Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuazuamimco
5. dec 2013

@ianitka dakujem za info, mam z toho mensie stresy, predsa len som bola zvyknuta na mojho doktora a teraz idem do neznama 😲

lyds
5. dec 2013

@ianitka
je to tak, dnes som tam bola 🙂

sladkasue
9. dec 2013

babulky, ktore ste boli nedavno rodit v TT nemocnici, co vsetko si musim vziat pre babo a pre seba, a co vsetko mi poskytne nemocnica? dik...

sladkasue
9. dec 2013

@anjelik2509 mozes mi prosim povedat, co momentalne nemocka poskytuje pre mamicku a babo a co si nutne musim doniest? dik

anjelik2509
9. dec 2013

@sladkasue no dávajú oblečenie- košeľu a župan pre maminku a košieľku a perinku pre bábo...Ja som ale mala od lekára zoznam, čo si mám doniesť, tak som išla podľa toho a podľa skúseností spred troch rokov...Ja som si brala všetko, čo je tam písané, plus nejaké moje, čo ma napadlo...snáď pomôže 🙂

anjelik2509
9. dec 2013

@wewe22 ja som pri prvom pôrode mala ten "alternatívny klystír", doniesla som si ho ja a aplikovala mi ho pôrodná asistentka, vôbec neboli proti, ale neviem, či by som si ho vedela ja sama aplikovať do čriev ...A neviem, prečo "hodnotíš" niečo, s čím nemás osobnú skúsenosť...Ja som bola v TT pôrodnici dva razy, naposledy pred necelými dvoma týždňami a ja som bola spokojná...

zuazuamimco
9. dec 2013

@sladkasue údajne je potrebné si priniesť aj príbor 😲 čo mňa teda už úplne zabilo 😀

ianitka
9. dec 2013

@zuazuamimco ale pokoj ... postel apaplon Ti daju, zvysok si dones 😀

zuazuamimco
9. dec 2013

@ianitka ked bude nase zdravotnictvo nasledovat takym smerom ako doteraz, zachvilu si aj ten paplon budeme nosit 😀 😀 😀

aristka
9. dec 2013

@zuazuamimco ten príbor je problém tt odjakživa ,majú príbor ,ale bohužiaľ im mizne a za to špitál nemôže .....a ja som si nosila aj svoj pohár .....

redlola
10. dec 2013

@aristka tiez som mala pribor aj vlastny pohar 🙂 ale najprv mi pozicali pribor, lebo moj som zabudla, s prisnym pohladom a doraznou hlaskou: " Ale vratit!" 🙂 ja ze: aj to vam niekto berie?! vraj by sme sa cudovali ako im to mamicky kradnu 🙂)) ved keby mi aspon celu sadu "pozicali", co uz s jednou trojicou... 🙂) nie je nad dobry nemocnicny pribor, ze? 🙂

anjelik2509
10. dec 2013

@zuazuamimco áno, treba si aj príbor, pohár, alebo šálku a aj utierku na to priniesť...Mňa to teda vôbec nezarazilo, radšej budem jesť svojím, čo som si priniesla a aj umyla ja sama 😀

sladkasue
10. dec 2013

@zuazuamimco
@anjelik2509
Dakujem... O tom pribore viem... 3a pol rok dozadu som si tiez musela doniest 🙂

adigo81
10. dec 2013

@anjelik2509 A ta dohoda o mene to je co? 🙂lebo my mame len tu zapisnicu z matriky o urceni otcovstva.

wewe22
10. dec 2013

@anjelik2509 ja som si klystir robila sama doma nebol to žiadny problém veď je tam návoda s hodnotením niečoho čo som neskusila je úplne bežný jav ved ani zimou som nikdy netahala viem že by som to nerobila lebo to neni dobrá robota a ani by som ju neodporucala ďalej
ale to je môj názor a nechcem sa s nikým hádať kazdy sme nejaký a toto fórum je pre každého

anjelik2509
11. dec 2013

@adigo81 to je taký papier z mestského úradu mám pocit, to mi tiež dali u gynekológa, napíše sa tam meno aj pre chlapčeka aj dievčatko, rodné čísla rodičov a obaja rodičia to podpíšu...A odovzdá sa to pri nástupe do pôrodky, aby vedeli aké meno majú dieťatku napísať 🙂 som to aj mala odfotené, ale už som to vymazala....

anjelik2509
11. dec 2013

@wewe22 no ja si neviem predstaviť, žeby som si ho robila doma, s brušiskom a kontrakciami... 😅 veď v poriadku, každý máme svoj názor, ale keď s niečím nemám osobnú skúsenosť, nebudem sa k téme moc vyjadrovať 🙂 teda aspoň podľa seba tak súdim 🙂

adigo81
11. dec 2013

@anjelik2509 no mne nikto take nic nedal,ani som nevedela ze to treba 🙂 ja ze len ten papier z matriky

ttzuzana
11. dec 2013

Ahojte, chcela by som sa podeliť o môj názor na TT pôrodnicu, keďže v poslednej dobe tu nečítam nič pozitívne. Začínam mať pocit, že to tu skôr slúži na vystrašenie budúcich mamičiek , ako na vykreslenie reality v nemocnici. Rodila som pred týždňom , keďže som prenášala , chodila som do rizikovej poradne k p. Dr. Chovanovej, ktorá bola naozaj vždy veľmi milá, dobre naladená a mala super prístup. Maličkej sa nechcelo ísť na svet, tak mi spravila Hamiltonov hmat. Keď mi povedala, čo mi ide spraviť, nebolo mi všetko jedno, keďže na tomto fóre som sa dočítala, že je to horor... Keby mi to p. Dr. nepovedala, tak ani neviem, že som si zažila Hamiltonov hmat. NAOZAJ ma to nebolelo, takže ešte raz jej moc ďakujem. Hmat však nezabral, tak som musela ísť o 2 dni na príjem na „vyvolávačku“. Službu mala p. Dr. Štrbová, opäť bola naozaj veľmi príjemná a ochotná, všetko mi povedala , čo ma čaká, povyšetrovala ma, prišla som na vzdycháreń, kde mi dala vyvolavačku. Službu na pôrodnej sále mali dve strašne milé sestričky p. Majky. Moc ma povzbudzovali , pomáhali a to tam ešte mali aj študentky z VŠ, takže som mala naozaj veeeeľkú opateru. Strávila som s nimi cca. 9 hodín a celú dobu boli usmiate, milé, rozprávali sa so mnou a radili mi, ako čo najlepšie predýchať boleť, no a keď už som začala konečne rodiť , bola pri pôrode opäť ďalšia užasná p.Dr. Havlíková, ktorej ďakujem tiež za trpezlivosť so mnou , no a za super šitie, ktoré som ani necítila.  Keď sestričky Majkykončili službu, prišli sa so mnou ešte aj rozlúčiť, fakt boli strašne fajn a ja im za to moc ďakujem. Na šestonedelí bola každá jedna sestrička , ktorú som oslovila s nejakou prosbou ihneď ochotná a nikto na mňa ani len krivo nepozrel. Rozhodla som sa to sem napísať, hoci sem neprispievam, lebo sa mi zdá, že na TT nemocnicu sa kvôli ex-primarovi, za ktorého naozaj ostaní zamestnanci nemôžu sa pozerá nespravodlivo. S každou mamičkou, čo bola so mnou v pôrodnici som sa rozprávala a ani jedna nebola nespokojná. Treba si uvedomiť, že do pôrodnice sa nejde na relaxačnú dovolenku, no a že netreba očakávať 5* vybavenie, ako na dovolenke a stačí byť slušný a slušnosť sa Ti vráti. Mimochodom, nikoho som nemala vybaveného, no a v nemocnici nemám ani žiadnu rodinu, i keď sestričky boli /samo, že aj Dr./, ako rodina . Ešte raz moc všetkým úprimne za všetko ĎAKUJEM . 🙂

zuazuamimco
11. dec 2013

@ttzuzana dakujem, ja budem rodit tento mesiac a velmi som to potrebovala pocut 🙂 kazdy sme iny a inak vnimame veci, to co si napisala je uzasne a strasne ma to ako vystrasenu prvorodicku povzbudilo 🙂

michaelamilan
11. dec 2013

@zuazuamimco určite sa neboj!!! Ja osm rodila pred 9timi mesiacmi a bola som spokojná!!!!!!

ttzuzana
11. dec 2013

@zuazuamimco Joj, to som tak moc rada, ze som Ta povzbudila.Naozaj vsetko, co som napisala je pravda. Drzim moooc palce, nech vsetko dobre dopadne a mas rovnaku skusenost , ako ja. 🙂

adigo81
12. dec 2013

Aj ja sa tam chystám už o pár dni,čo čítam v posl.dobe,každá si chváli,chodím tam už na poradňu,sestričky,aj Dr.sú milí,príjemní,tak dúfam že budeme spokojne 😉

ttzuzana
12. dec 2013

Ešte k večajšiemu môjmu príspevku, omlúvam sa moc, na rizikovú poradňu som chodila k úžasnej p. MUDr. Janke Štefánikovej, ktorej ešte raz za všetko ďakujem. 🙂

zuazuamimco
12. dec 2013

dakujem baby za pozitivne prispevky, lebo ked som sa este davnejsie zacitala do tejto temy, tak tu boli len same negativa a umieranie novorodencov, no proste katastrofa!!! Verim tomu ze o par dni sme aj ja budem moct prispiet pozitivnou skusenostou 🙂

anjelik2509
12. dec 2013

@ttzuzana ja mám úplne rovnakú skúsenosť ako ty 😉 aj ja som mala dr. Štrbovú, prijímala ma, robila mi sekciu, ja som s ňou veľmi spokojná 🙂 ako aj so všetkými na gynekologicko-pôrodníckom pavilóne 🙂 fakt som bola prekvapená, že sú tam všetci v pohodke, po tom, čo veľa mamičiek na nich nadáva po všelijakých fórach a pritom na mňa boli všetci suproví, ako píšeš ty, nik na mňa ani škaredo nekukol, ešte ma dokonca aj chválili 🙂...aj som sa s jednou pôrodnou asistentkou o tom rozprávala, že ich to mrzí, že sú s nimi mamičky nespokojné...ale som rada, že nás je tu viacej, čo sú s TT pôrodnicou spokojné..Podľa mňa, kto nezažije, neuverí 😀

ttzuzana
12. dec 2013

@anjelik2509 Mne sa zda, ze väcsinou tu nadavaju mamicky, ktore ani nikdy nerodily v TT, len by urcite neisli rodit do TT nemocnice, lebo ich kamaratka im povedala, ze je to tam hrozne... 😉

anjelik2509
13. dec 2013

@ttzuzana aj ja mám taký pocit...ale inak, zlé chýry sa skôr rozšíria ako tie dobré, neviem prečo... 😕

maca_p
13. dec 2013

@redlola moja prva stolica bola rychlejsie a bezbolestnejsie vytlacena po sekcii, kde som klystir nemala. pri druhom som mala klystir a teda to naduvanie, kym sa mi zaplnili creva ufffff. pred 12 dnami som mala opät brusnu operaciu bez klystiru a opät lepsia stolica v porovnani s tou s klystirom. ja osobne kopem proti klyzme 😝 😢

maca_p
13. dec 2013

@ttzuzana slusnost sa ti nie vzdy vrati... 😝
osobne by som to TT uz niky viac nesla, prave z dovodu bezohladnosti niektoreho zdravotnickeho personalu ad. 1 a ad. 2, totalne mi zhovadili brucho jazvou, ked rezali tam kde nemali a este aj krivo, len to bolo pre lekarku pohodlnejsie z hladiska vyberania dietata.... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre