Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mimka9
27. jún 2013

@stanislavao už som tu moj nazor na TT porodnicu pisala, jedna kočka napísala, že tragédie sa stávajú aj v iných porodniciach, len lepšie tutlajú .... no mňa tento prípad len utvrdil v tom, že to kurnik už nemože byť náhoda ..teda ja neviem ... bože baby, nohy na plecia a utekajte smer prec TT porodnica ......

sissik
27. jún 2013

momentalne bude v porodnici asi problem ten, ze prisiel niekto, kto chce znizit pocet sekcii. a asi mu je jedno, za aku cenu. akoze baby poviem vam uprimne, som rada, ze mam odrodene 😔 a keby nahodou motyka vystrelila a musela by som ist, tak urcite nie za takychto podmienok, ako su momentalne v tt. urcite by som volila inu porodnicu

mruska
27. jún 2013

Ja som si prvé tehotenstvo odlezala 10 tyz.na rizikovom,bola som maxim.spokojná.Sestričky,sanitarky,stanicna aj doktori boli úžasný.Až na ten vyšetrovací stôl(koza).Tie by som teda dala vymeniť všetky.Trošku by sa to zišlo zmodernizovat,vtedy som si hovorila.Ale za to ako to tam vyzerá,sestričky a ani doktori nemôžu.Vtedy má odročil mladý doktor,bola som veľmi spokojná.Nemala som s čím porovnávať
Druhé tehot.som ležala na rizikovom len 10 dní,ale nic sa tam nezmenilo
Až na to,že 4krat do tyzdna je vizita,neviem načo.Kozy tie isté,sprchy tie isté.Česť pani Upratovacke.Sestričky,Štefka príjemné,usmiate,vždy pripravené na naše otázky.Rodila ma mladucka,utlucka,malička,doktorka O.Z.s ktorou som bola spokojnejsia.Milý pristup,venovala sa mi celý čas na vzdycharni.Bola veľmi príjemná,kamaratska.Pôrod.cesty tak super pripravila,že som sa ani nenatrhla.Pri prvom ma doktor videl dva krát,ked mi pichol vodu a ked ma rodil.Roztrhla som sa ood a až po z.A co sa tyka sestonedelia a novorodeneckého.Aj tam su dobre sestricky.Postrazia deti,poradia.Ale môžem povedat,že TRNAVSKÁ NEMOCNICA MÁ VEĽA DOBRÝCH ODBORNÍKOV,či uz sestričky alebo doktorov,ale zišla by sa jej celková modernizácia.Na tých vrzgajucich posteliach a prelezanych matracoch sa naozaj len tazko da lezat.AKO NEMOCNICU JU ODPORÚČAM.NEZÁLEŽÍ KDE LEZITE,ALE KTO SA O VÁS POSTARÁ. 🙂

ufinka
29. jún 2013

Ahojte,
ja som v TT rodila pred 5timi rokmi. Mala som preeklampsiu, rodila som v 33.tyzdni sekciou. S lekármi som bola veľmi spokojná, vlastne aj so sestričkami až na pár výnimiek, ale to človek časom zabudne 🙂 Teraz čakáme druhé bábätko a znovu by som chcela rodiť v TT. Vedel by mi niekto povedať, či je v TT ešte dr. Bartkovjak? Ďakujem.

ajka30
30. jún 2013

@ufinka Ano, dr. bartkovjak tam je

lulupopo
2. júl 2013

Ja som rodila v TT minuly tyzden a aj vdaka "trnavskej nemocnici a ludom, ktori v nej pracuju" zije nas syn, ktoreho zachranili .... detaily opisovat nebudem, lebo je to naozaj tazke, ked cloveka nieco take postihne.... VELKA VDAKA PATRI PANI PRIMARKE R. MISOVEJ Z NOVORODENECKEHO ODDELENIA TT NEMOCNICE, SESTRICKAM NA JISKE A NOVORODENECKOM A SAMOZREJME V NEPOSLEDNOM RADE SKVELEJ PRACOVNEJ TROJICI, KTORA MI POMAHALA PORODIT NASHO SYNCEKA- VDAKA PATRI DR. DECKOVI a UZASNYM PORODNYM ASISTENTKAM E.SOLIKOVEJ A E. MIHOKOVEJ.... za krasny porod... i ked z dramatickym finale, v ktorom sme vyhrali....

barbora80
2. júl 2013

dievčence, má trnavská pôrodnica nejaký zoznam čo treba priniesť so sebou do pôrodnice?

depi
3. júl 2013

@barbora80 maju ho tam dole na prijme kde si ho mozes zobrat alebo je tu skupina trnavks apordonica kde ho najdes tiez

poradkynatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicearty
4. júl 2013

ahojte, nie je to celkom k teme o porode a porodnici, ale je to o lekaroch, tak snad nebude moj prispevok vymazany, chodi tu vela mamiciek, co by mi vedeli poradit, tak preto pisem tu..chcela by som sa opytat, ci chodi niekto k pani dr.Drdulovej a ci ste odmietli ockovanie, a ze ako sa k tomu stavia, lebo vraj tu v TT sa dostavaju sialene pokuty za odmietnutie, tak by ma zaujimalo ako sa k tomu stavia, caka nas totiz u nej prva poradna

panarka
4. júl 2013

@nicearty ahoj my budeme ešte len chodiť k dr.Drdulovej po narodení, ale hneď do telefonu ako som sa pýtala či k nej môžme chodiť lebo nespadám pod jej časť podľa trvalého bydliska sa ma pýtala, či budem akceptovať všetky očkovania. Ak nie tak ma nezoberie. Takže si myslím že ona je asi práve tá ktorá dosť bazíruje na tých očkovaniach, keďže keby nesúhlasím ma ani nezoberie. Neviem ti povedať čo ti na to povie ale je dosť možné že ti povie ak nechceš očkovanie aby si išla k druhej dr. No neviem, uvidíš.

nicearty
4. júl 2013

no to by asi nebolo seriozne, keby mi to povedala, kedze mi nic take nespominala ako tebe, ked som jej volala, ci nas zoberie, skor si myslim, ze nechce nahlasovat tych, ktori ockovanie odmietnu, kedze vela ludi si ju chvali, mozno len nechce robit problemy ludom, ked sa ta to pytala, skor mi to pride tak .. problem je skor tam, ze taku pediatricku v TT asi nenajdem .. alebo ma niekto inu skusenost?

nicearty
4. júl 2013

@panarka vies to by sme potom asi nechodili k ziadnej pediatricke, ked by sa kazda doktorka tak postavila, ale ked si ju vela ludi chvali, tak asi potom tym rodicom nechce sposobovat problemy, ale kedze u nas byrokracia nepusti hold asi si budeme musiet vybrat bud pokuta alebo sud..boze moj kde to zijeme, ked stat rozhoduje o zdravi nasich deti??

nina_ba
4. júl 2013

môj názor na TT pôrodnicu? každé z mojich detí som odrodila inde. Syn v Topoľčanoch (do vody - vynikajúca skúsenosť), vďaka patrí primárovi MUDr. Čaradskému a dcérka v Trnave. Klystýr: keďže ho nemám natrénovaný, logicky zo mňa v prvej sekunde všetko vyletelo, reakcia sestričky? vynadala mi... neviem prečo chodí v svadobnej rovnošate v práci??? 😉 , ale už som ho začala trénovať... 🙂 pôrod? bez problémov a komplikácií, avšak miestnosť? pravek je málo... neviem či na tom stole náhodou nerodila ešte Matička Tereza 😀 😀 😀 . Hrôza a des v mojich očiach... (na webovej stránke nemocnice sa chvália novým moderným pôrodným stolom...) moje nohy v popruhoch sa kolísali a mladému lekárovi skoro vyrazili okuliare z očí... moja snaha dať ruky vyššie a dostať sa akosi do sedu bola zmarená... napriek tomu, že dcérka nemala ani 3 kg, pri tejto polohe a na tom stole som nemala síl 😝 😝 ... pamätám si však lampu na strope... bolo v nej presne 587 múch... 😀 ...moja voľba Trnavy bola čisto pragmatická... termín som mala 4.1., kedy zvykne snežiť a mrznúť a pri takomto počasí "utekať" autom z Trnavy do Topoľčian sa mi zdala hotová samovražda... každopádne je to skúsenosť... ešte raz by som mala rodiť, radšej si zvolím iný termín počatia... 😀 😀 😀 krásny dník...

nina_ba
4. júl 2013

...okrem týchto zopár negatívnych skúseností, na ktoré sa dá s úsmevom spomínať, som bola spokojná, sestričky na gynekologicko-pôrodnickom oddelení a na novorodeneckom boli veľmi milé a ústretové, takže určite im patrí vďaka... 🙂

aristka
4. júl 2013

@umenie neviem čo máš proti dr.ľahkému ,ale mne zachránil dieťa a keďže sa mi skomplikoval pôrod a bolo okolo mňa celé kolégium lekárov,dodám,že ma poznali lebo som tam pracovala a dosť som bola na gyn.a všetci dali ruky preč lebo túto situáciu nechceli alebo sa báli riešiť a volali dr.ľahkého a ten mi dieťa zachránil,má obrovské skúsenosti z afriky kam chodil alebo chodí ako lekár a tým pádom vie ako riešiť komplikácie pri pôrode a je to veľmi mílý človek a to si dovolím povedať ,že som mala pri sebe elitu gyn.a zľakli sa...a sama dr..ktorá patrí medzi elitu a mala som ju pri pôrode ,mi povedala ,že sa hanbí za takýto pôrod a ešteže bol prítomný dr.ľahký..lebo moje dieťa by tu už nebolo...a viem o viacerých rodičkách čo boli spokojné...

aristka
4. júl 2013

@magnolka neviem o tom ,že u tohto lekára ,viem o iných čo urobili kyxi a také,že sme potom rýchlo ratovali a určite by som sa im nikdy nedala do ruky...ak máš niečo konkrétne povedz..

michaelamilan
4. júl 2013

Ahojte, ja som v TT rodila pred 4 mesiacmi a musím si pochváliť!!!!! Chcela som ísť rodiť do PN no nechali ma 3 týždne prenášať, tak ma môj gynekológ poslal do TT a ešte v ten deň som do 6 hodín porodila. Mala som akúsi mladú dr. bola perfektná!!!!!! Všetko čo mi robila išla robiť mi hovorila. Asi za 7 dní som sedela v tureckom sede 😀 krásne ma zašila a nenechala ma roztrhnúť, len ma nastrihla......Musím si fakt vynachváliť!!!!!!! a aj na šestonedelí boli skvelé sestričky......Treba si aj uvedomiť, že ideme do nemocnice a nie do 6 hviezdičkového hotela a všetci sme len ľudia, aj sestričkám sa stane že sa zobudia "riťou" hore 😀
A musím povedať, že každá nemocnica robí chyby(neschvalujem to) no netreba nadávať, žiadna nemocnica nieje dokonalá........

magnolka
4. júl 2013

@aristka konkretne je uz vyssie spominana reportaz, pan dr. nebol tam kde mal byt!

panarka
4. júl 2013

@nicearty ved uvidis ako bude reagovat. ockovanie je velmi diskutabilna vec, ale je nepekne ze stat ma rozhodovat o veciach o ktorych by nemal a tam kde sa ma mudrit tak tam nie. ale vieme ze v nasom state je vela takych veci nad ktorymi stoji rozum.

aristka
4. júl 2013

@magnolka je škoda ,že neboli povedané okolnosti za akých sa to stalo,ale len jedna strana,ale je to veľký odborník,ale to musia vyriešiť íný... ☹

nicearty
4. júl 2013

@panarka nuz neviem..ale myslim, ze hoc by sme sli ku ktorejkolvek pediatricke v tt, preferovala by ockovanie..jednoducho nerozumiem, preco ma v takejto veci rozhodovat stat, myslim, ze @manof to v jednom prispevku uplne super vystihol, ze su to komunisticke praktiky, nie demokraticke, ako by mali byt, ved zijeme v demokratickej krajine, ci?? ked sa pozriem naokolo mam pocit, ze k demokracii mame daleko..vid porody u nas, praktiky v nemocniciach, porodniciach a to je len zdravotnictvo 😠

anjelik2509
4. júl 2013

@ufinka aj ja som pred takmer troma rokmi rodila v TT pôrodnici, vtedy som bola spokojná, hlavne na šestonedelí boli super sestry.. a teraz čakáme druhé a rozmýšľam, že tam tiež pôjdem (okrem iného, mám to skoro oproti domu 😀 ) len keď vidím a čítam, že čo sa tam robí, neviem, neviem :-/

anjelik2509
4. júl 2013

@michaelamilan ako sa volala tá mladá lekárka? nespomínaš si náhodou?

michaelamilan
4. júl 2013

@anjelik2509 fúúúúú, napíšem kamoške z pôrosnice a tá bude určite vediať a potom ti dám info, oki???

michaelamilan
4. júl 2013

@anjelik2509 len viem že bola mladučká, chudučká brunetka a mala ofinu 😀

ufinka
5. júl 2013

@anjelik2509 nuž ja som už rozhodnutá. Stať sa môže v ktorejkoľvek nemocnici. Ja to mám bližšie do galantskej nemocnice, no z tej mam akosi strach. Nikoho tam nepoznám. A myslím si, keďže bola TT pôrodnica teraz dosť medializovaná, že si budú teraz dávať väčší pozor. Teda dúfam v to 🙂

aristka
5. júl 2013

@ufinka v galanskej nemocke si chvália dosř dr,janíčka a v seredi má ambulanciu

magnolka
5. júl 2013

Ja som rodila v Galante a bola som velmi spokojna a to som z Ba...

magnolka
5. júl 2013

@aristka podla mna su klesajuce ozvy jednoznacne dovodom na cisarsky a nie odist od rodicky a vypnut si telefon! Uz viac krat v jeho pripade sa stalo, ze nebol zastihnutelny a nebol tam kde mal byt... Ja si myslim, ze zazmluvneny lekar ma byt duplom pri rodicke, ale aj nezazmluvneny predsa nemoze odist. Ked yz sestry nevedia co robit a zacnu rodit, lebo dieta nema ozvy??? A naco teda pan doktor cakal? Kde takmer 15min bol? Zdrave dieta a zadusi sa? Ale za taky cas, bodaj by nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre