Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mausy21
7. jún 2009

vy máte reflux?aj mi sme mali podozrenie ale inak to prešlo a nebolo s toho nič.a bola si aj v nemocke kvoli tomu?si si zamrazila čo?no ja som tiež chcela ale nejak som zabudla a teraz neviem asi by jej chybalo keby odsajem.nevieš čo ostatne baby?

san77
8. jún 2009

ahojte,

co to prosim znamena ten reflux?? dik za odpoved...

brinzulka
8. jún 2009

Všetky bábätká majú čiastočný reflux – sval uzatvárajúci žalúdok sa nie vždy dobre uzavrie a preto po dojčení často grckajú malé množstvá mliečka. To je úplne normálne. Niektoré bábätká však majú vačšie ťažkosti s refluxom - natrávené mieko spolu s kyselinami sa vracia späť do hltana a spôsobuje bolesti. Takéto bábätká môžu často a veľa vracať, alebo aj nemusia vôbec vracať, ak sa mlieko nevráti ďalej ako do hltana (tzv. tichý reflux). Ak má bábätko väčšie problémy s refluxom, môže byť nespokojné v ležatej polohe, odťahovať sa od prsníka pri dojčení a niekedy môže grckať aj 1-2 hodiny po dojčení. Máva aj časté štikútky.

Ak si myslíte, že vaše dieťa má reflux, snažťe sa ho čo najviac držať vo zvislej polohe, môžete používať autosedačku, alebo bábätkovskú stoličku. Pri dojčení ho držte čo najviac zvislo a keď sa odtrhne od prsníka, podržte ho chvíľu vo zvislej polohe a potom skúste znova. Je možné, že nebude chcieť spávať inak ako na brušku alebo na boku. Počas dňa ho môžete nechať spať v autosedačke. Ak je reflux taký silný, že dieťa prestane priberať, lekár môže predpísať potrebné lieky. Reflux sa zvykne zmierniť alebo úplne vyriešiť po 4-6 mesiacoch.

kocurko1
8. jún 2009

Potvrdzujem, ze zvisla poloha a detske lehatko po kojeni pomahaju. Mala pekne pribera, stava sa z nej maly panacik Michelin.

tanaja
8. jún 2009

rodili ste v poslednej dobe niektora cisarskym pod celkovou anestezou? ja som rizikovka, tak ma to coskoro caka, chcem vediet ako ste to zvladli, kedy ste videli babo a tak...diky

kocurko1
8. jún 2009

Cau Mausy. Odsala som po kojeni. A kedze to mala v priebehu dna nespotrebovala, mam v mrazaku.
Bambulka mala tie priznaky na reflux ako pise Brinzulka - stikutka, vrackanie, nechcela lezat na rovnom, co spapala, vygrckala a hned pytala znova jest, proste kolotoc. Zo 2-3 dni sme sa trapili obe. Ked bola takto nespokojna, poradila mi baba v inej teme ako ju polohovat v lehatku, minimalne pol hodinu drzat hore po kojeni....Odvtedy sa nam dari, u lekara sme neboli, z malej sa stava macik, myslim, ze ani to nebudeme musiet riesit ziadnymi kvapkami na reflux.
A baby neviem, ci su uz na Trnavskych mamickach. Ajkin maly mava koliky, co je tiez normalne u chlapcov a vymizne to samo. Hadam popisu samy.
Ja sama tiez velmi nestiham. Cas tak rychlo leti. Tak hlavne budte vsetci zdravi a babatka nech pekne priberaju. pa

danielasr
8. jún 2009

ahojte baby, ja mam do porodu este troska par tyzdnov, ale citam vase postrehy a rady, tak nech coskoro drzite uzlicky v rukach 🙂

amsi
8. jún 2009

ahoj brinzulka. písala si, že si mala predtým vyvolávaný pôrod, tak sa ťa chcem opýtať ako to funguje. ako rýchlo vyvolávačka zaberie a ak by som chcela mať pri sebe manžela asi by tam so mnou nečakal, to by mu potom zavolali z nemocnice, aby prišiel alebo ako to je?

brinzulka
8. jún 2009

amsi..pisem IP

san77
8. jún 2009

brindzulka,
vdaka moc za vysvetlenie...

brinzulka
8. jún 2009

san...to bolo z google..vedela by som o tom len polovicu...a takto to bolo presne 😉

san77
8. jún 2009

no aj tak dik, ja som o tom vobec nic nehladala... 🙂

berus222
8. jún 2009

caute dievcence. mam konecne chvilku cas, tak si vas tu citam. ako? baby, vobec vam nezavidim. vonku je hic jak svina a ked si predstavim, jak mam brucho, fucim a som opuchnuta,... ee. ale uz to mate kazdym dnom. 🙂

mausy, kocurko co vy?

mausy21
8. jún 2009

beruss ja dnes velmo pestro mala revala cely den a o deviatej konečne zaspala.mna boli zub že skapinam a malej som bola dat dnes prepichnut naušnice....je z nej kočka 😉

no ani ja vam nezavidim dievčence ale ved už sa vam to krati hlavne san

beruss hovorila som susede že maš krasneho chlapčeka cepkovej.tak sa pytala že aky bol velky a tak ale nepamatala som si

berus222
9. jún 2009

mausy, si v chtelnici? keby si tam bola niekedy cez vikend, mozme sa stretnut. my chodime na cele vikendy do dechtic.

majula28
9. jún 2009

baby, ktoré idete zajtra na poradňu?

ninny s danielou už porodili?

ninny
9. jún 2009

ninny s danielou ešte neporodili.. 😀 hehe, obe máme poradňu v piatok... Ty maš zajtra?

majula28
9. jún 2009

ja len tak keď ste tu už dávno neboli 😀
Ja idem prvýkrát zajtra, tak mám už aj strach a nervy 😀 😀 😀

ninny
9. jún 2009

majula, prečo ten strach? 😀

majula28
9. jún 2009

ninny no lebo sa bojím aby si ma tam nenechali 😀 keď som otvorená na prst a neviem či sa mi náhodou aj krček neskrátil od minulého týždňa (myslím, že ty máš taký istý nález ako ja, ale ty už môžeš rodiť, ja ešte aspoň dva-tri týždne, aby som bola v termíne).😀 😀 😀

neviete aký doktor tam bude?

daniela29
9. jún 2009

Baby, je tu ešte niekto.......... som nervózna, neviem čo mám robiť .... od poobedia necítim pohyby a mám teraz večer tvrdé brucho... neviem či mám behnúť do nemocnice teraz alebo stačí ráno ☹

brinzulka
10. jún 2009

daniela...dufam, ze si ok...a v nemocke si uz bola..alebo sa babatko ozvalo

ninny
10. jún 2009

daniela, aj ja dufam, že si v poriadku.. tiež sa mi par krát stalo, že som celý deň necítila pohyby, a to mne sa maličky hýbe v brušku pravidelne a poriadne.. ale vždy večer sa "rozšantil" a vydržalo mu to až do neskorej noci.. nedal mamine spinkať.. 🙂 bola si v nemocke?

majula, poznám baby, kt. boli mesiac pred TP otvorené na 2-3cm 🙂 a neporodili skôr.. neboj🙂 daj vedieť ako si dopadla na poradni..

san77
10. jún 2009

ahojte,
ja sa chystam dnes na poradnu, ale az po obede, tak uvidim ako to tam dnes pojde a kolko tam bude ludi...

daniela, ako babo, ozvalo sa, alebo si bola v nemocke??

daniela29
10. jún 2009

Ahojte brinzulka, ninny aj san. Som doma pred chvíľou som sa zobudila. Včera som nakoniec do nemocnice šla - bola som z toho nervózna, lebo presne ako píšeš ninny - aj ja cez deň mávam pohyby sem tam ale večer a v noci mávame vždy "futbalový zápas". A včera od obeda vôbec nič a ešte mi hrozne stvrdlo brucho. Tak som šla - okolo pol dvanástej sme prišli do TT. Sestrička ma dala na monitor a srdiečko pekne bolo počuť - prietoky o.k.. Potom ma vyšetrila aj Dr. - otvorená som stále na dva prsty. Povedala že malý je o.k. - tak nás pustila domov. Takže sme mali s manželom nočný výlet do Trnavy. Ale radšej sme sa prešli "zbytočne" ako neskoro. Potom som mohla aspoň v kľude aj ja aj môj drahý zaspať..........
a malý?.....ten cestou z nemocnice kopal a kopal.... asi sa mu páčil nočný výlet 🙂

daniela29
10. jún 2009

majula, ja som otvorená už od 36 tt tiež.... neboj.... a pri prvom tehotenstve som bola už od 34tt.........vždy mi povedali že mám mať kľudový režim a nič sa nestalo

san77
10. jún 2009

daniela, no super, tak malicke je v poriadku, asi si chcel dlhsie pospat a chcel ti dat trosku vydychnut od vystrajania 🙂

ninny
10. jún 2009

daniela, chvalabohu.. myslela som na Teba 😉 a kt. Dr. tam bol(a)?
A kde v Ga bývaš, Tvoj manžel pracuje tu v meste?

ninny
10. jún 2009

san, tiež rozmýšľam, že pôjdem v piatok až na nejaku pol dvanástu.. nemám chuť tam stráviť 4 hodky, ako naposledy.. daj vedieť ako si dopadla 😉

brinzulka
10. jún 2009

tak to sa tesim, ze je to ok...Ja som spadla v zime...babo bolo este male...maleho som drzala za ruku...v druhej dazdnik..smykli sa mi nohy a pac na brucho..Bola som naobliekana...ale istota je istota...dr.spravil sono a bolo ok..ten klud potom, ze je to ok...je fantasticky...

babusky..pri prvom som bola otvorena...a mala som mat klud...a porod mi nakoniec vyvolali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre