Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

daniela29
3. jún 2009

ninny, ani ja nemám v knižke nič také?! Dcérka je zlatá - dík za pochvalu. Sofi je hrozne dobré a kľudné dieťa - dúfam že aj Jakubko bude ako ona. Idem ešte v piatok ráno s ňou do Galanty na testy školskej zrelosti. Mala by ísť v septembri do školy len ešte 1.9. nebude mať 6 rokov tak musí ísť na testy..... a potom keď to vybavíme pôjdem na poradňu

majula28
3. jún 2009

Daniela, a keď si už na dva prsty, tak môžeš robiť všetko...? 😀

ninny keby si sa otvárala, tak by ti to asi už povedali. Tak sa na to spýtaj potom... 😀

ninny
3. jún 2009

ja som napríklad prvý krát na sono bolo, a keď som bola druhý krát na poradni, tak sa ma Dr. Chovanova pýtala, že kedy som bola naposledy, tak som povedala, že pred týždňom.. tak ona na to, že v poriadku, tak dnes netreba... tak dúfam, že v piatok mi budu robiť..

daniela, aj ja som septembrová... 23 🙂 tak preto som šla až o rok neskôr do školy... a ako chodíš do Trnavy na poradne, autom, s manželom?🙂
to je super, že je Sofi tak zlatučka... uvidíš aký bude Jakubko 🙂 moja sestrička si pri prvom chlapčekovi nemohla ani vydýchnuť... ten si vyžadoval neustále pozornosť, budil sa aj 10 krát za noc, nechcel spinkať... a vyrastol z neho poriadne hyperaktívny chlapec... ale je úžasný... teraz ma 12 rokov, hraje aktívne futbal za neviem ani aku ligu, krásne tancuje a celkovo je to veľmi šikovný a múdry chlapec... no a jej druhý synček je pravý opak (nie ale vo všetkom, tiež je to veľmi inteligentné a múdre dieťa).. ale o ňom poriadne ani nevedela.. zaspinkaval tak, že ho uložila do postieľky, pustila mu hudbu (rádio) a odišla.. a malý za chvíľku spinkal.. v noci sa budil 1-2 krát.. (niekedy ho musela sama budiť, aby ho nakŕmila).. teraz ma 3 roky a stále je to tak... vie sa aj 2-3 hodky hrať sam... a je taký roztomilý... hotový anjelik .-)

daniela29
3. jún 2009

majula28, nemala by som. Začala som sa otvárať už koncom 35 začiatkom 36 tt - vtedy mi povedal doktor, že buď ostanem ležať aspoň na pár dní, alebo budem mať doma kľudový režim - resp. mám ležať doma. Jasné, že som si vybrala tú druhú variantu - poctivo som ten týždeň polehovala. Teraz ti poviem, že už kľudový režim nemám - dieťa sa od 38 tt považuje za donosené tak keby aj niečo 😉 a ani ma už teraz doktorka na to neupozornila..

daniela29
3. jún 2009

Ninny, chodím s manželom autom....
Tak ako píšeš aj Sofi bola taká zlatá od malička....prespinkala, do päť rokov spávala aj poobede 2-3 hodinky, v škôlke ukážkové dieťa, ešte aj u p. doktorky ukážkové dieťa - vždy keď ide alebo šla keď bola malá na injekciu už od dverí sa iba opýtala do ktorej ruky, nohy a ani som ju nemusela držať - ešte sa spýtala kedy má prísť zase sa pichnúť.....jediné čo nás trápilo u nej a ešte aj trápi bol atopický ekzém - okolo 2-3 rokov poriadne v noci nespávala čo ju to strašne svrbelo - ručičky mala vždy krvavé - spinkala s nami a každý sme jej hladkali jednu ruku... aj do škôlky chodila s uviazanými ručičkami.... ja hovorím že už vtedy sa vyzbrojila svätou trpezlivosťou... nikdy nerevala zato vždy to znášala len chodila aby sme jej to hladkali... bolo to hrozné...keď niečo bolí dáš aspoň tabletku ale keď svrbí nepomáha nič.....koľkokrát som si poplakala namiesto nej... minule prišla za mnou a hovorila mi: maminka, vieš čo by som strašne chcela? ja že čo ? ona že najviac zo všetkého by som chcela aby Jakubko nemal ekzém ako ja aby sa netrápil - zlatá........

ninny
3. jún 2009

daniela.. máš fakt úžasnú dcérku... hm.. inak, ja mam atopický ekzém... :( na začiatku to bolo strašne.. dostala som ho cca pre 3 rokmi... moje ruky vyzerali hrozne.. nič nezaberalo... potom mi kožná predpísala takú fajn masť a ta mi pomohla.. teraz je to ako tak v pohode... niekedy ani nevidno, že mám nejaky ekzém na rukách.. ale niekedy /hlavne, keď som nervózna /, tak ma nenormálne svrbia ruky a vtedy sa niekedy neviem ovládnuť.. hlavne v noci.. zo spánku... ale už fakt málokedy vidno že mám ekzém... aj keď je chronický... neskoro som s tým šla k lekárke.. keby som šla hneď, preliečila by to.. a bolo by po ňom... no ale najviac sa obávam, že to zdedí po mne bábo... verím, že nie...

ninny
3. jún 2009

a inak pekne Vám to vyšlo... prvé dievčatko, druhý chlapček.. 😉

daniela29
3. jún 2009

ninny, so Sofinkou som šla kvôli ekzému k doktorovi keď mala 6 mesiacov - liečili ju aspoň 4-5 lekári a neni po ňom..............ale teraz sme v štádiu asi ako ty - nie je to moc vidieť, len niekedy (pri chorobe, keď si dá moc sladkého) sa to zhorší...........ona to má po manželovi

daniela29
3. jún 2009

pekne nám to vyšlo? to hej..... musíš vedieť plánovať 🙂 🙂 🙂 ale nie..... my sme vôbec nie dobrí plánovači - o Sofinku sme sa snažili 3 roky a teraz o Jakubka cca 10 mesiacov... takže o plánovaní to nebude 😒

ninny
3. jún 2009

daniela.. myslela som to hlavne tak, že mate aj chlapčeka aj dievčatko 🙂 a pekný vekový odstup.. aj ja by som potom neskôr chcela mať druhé bábo... tak cca po 5 rokoch 🙂 chcem si naplno užit i prvé i druhé... ale nechcem veľmi plánovať... aj tak si to často osud zariadi tak ako chce.. 🙂
My sme sa snažili 5-6 mesiacov.. a to som bola zúfala, že stale nič :/ a potom som na to prestala myslieť.. a ani som nevedela, že som tehotná.. nechcela som si to pripustiť.. aby som sa opäť nesklamala... že som tehotná som zistila v 9-10tt...
takže to Sofi zdedila po Oteckovi.. :( mysliš, že to vždy dieťa musí po rodičovi zdediť? Alebo je aj možnosť, že nie?

dijado
3. jún 2009

ja idem v piatok ešte len po prvý krát na vyšetrenie do nemocnice a to budem práve končiť 38 týždeň. som z toho zmätená 😕

ninny
3. jún 2009

djado, zmätená, prečo? A ku komu si chodila doteraz? 🙂 A kedy tam v piatok ideš? Ja idem ráno, tak na pol deviatu..

dijado
3. jún 2009

no podľa toho, že poniektoré ste tam už boli aj zo 4 razy, a termínom pôrodu sa líšime len 3 dni. ešte minulý týždeň v utorok som bola u svojej, ja chodím do Serede, poslala ma do TT, tak som tam hneď v stredu letela, ale sestrička ma objednala až teraz na piatok. kedy pôjdem? myslela som tak na pol jedenástu

ninny
3. jún 2009

djado, ty si z TT a chodiš do Serede? Ja som bola zatiaľ 2 krát.. v piatok idem 3. krát..

dijado
3. jún 2009

nie, bývam presne v strede medzi Sereďou a Trnavou. začala som tam chodiť na odporúčanie kamošky, a bolo mi v podstate jedno kam raz za rok chodím na prehliadku, ale asi o 4 mesiace sa chceme sťahovať a odtiaľ sa už so Serede busom nedostanem, tak budem musieť pohľadať niekoho v TT, asi zasa len ženu 😀 😀 😀

daniela29
3. jún 2009

ja som zase z Dolnej Stredy a nechodím do Seredi, čo je blízko ale do TT - Dr. Eliášovi na Družbu. Mňa poslal prvý krát do nemocnice na poradňu v 35 tt - preto som bola už 4 krát a v piatok idem 5 krát. Trošku skorej mi začala dozrievať placenta, tak chcel aby ma tam už dosledovali....
Ninny, čo sa týka ekzému, dúfam že to dieťa nemusí vždy zmeniť po rodičovi - veď má dvoch rodičov a ak ten druhý ekzém nemá?! Dúfam, že v tomto bude Jakubko po mne - resp. že sa tomu vyhneme.
Ninny, ty komu chodíš k lekárovi? Niekomu v TT? keď nejdeš rodiť do GA?

ninny
3. jún 2009

danilela, aj ja chodím na Družbu 😉 k Dr. Novákovi.

snehovakralovna
4. jún 2009

Ahoj kočky, dovolím sa zapojiť do diskusie. Moja gynekologička mi odporúča ísť rodiť do Trnavy, prvé dieťa som rodila v GA, bola som spokojná, teraz však nemám žiadneho pôrodníka. V TT mi bol odporúčaný Dr. Lahký, má s ním niektorá z Vás skúsenosti, resp. viete mi dať bližšie info o pôrodnici v TT, fakt neviem, či tam mám ísť rodiť, alebo nie. Ďakujem za všetky odpovede.

ninny
4. jún 2009

snehova, ahojky.. ja bývam tiež v Ga. už rok, a tu v nemocnici som ešte ani len nebola a ani sa nechystam... tiež mi bolo odporáčané ísť rodiť do TT, v Trnave mám aj gynekológa.. takže som ani neuvažovala o tom, že budem rodiť inde.. aj keď môj gynekológ ma rodiť nebude, k pôrodom už nechodí.. a ja ani nemám zvyšných 7 tis na zazmluvnenie lekára... ale počula som, že v TT pôrodnici sú dobrí lekári... takže uvidim len, kto bude mať službu, keď budem rodiť.. 🙂
No a k Dr. Ľahkému... Poznám 2 baby čo u neho rodili a obe boli veľmi nespokojné.. ja ale s ním žiadnú skúsenosť nemám, ani ho nepoznám.. a vlastne ani som ho v TT pôrodnici ešte nevidela...

snehovakralovna
4. jún 2009

Ninny, ďakujem za odpoveď, mne chce moja gynekologička silou-mocou nanútiť sekciu-prvé dieťa som tiež rodila sekciou, ale pred vyše 3 rokmi. Ešte stale platí, že za zazmluvnenie lekára treba platiť 7 tis? Tiež nemám peňazí nazvyš.Dosť som nechala u Dr.Čunderlika a Holaňa. Držím palce, nech pôrod dobre dopadne a potom sa mi prosím ozvi a napíš dojmy z TT pôrodnice.

ninny
4. jún 2009

snehova, no hej, stále tých 7 tis plati.. ale ja verím, že aj keď nebudem mať zaplateného lekára, tak to dobré dopadne, veď lekár je vždy lekárom... a veľa báb to ma takto ako ja a sú spokojné...
A ty máš kedy TP?

berus222
4. jún 2009

caute baby. ako? uz sa vam to krati. drzim palce.

majula, ked pojdes okolo cez vikend, stav sa u nasich dole. dam ti tie veci.

ninny
4. jún 2009

berus, kráti kráti.. už sa neviem dočkať 😉 A ty sa ako máš, ako Miško? 😵

snehovakralovna
4. jún 2009

Ninny, ja mam este necele 3 mesiace cas, ale fakt mam dilemu co sa tyka porodnice a porodu vobec, nakolko moja gynekologicka nie je porodnicka. Teraz aby som "nahanala" porodnika. Drzim palce a potom sa mi ozvi, ako to vyzera v TT nemocnici.

ninny
4. jún 2009

snehova, ozvem sa 🙂 ale nerob si s tým zbytočne starosti.. všetko bude tak ako ma byť 🙂

berus222
4. jún 2009

snehova, nechcem sa ti do toho miesat, ale co sme boli 4 baby (co sme si tu pisali) spolu v porodnici, 3 sme nemali nikoho vybaveneho a 1 mala. ale nie na papieri za tych 7000, ale sukromne a hovorila, ze sa to neoplatilo. ziadny extra zaujem. odrodi ta kazdy, kto bude mat sluzbu. ja som bola spokojna.

ninny, padam na hubu. strasne zle papka. ☹ kojim ho 2 hodiny v kuse (vies si predstavit, ako vyzeraju moje bradavky). inak je dobry, len keby sa najedol tak do pol hodiny, bolo by fajn. lebo takto beham s vytiahnutymi prsiami a popritom sa snazim aj nieco uvarit, alebo urobit. vyzeram pri tom divno. 😅

danielasr
4. jún 2009

ahojte baby, objavila som tuto stranku a mala by som par otazok, chystam sa asi rodit do tt, termin mam 4.9., bola som aj na tom dni otvorenych dveri na novorodeneckom, docitala som sa, ze je mozne ist prvy pondelok v mesiaci pozriet aj do porodnice? neviete nahodou o nejakych predporodnych kurzoch tu v trnave? dakujem

majula28
4. jún 2009

ahoj berus, malý je krááááááásnučký 🙂 , tuším je na teba. Nemáme ani kedy ho prísť pozrieť, cez víkend bývate u vašich? A už aj tuším kočíkujete 😀

berus222
4. jún 2009

sak sa stavte. budeme u nas.

k1k2k3k4k5
4. jún 2009

danielasr,

napr. v trnavskom materskom centre zacina kurz 1.7.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre