Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

hemetre
15. okt 2013

@ivanarobert pustia v pohode, manzel so synom ma boli pozriet 🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasettka
18. okt 2013

@ivanarobert pustia.... ked som tam bola ja, bola tam jedna premudrela sestricka,ktora mi zakazala, ze male deti nie, ze ked chcem, mam ist na chodbu.... a potom dalsie dni uz to pri inych sestrickach uz nebol problem.... takze ak by nejaka mala problem, nedaj sa..... ved platis za tu izbu nemale peniaze.

sulky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanarobert
19. okt 2013

@hemetre
@petuska86
@sasettka dakujem baby za odpovede, aj tak si to predstavujem, ze tam so mnou budu moct byt kedykolvek. neviem si predstavit, ze by tam syncekk nemohol, ze by bol iba na chodbe, strasna predstava

elise
19. okt 2013

@ivanarobert ja som bola na nadštandard malý má 6 rokov a chodil za mnou ale až po 16 hodine ho pustili inak v pohode mohol byť pri mne hladkať dcerku ja som ležala po cisárskom (ráno ,30 mi ho robili) a malý prišiel pozrieť už v ten den o 16 hodine. dcerku mi na požiadanie doniesli a manžel moja mama ju mali aj na rukách. ked som šla domov som sa na izbe aj prezliekala nemusela som isť na prízemie do šatne. inak návšteva mohla prísť kedykolvek po ranajkách až do 22 hodiny maximálne, ale manžel prišiel o 20 a o 21 odchádzal (pracoval a sme z iného mesta)

zuazuamimco
21. okt 2013

ahojte, baby prosim vas, mate info o tom, ci stale funguje prehliadky porodnice a aka ano tak kedy,

adigo81
22. okt 2013

Ahoj ,prehliadky porodnice stále bývaju,prvý pondelok v mesiaci,ja som tam bola teraz pred dvomi tyzdnami pozriet,skus si zavolat na porodnícky príjem,oni ti povedia,kedy to bude,trvalo to asi hodinu a pol.sestricka co to robila,bola velmi milá a ochotná.

zuazuamimco
22. okt 2013

@adigo81 a nevies nahodou o kolkej to zacina? alebo sa hodina tychto prehliadok meni?

hemetre
22. okt 2013

@zuazuamimco každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00h možnosť zúčastniť sa exkurzie na oboznámenie sa s prostredím pôrodnej sály, šestonedelia, novorodeneckého oddelenia spojenej s odborným výkladom vedúcej sestry

dulkagabulka
24. okt 2013

Nádherný krátky dokumentárny film o pôrodoch s názvom Zuna z dielne Márie Martiniakovej sa dá pozrieť zadarmo na internete , /titulky vyrobila Elena Hutton s manželom/ ..príjemné pozeranie milé žienky, nalaďte sa na pôrod..

https://vimeo.com/77536744
hermiona368
29. okt 2013

Dlho som vahala, ci ist rodit do trnavskej porodnice, kedze vase strasidelne pribehy mi ozaj nahanali hrozu. NAkoniec som sa vsak rozhodla ist sem,predsa len bratislava je daleko a niekedy treba konat ozaj rychlo a NELUTUJEM ! Ja som bola velmi spokojna. Mala som tazky porod, ale mala som pri sebe odbornika ( MUDr. Lahky) , ktoremu som od zaciatku doverovala a napriek komplikaciam, ktore sa pocas porodu vyskytli nedaval mi pocit ze sa nieco zle deje, stale ma viedol a som mu velmi vdacna,ze maly sa narodil zdravucky. Nabuduce volim znova.

lyds
29. okt 2013

Tiez som pocula v poslednej dobe len dobre veci od mamiciek na porodnicu v TT, asi sa po tych pruseroch snazia...a vraj sa tam da konecne rodit aj na kresle, nielen na tej posteli...ma niekto s tymto skusenost? ja by som urcite po predchadzajucich skusenostiach chcela kreslo...

hermiona368
30. okt 2013

@lyds ja som mala ist na kreslo,take pekne, tusim bolo ruzove 🙂 ale malemu isli dole ozvy tak ma rychlo hnali az dozadu, lebo tam mozu robit hned cisarsky. Ale myslim, ze ked nemaju plno tak ta tam daju. A inak doporucujem ist pozriet si to vsetko dopredu. Ja som nesla a chodila som tam ako alenka v risi divov 🙂))) a na sestonedeli aj novorodeneckom su uzasne sestricky 🙂

adigo81
30. okt 2013

Ja som sa tam bola pozriet pred asi tromi tyzdnami na den otvorenych dveri,videla som aj to ruzove kreslo,praveze sestricka zo sestonedelia,co nam to vsetko ukazovala,moc to kreslo nechvalila,ze lepsie sa im rodi na tych starych,vraj ze je moc siroke a pacientky sa z neho smykaju vselijak do boku,ze su take,ktore si ho vyslovene vyzaduju,ale oni ze radsej rodia na tych starych,su uzsie . 😉

dulkagabulka
30. okt 2013

všetky ženy, ktoré poznám a ktoré rodili jedno dieťatko na starom kresle a iné dieťatko na novom /v rôznom poradí, niektoré na novom ružovom rodili prvé , niektoré druhé dieťa/, vraveli, že na novom ružovom to bolo pre nich omnoho príjemnejšie a ľahšie , hlavne ak nemali nohy vyvesené do výšky, ale mohli si ich položiť dolu....možno sú i iné skúsenosti, ak niektorá máte zlé skúsenosti s novým, podeľte sa prosím o ne 😉

hermiona368
30. okt 2013

@dulkagabulka osobne si myslim, ze to je presne ako vravis. Ja som bola vyvesena na tom starom kresle a stale ma nutilo ist do toho polosedu, som sa zapierala o lakte a dvihala hore. Mne osobne nebolo moc prijemne tahat si kolena k sebe, ani som to nerobila a potom som zle tlacila.

lyds
30. okt 2013

Tak ja som rodila na posteli s nohami vyviazanymi hore a nebolo to dobre...pripadalo mi to ako tlacenie do kopca...nevedela som, ze su aj ine kresla okrem toho noveho...ale uz som aj tak rozhodnuta,ze postel urcite nie...jedine keby dovoliki na styroch,no o tom pochybujem...

berus222
30. okt 2013

uz by konecne to stare mohli vyhodit. rodila som tam 2x a vzdy som im tam nohami roztlacila tie drziaky do ktorych sa davaju nohy. potom to tam rychlo pritahovali a este mi nadavali, ze mam strasnu silu v nohach. ked sa mi to stalo 2.x a zase zacala ta ista porodna asistentka nadavat, tak som im povedala, ze za 2,5 roka si to mohli aj zasrobovat.

mahulenka87
30. okt 2013

@ivanarobert ja som bola kamošku pozrieť aj s mojim 3 mesačným synčekom 😉 takže by nemalo byť ani vekové obmedzenie

mahulenka87
30. okt 2013

@adigo81 ano, personál radšej rodí na tých starých... pohodlnejšie sú hlavne im. :-/

dulkagabulka
30. okt 2013

@mahulenka87 kde si rodila ty a na akom kresle?

mahulenka87
30. okt 2013

@dulkagabulka Na žiadnom 😀 predsa na štyroch na žinienke 😉

dulkagabulka
30. okt 2013

@mahulenka87 v Trnave? 😉

mahulenka87
30. okt 2013

@dulkagabulka kiež by... 🙂 Keby to bolo možné, nejdem do Vyškova 😉

adigo81
31. okt 2013

no mna to este len caka v decembri,tak uvidim,do akeho kresla ma daju 🙂 ,asi je to tak,ze je to lepsie pre nich,ako pre nas. 😖

casy30
31. okt 2013

Dievcata, zdravim vas z trnavskej porodnice, kde som porodila pred tromi dnami cisarskym rezom. To som sa napocuvala, preco chces rodit tu? Co nejdes niekam inam? Chod do bratislavy, do piestan... Nesla som. Pred piatimi rokmi som tu porodila prveho synceka, tak som chcela i druheho. A opat dom sa nesklamala. Tie hrozostrasne scenare sa nenaplnili, je tu fantasticky personal od doktorov cez sestricky zo sestonedelia ci novorodenecke sestry. Az sa mi nechce domov, pretoze svich pomocou tu mam zlaty zivot, snazia sa to tu kazdej mamicke zjednodusit ako sa da...skor naopak . Zazila som tu neprijemne mamicky. Takze asi by mal zacat kazdy od seba.moje velke dakujem patri celemu kolektivu oddelenia sestonedelia, novorodeneckemu oddeleniu a obzvlast doktorke Stefanikovej a Havlikovej, ktore skvele odviedli moj porod. Este raz velke dakujem vsetkym!

baabuuu
6. nov 2013

ahojte,
pridam sa so skusenostami s porodnicou v TT,rodila som v lete. skusim to tak v skratke...ked tak sa pytajte..
poradna- vybavenie nula bodov, ak budete cakat nieco ako v ordinacii u nasich lekarov, budete na omyle.ked som chcela nieco prebrat s lekarkou ani som nemala sukromie lebo uz vzdy niekto cakal za plachtou.
lekar- nakoniec zaplateny, chcela som mat pocit vacsej istoty a jedneho cloveka kt sa o mna staral. aj ked za mnou chodila, cakala som nieco viac osobnejsie.
vzdycharen - ak by som tam nemala niekoho so sebou zblaznim sa, sprcha strasna - ale ako tu uz niekto pisal, horuca voda by mohla tiect potokom,wc uz si ani nespominam
sestricky na porodnej sale- myslim, ze podla nalady..raz fajn, zachvilu neprijemne..vrrrr
porodna sala - je pravda, ze maju aj nove kreslo - na tom asi skor len vysetruju..ja som rodila na nejakom starom hnusnom a nepohodlnom - namiesto toho aby tam boli nohy na pevno, zavesia ich iba do nejakych sluciek..jasne, ze pri porode nohy stahujete,potom vam hovoria, ze to nemozete..poloha na nej skor lah, zle sa tam dalo zapriet..proste HROZNE, NEPRIJEMNE a na tom sme sa zhodli este aj na oddeleni po porode viacere. tiez som pocula, ze nechcu rodit na novych kreslach (v mojom okoli len krutia hlavami, ako je mozne, ze su tam nohy len tak zavesene)
maleho mi vobec nedali hned na seba - asi zato, ze bol uz modry a dlhsie trvalo lez zacal dychat (neviem nad cim premyslali ked uz videli na monitore, ze nema dobre ozvy..keby sa mi nerozbehol porod, tak som zvedava co by robili :(
inak ma odhovarali od epiduralky, vraj lepsie kedze som mala vyvolavany..nakoniec sme ani nestihli
potom mi ho ta sestricka ledva dala nachvilu na prisatie a chvilocku sme si popestovali, potom ho zobrali
oddelenie - mala som nadstandard a bola som spokojna, neviem si predstavit byt na normalnej izbe..sestricky novorodenenecke boli super, v kazdej chvili poradili..aj ked ako medzi ludmi-nasli sa aj mile aj menej mile
sestricky zenske - tiez spokojnost,mile a ochotne viacmenej
strava nic moc
vizita - zenska len tak medzi dverami, este ani posledny nebol dnu, uz boli vonku..rychlovka..jeden jediny lekar sa zdrzal viac nez minutu dr.Bartovliak ci ako sa vola..aj ho tam sestricky chvalili ze je velmi pedantny a zaujima sa..bolo to mile prekvapenie taky dlhy dialog
vizita detska - velky rozdiel oproti zenskej, vsetko poriadne..mrzi ma, ze pediatricka mi neoznamila nic o tom ako bol maly modry a ako postupovali, az pri odchode ked som sa ja na to spytala
ak by som to mala zhodnotit..uz by som nesla do TT..ak bude druhe, budem premyslat nad GA, kedze menim aj doktora

magnolka
6. nov 2013

@baabuuu Galanta neporovnatelne lepsia podla mna, aj ked teda tiez riadne stara nemocnica. Porodny box je tam noy len 1, snazia sa rodit hlavne tam (ten je ozaj super, velmi pohodlne kreslo), ale tie ostatne nic moc. Oddelenie sestonedelia sa da prezit, sprchy na chodbe nic moc, ale da sa vydrzat. Nadstandard je ale genialny, uplne ako hotelova izba!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre