Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zazalienka
3. nov 2011

@monka9999 ja som bola pred chvíľou a mali vyložené samé 3-ky (asi 15 balíkov), po 4+ a 5 ani chýru ani slychu.. ak majú v letáku akciu, mali by mať všetky plienky k dispozícii.. a to som si babu dávala 3 x volať cez mikrofón lebo tam nebolo ani živej duše.. a že "sme tu pre Vás" ..

monka9999
4. nov 2011

@zazalienka ja som zavolala mame nech mi kupi u nich v druhom tesku a hotovo.tak mam 2baliky 2 a dva baliky3.neviem ake velke sa to narodi a chcem byt aspon trochu zasobena..ved ich minie velmi rychlo.snad bude potom dalšia akcia.

maca_p
4. nov 2011

@monka9999 v 101 maju teraz v akcii jednotky Happy Bella. 2x42 za 8 eciek. bola som s nimi spokojna, kupujem ich aj väcsie ked je akcia. citala som tu nazor, ze su to parfumovane umelace, co vobec nie je pravda a ani nie su parfumovane. v kazdom baleni su navyse saciky na okakane plienky - tie su vonave. na cca 4 kg babo su v pohode a 2 balenia sa kazdopadne vyuziju.

monka9999
4. nov 2011

@maca_p ja som kupila 2teskove.počitam že bude mat do 4kg už pri narodeni.aj moj prvy mal 3680g tak ked miniem všetko čo bude doma potom pozeram dalšie akcie.aj na gaga jedny nadavaju a druhe chvalia.ak budu v akcii tak skusim aj tie.vždy vezmem len akcoive.okrem hagis

dulkagabulka
4. nov 2011

Film Orgazmicky porod s českymi titulkami na stiahutie tu

http://www.uloz.to/9614365/orgasmicky-porod-org......

zazalienka
4. nov 2011

@maca_p aj my máme bella happy, kupovala som v Bille asi pred mesiacom, boli 2 balenia za 13€, keď kupuješ dve.. a teraz je taká istá akcia v hypernove.. normálne stojí 1 ks 13 €, teraz sú za to dva.. len zasa ich včera nemali.. veď prečo by aj, keď je akcia🙂

lyongirl
4. nov 2011

@monka9999 na tie Gaga plienky si daj pozor, sú fajn, ale...môj malý mal pri narodení váhu 3750g, Gaga 2 mu ako 4kg boli dosť tesné, posunula som ich radšej sestre, jej malý bol chudší a menší, jemu sadli, no a kúpila som teda Gaga 3 a tie sú mu veľké doteraz, má 2 mesiace a cca 5,5 - 6kg...vždy som bola s nimi spokojná, ale je hrozne veľký rozdiel medzi 2 a 3, tie 2 sedia tak na 3,5 kg bábo...
Dnes som kúpila tie tesco zelené 3 a tiež sú ešte také vačšie, zatiaľ používame Huggies, ja som s nimi nenormálne spokojná, pri prvom som na ne nadávala, ale pri druhom a teraz treťom si ich neviem vynachváliť, až na tú cenu. Sú také oveľa prispôsobivejšie, ale píšem o Huggies premium, sú užšie a nie sú také veľké ako Gaga a tesco zelené a nie je medzi 2 a 3 taký veľký rozdiel...to len moje postrehy 🙂

monka9999
5. nov 2011

@lyongirl ja by som tie hagis nechcela už ani zadarmo.mne stačili pri prvom a dost dlho mi trvalo prečo mam toho maleho stale mokreho.a ledva som ich minula.mne sa pačili aj lidlove.vždy bude niečo v akcii.viem že akurat začali vyrabat happy ked sa mi prvy začal pytat tie boli tiež dobre.

lyongirl
5. nov 2011

@monka9999 jasné, ja som len chcela upozorniť na to, aké veľké rozdiely sú v Gaga plienkach, medzi 2 a 3, jednoducho 2 mu boli hneď malé a 3 sú mu veľké doteraz a nič nie je medzitým, takže ak by som nemala peniaze na drahšie plienky, tak s Gaga-mi neuspejem...
Nemala som v úmysle "ospevovať" Huggies, tiež som s nimi pri prvom nebola vôbec spokojná, tiež plienka neustále pretekala a pritom bola suchá, takže to nejakým mne doteraz záhadným spôsobom išlo mimo, ale odvtedy sú Huggies úplne iné, čo sa týka všetkého, popracovali na nich. Tiež nedám dopustiť na tescové zelené, používali sme aj Gaga a v minulosti sme kupovali aj Lidlové, všetky sú super, ale ak je akcia na Gigapack huggies tak nakupujem tie 🙂
Ja som pri tých mojich chlapoch prešla toľkými plienkami, ale ja by som zas Pampersky nechcela ani zadarmo 😀

monka9999
5. nov 2011

@lyongirl tie drahe?no nane som tiež nič dobre nepočula. 😀

lyongirl
5. nov 2011

@monka9999 😀, no vidíš a nám sa páčia 😀

lyongirl
5. nov 2011

@monka9999 počkaj, čo drahé, neviem teraz či som správne pochopila...Huggies, či Pampers...

monka9999
5. nov 2011

@lyongirl pampers.mala ich teraz kamaratka.3kg babo ich precikalo.stačilo ked sa ta mala raz vivikala mohla ju celu prezliect

monka9999
5. nov 2011

@zazalienka 1kus?myslela si jeden balik?a kolko je v nom kusov?

zazalienka
5. nov 2011

@monka9999 jeden balík, neviem koľko je ks tých malých plienok, veľ. 5 je tuším 46 v balíku..

dulkagabulka
5. nov 2011

bolo by fajn si pozriet štatistiky a štúdie, ako idu ruka v ruke zasahy do porodov /špecifiky podavanie syntetického oxytocinu/ a počet poruch ako je autizmus, aspergerov syndrom..Na Slovensku bolo v roku 1993 bol počet autistickych deti 1:2000, po roku 2000 to bolo 1:150 a teraz je to 1:100 ...teda jedno percento našej sučasnej detskej populacie je autisticke!!!....zrejme deti len reaguju...na sposob ako sme s nimi zaobchadzali pred a pri porode , akym sem prisli..

Na poslednej konferencii v Nemecku označil porodník doktor Odent plošné podavanie syntetického oxytocinu všetkym rodiacim ženam za nebezpečenstvo pre celu ludsku populaciu...

http://www.zdn.cz/clanek/priloha-lekarske-listy...

http://www.celostnimedicina.cz/oxytocin-hormon-...

/pidemiologické průzkumy v USA a Velké Británii uvádějí, že autismem je v současné době postiženo jedno ze sta stejně starých dětí. V některých oblastech je to jeden chlapec z 60 zdravých vrstevníků. Zcela otevřeně se mluví o epidemii autismu a vláda USA vyhlásila v březnu 2009 federální strategický krizový plán s cílem hledat možnosti, jak autismus léčit nebo alespoň zlepšovat některé jeho symptomy. Vědci hledají, co všechno se v průběhu posledních dvou desetiletí změnilo ve způsobu života a může být příčinou tak prudkého nárůstu autismu. V tomto článku o oxytocinu se chci zmínit pouze o tom, že i oxytocin se ocitá na seznamu příčin, ale i na seznamu terapeuticky účinných látek. Příčin proto, že statistiky z různých zemí ukazují, že autisté mají častěji matky, které dostaly při porodu injekci oxytocinu./

Niekde vnutri citim,že je to tak.
Ja som rodila v TT porodnici 3x, z toho 2x bez syntetického oxytocínu.
Je možné bez neho rodit aj pri dnešných fyziologických porodoch?

dulkagabulka
5. nov 2011

teda ešte aby som upresnila, ja som rodila vtedy,ked sa voda sypala a piesok sa lial 🙂 a ked bol normalny fyziologicky porod v nemocnici bez medikacie bežný a možný 🙂 ..moje deti su už dospele 🙂

monka9999
6. nov 2011

@lyongirl chcem sa spytat.zajtra si chcem konečne zbalit tašku do porodnice .mam si zobrat aj obyčajne plienky?alebo tam maju.už neviem čo som pri prvom mala a čo sa pomenilo. 🙂 a svoju flašku na prikrmovanie?ak nezačnem hned kojit?a odsavačku na mlieko?

monka9999
6. nov 2011

@dulkagabulka ked som prežila jeden porod prežijem aj druhy.nikdy by som si nedala žiadny humus pichnut.ved čo daju mne to ide automaticky cez obeh aj malemu.horšie su tie bolesti pred tym ako samotny porod.

adros
7. nov 2011

@monka9999 jednorazové plienky vlastné, dobre je mať aj vlastnú bavlnenú plienočku pod hlavičku, flašku ti dajú aj odsávačku, ale ak máš rada svoje, tak si prines svoje. Určite si nezabudni toaleťák, väčšina mala aj vlastný príbor a utierku na utieranie, papuče. Uterák, nočnú košelu a uteráky som mala erárne.

lyongirl
7. nov 2011

@monka9999 majú tam všetko, ale napr. plienok majú málo, takže ak si donesieš svoje, tak to len uvítajú. Už sú zvyknutí, že mamičky si nosia skoro všetko svoje, ale samozrejme je aj veľa takých, čo používa erárne 🙂
Fľašu som mala svoju, pretože mne sa tie ich nepáčia, hlavne tie obrovské dudle s ktorými sa ide bábo zadrhnúť a veľká diera z ktorej to tečie, potom býva problém s kojením, takže fľašu odporúčam vlastnú, ale mlieko som si do nej prelievala na izbe, lebo niektoré sestričky, keď som si ju doniesla, že chcem mlieko mi povedali, že čo si ju budete špiniť a aj tak mi naliali do tej ich...tým pádom som si tam brala aj hubku, jar a utierku, aby som si mohla fľašu umyť 🙂
Odsávačku som nemala, neviem, či nejaké majú, ja som ju v nemocke nikdy nepotrebovala, mne mlieko nabieha až tak na 5. deň, čiže dovtedy som musela dávať UM a stále prikladať. Nikdy som nemala mlieka toľko, že by som ho potrebovala odsať...

zuzul77
7. nov 2011

@lyongirl
dakujeme za super rady...my co ideme krvy krat rodit, ocenujeme 🙂

lyongirl
7. nov 2011

@zuzul77 nie je zač, stačí sa popýtať, rada odpoviem, ak stíham, dnes nejako nestíham 😀, nestihla som ísť s deťmi von, pri toľkej robote a to som ani nevarila, ani neupratujem, len sa motám okolo najmenšieho...

isabelle777
7. nov 2011

ahojte mamicky z tt, chystam sa rodit do trnavskej porodnice. nechcem davat maleho ockovat proti tbc, neviete ci musim mat prichystany papier z domu ze odmietam ockovanie alebo mi oni daju nieco podpisat? Dakujeem.

daniela123
7. nov 2011

Ahojte, vie mi niekto poskytnut tel.kontakt do ambulancie Mudr.Chovanova ĽUbica na Športovej ulici v TT ?
d.

zuzul77
7. nov 2011

@daniela123
tu je kontakt na Strbu, skus sa spytat sestricky na kontakt na Chovanovu
MUDr. Alojz Štrbo - gynekológ
GYNEKOLOGICKÁ AMBULANCIA
Trnava | Športová č. 529/12, 91701

tel.: 033/551 50 97

zuzul77
7. nov 2011

@isabelle777
ja si myslim, ze povies na novorodeneckom, ze nechces dat dieta zaockovat na 4. den proti TBC a oni to napisu drobcekovi do prepustacej spravy. a ak budu chciet dake tvoje vyhlasenie, lahko h ona kolene napises 😉

zazalienka
7. nov 2011

@daniela123 na ňu priamo kontakt nemám ( mala som na mobil ale vymazala som si kontakty).. na nete je určite č. na Dr.Štrbu, ordinujú v jednej budove ( teda v jednom dome) .. ale pokiaľ viem Dr. Chovanová bude mať od 1.12. vlastnú ambulanciu v areáli nemocky, už ju zariaďuje..

mikymiky
7. nov 2011

@isabelle777 ahoj, nemusis mat nic, skratka povies, ze nechces nechat ockovat a hotovo. Aj ja som odmietla, su na to uz zvyknuti, nerobia z toho velku vedu. Ockuje sa zaroven s tym screeningovym odberom z paticky tusim na stvrty den, tak im to iba vtedy daj vediet.

isabelle777
7. nov 2011

@zuzul77
@mikymiky ok dakujem vam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre