Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ajka30
28. apr 2009

Inac, ako sa dnes citite? Ja dost otrasne uz od rana, boli ma cely clovek.. ☹
Dnes mi prisla zmluva z CEPTRY o odbere pupocnikovej krvi a docitala som sa, ze v 36 tt mi mali robit odbery na hepatitidu, a este neviem co...ze je to standardne vysetrenie. Noo, mne akosi ziadne odbery nerobili, vam niektorej ano????

kocurko1
28. apr 2009

Ajka, ja myslim, ze sa este nic nestalo, ked ti tie odbery neurobili. Nam na prehliadke porodnice hovorili, ze aj odber staci nahlasit na prijme.
Dokonca babu, ktora davala odber do toho verejneho zoznamu dopredu nevysetrovali. Tam boli podmienky ako bezproblemove tehotenstvo, prirodzeny porod atd.. - tento konkretny pripad bol na Kramaroch.

berus222
28. apr 2009

caute dievcence.
ajka, ani mne nerobili odbery. ani test na streptokoka. ale viem, ze testy z odobranej krvy sa robia az potom.

ninny
28. apr 2009

brindzulka, my s manželom ideme v pondelok na tu exkurziu.. ideš aj Ty? 😉

ajka30
28. apr 2009

OK, tak dik za info. Berus, a nie je to cudne ze nam tie testy nerobia, ked su povinne? Zajtra sa na poradni budem musiet opytat

mausy21
28. apr 2009

beruss davaš si robit odber pup.krvi?

ninny
28. apr 2009

ajka, ktoré všetky testy su povinný robiť?

berus222
28. apr 2009

ajka, ja sa ani necudujem. mam takeho gynekologa, ze v mojej knizke je napisany len tlak a vaha. ked to deckov videl, skoro odpadol. aj ja sa planujem zajtra opytat. a musim si vypytat dohodu o mene dietata od sestriciek, bo ani to nemam.
mausy, nedavame. kolegyna si dala a ked ju potrebovali, nebola vhodna a mali s tym problemy. ze je vhodna pre surodencov a aj to iba niekedy. urcite je vela pripadov, kedy zachranila kopu deti, ale ja neviem. davas si?

mausy21
28. apr 2009

nie nedavam, aj ked by som možno rada ale nemame prachy na to.snad ju nebudeme nikdy potrebovat.a načo je tá dohoda o mene?

ninny
28. apr 2009

berus, no ja mam tiež nemilu skusenosť z poslednej poradne, bola som minuly tyzden v utorok.. a videla som len sestričku.. zmerala mi tlak, skontrolovala moč, vypýsala MD a spýtala sa ma či mám nejake problemy.. a to bolo všetko.. povedala mi že sa vidíme o 3 týždne posledný krát a potom už pôjdem do nemocnice a poslala ma domov.. bola som z toho taka sklamaná... :(

ninny
28. apr 2009

* vypísala.. 🙂))

mausy21
28. apr 2009

ninny ešte si nebola v nemocnici na poradni?ja že už ano....ja som tiež nemala bohvieakeho gyn, ale vždy ma vyšetril a urobil sono skontroloval srdiečko tak som odchadzala spokojna

ninny
28. apr 2009

mausy, ja nechapem prečo som ja mala tak na nič poradňu... doteraz vždy keď som bola pri gynekologovi, tak ma poriadne vyšetril, všetko mi vysvetlil, rozprávali sme sa.. a teraz nič.. dúfam, že je všetko ok..

mausy21
28. apr 2009

ale neboj určite ano....baby pridte mi navarit niektora tak sa mi nechce postavit 😢

kocurko1
28. apr 2009

Baby, ja by som chcela dat odber pupocnikovej krvi ale do verejneho zoznamu. Ale aj ked tehotenstvo a porod su bezproblemove, tak nie su vzdy ochotni podavat o tom informacie a napriklad v Blave to robili len cez tyzden. Nie je to komercne zaujimave. Ale na druhej strane prave ina mamicka moze pomoct nam alebo my jej.

Co mi vravela jedna mamicka z BA, ani sa neoplati patrat po informaciach dlho pred porodom, lebo jej toho ani nechceli vela povedat. Nakoniec ked rodila, rovno povedala, bud nech beru do verejneho alebo nech to daju do odpadu. Takze jej nakoniec urobili odber a neplatila. Po porode ju nikto nekontaktoval, ani nevie, kde to skoncilo.

berus222
28. apr 2009

kocurko, aj my by sme chceli dat do verejnej databazy a tiez mi nikto k tomu nechce nic povedat. mozno je to fakt len biznis.

ajka30
28. apr 2009

baby co chcete darovat pupocnikovu krv, skuste sa pozriet na stranku ceptry alebo tam zavolat, v nemocnici vam toho asi tiez vela nepovedia, myslim, ze budem rada, ak ma zajtra vobec niekto vysetri, pocula som totiz ze situacia je kriticka, nie su v porodnici doktori......
ninny, v 36 tt by sa mali opakovat vysetrenia na hepatitidu a neviem co este...mozno toxo.... je to v knizke v kolonke pre 36 tt. Len mi pride vrcholne trapne, ze si to clovek musi zistovat kde tade a u lekara na neho kaslu, okrem ineho sestra v nemocnici mi v 34 tt nezobrala protilatky, presviedcala ma ze netreba a na poslednej poradni mi Dr povedala, ze treba, ani krvny obraz mi nebrali....

brinzulka
28. apr 2009

idem v pondelok...mali by sme ist 4tehule z juloviek...

pri malom sme si pozicali peniaze..potom sme sa pytali a dostali od niekoho zmluvu..oplati sa tam precitat male pismenka..Uja onkologa-ma 5deti som sa pytala, ci niekomu dal spravit odber..ze nie...

Takze sme nedali a dufam, ze to nikdy nebudeme lutovat.

mausy21
28. apr 2009

baby mna dnes už druhy raz prehnalo a boli ma spodok bruška, tvrdne a boli......pomooooooc snad je to už tu?

brinzulka
28. apr 2009

mausy...joj..asi aj hej 🙂

mausy21
28. apr 2009

trošku to teraz prestalo ale bruško teda skor podbruško citim....počkam do večere čo to urobi a hlavne na draheho ešte je v praci, och...možno to je len plachy poplach....

brinzulka u teby to ako šlo?

brinzulka
28. apr 2009

mausy...ked ja Ti neporadim..mne tvrdlo otvaralo sa 2tyzdne..tak sme sa dali na vyvolavacku...bolo to ako menstruacne krce spolu s hnackovymi 😖 ..a stupnovalo sa to...
Takze ak babatko dostane rozum 😉 nasmeruje sa hlavickou, nie ritkou...tak asi aj ja si to prezijem akoby po prvy krat "normalne"

Voda Ti neodtiekla, ze? A nieco pravidelne nebadas? Pravidelne tvrdnutie v opakujucich sa interavloch?

ninny
28. apr 2009

mausy, držím pršteky.. potom informuj čo a ako.. 🙂

ajka, veď práve, človek sa musí dožadovať toho, čo ma byť povinné... aj ja sa bojim, že mi niečo "neurobia" a potom to bude mať následky... :(

mausy21
28. apr 2009

nie neodtiekla,ani nič pravidelne zatial, len to podbruško začina viac boliet...mysliš že keby hodim teplu sprchu to nerozbehnem?lebo keby to už malo byt tak len tomu pomožem a ak je to planý poplach nič sa neudeje nie?

berus222
28. apr 2009

mausy, drzim palce

brinzulka
28. apr 2009

mausy..mam chut Ti napisat..hod sprchu...trosku fit lopty...mm rychle tutu mutu a ides...Ale asi Ti nie je moc do smiechu...Ked si bola na poradni, co Ti povedali? Kedy asi..ci si otvorena..

mausy21
28. apr 2009

na poradni som bola v piatok a mam íst vo štvrtok,otvorena som nebola nič všetko ok...ale ktovie čo teraz...dievčence zo mna tečie ako z vola oblieva ma horko...sprchu som dala, loptu som vytiahla ale nechce sa mi nič len ležat

beruss dakujem ved ja sa ozvem keby niečo, alebo ak sa neozvem zajtra tak viete....

mausy21
28. apr 2009

brinzulka super stranka dakujem, idem odpočivat

brinzulka
28. apr 2009

ak by nieco..drzte sa! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre