Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mirinda1
30. jan 2012

ja som pri prvej dcerke bola na normalnej izbe, a velmi som si to pochvalovala, spolubyvajucu som mala super, mohla som tam nechat malu kym som sa bola osprchovat alebo dosla navsteva... Ale teraz vazne zvazujem nadstandardku, a to uz skor z dovodu, ze uz mame jedno dieta a neviem si predstavit, ze ked ma pridu navstivit tak len na chodbu a potom odidu domov, vsak by sa zjasila od revu 🙂. A ked je nadstandardka tak najblizsi clenovia rodiny mozu ist tam a to u nas teraz dost zavazilo 🙂.

sevzuz
30. jan 2012

@mirinda1 aj toto bol jeden z hlavnych dovodov preco som si pri druhom zaplatila nadstand. izbu aby sa mohli braskovia osobne spoznat a ja som bola v pohode🙂 a maly tiez 😉

silviatt
31. jan 2012

@gabulka15 Ahoj. Ja som rodila 2tyzdne dozadu cisarskym rezom. Urobila som si v pondelok predoperacne vysetrenia (to sa robi v tej novej budove), v stredu rano som prisla na prijem, jednu noc som tam prespala a vo stvrtok rano o 6.30 som isla na vzdycharen, dali mi infuzie a o 8.40 sa mi narodila dcerka. Uz som vedela do coho idem, mala som aj prvu dceru cisarskym, ale s tym rozdielom, ze pri prvom som mala aj kontrakcie, bolesti a teraz som vlastne bolest pocitila, az ked prestala ucinkovat injekcia

gabulka15
31. jan 2012

@silviatt ahoj , kolko dni pred terminom si bola objednana na cisarsky ? moj lekar zacal zvazovat cisarsky kvoli tlaku . Len sa troska obavam , aby nahodou syncek sa nepoponahlal skorej na svet ako bude vsetko dohodnute .

silviatt
1. feb 2012

@gabulka15 ja so mala termin 23.1. a mala sa narodila 12.1. Ja som chcela ešte počkať do 16.1.,ale lekarka ma presvedcila, ze to nevydrzim. Nechcela som riskovať, že sa to spusti prirodzene🙂 Lekár ti to určite odsleduje. Posledný mesiac som chodila raz za tyzden na poradnu, tak videla ako sa to posúva. A ku komu chodis?

dominikati
1. feb 2012

Ahojte mohla by niektora z vas poradit ako si mam vlastne dohodnut lekara k porodu?Prvu dcerku som rodila v TT,ale mam zle skusenosti.Musel zasahovat primar a robit mi akutny cisarsky.Pytala som sa svojho lekara a on povedal,ze ak chcem druhy cisarsky,ze nebude problem dohodnut sa s lekarom v nemocnici,ale ja neviem ako na to.Mam predstavu ktoreho by som chcela,ale ako to funguje?Pridem a poviem,ze by som ho chcela pri porode?Treba hned dat peniaze,ci az po porode?Mate skusenosti?

denkadenka
1. feb 2012

Ahojte maminy, chcem sa spýtať ako je to s náušničkami pri dievčatkách v pôrodnici, kedy ich dávajú a koľko to stojí? Ďakujem

simisi
1. feb 2012

@denkadenka ak chces,zober si ich so sebou,maj ich namocene v liehu a niektora sestricka ti ich prepichne a da...bude to stat tak cokoladu pre sestricku 😉 😉 😉
skus sestricku Ruzenku,na 100% ti to urobi 🙂

gabulka15
1. feb 2012

@silviatt zajtra idem na poradnu, ano teraz uz kazdy tyzden budem chodit . Ja chodim pecimu teda len 3krat som unho bola ale mam dobru skusenost , je dobry lekar . Teda ak ho zena-buduca mamicka pocuva 🙂 aj sestricku ma prijemnu

silviatt
1. feb 2012

@denkadenka nausnicky prepichnu malinkej v den odchodu, aj nám 3tyzdne dozadu prepichovali. Neplatí sa nic, stačí nejaká cokoladka🙂 treba ich mat 24hod pred prepichnutim namocene v liehu.

denkadenka
1. feb 2012

@silviatt Ďakujem ;)

ninocka75
2. feb 2012

ahojte zienky,
pisem sem prvy raz, ale obcas to tu citam. Som tehulka, zajtra zacinam 36 tt, a budem mat planovany cisarsky rez 2.3.2012. Budem rodit v TT, prvu dcerku som mala tiez sekciou bohuzial, lebo dcerka mala arytmie a snuru dakde mezdi obalmi atd. Sekcia bola vedena v spinalke. Ale nakolko som to psychickz zvladala zle, to vedomie ze som pri tom a mne rezu brucho,no skratka teraz chcem celkovu anesteziu.
Tak mi baby pls napiste ktora mate stym skusenosti ako to prebiehalo. Totiz som sa docitala na inej stranke,ze sa predtym cievkuje...pisali to kocky sice z ineho mesta, ale ja vam baby mam z toho taky sok uz teraz....raz ma totiz ceivekovali....a bol to horor.

erni
2. feb 2012

@ninocka75 ahoj, ja som rodila druhe dieta tiez neplanovanym cisarskym, aj ked vsetko vyzeralo do poslednej chvile OK..ale to nechcem teraz rozoberat, nakoniec mi zo spinalky urobili celkovu anestezu a vobec si nepamatam,kedy mi ten kateter do mechura zaviedli,ale pamatam si iba ,ked mi ho po 24 hod,na izbe vybrali..po tom pôrode som bola tak mimo,ze ani neviem ,ze som ho tam mala 😅
pred planovanym cisarskym urcite budes pri plnom vedomi,ale neboj sa dopredu,lebo zavisi to aj od toho kto ti to zavadza,niekto je manualne sikovnejsi tak to mozno nebude horor..drzim palce 🙂

ninocka75
2. feb 2012

erni ja mam planovany nie neplanovany cisarsky
no ved o to ide, ze ja mam stastie na personal, ktory ani zilu nevie trafit
preco mi to nezavedu potom ako ma uspia?
a ty si kde rodila?
napriklad porodnik ked som sa ho na to pytala vravel, ze ani kateter ani klystir.
to co je za haluz

denaalubos
2. feb 2012

Babule ahojte, mam otazku pre skusene, kolko nadstandartnych izieb je v TT a ci su iba jednolozkove abo su aj dvojlozkove a kolko sa plati ... Rozhodujem sa ci na kramaroch rodit abo v tt....neviiiiiim 😒

silviatt
2. feb 2012

@denaalubos Ahoj. Izby su tri, vsetko jednolozkove. Cena je 33,-€ noc.

snu
4. feb 2012

@gabulka15 ahoj chodis pecimu na polikliniku? aj ja k nemu chodim,, :D

snu
4. feb 2012

su tu baby,ktore mali preve babo cisarskym a druhe normalne?

snu
4. feb 2012

jaj a este ako to je teraz? pri prvom som chodila posledny mesiac aalebo neviem kolko na poradne do nemocnice,,teraz uz len svojmu gynekologovi sa chodi?

snu
4. feb 2012

@ninocka75 ahoj ja som mala syna tiez spinalkou a bolo mi po nej dost zle,, ked ma zasivali tak som mala zimnicu,napinalo ma na vracanie a 5 dni som mala taku migrenu,ze som sa nevldala ani usmiat na maleho ☹ teraz tiez vaham nad celkovou,ale vraj spinalka je je lepsia pre babo,, svagrina prvu rodila v celkovej a druheho spinalkou a vraj spinalka je sto krat lepsia :D ze ani taku bolest toho rezu necitila..

gabulka15
4. feb 2012

@snu ahoj , ano zacala som knemu chodit ,, ale teda vyborny lekar a aj sestricka je velmi prijemne .. naozaj nemam slov 🙂

gabulka15
4. feb 2012

@snu ano pecimu sa chodi az do porodu na poradne , neviem ako u inych gynek.

snu
4. feb 2012

@gabulka15 no sem tam ma sklamal,,ale tak nemozem sa neak extra stazovat vzhladom na to,co pocuvam od kamaratiek na ich dr.. sestricka v pohode,len sa mi zda,ze sa nevie usmievat :D si teraz k nemu zacala,ci?

snu
4. feb 2012

@gabulka15 tak to je nove,pretoze pri malom som chodila na poradne do nemocnice.. a dobre je to takto teda,tam nez som sa dockala nez ma zobrali presli aj 4 hodiny.. a teraz keby som tam mala cakat aj s malym,tak by nas tam porazilo.

gabulka15
4. feb 2012

@snu ja zatial v pohodke , doktor akcny a sestricka no neviem vcera som tam bola tesila sa na vikend tak som ju videla aj smiat sa . 😀 ,, ja som bola unho asi 4krat zatial ..

gabulka15
4. feb 2012

@snu ja som o tom pocula , ze posledny mesiac sa chdi do nemocnice , no ale kedze sestricka mi hned napisala poradne az do terminu , tak som to neriesila

snu
4. feb 2012

@gabulka15 pri tomto tehu sa mi zda trosku iny ako pred 3 rokmi.. dokonca aj manzela s malym zavolal dnu pozret mimco na ultrazvuku :D a preco si k nemu presla? nespokojnost so starym dr?

kocurko1
4. feb 2012

@snu jeej, aj ty budes mat druhe? gratulujem. Aj ja mam peciho obvodneho dr a pri druhom som k nemu chodila az do terminu. A kedze bol predlzeny vikend, mala som sa 3dni po termine hlasit v rizikovej poradni, ak neporodim.
A maly sa medzitym narodil, za 20minut od prijmu 😉 a som vdacna PAsistentke, ktora ma odrodila 🙂

snu
4. feb 2012

@kocurko1 aky povedomi nick.. pisali sme uz spolu? ,, porod za 20 min? fuuha je ti co zavidiet 🙂 a co mate?

gabulka15
4. feb 2012

@snu neviem posudit , len moja mama mi ho odporucila . ja som prisla z anglicka v novembri cize preto som bola len par krat unho a predtym som bola raz u ugorovej myslim .. a ze zato sa plati ked manzel by isiel somnou dovnutra , neviem ako peciho ale znama mi hovorila ze 10e platila u neviem ktoreho gynek .. skoro som odpadla , ze este aj zato sa tu na slovensku plati

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre