Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzana12345
3. mar 2010

bubinkaaa-dakujem 🙂

sjuvi
3. mar 2010

Pralinka25 - vďaka za info. Ja som volila vtedy nadštandardku práve preto, že tam mohol byť s nami manžel. Veľmi mi pomohla aj sprcha na izbe, aspoň som sa mohla po každej toalety osprchovať, to mi vyhovovalo. Teraz neviem či si ju zajednám. Vtedy som tam bola len 4 dni , štvrtok poobede som porodila a v pondelok som šla domov a to sa ešte dalo. Dúfam, že ani teraz sa nič neskomplikuje a budeme tam len krátko. tiež si neviem predstaviť tú hygienu na spoločných wc a sprchách. Vtedy som ležala aj 30. týždni na rizikovom a tam boli tie wcka hrozné. Sprchy sa ako tak dali a wc na zaplakanie.

bubinkaaa
3. mar 2010

pralinka25-----no aj my sme boli s priatelom zhrozeni z tej ciganskej bandy...bolo tam smradu a smraduuuu...akoby nestacilo keby dosli dvaja,traja,no nie??ale vies co??aj keby tam boli len dvaja aj tak by smrdela cela chodba,takze vcelku je to to iste ☹
Ja som tiez povodne planovala nadstandard,ale sama po porode byt teda na izbe nechcem!!!to by boli len depky,keby sa z inych izieb ozyval smiech báb a ja sama deprimovana,plna hlava otazok a nemat tak s kym pokecat.No ale ostava nam len dufat,ze nas nedaju na izbu k tymto nasim spoluobciankam,to by ma asi fakt porazilo 😒 A s WC si to teda predstavit tiez neviem, ja si sice nikdy nikde nesadam,klucky otvaram so seritkou ,prip.s toal.papierom, avsak po porode si zena sadnut zrejme musi na tu misu.A mne este aj hrozi cisarsky so spinalom, takze po jazve to bude teda utrpenie....nuz musime vydrzat
Ja si nezazmluvnujem lekara,k tomu co chodim spokojna nie som, mozno mi niekto padne este do oka pred porodom , a ak aj nie, tak nie...dufam, ze bude vse OK 😉
Drzim palceky vsetkym babam v dalsom tehulkovani 🙂 🙂 🙂

bubinkaaa
3. mar 2010

emak--------mame rovnaky termin 😉
S tou poradnou v nemocke je to tak, ze az je tam 14 lekarov tak sa striedaju, a Ty budes chodit zakazdym k inemu(az si niekoho nezazmluvnis ako to pise pralinka25) 😉

sjuvi
3. mar 2010

bubinkaa, emak - oni všetci tí lekari nerobia poradňu. Oni si menia len službu na pôrodnej sále, nie na poradni. Poradňu robia len niektorí lekári, len neviem ktorí. KeĎ som ja rodila, robili poradňu len traja alebo štyria.

Tak sa možno stretneme v pôrodnici - bubinkaaa, emak a ja.

emak
3. mar 2010

bubinkaaa ja mám termín až koncom mája, nezmýlila si si to že máme rovnaký termín 🙂

s pralinkou 25 by som sa tam možno mohla stretnúť. Baby aj ja hrozím tých toaliet - aj ja som taká že sadnem len doma na WC-ko a neviem si to tam ani predstaviť.

kathy403
3. mar 2010

baby caute a nestraste!!! ☹ ☹ ☹
chcela som si priplatit za izbu,ale ked tu citam to ato,tak ma to preslo. 😉
a vy teraz takto strasite! 😲
budeme sa mat vsetky OK 😎 😎 😎 a budeme mat dobre spolubyvajuce,verite mi,ze? 😀

bubinkaaa
4. mar 2010

ano ano EMAK pomylila som si Ta 🙂 ...sorry..xi

enika
4. mar 2010

kočky nehnevajte sa, ale čo stresujete. Nejdete tam predsa na rekreáciu, ale porodiť detičky, ktoré 9 mesiacov nosíte a čakáte len na to, kedy ich budete držať v náručí. Je to štátna nemocnica a ja viem, že je to na tých WC hrozné, ale trošku sa nad to povzneste, veď na nich nebudete tráviť celý deň. Zvládli to mnohé mamičky pred vami, tak prečo nie vy? Ak nebudú komplikácie, tak idete o 4 dni domov. No a k tej nadštandardnej izbe - to, čo jednej vyhovuje, že je celý deň sama, má tam TV a stará sa o bábätko a nerušia ju iné detičky a mamičky, to je zas pre druhú utrpenie, že sa nemá s kým porozprávať, prípadne potrebuje poradiť aj od inej mamičky. Urobte každá ako to cítite a ako vám dovolia financie a tých pár dní tam prežijete všetky, len to chce trošku sebazaprenia... Prajem rýchly a bezproblémový pôrod a nech ste čo najskôr doma 😉 .

sjuvi
4. mar 2010

emak prepáč, aj ja som sa nejako dostala k tomu, že máš termín koncom apríla 😒 😒

petulienka
4. mar 2010

tak tak velmi suhlasim s enikou

je to nemocnice, nie interhotel, takze tych par dni sa da vydrzat, nech uz mate kohokolvek na izbe. ja osobne viem, ze je lepsie byt s niekym na izbe ako sama, aj ked na nadstandartke je TV ale pokecat si s niekym vam velmi pomoze, teda aspon mne to pomahalo, ziskala som tam novu kamosku s ktorou sme doteraz v kontakte a mame spolocne temy :D takze ja by som nadstandart nevolila, uz len kvoli tomu ze je teraz zakazane navstevam chodit na izbu takze radsej si to odkecam s nejkou druhou mamickou, pripadne aj dvomi, lebo ked som rodila ja pred vyse dvomi rokmi tak nas boli aj tri na izbe tolko bolo rodiciek :D a bolo nam aspon veselo 😉 takze nestresujte baby!

sissik
4. mar 2010

no je to sice statna nemocnica, ale ked uz beru poplatky vsellijake, tak by mohli aspon do sprchy kupit baterie, kde si clovek moze nastavit teplotu vody, ktora mu vyhovuje a nejaku policku, kam sa da polozit mydlo 😝 stoji to par supov, je to primontovane, snad to neukradne nikto. viem, ze to nie je interhotel, ale nestoji to ani miliony, aby tvrdili, ze na to nemaju.
kludne napiste do toho dotaznika, ze sa vam to nepaci, ja som napisala. ale ci pomoze, to netusim 😝

enika
4. mar 2010

no ja neviem, ale ja som žiadne poplatky teda neplatila. Poplatky lekárovi, za otca na izbe alebo za epi sú o inom ako na prevádzku nemocnice. V iných krajinách je to zväčša štandard, ale u nás nie, no tak hold keď to chcem, tak si to zaplatím, aj keď na to musím šetriť. Takisto sa mamičky môžu rozhodnúť rodiť v inej nemocnici, nikto im nebráni... Mydlo som si dala na zem a pravdupovediac polica ma ani nenapadla. Vodu som si tiež dala podľa potreby. Ja som proste taký typ, že neriešim, čo by mohlo byť, ale keďže je to na chvíľu, beriem veci aké sú. Potom sa nemusím zbytočne hnevať a mám hneď krajší deň 🙂 .
K hospodáreniu nemocnice sa nevyjadrujem, lebo aj keď by to podľa mňa na 100% išlo lepšie (vždy je čo zlepšovať), tak do toho nevidím a netrúfam si hovoriť, čo si môžu a čo si nemôžu dovoliť.
No a to je pravda, neviem, či ešte dávajú dotazníky, ale aj tam je možné napísať svoj názor 😉 . Možno si z toho niečo zoberú k srdcu.

shakira81
4. mar 2010

Ahojte, ja by som sa chcela spýtať, či ste mali niektorá zaplateného lekára, či sa správajú potom inak a ak áno tak koho by ste odporúčali.

tintiniacik
4. mar 2010

Ahojte babulky aj ja si myslim ze zena koli babetku tych par dni vydrzi hocico a je lepsie byt na izbe s niekym ako uplne sama bez toho aby ti napr. nejaka mamicka ktora uz ma babetko pomohla. Ja si ani neviem predstavit ze by som na izbe lezala sama a nemala by som sa koho co to popytat kedze cakam prve babetko a kazda rada je cenna. Keby si clovek zaplatil ten nadstandard a moze tam za tebou prist napr. manzel tak je to o inom a clovek by uvazoval no kedze v Trnave sa to neda tak nieje o com

adka77
4. mar 2010

Čaute baby. Ja som rodila v TT v novembri.Aj ja som uvažovala o nadštandardke ale potom som si to našťastie rozmyslela.Bola som na izbe s jednou perfektnou babou, s ktorou sme si vzájomne veľmi pomohli.Veľmi sme si rozumeli a dodnes si pravidelne voláme.Neviem ako by som to bez nej zvládla.A čo sa týka nemocnice.Ja som sa strašne bála pretože som ešte v nemocnici nebola ale možem povedať, že som bola nadmieru spokojná.Rodila som cisársky a bola som rad,že sú záchody na chodbe lebo som bola donútená stále viac a viac chodiť a to strašne pomáhalo. Aj sestričky boli veľmi milé.držím všetkým rodičkám palce.

zazalienka
4. mar 2010

ja tiež hovorím že som nešla do interhotela ale do nemocnice.. tiež som rada, že som mala na izbe skvelú kočku, ktorá už mala jedno dieťa, tak som sa vypytovala kadečo a ukladala na môj harddisk🙂 je to super, oveľa lepšie ako byť sama..tiež sme doteraz v kontakte.. telka mi vôbec nechýbala, ani moc nechýba, mne bolo vzácnejšie celý deň a večer pozerať na malého a tak je to doteraz.. veď kvôli nemu som šla do nemocnice, nie kvôli tomu aby som tam mala hotel.. aj keď pri odchode som hovorila že to bolo ako v penzióne..
tam v nemocke nie je proste žiadna iná povinnosť len sa dať dohromady a starať sa o maličké.. nič iné.. niektoré baby by po dvoch dňoch už pomaly utekali domov a potom sú vystresované, uťahané, nezvládajú nič okrem stresu a plaču.. mne sa to natiahlo po sekcii na 6 dní, aj keď som si síce odplakala že som o deň dlhšie, ale nakoniec to bolo fain.. pretože neskúsená prvorodička má hneď za dverami pomoc, keby sa niečo stalo.. vždy sú tam zdravotníci ktorí pomôžu.. doma sa každá môžeme spoliehať už len na svoj inštinkt a schopnosti.. tu už sa zazvoniť na sestričku nedá..
trnavská pôrodnica je v pohode, sú aj horšie, ja za seba môžem povedať že som bola milo prekvapená.. ako vravím - nebola som v hoteli ale priviedla som tam na svet môjho syna.. a ak sa ešte podarí, tak sa určite vrátim práve sem..

sissik
4. mar 2010

akoze hrozne to nie je. ale co sa plati za zazmluvnenie lekara, tak cast z toho ide nemocnici😉
a mne osobne pripada smiesne, ze na traumatologii su ludia, ktori sa nemozu hybat, nosia im misy a umyvaju ich, ale na izbe maju wc a sprchu 😝 teda nie je smiesne to, ze sa nemozu hybat, ale ze tam je pre nich sprcha. aby to niekto zle nepochopil 😉
mne hrozne vadili tie sprchy, inak sa to dalo 😉

janula.k
5. mar 2010

Ahojte, chcem aj ja pridat svoju skusenost s TT nemocnicou. Rodila som v decembri, cisarskym a mam podobne pocity ako Adka77. Tiez som bola na izbe so super babou, ktora bola tiez prvorodicka ako ja, tak sme sa mali stale o com rozpravat. Na zachod som tiez musela az na koniec chodby, ale za to som rychlejsie rozchodila tu bolest po cs. Velmi som bola spokojna so sestrickami na sestonedeli, bez ich pomoci by som istotne tak rychlo nezacala kojit, dakujem im za rady a starostlivost. A tiez sa mi paci, ze aj tym zenam, co su po sekcii nosia babatka na izbu uz na druhy den nech sa starame..sice som bola strasne unavena, ale zvladli sme to. Ja trnavsku nemocnicu odporucam a ked budem este niekedy rodit, tak urcite tam 😉

janula.k
5. mar 2010

jaj no, sprchy...na sestonedeli hrozne, ale hore na rizikovom celkom slusne..tak rodicky nezabudnite zobrat slapky do sprchy, nejak moc sa neobzerat a rychlo sa ospršit 😀

tintiniacik
8. mar 2010

chcem sa opytat tie baby ktore uz rodili a mali pri seba manzela ze ako to je od kedy tam moze byt pri mne ci od zaciatku alebo ako to vlastne je

petulienka
8. mar 2010

tintiniacik, manzel moze byt pri tebe od zaciatku, pokial len bude vladat :D to znamena od prijmu az po porod... 🙂 ja som mala len na vzdychacke tam bola najvacsia pomoc a na tlacenie uz si pockal na chodbe a potom pri nas bol uz ked som bola zasita a maly bol pri nas 🙂

tintiniacik
8. mar 2010

Juuuuj tak to fajne som si myslela ze len na sale pri tlaceni moze byt 😀 Dakujem

petulienka
8. mar 2010

nie nie, moze pocas celej doby cakania na zazrka 🙂 a ja len vrelo odporucam, na vzdychacke pomoze najviac pritomnost blizkej osoby.... 🙂

berus222
8. mar 2010

tintiniacik, moze tam byt stale. a aj ja odporucam niekoho si tam zobrat.

dulkagabulka
8. mar 2010

Zober si niekoho pri kom sa možeš uvolnit 🙂 Manžel by mal byt trošku pripraveny na to čo ho čaká 🙂

bubinkaaa
9. mar 2010

baby ,ktora z Vas chodite s babatkom k pediatricke Mudr.Simekovej ??ja som jej dnes telefonovala,zda sa mi velmi mila po telefone(a aj sestricka),a vybrala som si ju aj hned ako lekarku pre nase babatko 🙂 Zaujima ma vsak Vas nazor,tych ktore chodite k nej do poradne,ktore ju lepsie poznate osobne...dikes 😉

dulkagabulka
9. mar 2010

🙂 Ja k nej s detmi chodim, myslim že som ti aj pisala. Je to podla mojho nazoru velmi dobra lekarka.

lulupopo
9. mar 2010

ahojte tak ja som odrodila 2.3. v TT nemocnici a pridavam tieto dojmy..... zazmluvneneho som mala dr. Deckova, nelutujem velmi bol starostlivy a profesional....taktiez sestricky na novorodeneckom boli skveleeee a co sa tyka vybavenia nemocnice...tak... podla reakcii na konikovi som sa rozhodla, ze na tu nadstandardku nepojdem, i ked som povodne planovala.... a vsak, ked mi odisla domov jedna spolubyvajuca, druha spolubyvajuca... tak uz som mala nervy....a depky...ze vsetci odchadzaju a ja tam stale som... co bolo pre mna ubijajuce po dost narocnom porode chodit z jedneho konca chodby na na druhy koniec na wc a sprchu... nie som fajnova co sa tohto tyka, ale ked ste tam uz dlhsie ako 4 dni tak vam uz zacne sibat... ja som bola z toho neustaleho chodenia vycerpana, lebo este aj maleho som stale vozila na odbery, na lampu a pod... nakoniec som posledne dva dni stravila na nadstandarde a nelutujem, lebo som mala konecne stolicu, menej ma bolelo nastrihunutie a natrhnutie mojej zosivanej vysivky...a trosku som si oddychla, tak som zacala mat aj viac mlieka, klesla teplota.. a to, ze som bola sama mi vobec nevadilo... lebo som bola naozaj velmi vycerpana na to, aby som kecavala po chodbach

lucyso
9. mar 2010

ahojte, chcela by som sa spytat mopzno trosku hlupu otazku ale predsa 😅 :
pred tym nez na Vas prisli tie prave kontrakcie ste mali nejake "zvlastne" stavy? citili ste sa nejako "inak"? alebo to prislo ako blesk z jasneho neba 😉 🙂 ?
mne posledne dva dni dost tvrdne brucho, mala kope o100sest a citim sa tak nijak... unaveno..ani to neviem popisat. a nechuti mi jest... bud to na mna kazdu chvilu pride, alebo si to vsetko uz len namyslam 😅 😅 😒 .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre