Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
17. dec 2008

no ak si pamatas termin poslednej menstruacie, tak si to mozes skontrolovat napriklad tu http://www.hami.sk/sk/vy-a-vase-dieta/tehotenst...
ale hlavne je, ze je matko oka ze vsetko dobre dopadlo. moj maly sa narodil 3 tyzdne pred terminom (podla poslednej menstruacie). a moj dr mi stale hovoril, ze je maly a ze termin sa mi posuva az o 2 tyzdne neskor. takze podla neho som mala rodit vtedy, ked mal uz malymesiac aj tyzden 😀

marianeta
17. dec 2008

Vies ani sa necudujem sak Tnava.
No coment.
Ja teda z porodu pekny zazitok nemam a tie sestricky niektore hroza.
mala som ukrutne bolesti hlavy po spinale az som plakala a oni ze som histericka 😲 jaj by som ich bila.
Anesteziologa mi zavolali az 3 dni po porode vysetrenie ziadne len kopa otazok a dvojhodinova infuzia a hotovo.

marianeta
17. dec 2008

Tak na tom Hami mi vysiel na 26.3

bershka
17. dec 2008

lyongirl: neeee, zle si si pozrela, ja mám termín 1.3., nie až v apríli. no to by som sakramentsky prenášala 😀

bershka
17. dec 2008

babyyy nestrašte maaa 😕

marianeta
17. dec 2008

Bershka neboj vsetko bude ok.
Mne maleho zobrali na JIS a furt som revala tak ma mali za histerku a ja som mala sestricky za bezcitne potvory.
Ale nie kazda bola zla,su tam dve ktote som ja nemusela inac v poho.

petusaaa
17. dec 2008

marianeta, co ja viem, sestricky na mna boli mile.. ked uz si na mna zvykli za tie 2 tyzdne. ale pri porode by som ich bola zabila. myslim,ze keby tam nebol manzel, tak na mna pekne nahucia. ale aj tak som stastna, ze som tam rodila. lebo napriklad v PN je zevraj personal super, ale nemaju tam jisku... a mne pediatricka hovorila, ze keby som rodila tam, tak je dost mozne, ze by maly ani neprezil cestu do tt. kedze by ho museli prevazat. takze ja idem aj nabuduce rodit do tt. ak nejake nabuduce bude 😅 😀

bershka, neboj, zladnes. ved to su len 4 dni. tak sa neboj 😉

petusaaa
17. dec 2008

marianeta. aj na jiske boli take dve kravy, inak detske boki super sestricky. a niektore zenske. ale niektore boli zasa ok.. aj si bola na izbe matiek?

marianeta
17. dec 2008

Nie na izbe matiek som nebola maly bol na jiske od piatka do nedele poobedia a potom mi ho dali na izbu,ale bral ATB tak sme boli vyse tyzdna v nemocnici.
A k tym lekarom detskym a hlavne primarka 😠 .Mal nejaku infekciu a krv mu brali by zistili ze z coho az v pondelok ked uz bol par dni na ATB A vstredu vraj budu vysledky.UZ bola aj streda anikto nic nehovoril tak ma zas pochitil plac a videla ma jedna sestra tak som povedala ze ma nik neinformuje a zavolala primarku.
Ta na mna vybyfla,ze co su to za reci.Dobre bola som kludna sak nebudem sa vadit.Samozrejme povodcu inf.nemali.
A uz vobec nekomentujem to,ze mi akosi pozabudli povedat,ze ma maly selest na srdiecku.
To som sa dozvedela az od detskej.
Akoze nechcem tu kydat na Trnavsku porodnicu ale tot moja skusenost.Asi sa mi to akurat uslo lebo tiez som moc zleho nepocula.

lyongirl
17. dec 2008

bershka - ja som písala o sebe, nie o tebe 😉 , že mám termín 28.3., ale že možno to bude až v apríli, keďže termín mám koncom marca

baby, ináč je som mala pôrod supiš, nemôžem povedať ani jedno krivé slovo na sestričky, všetko mi pekne vysvetlili, aj dr. mi hovorila, čo všetko robí, ale zato niektoré sestričky na JISke - uf, dali mi tiež zabrať a boli nepríjemné a to nehovorím o sestričkách na 600nedelí, to boli hnusné potvory. Mala som zápal prsníka, pomaly 3 dni ma všetci presviedčali, že to mám len naliate mliekom, že pri zápale je červený fľak na prsníku a ja ho nemám. Dr. im kázal, aby mi dali oxytocín a oni na mňa nakričali, že či chcem z neho prísť o mlieko, pritom v tak malej dávke by som o mlieko neprišla. Mačkali mi prsník a vytláčali mlieko, že šak mi strieka, ja som pomaly plakala a až výsledky rozboru mlieka ukázali, že zápal mám a našli mi tam črevnú baktériu a candidu. Potom mi nasadili ATB a ani jedna sestrička nepípla, hlavne, že oni premúdrelé zjedli všetku múdrosť sveta. Môj gynekológ sa chytal za hlavu, keď som mu to hovorila, týždeň som bola v horúčkach, nevládala som sa ani o malého starať. A prsník zostal "postihnutý", z toho, že mi nenasadili ATB hneď sa mi upchali mliekovody v ktorých bol zápal a už neboli funkčné, mlieko sa mi v nich netvorilo, takže v tom prsníku som mala mlieka minimum, ťažko sa spúšťalo a pomaly tieklo ☹ , ale našťastie sme vydržali kojiť skoro do 11 mesiacov.

petusaaa
17. dec 2008

no tusim ze kazda sme si vytrpeli svoje.

lyon, mne dr zabudol vytiahnut jeden tapmon, skoro som im pri porode odpadla, sanitar ma nenechal na sale a hned po porode ma zobral na izbu.. pomylil sa. a este mali sestricky blbe reci, lebo mi nestihli dat klystir, tak si vies predstavit, ako somm sa citila. a pri dom vsetkom mi daval dr najavo, ze som neschopna vytlacit maleho a ci ho chcem zabit...(nepovedal to tak sice, ale v podstate si to myslel). po porode mi ukazali maleho na 2 sekundy a 6hodin my neboli schopny povedat, co s nim je.. ze to az po vizite.
a jedna krava dr mi povedala, ze mam dufat, ze sa to nevyvinie v cysticku fibrozu.. takze ja som tam cely pobyt preplakala. ale zasa kopec sestriciek ma povzbudzovalo.

petusaaa
17. dec 2008

mne keby sa to vsetko pri porode stalo, ale maleho by mi dali a bol by ok, tak by som bola najstastnejsia na svete, ale vtedy soom bola najsmutnejsia a najustrachanejsia, aka som kedy bola.. normalne zavidim babam, ktore idu rodit, ze zaziju ten pocit DOKONALEHO STASTIA

marianeta
17. dec 2008

no mna tam namiesto sestriciek utesovala jedna sanitarka(ta co berie prec postele ked nejaka pacientka odide).
tak sa im tusim hovori nie? 😀

lyongirl
17. dec 2008

petusaaa - vidíš, mňa ešte napadlo, vlastne porodila som pre to, že mi jedna sestrička neverila, že mám kontrakcie 😅 .
Vlastne začalo to tak, že som prišla v noci na pohotovosť s kontrakciami, dr. čo mala službu asi mala nervy, že som ju zobudila, tak do mňa pri vyšetrení narvala ruku tak, že som skoro odpadla, potom som aj krvácala, povedala, že nič sa nedeje a kontrakcie nemám, ale dali ma na gynekológiu na sledovanie. Ráno mi volá manžel a oznamuje mi, že kontrakcie mám - to znamená, že jeho krstná obvolala nemocnicu a jej povedali, že kontrakcie mám, ale mne tvrdili, že nie.... takže ma dali na infúzky a zastavovali pôrod. Takto ho zastavovali týždeň až mala službu tá sestrička, čo mi neverila a vďaka nej som porodila. Nikto mi nezistil, prečo sa malý pýta von, až po pôrode prišli na to, že som mala upchatú cievu v placente a malého to nevyživovalo. To, že som mala upchatú cievu mi oznámila malého dr. na JISke, ináč by sa nikomu neráčilo povedať, prečo som vlastne porodila. A v ten deň, čo sa malý narodil, tak mi prišla jedna sestrička povedať, že ho môžem ísť pozrieť, tak som išla a druhá ma zastavila, že kam idem, že načo by som chodila, chápeš? Že načo, no aby som videla, ako sa má. Tam mi dr. všetko ohladom malého vysvetlila a ja som bola pokojnejšia a šťastná, že som ten poklad videla.

Ináč to čo tebe natárali, to sa divím sú to necitlivé svi.e

petusaaa
17. dec 2008

lyon, sak naco by si si chodila pozerat dieta, nie?? OTRASNE.. nemam na nich slov.

ozaj a teraz ides znovu do tt rodit?

marianeta
17. dec 2008

Lion a ktoru dr. si zobudila?Lebo ja ked som prisla na prijem ze som zacala spinit (bola to hlienova zatka co som nevedela sak prvorodicka 😀 )tak prisla stefanikova a tiez bola taka ospala 😅 .Vten den som mala ist aj do poradne a ona ze ci som nemohla vydrzat az do poradne.
NO sak co budem cakat za tych par hodin sa mohlo stat cokolvek nie?
Aj pretoto mi ich pristup pride maximalne neprofesionalny sak maju maminu upokojit zvlast prvorodicku a nie jej hovorit veci ktore ju este viac vystrasia.

petusaaa
17. dec 2008

marianeta, tak moj porod trval 2a pol hodinky.. sak si mohla pockat, nie? 😠 😠 😠

lyongirl
17. dec 2008

idem znovu do TT, veď kam by som chodila, inde to asi tiež nie je med lízať, mám vybavenú dr. Havlíkovú, je to kamoška, tykáme si, tak dúfam, že všetko bude ok, len pri malom som si s ňou nestihla vymeniť číslo a prišlo to tak náhle, že ktovie, či by stihla aj prísť,
A ja si už nepamatám ako sa tá dr. volala, čo som ju zobudila, ale bola taká staršia, ale Štefánikovú poznám, tá to nebola.

marianeta
17. dec 2008

no asi tak,ved isla velka noc to by som si nedovolila ist rodit 😀 .

petusaaa
17. dec 2008

lyon, ved prave. vsade rovnako... som zvedava, kedy sa to u nas na sr zmeni. clovek aby siel porodit do zahranicia, ked chce mat istotu.

baby, ale mali by sme koncit, lebo prvorodicky nas tu ukamenuju a nebudu chciet rodit v tt. a potom by sme nemali s kym kecat 😉

petusaaa
17. dec 2008

marianeta a si normalna.. na sviatky?!?!? este co by si nechcela?? 😀

lyongirl
17. dec 2008

to čo by museli povedať mne? Ja som rodila na Veľkonočný pondelok, všetci doktori šibali sestričky, ešte aj k nám na vizitu vtrhli so šibákmi a to ako nesmiem rodiť, len preto, že je veľká noc...?

Viem, že odbočím od témy, ale dnes som si kúpila takú zmes kandizovaného ovocia s cereáliami na šuhajdy a už som ju skoro zjedla pri PC 😀 , ten náš chlap v brušku je nejaký pažravý..., ale aj Alex taký bol a potom sa sťažujem, že sa na mńa lepia kilá...

petusaaa
17. dec 2008

este ze ta pri porode nevysibali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aj ja by som si dala nieco sladke 😒 ale nic nemam a som leniva si nieco spravit. som rada, ze mozem byt aspon na koniku sem tam. lebo zabiatko je furt hore a bud kojime, odgrgavame alebo prebalujeme. a pri prvych dvoch cinnostiach stiham aj konika 😀

marianeta
17. dec 2008

pravda Petusa uz mlcim 🤐

lyongirl
17. dec 2008

tak mne keď malý cez obed spí, tak som na PC, vybavujem maily a tak, popritom vyvešám prádlo, ale dá sa zbehnúť aj medzi tým, čo je hore, už sa zahrá sám.....
Ináč môj muž je Rišo a teraz stráááášne chce Riška, nemôžme sa dohodnúť na mene, ja chcem Matiasa, lebo termín mám 28.3. a Richarda je 3.4. a to by mal malý nakopu, tak stále neviem, aké meno vybrať...

petusaaa
17. dec 2008

marianeta 😀

sissik
17. dec 2008

ale len pekne piste. pripadne napiste aj mena tych lekarov a sestriciek, nech vieme, komu sa vyhybat.

petusaaa
17. dec 2008

lyon, ja som nechcela aby sa maly volal po nas. pretoze moja mama a sestra maju rovnake meno a vzdy ich to vytacalo. ked sme mali pevnuj linku a niekto si pytal editu alebo ked prisiel list a nevedeli komu patri... a este to psychologovia neodporucaju kvoli tomu, ze ak mate druhe babo, tak si mysli, ze jeho mate radsej, lebo ste ho pomenovali po sebe.. ale zasa psychologovia to beru moc vazne 😉 ved ho ukecaj, ze po nom bude mat predsa priezvisko, ze ci mu to nestaci 😀 alebo sa mu vyhrazaj, ze ho pomenujete trebars hildegard 😀

petusaaa
17. dec 2008

sissik, ty nas spehujeeees 😀
keby som si tak pamatala.. ja si pamatam akurat toho, co ma rodil. a to som hovorila, ze by som ho k prirodzenemu porodu neodporucala..

marianeta
17. dec 2008

Lion

moj maly je Matej meniny ma vo februari a narodeny je v marci.Tiez sme chceli Riska.

Sissik mena sestier neviem ale lekari boli v poho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre