Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kiribaby
26. júl 2011

@dulkagabulka dobry den dulka 🙂 zaujimal by ma vas nazor na pouzivanie dianatal gelu a epina - ako prevencia pred nastrihom, ake su vase skusenosti z praxe s tymito pomockami a ako reaguje trnavska porodnica na zavadzanie tohto gelu? je tato pomocka vitana? splna naozaj svoj ucel? dakujem za odpoved 🙂

kocurko1
26. júl 2011

@kiribaby pozri 2strany dozadu 🙂

dulkagabulka
26. júl 2011

@kiribaby čo sa tyka gelu, pisali sme si o nom tušim 2 strany dozadu- ako reaguje porodnica na zavadzanie gelu, to ja neviem posudit 🙂
čo sa tyka epi-no , poznam maminy iba z netu,čo ho skušali a mali s nim velmi dobre skusenosti- aj prvorodičky porodili bez nastrihu a bez poranenia 🙂
prikladam fotku nafuknuteho epi-no pri novorodeneckej hlavičke- na porovnanie velkosti

bettynka222
26. júl 2011

@kiribaby ja som mala gel, pouzivala epi-no aj mi mm robil velmi poctivu masaz hradze (je to dost neprijemne, ale zase o to menej to stipe pri porode 😉), ale teda asi ta nepotesim - mala som tri stehy 😝 ale maly mal zas napriek malej vahe obvod hlavicky ako kamoskin 4kilac, tak asi preto 😅 ale teda moja dr. ma pri porode velmi chvalila, a povedala ze bude o tom gely vsetkym rozpravat. a inak ja som sa o nom dozvedela od gynekologov z nemocky - dva tt pred mojim porodom tam niekto robil k nemu prezentaciu a lekari s ktorymi som komunikovala mi ho odporucali 🙂 ale teda stihla som ho zohnat na poslednu chvilu - vtedy este nebol taky rozsireny.

anelisa
26. júl 2011

@kocurko1 diky za info 🙂 A kedy si rodila? A mala si aj prosbu napr. o moznosti vyberu polohy, dotepanie pupocnika a pod.?
s tym manzelom som sa nepresne vyjadrila........myslela som, ze ci je lepsie ak pojde so mnou ked si pojdem dat podpisat porodny plan, ci nema niekto skusenost, ze bol primar vtedy ustretovejsi ked tam bol aj manzel....
Inak k porodu ide aj dula aj manzel 🙂

mery127
27. júl 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci mal niekto pri porode dr. Havlikovu, a co na nu hovorite???

dulkagabulka
27. júl 2011

@mery127 sprevadzala som mamičky, ktorým bola pri porode pani doktorka Havlikova a možem povedat len tolko,že keby som mala ist rodit ja a mam možnost si vybrat, vyberam si ju 😀
sympaticka, mila, empaticka, kludna s užasnym /nielen profesionalnym,ale aj ludskym/ pristupom k rodičkam 🙂
samozrejme že to su moje pocity,ako som to vnimala ja...bolo by dobre keby sa ti vyjadrila i nejaka mamička,ktorej bola pani doktorka pri porode..

kuratko
27. júl 2011

@anelisa ahoj. chcem sa spytat budes rodit v TT a pri porode budes mat aj muza aj dulu? ako si to vybavila? nieje povolena iba 1 osoba? diky

lyongirl
27. júl 2011

@mery127 ja dr. Havlíkovú odporúčam...nemala som ju pri pôrode, ale ešte sa mi nestalo, že by bola niekedy nervózna, alebo nepríjemná, alebo niečo pod. Fakt je to veľmi kľudná osôbka s milým prístupom, hlavne je veľmi citlivá a správa sa k rodičkám veľmi milo. Stretla som sa s ňou viac krát na pohotovosti a aj v nemocnici, nakoľko som pri každom dieťati ležala, ak by som si vybavovala dr., tak by to bola určite ona, mala som ju zakaždým k pôrodu aj zajednanú, ale deti sa mi rodili nečakane a ona vtedy nemala atestáciu, aby mohla prísť kedykoľvek, teraz už atest má, ale neplánujem platiť nemocnici za dr., nakoľko jej by z toho moc neišlo...

svetielkoand
27. júl 2011

@mery127 ahoj, ja som ju mala, skutocne je to zlate ziena, skus pohladat v tejto teme koncom januara som pisala zazitok z porodu 😉 Inak 100% súhlasím s @dulkagabulka

mery127
27. júl 2011

Dakujem za vase prispevky....pomohli ste mi 🙂

anelisa
27. júl 2011

ahoj @kuratko na prehliadke porodnice nam hovorili, ze po novom moze ist aj manzel, ak ide dula 🙂

lyongirl
28. júl 2011

@svetielkoand ahoj, čítala som tvoj príspevok z januára a chcela som sa spýtať, či ti bábo hneď obliekli po pôrode do tvojich vecičiek, či si ich o to žiadala a či si mala zaplatenú izbu, keď si mala malinkú tak rýchlo pri sebe...ja som totiž malého dostala až ráno cca o 10tej, rodila som v noci, ani mi nevadilo, že mi ho dali až ráno, lebo som bola nesktočne vyčerpaná, ale malý mi do rána dostal alergiu na to ich oblečko a zbavovali sme sa toho vyše mesiaca, tak by som sa teraz tomu rada vyhla, len neviem, či sú sestričky ochotné hneď po pôrode obliecť do vlastného, nakoľko deti idú ešte na novorodenecké...

velvet26
28. júl 2011

@dulkagabulka ty kokso to som nevedela, ze existuje taka pomocka ako je ten epi-no ci ako sa to vola...sranda, kde sa to da zohnat? pri dalsom porode asi budem predtym s tym cvicit, aj ked ak je velky ako novorodenecka hlavicka, neviem ci to velmi pomoze, lebo hlavicku som napr. ja porodila uplne v pohode pri dalsej kontrakcie isli uz ramienka a trup a to uz bolo citit riadne, vtedy ma dr. nastrihol, lebo nastopro by som sa natrhla sama...tak ten epi by mohol byt este vacsi..myslim, ze hlavicku nie je problem porodit..

velvet26
28. júl 2011

@mery127 dr. Havlikova je velmi prijemna, zazila som ju, ked som bola na poradni, lebo deckov nerobil v ten den, tak ma objednal k nej a mala som z nej velmi dobry pocit...sice sme na nu cakali, lebo bola pri porode ale to nevadilo, aj ked sestricka si neodpustila poznamku, ze naco isla, ze vsak su tam sestricky...tak to ma zarazilo, vsak rodit sama len so sestrickami nemusi vzdy dopadnut dobre, lepsie ked je tam lekar.

dulkagabulka
28. júl 2011

@velvet26 niekde na nete najdeš adresu,kde sa da epi-no zohnat

inak som nevedela, že sa da strihat aj ked idu ramienka a trup...zatial som to nikdy nepočula..
tak ti želam pri druhom už porod bez poraneni 🙂 či už s epi-nom alebo bez neho

velvet26
28. júl 2011

@dulkagabulka dakujem skusim to pohladat na nete, ked budem druhykrat tehotna.. 🙂 ja som videla ako mi dr. robil nieco medzi nohami, ked uz bola hlavicka vonku som myslela, ze on mi to len rukami rozsiruje a ze to ma vtedy nastrihol ani nebolo nic citit, skor taky fajn pocit som mala.. 😀

romea
28. júl 2011

Ahojte,
ja som sa akurát vrátila z pôrodnice z poradne a keďže dokor Hlávek má dovolenku, objednal ma k dr. Havlíkovej a musím povedať, že som dlho nevidela takú milú doktorku 🙂 príjemná, vysvetlila mi, mala ľudský prístup, tak to aspoň cítim ja keď som ju videla prvý krát 🙂

svetielkoand
28. júl 2011

@lyongirl ahoj, malu mi obliekli do ich veci, kedze som ich neziadala, aby mi ju obliekli do mojich, ale hned po dvoch hodinach som si ju prezliekla, izbu som nemala zaplatenu, ani som si nepisala porodny plan, hned na sale ako som porodila malu, som poziadala, aby mi ju hned priniesli na prilozenie, takze ocistili, pomerali a obliekli ju a do 15 minut od narodenia uz cucala mliecko, mala som ju pri sebe cele dve hodiny, potom ju vzali na novorodenecke ale hned som lekarku poziadala, ze ju chcem mat hned pri sebe, ze sa len osprchujem a aby mi ju doviezli, takze bola na novorodeneckom len pol hodinu, este sa ta lekarka cudovala, ze ved kazda mamicka si chce po porode oddychnut, ze vacsinou mamicky ziadaju, aby si dietatko vzali na prvu noc k sebe 😕 Takze pokojne povedz ze chces babatko pri sebe mat ihned a pokial to tvoj a jeho zdravotny stav dovoli, urcite ti radi vyjdu v ustrety 😉

mimi21mimi
28. júl 2011

@mery127 Ahoj, ja som mala dr Havlikovu a velmi si ju pochvalujem 🙂

memory
28. júl 2011

@velvet26 ahoj nemala dohodnutého dr.a ani neviem aká doktorka ju rodila že bola mladá

majkamrugi
28. júl 2011

Ahojte, tak my sme už dva dni po termíne a stále nič🙂 Ale som rada, keď som tak prebehla diskusie, že vychádzajú v ústrety. Nanešťastie sa nám nepodarilo ísť na exkurziu, tak som sa len chcela spýtať, či bábätku je treba zobrať aj vlastné oblečko a pre mňa vlastnú košeľu? resp. tie, ktoré už máte skúsenosti, napadne Vám niečo, čo by som si mala zobrať?ďakujem

lyongirl
28. júl 2011

@svetielkoand ďakujem za odpoveď, pri synoch som nemala možnosť ich obliecť do vlastného, nakoľko boli predčasne a išli na JISku, ale mladšieho mi ráno dali a už bol vyhádzaný až, až, tak dúfam, že tretí pôrod bude ok a malý bude vo vlastnom oblečku, lebo pri druhom synovi som bola "práceneschopná" aj keď mi ho ráno dali...

lyongirl
28. júl 2011

@majkamrugi nemusíš si brať nič svoje, ale...mne sa malý komplet z ich oblečka vyhádzal a zbavovali sme sa toho vyše mesiaca, takže beriem vlastné. Košelu môžeš mať vlastnú, ale radšej som mala tú ich, nakoľko som nevedela, či nepretečiem a svoje som si špiniť nechcela, 4 dni som prežila aj v tej erárnej, aj keď nebola bohviečo...tvrdá, hrubá, chýbali gombíky a tak...
sestričky uvítajú vlastné oblečko, stačí bodynko, na dupky je v perinke teplo, uvítajú aj vlastné plienky/látkové/, lebo majú málo, len si to treba strážiť, že je to tvoje, ja som mala aj vlastnú fľašu na mlieko, tie ich majú veľké dudle, deťom sa z nich zle pije a umelé som tam malému dávala na striedačku s kojením, aby mi neschudol a aby nás pustili rýchlo domov, tak mi poradila jedna známa dr., že radšej tam dať pár krát umelé, aby nezhodilo bábo moc na váhe a doma už len kojiť a bolo to v pohodke 🙂

svetielkoand
28. júl 2011

@majkamrugi ak ti ja mozem povedat svoj nazor, tak oblecenie pre babo svoje - jedna perinka, 5 - 6 bodyciek alebo kosielok (doma si nachystaj ak by sa vam pobyt kvoli zltacke pretiahol dalsie), platenych aspon 10 platenych plienok, balik jednorazovych plienok - cca 40 ks,2 tenke rukavicky - maju v tesco za 1€ 😉 dve tenke ciapocky, okolo noziciek budes davat platenu plienku a tiez pod hlavu, pre seba si zober jednu nocnu koselu, ak by nahodou neboli na oddeleni ciste, nech sa v pripade nudze mas do coho prezliect, inac pokojne vyuzivaj nemocnicne, je fajn si zobrat pribor, cajovu lyzicku a pohar, papuce, prezuvky do sprchy, uteraky, kozmetiku pre seba, calciovu mast, vlozky, pre babo este mozes vlhcene utierky a mast na ritku 😉
Naopak ak ti mozem poradit, nenos si flasu ani cumel ak ti zalezi na dojceni, maximalne tak plastovu detsku lyzicku ktorou v pripade problemou babatko dokrmis a vzdy ked ti bude babatko nepokojne, tak ho prebal a ponukni prso, pokojne aj kazdu hodinu, takto sa ti rozbehne laktacia a nebudete chudnut, pred porodom si pozri videa ako sa spravne priklada dietatko, urcite ti to pomoze. Ak ti na dojceni nezalezi, tak vyssie napisane povazuj za bezpredmetne a nabal si flasku aj cumlik, ktore si doma dopredu vysterilizuj 😉

sissik
28. júl 2011

@svetielkoand k tej vlastnej flasi - je lepsie ju mat, aj ked chce kojit. tie erarne flase maju take diery, ze mne mala scucla 50ml za chvilocku
a kedze ju 2 dni takto napchavali a roztiahol sa jej zaludok. potom si zo zaciatku malo vytiahla pri cucani. a kedze cucala a potom revala, ze este chce, musela som dokrmit. tak som radsej zo svojej flase s malou dierkou, nech si skor odvykne od toho, ze jej to proste natecie do bruska bez akejkolvek namahy.
vzdy som jej davala UM menej a menej a na 4. den som jej uz nedala nic a musela len cucat. ale ona bola maly cucak, zalezi aj od babetka.
akurat chcem povedat, ze ta mala dierka na vlastnej flasi moze - ale nemusi - pomoct pri prechode z erarnej flase

svetielkoand
28. júl 2011

@sissik prave preto som pisala lyzicku, mamicka v tej porodnici si urcite najde cas, aby aj to umele mliecko davala cuckat z lyzicky, aspon sa dieta nenauci na flasu - ja prave pre flasu uz nekojim, kym som bola v skole tak mm dal malej odstriekane mliecko par krat z flase a zacala sa mi jedovat na prsniku, pretoze pri piti z flase dieta pouziva inu techniku sania ako pri dojceni 😉

sissik
28. júl 2011

@svetielkoand no ja som malu dostala v stave, ze otvorila usta a cakala, co jej do nich natecie. lyzicku som nemala a bola som rada, ze 4. den po sekcii som len kojila 😉 nebyt mojho kaslania na rady, ktore nam dali na papieri, tak tiez nekojim

lyongirl
28. júl 2011

@svetielkoand ono záleží aj od dieťatka, mne prvý malý mal aj fľašu, aj dudel, aj sa kojil, nevidel v tom vôbec rozdiel, fľašu sme mali Aventku s cumlom č. 1 - najmenšia dierka a bolo všetko úplne ok. Druhý malý bol v pohode tak 2 mesiace, kojil, ale výnimočne pil aj z fľaše, jedného dňa fľašu do úst nedal a jedoval sa a nevedel z nej piť, takže sa už len kojil do 2 rokov. Dudel nechcel ani za svet...
Som zvedavá, čo spraví tretí škriatok 😀, ale mne sa lyžičkovať nechce, možno keby som si zažila to čo ty, tak si to rozmyslím, ale ja som už totálne vyčerpaná zo všetkého a budem rada, keď budem mať chvíľku kľudu a pokoja 🙂

svetielkoand
28. júl 2011

@lyongirl jasne, je to na tebe 😉 ja nevediem ziadnu kampan ze zeny kojte za kazdu cenu, alebo naopak davajte UM, ja len pisem vlastnu skusenost a kazda mamicka si vyberie, co je pre nu vhodne 🙂 Kazdopadne drzim prsty nech mate pekne porody a rychlo sa vam rozbehne mliecko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre