Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tehulka4
6. dec 2010

@mamazuzu presne tak..zaplatis tych 16,60 uz pri prichode na vzdycharena je ejdno ci sa mm rozhodne tam ist s tebou roditr alebo nie, dolezite je ze potom ked porodis a budu ta zasivat alebo co, tak moze ist za tebou a pokukat babatko a pofotit ho..u nas dokonca mm sice pri porode bol, ale zabudol si fotak v aute, tak ked ma zasivali tak ho sestricky vypustili von, ez nech si ho die zobrat aby sa mohol pochvalit babkam a dedkom a rodine ze co to mame.a potom ho naspat obliekli a fotil o106..takze neni to take starsne prisne ako sa zda..🙂

fattamorgana
6. dec 2010

@mamazuzu my to tiež takto s manželom plánujeme, tak dúfam, že nebudú robiť problémy.

mamazuzu
8. dec 2010

@tehulka4 tak som rada. ste ma ukludnili baby. no fotak som mu uz nachystala k mojej taske do porodnice, skontrolovala som, ci je nabity, tak snad ho nakoniec nezabudneme aj my v aute 😀
@fattamorgana no tak uz nam nezostava nic ine, iba dufat 😉

baska259
12. dec 2010

takze mi pojdeme skor do porodnice...uz som otvorena na 1 prst...zrejme nam dojde pod stromcek 🙂

fattamorgana
13. dec 2010

@baska259 tak to sa tam asi stretneme. mňa tiež tipuje, že to bude skôr. uvidíme.

mamazuzu
14. dec 2010

@baska259
@fattamorgana no tak na toto rychlo zabudnite. ja som prvaaaaaaaaa 😖

fattamorgana
15. dec 2010

kočky, prosím vás, treba brať do pôrodnice aj prezúvky pre manžela, ak chce ísť k pôrodu? (príp. len na vzdycháreň, ale to je v podstate jedno)

baska259
15. dec 2010

@fattamorgana ale preco skor???ale aspon viem skym tam budem 😉

baska259
15. dec 2010

@mamazuzu ako ja sa tam vobec neponahlam 🙂 ale ked uuz ja ta pustim prred seba 😀

baska259
15. dec 2010

@fattamorgana moze ist moj manzel na vzdycharen??? 🙂

zuzulik82
15. dec 2010

@fattamorgana ahoj, prezuvky pre manzela brat nemusis. pri v stupe dostane plast a navleky na topanky 😉

baska259
15. dec 2010

@zuzulik82 za to sa plati??

mimi21mimi
15. dec 2010

@baska259 za manzela sa plati tusim 16,60

zuzulik82
15. dec 2010

@baska259 ak myslis ten plast a navleky tak nie. len za ucast manzela sa plati ako mimi pisala 🙂

marcelkatt
15. dec 2010

Ahojte, my sme sa vcrátili v nedeľu z pôrodnice.. Patrik sa narodil 7.12.2010 o 9:20h. Mala som sekciu, robil mi ju dr Dečkov.

ivka1603
15. dec 2010

@baska259
Ahoj.....máš ešte čas minimálne dva týždne, tak sa moc neponáhľaj 😀 Užívaj si malinkého v brušku, kým pekne kopká alebo čká sa mu 🙂 Po pôrode ten čas veľmi rýchlo letí, nestačíš počítať týždne a mesiace a onedlho bude oslavovať prvý rôčik 🙂

mamazuzu
16. dec 2010

@marcelkatt
@zuzulik82 baby, ja vam tak zavidim, ze uz to mate za sebou. a zaroven gratulujem k chrustikom 🙂 . ozaj a ako je to v tt porodnici - davaju tam babatkam dudel? lebo som pocula take, ze vraj oni im daju ich erarny dudel a vraj ho nedavaju kazdemu babatku novy. zda sa mi to kravina, ale tak pre istotu sa pytam.

fattamorgana
16. dec 2010

@baska259 neviem prečo tipuje skôr, vraj sa jej zdá byť veľká. veď uvidíme po dnešnej poradni čo povie... na vzdycháreň manžela pustia, ak si ho zaplatíš k pôrodu.

@zuzulik82 o tých návlekoch som vedela, ale tak preistotu, do Ba nemocníc vraj treba brať aj prezúvky 😕

@mamazuzu ja cumlík pre istotu beriem, aj keď by som ju naň moc nechcela naučiť. a keď si ho dáš k nej do postieľky, určite nebudú dávať erárny. podľa mňa len vtedy, ak by revala a nemali by iný poruke. takisto si preistotu beriem vlastnú odsávačku - vraj tam pár ks majú, ale tak sa mi to zdá byť dosť nehygienické....

mamazuzu
16. dec 2010

@fattamorgana no ja beriem ten cumlik fakt len pre istotu, lebo ja by som jej ho vobec nechcela davat. vraj kojenym detom by si absolutne nemala davat cumlik ani pit z flase, lebo tam treba otvarat pusinku iba trosku a pri kojeni musi mat babatko otvorenu pusinu riadne, aby sa poriadne prisalo. takze kojenie a dudlik nejdu dohromady. ale tak pre istotu ho beriem zo sebou. takisto aj vecicky pre malu beriem pre istotu svoje, ale len tri kosielky som zobrala, nic viac. akurat teraz bola so mnou na poradni jedna baba a ta sa pytala, ci moze mat vlastne veci pre male. ze vraj moze, ked bude mat, da svoje, ak nie, dostane erarne. ale napr. pre seba som zupan vyhodila z tasky. a koselu mam tiez iba jednu, ale tu tiez nemam v plane vytahovat. iba ak by nahodou dosli erarne. nechcem to tam znicit. no a odsavacku neberiem vobec a ani som ju nekupovala. zda sa mi to zbytocne, ked este neviem, ci budem vobec moct kojit. ich odsavacku ROZHODNE vyuzivat nebudem, lebo ako vravis, je to podla mna nehygienicke. a ked ju bude treba, poslem mangela alebo maminu, nech idu kupit. nechcela som taketo veci kupovat dopredu a potom by mi boli zbytocne.

zuzulik82
16. dec 2010

@mamazuzu aj ja som rada ze to mam za sebou 😀 ale tak teraz to tiez nie je med lizat, ked ma doma clovek maleho certika ako ja 😅 ale tak aspon sa nenudim 🙂 neboj, ani sa nenazdas a budes to mat tiez za sebou 😉 drzim palce!
o erarnom dudliku neviem nic. ja som mala vlastny dudlik a aj ostatne mamicky mali svoje...takze neviem co je na tom pravdy. mozno ked si maminka neprinesie dudlik tak daju nejaky erarny....ktovie 😕

marcelkatt
16. dec 2010

@mamazuzu ahoj moja, nášmu dudel nedali, mala som svoj. Mne čo sa nepáčilo je, že dali hned umelé mlieko deťom. Bez môjho vedomia a súhlasu. Aleinak sa to dalo vydržať, lekári boli v pohode aj sestričky na šestonedelí, len novorodenecké sestry asi dve boli také náladové, ale tak zvládli sme. A druhá vec čo mi pripadala blbá, kúpu deto od 19tej a my sme prišli niekedy& na radu aj po pol 9tej večer.

zuzulik82
16. dec 2010

@fattamorgana
@mamazuzu babule, mozno nechcete malinke naucit hned na dudlik, ale verte mi zide sa vam ked vam drobec zacne plackat, tak budete rady ze ho mate 😉 a tej flaske sa mozno tiez neubranite, ked budete musiet na zaciatku dokrmovat ako som musela ja, lebo mliecko sa mi pustalo len pomalinky, tusim az na 3-4 den. ale nie je to nic hrozne a nemusite sa bat ze babo tym padom nebude chciet prsko. ja som maleho prikladala hned od zaciatku nech sa potrapi a zaroven nauci prisat a ked plackal, tak som ho trosicku dokrmila umelym. ale napriklad teraz sa uz len kojime a maly mi flasu ani dudel nechce ani za nic, co tiez nie je bohvieco, lebo sa od neho nemozem pohnut, nemozem ho dat strazit nikomu, lebo papa len prso. chcela som kojit len do polroka, tak dufam, ze maleho postupne naucim na flasku.

zuzulik82
16. dec 2010

@marcelkatt veru to kupanie sa ani mne nepacilo, hlavne vtedy ked som maleho konecne uspala a oni nas vtedy zavolali na kupanie a prebrali mi ho 🙄

monuska342
16. dec 2010

takze baby ktore sa chystate rodit do trnavy tak len dufajte ze nechytite dr.hlavka lebo to bolo nieco strasne a aj sestricky co som mala pri porode sa chovali ako keby som ich tam otravovala keby som mala ist rodit este raz urcite by som neisla do tt 😒

marcelkatt
16. dec 2010

@zuzulik82 presne tak...
A inak maminky, radšej pre mimi svoje vecičky odporúčam. Oni perú asi v agresívnych, alebo nejak moc dezinfekčných práškoch, neviem. Môj malý mal úplne po celom telíčku pupáčiky vodnaté a červené flaky. Ako som ho dala do svojih vecí, začalo to miznúť a už nemá nič. Samozrejme závisí aj od citlivosti kože miminka....

marcelkatt
16. dec 2010

@monuska342 no ja som išla rodiť sem len preto, že zrušili pôrodnicu v Handlovej - tam som rodila 1x.

monuska342
16. dec 2010

@marcelkatt a ako to tam bolo?koho si mala pri porode?lebo aj tie sestricky na novorodeneckom niektore boli hrozne ani mi nevysvetlili ako kojit maleho mi bez mojho suhlasu krmili UM no hrozne nieco ☹

marcelkatt
16. dec 2010

@monuska342 pri pôrode dr Dečkov - bola som spokojná, chodila som k nemu ku koncu tehu aj do poradne. Máš pravdu sestričky na novorodeneckom niektoré boli fakt asi podľa počasia, hlavne mi bolo ľúto prvorodičiek, ktoré nevedeli čo a ako a keď sa aj opýtali od každej iná odpoveď, alebo sa čudovali ako to a to nemôže vedieť. Mala som na izbe prvorodičku, malý jej často plakával, bol hladný, nespokojný a ona nevedela koľko mu má dať papať, jedna jej povedala, že kreď vypije aj 90ml nevadí a druhá vnadala, že ho prepcháva.

Ja som našťastie druhý deň po sekcii mala mliečko - nie moc ale mala a hneď som začala dávať svoje, potom som už odsávala, aby mal v zásobe... Viem, že z fľašky to nie je ono, ale mal moje odstriekané, vždy lepšie ako umelé si myslím.

monuska342
16. dec 2010

@marcelkatt ved to bol presne moj pripad vobec som nevedela co a ako ale mala som na izbe druhorodicku ktora mi poradila...ja som mala praveze moc mliecka lebo som nestihala kojit a ony mu normalne dali sunar zatial co som ja bola s manzelom a povedali ze bol hladny co bola urcite blbost a vobec mi neporadili ako kojit co jest....inak a ja som odsavala a davala malickemu moje mliecko s flasky tak to bolo lepsie len bolo s tym viac roboty ako len kojit 🙂 a moj doktor bol hrozny uplne namna kaslal bol ku mne drzy a ked som isla rodit tak si este odbehol na 20 minut a ja som tam musela cakat a sestricky mi tam kricali ze este netlacte musime cakat na doktora no hrozne 😠

marcelkatt
16. dec 2010

@monuska342 kokos fakt blbý prístup doktora k Tebe. A s tým UM si myslím, že by nemali bez vedomia matky dávať deťom, veď predsa je to raz moje dieťa a keď mlieko mám prečo mu mám dať umelé??? Nepoviem mamičky, ktoré nemali svoje mliečko, alebo kojiť nechceli - sú aj také. Ale taká, ktorá chce kojiť a čo najdlhšie a dajú um je drzosť si myslím.
A čo sa mi stalo v deň odchodu? Išla som si zobrať z chladničky moje mlieko v mojom avent poháriku aj s menovkou a vidím ako jedna sestrička s mojim mliekom ide preč. Zrazu sa otočila a pýta sa ma, že načo tam idem, ja že ideme domov a prišla som si pre moje mlieko. Ona aha a ktoré? Ja že to, čo držíte. Ona jáj... Nevedela som, že je vaše a na pohári moja menovka. No chápeš???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre