Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
20. nov 2008

Tak drzíme palčeky 😀 . Daj potom vedieť..bruško tvrdne celé ako také sťahovanie svalu....je to vraj aj vidieť 😖 nemala som nič také...neviem 🙂
Už si zbalená do pôrodnice, niektoré baby si beru aj čukoládu alebo dáku sladkú bombu, energiu do vrecka...máš aj ty dačo? A koško ks plienok berieš? Aj vecičky pre babo máš či budeš používať erárne?

sissik
20. nov 2008

ahojte 🙂
debbie trhy su od 1.12. do 22.12., tiez sa na ne tesim 😵

mayulka
20. nov 2008

Ahojte babule,

mne uz obcas brusko tvrdne, je to dost divny pocit, ale zatka mi zatial neodisla. Vsetky tu pisete, ako sa vam velmi babeno hybe, ale mne sa hybe najviac vecer, cez den iba obcas. Jedna znama vravela, ze to moze jednak suvisiet s priestorom v brusku a potom aj od temperamentu babetka. Tak snad je vsetko u nas v poriadku. V noci ale aj cez den mam obcas bolesti v krizoch a v podbrusku ako pri kramoch, ale inak necitim ziadne zmeny. Ani nemam pocit, ze by mi brusko klesalo nizsie.

ta cokolada neviem ci je dobry napad, ale inak som pocula, ze si maminy dost pochvaluju hroznovy cukor, ja to osobne nelubim. Ale nieco sladke je asi fakt dobre, aby mal clovek energiu.

z nemocnice mam inak dost zmiesane pocity, ale doktorka a aj sestricky su zatial dost mile.

sissik
20. nov 2008

hroznovy cukor poradili aj mne.
a sesternica mi poradila po porode napoj nutridrink - da sa kupit v lekarnach. ak po porode nechuti jest alebo je zena velmi vycerpana, tak mozem vraj vypit polovicu a najskor o hodinu druhu polovicu.
ja som to zohnala v ba, ale snad sa vam to podari zohnat aj v trnave.

soncam
20. nov 2008

Zbalená už som len mi chýbajú papiere vypísané - dohoda o mene dieťaťa- máme doma boj či to bude Simonka alebo nevieme čo. a kópia sobášneho listu. Beriem aj veci pre malé. Zobrala som si 5ks bodiniek keby sekcia, 3 ks dupiniek 3 kabátiky, 3 tenké čiapočky, 2 rukavičky a 2 ponožky. ks látkových plienok a ten balík newborňáckych plienok mám tam tuším 43 ks balenie, zobrala som aj krém na ritušku a neviem čo ešte, poraď ak som na niečo zabudla. Ozaj budeš hned v nemocke baliť naširoko?.Sladkosť neberiem pretože mi nechutí ani teraz sladkosti a potom sna)d radšej jogurty neviem a možno mi príde na chuť čokoláda tak snáď prinesú. Hroznový cukor nelubimm

petusaaa
20. nov 2008

debbie, ja som chodila k bugarovej od malicka, tak preto som sa tak rozhodla. je super a sestricka picha dobre injekcie 😉 staci tam zavolat, ak si ju nechces oklepnut sama 😉

soncam
20. nov 2008

Baby pijete ten čaj - maliník. ja som začala ešte len dnes. Písali ste tu že moc nechutí ja som si dala trošička cukru a citrónu a bol fantastický.

sissik
20. nov 2008

ako dlho sa ostave v nemocke po cisaraku? keby nahodou 😉

petusaaa
20. nov 2008

soncam, on by sa sladit nemal, lebo ze potom je menej ucinny, ale citron zasa ucinost zvysuje, tak mozno to vyrovnas 😀

sissik, tusim 4 cele dni, cize o den dlhsie, ale nie som si ista.

mayulka
20. nov 2008

ja pijem malinik, ale len raz za den ☹ viac mi nechuti. a ta cokoladka nie je moc vhodna, lebo patri medzi velmi silne alergeny, ktore sa prenasaju aj do mlieka. CO viem, vseobecne by maminy mali obmedzit po porode niektore alergeny, hlavne tie, na ktore su same alergicke, alebo je alergicky niektory z clenov rodiny, mysli sa teda hlavne manzel, alebo aj prve deti.

soncam
20. nov 2008

Petusa skusim bez toho cukru ale citron ja k životu potrebujem

lucia.688
20. nov 2008

ahojte baby, ani ja netuším čo je to tvrdnutie brucha a či to mám 😒 ale tie bolesti v krížoch a ako keby menštruačné mám ako vy, tak to tak asi má byť 🙂
mayulka, ani ja nemam pocit že mi padlo brucho a každý sa ma pýta kedy mám termín, lebo že už mi padlo brucho, a čo to vlastne znamená? to je akože ten pôrod už bližšie, ja som z toho všetkého debil...
baby tak ja som sa dnes zbalila už konečne, a vyzerá to ako keby som šla na mesiac, a to tam nič nemám, snažila som sa čo najmenej brať, aj vy máte takú veľkú tašku? veď ma vyhodia, keď ma zbadajú 😀
maliník pijem aj ja občas 🙂 a tiež ho sladím, ja nevypijem žiaden čaj bez cukru, ale dávam aj citrón, ako radila peťka.

lucia.688
20. nov 2008

baby a ako to je s tou plodovou vodou, keby náhodou...to vám odtečie a treba ísť hneď do nemocky? ale osprchovať a tak sa ešte môžem , nie?

sissik
20. nov 2008

lucia od poklesu brucha je to vraj tak 2-3tyzdne do porodu. ked odtecie voda, tak sa mozes kludne osprchovat, dobalit a do porodky ist az potom.
len po tom odteceni si ne chvilu lahni, aby neprepadol pupocnik.
tolko rady z kniziek. vlastne skusenosti 0 bodov 😉
a z tasky si nerob tazku hlavu, ja mam velky kufor, lebo do maleho sa mi vsetko nevoslo. keby mal niekto primomienky, tak mu poviem, ze ked si musim niest do nemocnice aj teplomer, nech sa necuduje

lucia.688
20. nov 2008

diki sisik a čo to znamená, že ti prepadne pupočník 😖
no veď práve, keď si musí človek všetko brať...aj ty to robíš tak, že už to zobereš všetko naraz, alebo si bereš len pre seba a potom pre malu ti donesie manžel? lebo ja to mám zatiaľ všetko spolu zbalené, už aj pre malú...

sissik
20. nov 2008

ked nie je hlavicka dostatocne zostupena v panve, tak moze pri odtoku vody cez otvor v krcku prepadnut pupocnik. vtedy sa treba vraj dat na 4 a volat zachranku. ale nestava sa to casto. a ked ti uz kleslo brusko, malo by to byt ok. pupocnik sa potom da nahmatat v posve alebo moze az trcat von.

veci pre malu si beriem vlastne, takze ich mam v tom kufri. a ked nas pride manzel odviezt domov, tak donesie veci pre malu a aj ciste oblecko pre mna. veci na cestu domov pre malu uz mam zbalene a su pripravene vo vanicke kocika - nech manzel zoberie len vanicku a nemusi nic hladat. veci pre mna zbalim tak v januari a prihodim ich do toho kocika.

lucia.688
20. nov 2008

jeeeežiš sissik to si ma teda v prvom momente vyplašila s tým pupočníkom...ale dík za info, vyznáš sa 😉
no aj ja beriem vlastné veci pre malú a na cestu domov som to tiež prichystala nech mi to potom len manžel donesie...

sissik
20. nov 2008

lucia neplas sa, to sa stava len v malo pripadoch 😉
dufam, ze manzelia budu schopni pre nas prist a veci priniest 😀

lucia.688
20. nov 2008

no tak to aj ja dufam, ale zas nemožme ich podceňovať 🙂

iris12345
21. nov 2008

Dobre rano, od kolkej ma dr. Stefankova v utorok poradnu? Rano, ci poobede? Treba tam asi to iste ako u obvodeneho gyn. (moč, vaha, ci nepuchnu nohy a tak? ) A objednavali ste sa u nej popredu? Ci mozem prist na blink? Mam to cca 40 km do TT, tak by som bola nerada, keby ma vratili a nic by som nevybavila. Diky.

dula_renka
21. nov 2008

iris12345....kde si sa tulala? Cez vikend som bola v Mikulasi, sla som autom okolo Vasho domu. Moj krsny syn ma informoval, kde byvate 😀 😀 😀

iris12345
21. nov 2008

Som bola PN, tak som musela trcat doma, ale od vcera sam uz na MD

katrin21
21. nov 2008

baby... tu pisete, ze sa teraz po cisarskom pusta domov na 4 den.. no to si ja neviem predstavit.. rodila som v roku 2000 a po 10 dni v nem.. OK, mozno 7 by stacilo, ale 4??? Lutujem , tie baby... ja som sa 4-4 dni ani poriadne nevedela pozviechat z postele... prve 3 dni som ani nevladala chodit a nevedela sa vystriet...
No tak neviem neviem, preco pristupili az k takejto radikalnej situacii, ze 4 dni....
V BA pustaju po 7 dnoch.,,, OK, ale 4???!! Strasne malo. Ja osobne by som sa aj bala, predsa len je to velka operacia.... a to ani nehovorim, ze starat sa po 4 dnoch o dieta je nemozne, ak nemate doma manzela alebo mamu....

dula_renka
21. nov 2008

Dufam, ze to nebolo nic vazne. Ani tu na nete som ta nevidela. A teraz 3 roky MD a ja v robote ☹ ....niekto sa ma 😉

iris12345
21. nov 2008

ved ti nikto nebrani ist na MD 😉

dula_renka
21. nov 2008

hm, zdravotne na tom asi nie som tak dobre, aby som riskovala MD ☹

dula_renka
21. nov 2008

a dufam, ze tak skoro nepojdeme na MD s vnucatkom ... 😀

mayulka
21. nov 2008

Dobre ranko vsetkym 🙂

katrin, je to asi individualne, ale moja sestra rodila pred pol rokom na Antolskej v BA a robili jej cisarsky v plnej narkoze. Uz na druhy den chodila a na piaty den ju pustili domov a zvladala vsetko v pohode.

iris, stefanikova ma poradnu od rana, tusim od 8, ale obcas sa stane, ze nepride nacas, lebo prave operuje alebo rodi, neviem Ti poradit, ci sa da u nej objednat aj na hodinu, este som sa s tym u nej nestretla, ze by sestricka volala niekoho na hodinu, ze je objednany. myslim, ze som to ani na dverach nikde necitala.

iris12345
21. nov 2008

Ja tiez dufam, ale akosi v posledne dobe sme ohureni viac z chlapcov ako zo skoly, musim aj internet vecer vypinat, inak ide ucenie bokom ☹

iris12345
21. nov 2008

mayulka , nemyslela som objednat na hodinu, ale ze ked tam idem prvy krat ze ci ma zoberie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre