Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kathy403
13. apr 2010

ja idem az vo stvrtok,uvidim.
🙂 pozerala som foto bubinkaaa uz je mamina 🙂
zavidim jej

sjuvi
13. apr 2010

Tak daj vedieť, ako si dopadla. Kedy mala bubinkaa termín, alebo to prišlo skôr?

sjuvi
13. apr 2010

Kathy teraz ma napadlo. Ideš k dr.Štefánikovej, veď ona má od 14.4.do19.4 dovolenku. Mňa aj Ivku objednala až na 20-teho.

kathy403
13. apr 2010

objednala ma,ale bude tam nejaky dr,neviem kto to je.potom napisem.
a bubinkaaa porodila pred tyzdnom v 38t,mala cisarsky.ma tomaska,viac neviem

petulienka
13. apr 2010

mna objednala na 21ho tak som zvedava co nove... Kathy ty mas termin 3 maja a to je Stefanikova na dovolenke takze asi ta nebude moct rodit, takisto ako mna, z coho som bola dost nestastna, ja s nou mam tiez len tie najlepsie skusenosti a nedam na nu dopustit, je to profesional...
Inak Kathy ako sa citis? ja uz ledva chodim, vsetko ma zacina boliet, ale vcera som bola na kontrole a vsetko je zatial ok....

kathy403
13. apr 2010

nevedela som ,ze bude mat vtedy dovolenku.škoda,ale nevadi,rodit musim aj bez nej!minule mi povedali,ze to bude okolo28.4.,tak sa necham prekvapit. 🙂 ale citim sa zatial dobre,nie akopred porodom.
ledva dycham a chodim to je fakt,ale v pohode.vecer mi byva tak tazko 😒
vadi mi to počasie!vo štvrtok idem na kontrolu a zas bude pršat!!!! 😢 😢 😢
uz ju chcem mat doma,tak sa na nu tešime!!! 🙂 🙂 🙂
všetko mame pripravene...

petulienka
13. apr 2010

jasne ze ta odrodi aj niekto iny... neboj
aj my sa uz velmi tesime na uzlicek, som zvedava kedy pride 🙂

klaudulenka
13. apr 2010

ahojte baby!ja som rodila v Trnavskej nemocnici pred 4 rokmi....no mám zlé skúsenosti ☹ ☹ ☹ ale ani nie tak s doktormi,ako so sestričkami 😢 boli absolutne neochotné a nezaujímali sa o mňa vôbec i napriek tomu,že som bola po cisárskom reze ☹ ked som zazvonila na sestričku,tak pomaly vyvalila dvere a zhúkla na mňa...čo je?a ked som jej povedala,že sa necítim dobre a mám asi horúčku,tak mi doniesla akýsi rúžový liek,ani mi nezmerala teplotu ☹ a nepovedala,čo je to za liek!jedlo mi doniesli a položili na okno a ja som sa k nemu nemohla dostať,lebo som mala na bruchu rez a musela som dva dni len ležať!na druhý deň,ked mi doniesli daľší obed,tak na mňa vrieskali,prečo som ten včera nezjedla! 😢 vôbec sa nestarali a nočnú košeľu,ktorú som mala mimochodom od krvi a celú od mlieka,nakoľko mi strašne tiekli prsníky mi vymenili,až ked ma mama prišla pozrieť po troch dňoch a vynadala im,čo ma nechajú v takom humuse!bolo toho omnoho viacej,no bolo by to na dlho...a mimochodom všetky mamičky,ktoré poznám a rodili práve tu,tak len nadávajú! 😉 😉 To je bohužiaľ moja skúsenosť! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mima89
13. apr 2010

klaudika no dufam ze za 4 roky sa to zmenilo lebo inak mam obavy teda... ☹

mima89
13. apr 2010

a inak baby chcem sa spytat ak chcem epidural tak musim s nejakym anesteziologom podpisat zmluvu??
lebo doktora mam v smoleniciach ale rodit budem v TT tak nikoho nepoznam a kedy by som mala za nim zajst? poradte mi prosiim..

mima89
13. apr 2010

uz som si precitala ohladom epi stranku dozadu takze uz netreba...ale zda sa mi to zvlastne ze to staci aj v den porodu no zistim si to este..

mattulda
13. apr 2010

Ahojte tehulky čakateteľky,
ja som rodila v TT pred 6 rokmi a teraz pred vyše mesiacom. Už som to tu písala pár strán dozadu. Rodil ma Dr. Lachký, bola som fakt veľmi spokojná. EPI som nemala, rodila som 4 hoďky asi.
Na šestonedelí bol plný stav, všetky izby obsadené. preto sa môže stať, že nadštandard bude obsadený. Viem, že boli dve izby, ale teraz ako som tam ja bola, rekonštruovali ďalšiu, takže je možné, že ich je viac. cena je 1000,- Sk za noc (neviem v €).
Ak nemáte problémy vy alebo mimčo, púšťajú asi na 4 deň. Tie 4 dni sa dajú vydržať aj na normálnej izbe. Ale je to tak akurát dosť. Ja som bola až 9 dní ☹ a vtedy by som dala všetko za izbu s wckom a sprchou a trochu väčším pohodlím.
Čo sa týka výmeny košiel, ja som rodila normálne, takže prvý raz mi vymenili ešte na sále, potom mi dala sestrička keď som sa išla osprchovať, no a potom sa už nestarali, každé ráno a každý večer boli u sestričky na stole aj košele aj plachty. A keď si vypýtate tak isto vám dajú aj po mimo. Po cisárskom neviem ako to je. Sestričky sú celkom v pohode.
Na pôrodnej sále majú nové kreslá, také ružové. Blbo sa ne vylieza a potom aj presúva na ten vozík, keď ma viezli na oddelenie ale inak v pohode. Lepšie ako tie staré pred 6 rokmi (aspoň podľa mňa, sestričky nadávali na tieto 🙂 ).
To je asi všetko, čo ma teraz napadá, ak chcete, pýtajte sa. 😉
Držím vám palce.

zazalienka
13. apr 2010

baby, budem sa asi opakovať, ale do hotela treba najmenej do Tatier.. idete porodiť dieťa, nie na dovolenku.. nie je to len pôrodnica, sú to aj iné oddelenia ktorým sa nedostáva financií.. tiež som mala strach, počula som horory, ale teda hrozné predstavy sa nenaplnili..
zaujímavé, keď sa na Vás ocapí baba na úrade, nikto sa nejde sťažovať vedeniu, keď predavačka v obchode, tak sa nikto nejde zapísať do knihy sťažností.. keď na Vás niekto vyletí, lebo práve má ťažký deň, tak to prejdete šomraním..
doktori a sestričky si robia svoju prácu a robia si ju super.. to že nemocnica nemá na sprchy, nie je ich vina, to že nie sú peniaze na príbory, nie je chyba lekárov a sestričiek.. nuž, ten príbor v taške ma nezaťažil..
potrebovala som košeľu čistú?? vypýtala som si, ústa mi narástli, viem ich používať.. potrebovala som uvariť čaj na kojenie? poprosila som sestričky, zaliali mi ho..
mala som takmer 40 horúčky? sestrička ma chodila každých 30 minút kontrolovať a merať teplotu ( zápal prsníka).. mala som svoj ibalgin, aj tak mi doniesla.. aj paralen a čípok.. a sestričky na novorodeneckom si bez slova na noc a deň zobrali malého, pretože som horela a potila sa dva dni v kuse.. jeho by som opatriť nezvládla.. ani okúpať..

takže to zhrniem, bála som sa, po tom čo som si tu prečítala na TT nemocku, tak som hľadal iné alternatívy (Trenčín, Handlová, Štiavnica, nech to stojí čo to stojí) prežila som, porodila som plánovanou sekciou, komplikácie nenastali, ani som si žiadnu nákazlivú chorobu od špiny nedoniesla, nikto mi v nemocke neublížil.. na pôrod a pobyt na oddelení mám príjemné spomienky, nepíšem to preto, aby som sa niekomu zapáčila.. povedala som to aj sestričkám pri odchode.. že sa kľudne a bez strachu chcem ešte raz vrátiť.. a že tam bolo fain..

lucyso
14. apr 2010

Ahojte, ja suhlasim so zazalienkou. je to nemocnica a nie hotel. a fakt sa to da vydrzat. a este ak mate k tomu dobru spolubyvajucu, tak to je dobry bonus.
a myslim, ze je normalne, ze si treba vsetko pytat🙂, sestricky okolo Vas nebudu behat stale, ale ked ich o nieco poprosite tak su ochotne... a mozem tvrdit, ze niektore az moc ochotne... a pochopitelne cakaju za to nejaku tu kavicku🙂)) - to sa mi stalo.
mne sa stalo, ze len jedna sestricka bola taka neprijemna... ale inak vsetky super...
ja na svoj pobyt v nemocnici nemozem povedat nic zle...

ivka1603
14. apr 2010

Ahojte tehulky aj maminky......pred chvilkou som vstala, tak sa supeeer spalo 🙂 Len som zistila, ze mi zacinaju nechutne napuchat nohy aj ruky a brucho mi tvrdne kazdu chvilu......no co uz....ten tyzden uz nejako vydrzim 🙂

petulienka
14. apr 2010

Ahojte tehulky,

ako sa mate? Ja som uz nejaka divna... Brucho ma nejak pobolieva, tvrdne... no snad vydrzim este aspon dva tyzdne. Snazim sa setrit, ale ked mam doma sidlo tak sa to ani moc neda :D

elko69
14. apr 2010

milagros toho sa bojim aj ja a hlavne ked z kazdej strany pocujes ze tam sa nieco stalo dietatu a potom zase inde,je to strasne ale to uz je nas udel zien - buducich a aj uz existujucich matiek...

baby vy si budete davat tu epiduralku??a viete ze aj keby ste ju chceli a nebude to vhodne Vam ju nepichnu??to je podla toho ze ako je zena otvorena ze sa to moze iba v urcitom case pichnut aby potom nebol problem pri porode a matka spolupracovala s lekarmi...

petulienka
14. apr 2010

elko hej to vsetko vieme, teda aspon ja viem, uz som raz rodila, ale je dobre ju mat v zalohe... ked ju nepichnu vratia mi penizaky... 🙂

elko69
14. apr 2010

ja sa neviem rozhodnut ci si ju dat alebo nie...

petulienka
14. apr 2010

no je to na tebe.... 🙂

kathy403
14. apr 2010

elko ja som sa uz rozhodla,nedam si ju.prave som citala,ze to neni dobre pre bud.matku,neviem ci to ma nejake nasledky,ale rozhodla som sa rodit bez nej 🙂
ako som uz pisala,sto ludi sto chuti 🙂
ledva fučim!co mate nove?
rano idem opat do nem.na kontrolu,a tentoraz mam z toho nejaky divny pocit! 😒

memory
14. apr 2010

ahoj som tu nová,rodila som v TT pred 2 apol rokom ja som bola spokojná zo všetkym až na toho gynekologa čo ma rodil bol nejaky nervozny asi preto že som ho vyrušila v noci.Teraz som v 36t.a rozhodla som sa znovu rodie do TT

memory
14. apr 2010

ja by som si epidku nedala ved da sa to vydržat aj bez nej.Počula som od kamošky ta rodila s nou že porod necitila,ale potom to bolo hrozne ked prestala účinkovat

dulkagabulka
14. apr 2010

memory- mudra žienka 🙂 si ty

elko69
14. apr 2010

no jako ja som zatial o nej nerozmyslala ale ako tak citam alebo pocuvam v okoli tak kazdy o tom hovori zeby si to chceli dat alebo daju...no neviem naozaj asi uvidim podla situacie...

memory
14. apr 2010

baetko88 a kedy si rodila pred 2 apol rokom?aj ja som vtedy rodila 18.septembra a teraz mam termín 15.maja
len či sme neboli spolu

zuzana12345
14. apr 2010

aj ja som pocula na epidku,ze to nieje bohviečo,tak som nad nou ani nerozmyslala

memory-ja mam tiez termin 15.maja a cakame chlapceka 🙂 🙂 🙂

memory
15. apr 2010

zuzana tak sa možno stretneme aj na sále 😀
aj my čakame chlapca,zajtra rano idem 1x na poradnu do nemocnice

lucyso
15. apr 2010

Ja som rodila pred tromi tyzdnami a tiez som si EPI nedala.
pocula som, ze bez EPI je aj porod rychlejsi (vraj pri EPI nevies dobre kedy treba tlacit) a vraj je pri EPI aj babo take "otapene"...
no neviem ci je to pravda, nakolko to neviem porovnat.
ale bez EPI sa to dalo zvladnut a samotny porod bol velmi rychly.

memory
15. apr 2010

aj ja som toho nazoru že samotný pôrod je rýchly
to len pred pôrodom dlho trvá a tie kontrakcie ☹ ale všetko sa da vydržat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre