- tu najdeš fotku priamo z operačnej saly fotka č.88
http://www.mamila.sk/pre-matky/fotogaleria-dojc...

videa:

https://www.youtube.com/watch?v=m5RIcaK98Yg


aj tu je to pekne vidiet

https://www.youtube.com/watch?v=OR7uE4wu9dw
bbarboraa
15. nov 2013

@dulkagabulka 🙂 zlate... ale nie moc prakticke...

danjelca
15. nov 2013

@bbarboraa praktickosť je pri pôrode a bondingu na prvom mieste? na SK bohužial ešte áno.

bbarboraa
15. nov 2013

@danjelca hovorime o sekcii a ja som v zahranici..

danjelca
15. nov 2013

@bbarboraa no ani pri cs nie je dôvodom že to nie je praktické

bbarboraa
15. nov 2013

@danjelca vazne? Ok .. ja zas nechapem ci je take dolezite na prilozeni v prvych sekundach... a celkovo dojcenie.. ja som kojila pol roka joj jasne bolo to mile zlate ale nemyslim si ze puto medzi dieyatom a matkou jd silnejsie ak dojci... a ako som sa uz kdesi vyjadrila podla mna to ten tvorcek ani nejak nevnima akoby si mnohe tu dojciace (fanaticky) zelali... ale to je isto moj osobny nazor... a poviem ti ze za rok v de nebola ani jedna matka ktora by chcela dieta prilozit hned po sc... to su len iste typy ( natural) zien asi...

melinda26
15. nov 2013

@magnolka preco bysi tam nie isla rodit,ja som tam rodila bola som spokojna doktori boli velmi dobry . 😉

zandaa
16. nov 2013

@ttzuzana Tak ti prajem uprimnu sustrast ☹

dulkagabulka
16. nov 2013

@bbarboraa je mi luto, ze ta po cisarskom od tvojho dietatka separovali...podla tvojich slov vdim, ze som sa dotkla citliveho miesta...nikto nevravi, ze si preto horsia matka,alebo ze sa neutvorilo puto...najnovšie poznatky prentalnej a perinatalnej mediciny a psychologie vravia, že novorodené babatko je vnímajúca a citlivá bytost....ak toto uznáme aj my, prestaneme sa k bábatkám správať tak, ako sa správame... dieťatko a matka majú byt po pôrode spolu..k tomu niet čo dodať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre