Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

belanka
26. mar 2009

ja som síce rodila pred 4rokmi,ale nebolo to tam také hrozné.možno sa niečo pomenilo.ja som bola spokojná.sprchy a wc,no coment.ako v nemocnici,ale to už ja nevyriešim.

elisam
26. mar 2009

Ja som rodila pred necelými 3 rokmi a pred 9 mesiacmi. Pri prvom som bola na izbe bez WC a sprchy, ale dalo sa. Hoci tie záchody a WC boli hnus,tých pár dní som to prežila, izba bola ćistá, bábo zdravé a to bolo najdôležitejšie. Pr i druhom som mala na izbe sociálku a to bolo o niećo lepšie, lebo sme boli len dve a často umývali a upratovali. Chcela som nadštandart, ale ani pri jednom sa mi neušiel ale bola som potom rada, lebo som tie peniaze využila lepšie.
Ja som mala pre malých len vlastné oblečenie, inak bol všetko erár a žiadnu infekciu sme si nepriniesli.

vranicatko
26. mar 2009

elisam, diky moc za info 😉

a neda mi nezareagovat na vasu debatku o TT porodnici. Od zaciatk tehu som si zhanala kopec informacii o tom ako to tam funguje a skoro vsetky, az na par vynimiek boli negativne, co ma ako prvorodicku dost vydesilo.
Podobne ako Dominika, sa vsak s bliziacim porodom snazim vnimat len to pozitivne, lebo by ma tam dobrovolne asi nedostali 🙂
Ale porodit niekde musim a na porod doma sa necitim, takze moc na vyber nemam. tiez som rozmyslala o inej porodnici, ale potom som si povedala, ze nebudem vymyslat, hlavne aj kvoli tomu, ze TT porodnica ma jedina na okoli Jisku pre babatka, keby sa nieco skomplikovalo (co sa dufam nestane), tak radsej ozeliem ine veci.
Tiez som dost hakliva co sa tyka hygieny a pod. veci, ktore ste spominali a viem, ze vela veci mi tam bude asi vadit, ale momentalne mam ine priority. V podstate od TT porodnice cakam len to, aby porod dopadol dobre a babatko, aj ja sme boli v poriadku. A ked sa tam najde nejaky mily personal, ktrory bude ochotny poradit, este lepsie. Ostatne uz nejako prezijeme a ked nas budu pustat domov, tiez ich nebudem prosit, ze by som tam este par dni ostala, ale budem sa odtial rychlo pratat🙂
Viem, ze by to za normalnych okolnosti takto fungovat nemalo, ale s tym, v akom stave sa nase zdravotnictvo nachadza my nic neurobime, len to tam musime nejako prezit. A myslim, ze nase babatka nam to vsetko vynahradia 🙂

ajka30
26. mar 2009

ahoj sissisk, mna by celkom tvoje rady ohladne vyhnutiu sa stafylokokom zaujimali. ja som totiz lezala na rizikovom ked ma prijimali vsetko bol ok a v nemocnici som chytila enterokoka a stafylokoka 😝 . Rada by som babo od toho uchranila...

sissik
26. mar 2009

ajka mas IP

ajka30
26. mar 2009

dakujem sissik

zuzanikaaa
27. mar 2009

vranicatko co sa tyka prepichovania usiek v nemocke, spravia to aj tam ak o to poziadas. Staci sa spytat sestričky. Myslim, ze je to tam bezplatne, u pediatra sa za to plati. Ale rataj s tym, ze musis mat pred tym 24 hod namocene nausnicky (otvorene) v liehu...

vranicatko
27. mar 2009

zuzanikaaa, dakujem za info 🙂

snu
28. mar 2009

bry den 🙂

ale mame dnes teplucko,ze?

vcera som boal na tej poradni 🙂 neviem vobec kolko maly ma,lebo pan doktor ze nevie narabt s tym ultrazvukom co je tam 🙂)) lebo sa im pokazil,tak ho menili a ze zabudol ako sa to 🙂)) ale ze sak mam este 2-3 tyzdne cas,ze maly este porastie,, ale ze sikovne babo 🙂)).. boli mili,,aj on a aj sestricky 🙂

uz sme aj doktorku malemu vybavili ,,aj ta je hrozne zlata 🙂

kupili sme si prebalovaci pultik a drahy dostal inspiraciu a dnes postavil uz aj postielku,, 🙂)) prestahoval nabytok a vsetko uz mame teda nachystane 🙂 takze teraz sa moze 3 tyzdne na to prasit 😀

ako sa citite tehulky? my zatal doobre 🙂 brusko praskaaa,vaha nabera 😀 vsetko ako sa patri 😀 prsty opuchaju..

vranicatko
30. mar 2009

dobre ranko tehulky, tak ako sa mate?

my sa mame celkom ok, sme si uzivali vikend. Inak, uz ma zacalo dost casto pobolievat podbrusko a v piatok aj krize, takze uz asi zacinam poslickovat. A malinka je v poslednom case menej aktivna, uz tam asi nema moc miesta 😒

Pozeram,, ze ti nasi muzickovia sa nejak prekonavaju, moj zas cez vikend 1x v zivote umyval okna, ale islo mu to super🙂

snu, tak aj Ty si mala z tej poradne dobry dojem? to je super. A ktory doktor tam bol? Kedy mas ist nabuduce?
A ak sa mozem opytat, ktoru detsku lekarku ste si vybrali? Moja obvodna mi odporucila dr. Kadlickovu. Poznate ju niekto?

snu
30. mar 2009

dobre ranko 🙂 aj my sa mame dobre 🙂 mna tiez trosku boli podbrusko,,ale len na vecer,, inak ok 🙂 maly cely den nic,ani neviem ze ho mam v brusku a potom vecer o pol 8h sa tak mrviiiiii a mrviii 🙂 a ako sa menil cas,tak o pol 9h,, este je na stary cas nastelovany 🙂)) a ako sa mrvi,tak vtedy ma boli dole dost.. uz je velkyy sa tiez asi nezmesti 🙂
doktor tam bol,, naskor ma az zamrazilo,ked osm ho zabdala,ze ej to ten paaaan co ho nemusim 🙂 ale bol uplne prijemny 🙂 takze ,,vtedy,, mal asi len zly den 🙂

ja som neni z tt a tak som si vybrala doktorku z nasho obvodu,,mame tu 2 a tato nova je strasne prijemna,, 🙂

idem tusim ten pondelok ako ma byt aj ta prehliadka 🙂 tak neviem teraz ci mame ist skoro rano,alebo pojdeme neskor,nech mozme aobsolvovat aj tu prehalidku nemocnice.. ale bolo tak teda strasen vela tehuliek.. dosli sme tam okolo 7.20h bola som 4ta a po mne prislo dalsich asi 10 🙂 tiez prisiel doktor ale 8.30h ako si aj ty pisala 🙂 bo mavaju tie porady,,

berus222
30. mar 2009

caute baby. kedy je najlepsie ist do poradne do nemocnice? hned rano alebo staci neskor? (ale to uz tam je asi strasne vela tehuliek,ze?) ako dlho trva vysetrenie? dakujeeem

dominika..
30. mar 2009

ahojte.... ja mam az teraz dobre ranko - som si veru dnes polezala dllllho.. 🙂

aj my sa mame fajn, tiez ma uz pobolieva panvove dno...brusko ani nie, skor to citim ako keby ma panvove kosti boleli, asi sa to tam roztahuje, pripravuje... a tiez zacinam poslickovat veru, normalne ma chytaju konktrakcie..vcera vecer ani nehovorim...radsej ani neratam ze kolkokrat mi tak stuhlo brusko..
nas drobcek sa mrvka casto, no miesta je uz malicko.. zajtra ideme na poradnu, som zvedava co nam lekar povie..aj babatko uvidime na ultrazvuku, sa tesim 🙂 hlavne aby bolo vsetko v poriadku a tak ako ma byt.

My nemame pediatricku na Poliklinike.. Kadlickova mi nic nehovori..

snu
30. mar 2009

berus ako som pisala,, 7.20h som uz bola 4ta. ale vysetrenie trva fakt len chvilku.. leze dokotr chodi neskoro,, zatial ti sestricka zmeria tlak,skontroluje moc a cakas na dr.. potom som tam bola asi tak len 5 minut aj s obliekanim,,poslal ma potom cakat na sono,,tak som cakala na neho asi tak 10 min a potom uz len pokukal babo a hotovo, ale odchadzala som odtial asi tak okolo 9h 🙂

teraz uz ked tam pojdem tak by mali robit tie ozvi srdiecka 🙂

mna tie slabiny tahaju casto dominika,, ako keby som mala sem tam krc kade tade dole 🙂 uz aby to bolo,ze ?🙂
ty chodis este svoju dr. na poradnu?

dominika..
30. mar 2009

snu,
no tiez hovorim, ze uz by to mohlo ubehnut na jednej strane, ale na druhej strane kvoli tym beznym obavam z porodu, by to este mohlo chvilu vydrzat tak ako to je 🙂
ja chodim svojmu lekarovi, aj budem chodit, pretoze ho mam dohodnuteho k porodu..cize mna do nemocnice nebudu posielat na poradne, iba ak na kardiotocograf..

zuzec
30. mar 2009

caute baby co ste uz boli na prehliadke porodnice....pustaju tam aj manzelov? resp. buducich oteckov....alebo je to len pre tehule? som niekde citala ze chudaka otecka nechali cakat na chodbe 😒

dominika..
30. mar 2009

zuzec,
to kde si pocula prosim ta??? 😲 samozrejme ze tam pustaju aj buducich oteckov.. ved preto to organizuju aby si bud. rodicia mohli spolu priestory poprezerat..

vranicatko
30. mar 2009

ahoj Dominika,

nepytali ste sa nahodou na tej prehliadke v nemocnici kde a kedy treba zaplatit za otecka pri ( resp. pred a po) porode?

takze Ty uz mavas kontrakcie? Ja mam tiez brusko skoro stale tvrde, a hlavne ked sa mi nan malinka celou silou oprie🙂
Zajtra daj vediet ako ste dopadli na poradni.Ja mam poradnu v stredu, tak som zvedava, cim ma doktor sokuje tentokrat🙂
Dufam, ze sa este stretneme na predporodnej priprave 🙂

elisam
30. mar 2009

môj muž platil pri oboch deťoch predtým ako ho pustili za mnou na vzdycháreň

fatyma
30. mar 2009

ahoj te babulky tak my sme uz domenka aj s alexinkom,dnes nam prepustili z porodnice tak vam pisem ako som slubila,porod bol uzasny za dve hodinky sa malinky narodi....o 9,00 h rano mi dali vyvolavacku vyvolavacku a,prve kontrakcie zacali okolo 10 ,00 a malinky sa narodil o 11,45h,tak ze parada ani sme sa sa nenatrhli ,ani nenastrihovali,,,parada dve hodiny po porode som uz behala po sestonedeli a hladala svojho malinkeho ,pobyt bol dobry personal az som bola rekvapena aky miky a ochotny,,tak a teraz uz mame klud a sme domenka rano o 10.00 nas prepustili ...tak maminky drzte sa mi a budem vas povzbudzovat a mysliet na vas ,ked sa aj vasi drobcekovia zacnu pytat na svet ,,papa..

zuzec
30. mar 2009

dominika diky 😀 😀 som to citala niekde na nete, bol to pribeh zpred par rokov z trnavskej porodnice 😕 no ale si ma potesila 😉

fatyma gratulujem! nech sa dari 😉

fatyma
30. mar 2009

vraniciatko...ja som mala muza teraz pri porode,a platili sme 16 euro za to ze bol som mnou pri vsetkom..teda bol so mnou uz aj na vzdycharni,,epidural stal tusim 92 euro,a za styry noci na nadstandartnej izbe sme platili 132 euro....nikdy som nechcela aby bol muz pri porode,,sestricky pri prichode na vzdycharen ma prehovorili,ze je to pre maminku lepsie,,a veru aj bolo strasne rychlo to prebehlo,,,pustili sme si oblubene cd s hudbou a pomalinky cakali na malinkeho prichod,,aj ked bol rychlejsi ako sme vsetci ocakavali... 😉 ,,a zuzec dakujem 😅

vranicatko
30. mar 2009

jeeeej, ahoj fatyma, Ty si teda sikulka 🙂 Gratulujem k malemu Alexikovi!!!!! 🙂 Zelam Vam obidvom vela zdravicka a krasnych spolocnych chvil. Chcela som Ti este zazelat rychle zotavenie z porodu, ale podla toho co pises, Ty si uz asi aj zabudla, ze si nedavno rodila 🙂 Som rada, ze vsetko bolo super a mas z toho len pozitivne spomienky. Si naladila pozitivne aj mna 🙂

fatyma
30. mar 2009

vraniciatko...ahoj 😅 dakujeme za gratulaciu..ano mas pravdu davno som zabudla ze som rodila,,vlastne hned ked mi polozili malinkeho na brusko po porode a boli sme este spojeny s pupocnikovou snurou uz vtedy som nevedla ze som rodila...mam len kladne spomienky a uvidis ze aj ty budes na tom tak isto,,zelam vam rychly a bezbolestny porod nech sa cim skor mozete spolocne tesit jeden z druheho...

sissik
30. mar 2009

fatyma blahozelam. mala si super porod, 2 hodky😉
veci starsie ako 2-3 roky na nete necitajte, odvtedy sa to zmenilo. na sestonedeli su fakt super sestricky.
ako je to priamo v porodnici, to neviem, lebo som mala planovanu sekciu. ked som sa vsak tesne pred sekciou opytala porodnej asistentky, ci mi v pripade spinalu malu prilozia k prsniku, tak dost neochotne povedala, ze co vymyslame s prilozenim pri sekcii, ze v rukach mame napichane flexky a ako si chceme chytit babetko. inak bola tiez celkom mila.
dominika chodis k strbovi? ak ano, tak ta bude posielat na sono prietokov a ctg do porodnice. je hrozne super.

vranicatko
30. mar 2009

fatyma,
som velmi prekvapena (POZITIVNE!!!!), ze Ti malinkeho hned prilozili na brusko a este aj s pupocnikovou snurou, pretoze som pocula, ze to nerobia velmi radi a beru to ako vrtoch maminky. Az ma zamrazilo, ked som si to citala, musel to byt nadherny pocit 🙂

sissik, a ako to nakoniec dopadlo? Prilozili ti malinke aj pri tej sekcii? Pytam sa preto, lebo neviem ci neskoncim nakoniec cisarskym (kvoli velkej vahe babatka), aj ked by som teda nerada. A strasne by som tiez chcela, aby mi malinku aspon na chvilu prilozili...

fatyma
30. mar 2009

vraniciatko,ja som o to aby mi malinkeho prilozili po porode poprosila este na vzdycharni spolu s partnerom doktorku,,,a teda asi aj preto to urobila,dokonca ked som tlacila von hlavicku vzala mi ruku a povedala ze si ju mozem chytit ,tak som si ju chytila a potom to uz cele netrvalo viac ako 30 sekund a to vazne neprehanam ,telicko uz vybrala prakticky doktorka a aj placentu uplne jemnunko vytiahla spolu s pupocnikom takze cely porod samotny netrval viiac ako 2 minuty od prveho zatlacenia az po porod placenty....takze parada

vranicatko
30. mar 2009

fatyma, tak tomu sa hovori vysnivany porod 🙂
a ktora doktorka Ta rodila?

berus222
30. mar 2009

fatyma, gratulujeeeeeeeeeeeem 😀
tak nejako si aj ja predstavujem moj porod 😅

dominika..
30. mar 2009

fatyma, gratulujem vam velmi k drobcekovi a prajem vam vela zdravia 🙂
je uzasne aky ste mali krasny zazitok... kiez by bol kazdy jeden porod taky ako ste mali vy...
urcite si nas povzbudila.. dakujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre