Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bubadlo27
6. nov 2008

cav tehu 🙂
ja som az doteraz nemala ani sajnu, ze aj caj davaju v porodnici 😕
mate sa?
inak som zistila, ze na poliklinike je v detskej casti miestnost pre mamicky na prebalenie a nakojenie 😉
este som tam sice nebola, ale klucik ma teta na vratnici v hlavnej casti, ta mi davala prednasku o tom 🙂

tehulka4
6. nov 2008

cauki bubi, ja som to tiez nevedela a dozvedela som sa to asi na 3 den v porodke.. no da sa ...maly bol dnes nejaky uplakany...a ty?? teda vy?? idem si oci vocit po meste a vas nikde.. 😀

bershka
6. nov 2008

inak baby, celkovo... odporúčate rodiť v tt? v poslednej dobe som počula samú chválu, ale ja som prípad, ktorý ma večnú smolu, tak sa bojím

bubadlo27
6. nov 2008

tehu 😉
ty asi chodis von vtedy, ked my sme doma ☹
my chodime okolo pol druhej tak na dve tri hodinky 🙂
zajtra sa chystame poobede do mesta 😉

inak sa mame OK, len maly v noci nexce nejako spat, tak musim s nim buntosit a potom som jak vypluta ☹

bubadlo27
6. nov 2008

bershka, ja keby som este nahodou isla treti krat rodit, tak urcite do TT 🙂
odrodit ta musia a vedia vsade 😉 aspon dufam 😉 a to okolo toho, vsade je nieco, co sa ti nepaci a co by ti nevyhovovalo, ale ja som problemy v TT nemala ziadne 😉

petusaaa
6. nov 2008

bershka, ja by som sla rodit uz iba do nemocnice, kde je intenzivka. rozmyslala som nad piestanmi hlavne kvoli tomu, ze niektore sestricky v tt su fakt hnusne. ale to iba niektore. a cely priebeh tehotenstva som mala ok, porod bol ok (az nato, ze bol prekotny) a maly musel byt dva tyzdne na intenzivke a potreboval byt zaintubovany a podobne veci. no a pediatricka mi povedala,ze keby rodim v pn, tak maly by asi neprezil. takze ak mas nejaku inu porodnicu s intenzivkou a pocula si na nu chvalu, tak tam chod, ale urcite by som neriskovala bez JISky. tie 4 dni, co tam budes nejako pretrpis. a novorodenecke sestricky su tam mile a aj niektore zenske. len ma seru ti lekari.......

a cajik davaju aj v porodke. ale ja som maleho nemala pri sebe. ale aj na jiske ho davali. aj ked maly pil moje mliecko, ale mal problemy s travenim, tak mu davali aj sab simplex aj pupik sme davali aj ten cajik. a vlastne mu ho davam doteraz, kedmi scucne 100ml, ako by sa nechumelilo a stale hlada 😅 tak sa ho snazim oklamat cajom, ale je vychcany po rodicoch a neda sa oklamat... tak si pomaly zvyka na cicikanie... no zlato je to moje 🙂 uz aby ste aj vy mali deti v postielkach 😵

a tehu, ja som mala porod veeeeelmi lahky. a neviem, ci to bolo z toho cajiku. ale skoro vsetky novembrovky ho pili a zatial mali tusim len dve ci tri nejaky tazky porod. ine sa vobec nestazuju. ze to slo rychlo a dalo sa vydrzat. tak ja by som ho nezavrhovala. a ak sa naaaaaaaaaaahodou este niekedy za velmi dlho rozhodnem pre dalsie babo, tak ho urcite budem pit. ved tym nic nemozem pokazit 😉

petusaaa
6. nov 2008

jaj, a flasky ja som kupila mam, tam sa mi paci ten cumlik, len sa hrozne tazko umyva ta flaska, tak pouzivame len cumlik z nej. a v kufriku v porodnici sme dostali jednu falsku a od dovery (tam je maly poisteny) druhu flasku. jednu lovi a druhu chicco. len neviem, kde bola ktora. takze flasky moc nekupujte. ja ich vyuzijem vsetky tri, lebo davam aj ten caj a odstrekujem si a davam mu cez flasku, ale vy ak budete ok, tak mozno ani flasku nevyuzijete. ved budete kojit. 😉

tehulka4
6. nov 2008

peti, len ten caj by nemal ulahcovat porod, on je len na lepsiu pracu porodnych ciest..ja som tiez nemala nejak extra tazky porod, len si nemyslim ze by mi v tompomohol zorvna ten caj..poznam kocku, ktora ho tiez pila a poctivo a porod mala tazky a rodila 24 hodin..nezavrhujem ho ale zasa by som sa nan az tak nespoliehala..

debbie
7. nov 2008

Ahojte, tak ja som už od 4.oo hore a z postele som vyliezla okolo 5.15 ☹ , hrozne ma bolí chrbtica a nedá sa mi spať....a k tomu sa zobudila malá a bolo rozhodnuté, musli a kafíííčko..... 😅
Tak to vidím na šlofíííka po obedíku, ale to zase nebudem môcť zaspať v noci aj vás baby tak bolí chrbtica a kríííže?
Petuška pozerala som fotečky, ten Riško je ale na spapkanie....júúú ale vám rastie do krásy len nech je z neho poriadny chlap pre našu Vaness,už kočííííkuješ tak sa na to aj ja tešííím. Dúfam že bude krásna zima.Píšeš o kufríku z pôrodky, to sa dačo dostáva za pôrod či ako? Aj ja budem poisťovať malú v dôvere aj ja som tam, tak aj tam niečo dostaneme? Pánečku, konečne!Ved daktoré baby dostávali aj za tehuknižku igelitku plnú vzoriek a všakovakých vecičiek a ja nič 😢 , tak to by som sa potešila....neviem prečo to nedávajú firmy všade tie vzorky, ved budú mať tým pádom lepší predaj nie? Asi ešte niesme na tom tak daleko, ako v zahraničí.
K tej jiske, aj ja som sa preto rozhodla pre Trnavu. Keby ste rodili napr, v Piešťanoch a keby sa dačo stalo a babo to prežije, tu cestu napr. z PN do TT, tak mamička ostáva v PN a bábo je v TT tak to sa mi vonkoncom nepáčilo.
Baby a ten čajík pre babetko je dostať v lekárni, alebo ste ho normále kúpili napr.v dm? A je to ten Detský čaj či sa volá inak?
Malinííík pijem a či pomôže?potom napíšem,tak ja dúfam, ale aj tak mám čajíky veľmi rada tak mi nevadí.
Baby opuchali vám nohy, máte dáku dobrú radu okrem nesoliť, vykladať nohy a magnezium? pomóóóc ja už obujem len jedny tenisky.... ☹

petusaaa
7. nov 2008

tehu: tak mozno mi pomohla aj sila sugescie 😀 😝

debbie, tak to ja som posledne tyzdne zasa chodila o 2 spavat 😀
kufrik dostanes na babo a aj v dovere, keby mas dvojicky, tak dostanes 2.
cajik mozes kupit nekjaky detsky, ale mne odporucali kupit obycajny fenikel. a ja som ho kupila na hlohovej v lekarni. detsky maju aj v kaufe.
a mne moc neopuchali nohy, tak som to neriesila

soncam
7. nov 2008

ddebbie, mne vôbec neopúchajú nohy ani ruky ani prstyna rukách. Kríže ma bolia. ALe zato strašne fučím. ak si vykračujem s kamoškami a pri tom sa rozprávame tak mi skoro nič nerozumejú. A malý má škôlku na 1. poschodí tak ked sa tam vyštverám najprv sa vydýcham. Nedajbože aby som stretla niekoho na tých schodoch asi by som ho nepozdravila. 😉. Energie mám cez deň narozdávanie ale večer o 7 padám dole hubou.

lucia.688
7. nov 2008

ahojte, soncam - ty už chodíš do nemocky na poradnu?? ako to funguje? prideš a ak nemáš dohodnutého lekára, tak ťa zobere ten čo tam je a potom k nemu chodíš do poradne do konca tehu?? alebo ako? ja som z toho magor...tak to sa možno uvidíme v pôrodnici....ešte neviete pohlavie? nechcete vedieť?
petusa - riško je nádherný, tiež som omrkla fotky, krásny je drobec jeden, jaj už aby som aj ja mala malú doma : ))
bershka- no tak sa teraz pre istotu stretávame tu 🙂 , super, blahoželám k malinkej a nech sa vám darí celé tehu...aj si bola na tom 3D, iči 4D?
debbie- tak to ti neporadím ani ja s tými opuchmi, ja to nemávam, tak neviem čo by zabralo ☹

sissik
7. nov 2008

ahojte
debbie na opuchy vraj pomaha pit 8-10 poharov vody denne - povzbudzuje to vylucovanie tekutin. zatial tiez neopucham, ale co nebolo moze byt.

soncam
7. nov 2008

lucia poradne sú tam pre tehotné v pondelok stredu a v piatok. Tam chodia rizikove a posledný mesiac tehotne. Tieto dni má nastarosti Dr. Čech ale ak chceš chodiť k inému musíš sa s tým ku komu chceš chodiť a to je už natebe.

lyongirl
8. nov 2008

no baby kde stééééé???????

seanyk
8. nov 2008

Ahojte, som tu nova a chcem Vas najprv pekne pozdravit.
Chcem sa spýtať čo zo sebou do pôrodnice,doktor mi síce nejaký zdrap papiera dal,ale to sa mi vôbec nezdá, že len tak málo vecí so sebou.

ďakujem 🙂

sissik
8. nov 2008

ahoj seanyk, nechces sa pripojit aj k januaru 2009?
do IP ti poslem zoznam veci, ktory som vytvorila z toho, co kocky popisali v tejto teme aj co mi poradili kamosky 😉

debbie
8. nov 2008

Ahojte maminečky, ako sa máte? Ako víkendujete, dúfam že odpočívate.... 😀 Dnes som bola trošku nakupovať, bože všade bolo toľko ľudí cela TT zaľudnená a to ešte nieje december, chaos a vianočné nákupy tento rok začali dáko skoro no a ten stromček pred tescom ma teda poriadne zaskočil.... 😲 😅 tak som aj ja kúpila pár darčekov ako aby som nezaostávala , ved tento rok si to nemôžem nechať na 23.12. už budem mať iné starosti ako ked sme nemali dieťa veľa vecí sa zmení v našom živote ale už sa tešíme..... 😀

sissik
8. nov 2008

debbie ty prinesies domov najkrajsi darcek 😉

lucia.688
9. nov 2008

ahojte kočky, ako víkendujete??
soncam- dík za info...
debbie- to nemyslíš vážne s tým vianočným stromčekom pre tescom, tým ľuďom už ozaj asi hrabe, potom to v decembri už nemá takú atmosféru, keď už teraz strašia s vianocami....ale tak pre nás budú tieto vianoce aj tak naj 🙂
sissik-nepošleš aj mne do ip ten zoznam prosím ťa...

sissik
9. nov 2008

luci poslala som.
pred tescom je fakt stromcek, je to uplne hrozne.
nejdu vam tie bruska na nervy? mala mi ani tak nevadi, ale ked sa neviem zohnut alebo otocot, tak som z toho normalne nervozna. a este mam vydrzat 10tt 😒

lyongirl
9. nov 2008

Ahojte, tak my sme boli dnes na náíkupoch v BA, to bolo teda, uf. Som ustatá jak pes. Tiež všade veľa ľudí, ale dalo sa. Podarilo sa nám tiež pokúpiť na Vianoce, tak som rada, že niečo máme z krku, len mám pocit, že aj napriek tomu, že hľadáme cenovo výhodné veci míňame stále nenormálne peniaze 😠 , ale to asi každý.
No a na stromčeku pred Tescom som sa smiala včera keď som išla našim a aké bolo Tesco plné keď sme boli na nákupe, no teším sa, ako budeme chodiť pred Vianocami kupovať len potraviny, asi sa s bruchom zbláznim, všetci sa tlačia, sú neohľaduplní a ešte to čakanie na pokladniach....a že ľudia nemajú peniaze....

iris12345
10. nov 2008

dobre rano, kocky nemala z vas niektora problemy so zlatou zilou? Co najlepsie zabera? lebo po cipkoch mi nieje o moc lepsie? Ked si predstavim, ze by som mala ist s tym rodit,
😝 😖 .

sissik
10. nov 2008

iris veru nemam a dufam, ze sa mi vyhnu. skus sa spytat v poradni. urcite sa da odstranit po porode, v tehu to asi nerobia.

iris12345
10. nov 2008

v poradni mi na to doktorka len pozrela, ze to teda neni moc pekne, ze si mam kupit cipky a mast, a bolo. Bojim sa ze sa to do porodu nevtiahne.

debbie
10. nov 2008

Dobré ránečko, tak ako sa vám daríííí?
Iris tak chvala bohu s týmto ja problémy nemám, tak ti ani neviem poradiť a nieje tú dáke fórum na túto temu?
Lyon ja som bola šokovaná, ked sme boli v baumaxe a mala som len ozdôbky a kvet a pani čo stála predo mnou ma oslovila a pustila. Ale tak to bola jediná ohľaduplná osoba lebo predo mnou bolo ešte asi 10ľudí a s veľkými nákupmi a len po mne pozerali a očumovali ma ale nik ma už nepustil aj ked som nemala kôš a mala len mini nákup... ☹
Nečakám že cez sviatky to bude lepšie ale tak dúfam že už tehulka nebudem aj ked určite mi bruško ešte nejaký čas ostane, ako pri tehu.... 😅

iris12345
10. nov 2008

neviete naco je v Tescu ta pokladna pre tehotne? Raz som stala v rade a nikto ma aj tak nepustil. Alebo sa musim domahat prednosti?

sissik
10. nov 2008

iris keby sa do porodu aj vtiahli, tak pri porode urcite vybehnu 😖
debbie v tescu je prednostna pokladna pre tehulky a invalidov, ale vcera pri nej stala teta, ktora na tehotnu ani invalidku nevyzerala.
v baumaxe sme boli tesne po otvoreni a bolo to tam hrozne. tiez vsetci ocumovali, ale nepustil nikto. dobre to riesila jedna babka. mala 2 misky a postupne sa predbiehala po jednom cloveku a nikoho sa na nic nepytala

zajo79
10. nov 2008

iris, tie pokladne su tam pre tehotne a pre nakup tusim do 10 poloziek.
Pustit Ta nepustia prednostne, ale nebyva tam aspon co som ja zazila moc ludi....

debbie
10. nov 2008

Tak to som netušila vedela som že je tam pokladňa pre malé nákupy ale že je aj pre tehule som ani netušila a je to tam napísané? Tak to môžem využívať aj po tehu ked mi ostane bruško.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre