Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

berus222
5. sep 2011

@sissik gratulujem k dcerke. s kocurko1 ste sa nestretli?

uz aby som isla aj ja a mala to za sebou

kiristinka1
5. sep 2011

Ahojte.Mozem sa vaas baby spytat ci ste chodili aj na predporodnu pripravu niekam?

ttzuzana
5. sep 2011

@berus222 Ahoj, ja som o monitor poprosila /porod bol o.k./, povedala som , ze chcem mat malicku pod kontrolou a bez problemov mi ho zapozicali po celu dobu, co som tam bola. 🙂

sissik
6. sep 2011

@lyongirl ano, uz sme doma. pustili nas dokonca v nedelu
sice sme cakali dlhsie koli odberom a vysledkom z nich.
v nedelu tam na novorodeneckom robieva externy lekar a ten neprepusta. ale teraz zrovna bola lekarka z nemocnice a asi aj potrebovali uvolnit izby, lebo rizikove bolo plne, tak davali mamicky po porode az na gyndu na č. poschodie. a tie potom chodili pozerat deturence na novorodenecke. takze asi vynimocne pustali aj v nedelu

sissik
6. sep 2011

@berus222 dakujem 😉 stretli sme sa s kocurko1, tu tusim pustali v piatok, ale tak teda neviem naisto, prve ľ dni som velmi neregistrovala 😀
@kiristinka1 predporodnu pripravu robili niekedy v materskom centre na okruznej, skus vyhladat ich netovu stranku, maju tam rozpisany program

katkatt
6. sep 2011
janula17
6. sep 2011

@sissik si to ty, co sme lezali spolu na gynekologii a hackovala si ciapocku pre Zuzku? 😉

majkamrugi
6. sep 2011

Ahojte, tak my uz mame vyse mesiaca a Amalka nam rastie do krasy. Bohu vďaka. ako prvorodicka som sa snazila apson scasti pripravit v ramci moznosti na porod- kedy ist do nemocnice, ako rodit, porodny plan, dojcenie atd. atd. 🙂)) samozrejme, par veci clovek pochopi az ad hoc. kazdy porod je asi pre kazdu zenu nezabudnutelny zazitok, takze radsej tu nebudem pisat vsetko, lebo to by bolo nadlho 🙂 pozitivum az na velmi malo vynimiek, hodnotim personal, obzvlast lekarov a sestricky z novorodeneckeho. Velkou nevyhodou bolo to, že kvoli nedostatku miesta na sestonedeli som lezala na rizikovom a babatko na novorodeneckom, je tam limit kolko s babom mozem byt, nebolo pri mne....toto bolo velmi tazke, lebo som vecer pocula plakat babatka a uz mi z toho zacinalo sibat 🙂 ale som rada, ze aj ked iba na chvilku, ale presvedcila som sestricku, nech mi ju po porode uz aspon oblecenu prilozi a ona sa prisala, tak s prisatim sme vobec nemali problem...Zelam vsetkym mamickam, aby mali rychly a stastny porod a uzili si babatka. Je to krasny pocit byt maminou. Bohuzial, niekedy je citit nedostatok personalu, ktory nemoze vykryvat plne oddelenie tak, ako by sme chceli. Verim, ze to nemocnica bude casom efektivne riesit, ako aj stravu, ktoru by mali trosku korigovat pre dojciace matky, pretoze tie nemozu mat rovnaku dietu ako ostatni pacienti. 🙂 V každom pripade dakujem, že sme prisli z nemocnice zdrave🙂))

zahadka
6. sep 2011

@majkamrugi no majka moja, teda svatka moja :D drzte sa nam, pri dalsich detoch si to chod odkrutit na vychod a bude o teba isto super postarane ;) :D :D :D

majkamrugi
6. sep 2011

@zahadka hehe, tak to sa este uvidi 🙂 aj tu bol zlaty personal...aj upratovacky boli mile dokonca 🙂 a na vychod by to bolo asi az velmi idealne 🙂 ale mozem ti to tam vybavit :D ako sa ma nas maly zatko?

zahadka
6. sep 2011

no nemusis vybavovat, ja sa uspokojim aj s Kubinom :D a zatko sa ma paradne, ved sa pride pozriet uz coskoro na svoju nevesticku 🙂

sissik
7. sep 2011

@janula17 ano😉

safiatkomaciatko
8. sep 2011

@monka9999 ja mám glukozový test za sebou aj s citronom.a dali to čisto na vylepšienie chuti.dá sa to v pohode vypiť.hlavne si ho prines vytlačený,resp.prekrojený.lebo ja som ho mala vcelku a sestra bola nervozna že bolo napísané vyžmýkaný a musela nájsť nož kt.mala poruke.

monka9999
8. sep 2011

@s 😅 afiatkomaciatko mne to kazal najskor doma vypit a potom do2hodin prist.takže sestrička si nemusi robit starosti.nahodou by ju to privelmi zatažilo...je to s tym citronom znesitelnejšie?
alebo to je jedno 😝

zuzul77
8. sep 2011

@monka9999 no tak ja som ani citron nemala a dalo sa to v pohode vypit....musela som si to pred ambulanciou dve hodiny odsediet

monka9999
8. sep 2011

@zuzul77 no to naštastie nemusim.aspon tam nikoho neovraciam 😀 nechceli ste vediet čo to bude?budete mat zabaleny vianočny darček? 😉 ja som bola zvedava.dufala som že to bude dievčatko.smola.

zuzul77
8. sep 2011

mne sa to zdalo menej sladsie ako kompotova voda...nechceme vediet, je to nase prve babusko, tak to bude prekvapenie a do vianoc sa spamatame a budeme spolu

monka9999
9. sep 2011

@zuzul77 no bude darček.mi sme chceli vediet a teraz budeme dufat že sa doktor sekol. 🙂

zuzul77
9. sep 2011

@monka9999 sekol? asi nesekol 😉

zuzul77
9. sep 2011

@monka9999 az teraz som si vsimla, ze mas termin tyzden po mne...mozno sa este aj v porodnici stretneme a uvidime ci sa sekol...komu chodis na poradnu?

monka9999
10. sep 2011

@zuzul77 ja mam lekara v čachticiach.ale ku koncu pred porodom ma pošle do TT.aj pri prvom som tak chodila.tak neviem komu budem potom chodit.moj lekar mi dal termin17až18december a v Hlohovci povedal22december.tak ani poriadne neviem kedy to budem mat.pri prvom som mala 1termin a tak sa aj presne narodil.tak to aby som teraz rodila aspon na3razy. 😎 možno ma to chyti aj skor a stretneme sa tam.rada by som bola na vianoce doma.boli by to super vianoce.u nas sa teraz v dedine narodilo15babeniec a len 1chlapec.tak moj by bol druhy.aspon čo som počula žiaden chlap.idem na poradnu21septembra a ešte mu povieme nech sa pozrie ešte raz.stači aby tam bola šnora a hned je ine pohlavie.len čo ma pošle do TT a budem vediet,tak ti poviem. 😉

lyongirl
10. sep 2011

Ahojte, my sme sa včera vrátili z pôrodnice a musím povedať, že vďaka vačšine personálu bol pobyt príjemný, v rámci možností samozrejme 😀. Rodila ma p. dr. Štrbová/snáď som jej nejako neskomolila meno, ale tak mi bolo povedané/, bola veľmi príjemná a ústetová, takže môžem len odporučiť 🙂. Sestričky na pôrodnej sále boli skôr odmerané a robili to čo mali, bola som rada, že bol pri mne manžel, lebo boli aspoň trochu milšie, ale samozrejme nezabudli po pôrode pred nami 5 min. rozoberať to, že som zabudla sobášny list, ktorý ale vôbec nebol treba, nakoľko som rodila už 2x. Na matrike všetko mali a pani sa čudovala, že ho tam manžel dodatočne niesol, no lebo nám tak v nemocnici kázali, keďže som ho zabudla...takže byť tam sama asi by ma riadne mrzelo, že mám zrovna pri sebe tieto 2 osoby!!!
Čo sa týka 600nedelia, tak najvačšiu chválu majú u mňa novorodenecké sestričky, ktoré boli vždy usmiate, milé a prichystané poradiť. Samozrejme aj gynekologické sestričky boli fajn a veľmi milá staničná sestra.
Čo sa dalo som mala svoje, nikomu to nevadilo, už sú na to zvyknutí. Len tá strava a komunistické vybavenie, ale k tomu je zbytočné sa vyjadrovať, dalo sa to prežiť, skôr ide o to, ako to v takomto prostredí dokáže personál spríjemniť a to sa im podarilo...
Neviem, čo ešte napísať, ak by mal niekto otázky, kľudne zodpoviem. Ja musím zhodnotiť, že som bola nanovo spokojná...
P.S. ak chcete nosiť erárne košele a nie svoje, tak si pribaľte zatvárací špendlík, skoro žiadna už nemá gombíky a otvor je na nich až po pupok 😀 a keď ma sanitár viezol na izbu, tak som nevedela, čo si skôr držať, či vložku medzi nohami, alebo ten otvor z ktorého mi trčala celá vrchná časť tela 😅

sissik
10. sep 2011

@lyongirl dr. strbova jedina na vizite tak hmatala brucho, ze som nemala pocit, ze mi vsetko z neho vyleti von zo spodu. a novorodenecne sestricky som odsledovala 3 smeny velmi prijemne, 2 mi az take sympaticke neboli. ale starali sa vsetky. to, ze clovek nie je s kazdym na rovnakej vlnovej dlzke je normalne.
jaj a na prijme dr. bartkovjak - super, potom na izbe este pobehoval dr. deckov, s t ym sa tiez dalo pokecat aj odpovedal v pohode na moje zvedave otazky. sice som frflala, ze co do mna toho tolko leju cez infuzky, ze uz chcem vstavat, ale tak starali sa, aby bolo vsetko ok

zuzul77
10. sep 2011

@monka9999 ja idem na poradnu 19.9....chcem rodit so svojim doktorom, len sa musime blizsie dohodnut...chodim v TT Dr. Deckovi a som spokojna...nam sa nedarilo vyse roka otehotniet a ked nas poslal na vysetrenie do GYN-FIV, tak mi povedali, ze co tam robim, ze som 7. tyzdnov tehotna, tak sme isli domov s velkym radostnikom 🙂

zuzul77
10. sep 2011

@lyongirl a v pohode boli erarne kosele? lebo neviem ci si mam kupovat daku a brat so sebou

monka9999
10. sep 2011

@zuzul77 ja sa s doktorom dohadovat nebudem.nemam navyše230eur.kto tam bude ten ma odrodi.niekto to urobit musi.manžel bude pri porode?moj sa boji.že on by odpadol.a ako ho poznam najskor by kriesili jeho a až potom mna rodili. 😀 a to on nezistil že si v 7tyždni?najskor si to mal overit kym ta poslal dalej.nie?aj tak dobre.mali by ti robit všetky možne vyšetrenia a stresovat sa po doktoroch.. 🙂

monka9999
10. sep 2011

@lyongirl no sanitar je už asi zviknuty.ale ved čo sa nepozrie?tak ten rodny list netreba?čo treba?občiansky kartu poistenca matersku knižku? 😉

gulka63
10. sep 2011

@monka9999 potrebujes sobasny list lebo na prijme vypisuju podla neho matriku , ak ho nemas vtedy uz ho nosit nemusis lebo sa ta na vsetko sestra opyta, obciansky, preukaz poistenca a tehotensku knizku

monka9999
10. sep 2011

@gulka63 aj ked som tam už raz rodila?aj tak sobašny list?

zuzul77
10. sep 2011

@monka9999 tak ja k nemu chodim na poradnu do ambulancie, chcela by som s nim aj odrodit. ked som isla do BA tak sme nikto netusili, ze som tehotna, lebo som mala presne nacas menzes a nikomu sa ani nezdalo, ze by nieco bolo mozne....a to som este aj vahala ci tam pojdeme alebo nie pokial sme sa tam objednali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre