Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lubkap07
3. jún 2013

@84matulik aj ja som starsieho syna rodila s dr stefanikovou uplne super lekarka velmi mila a to som ju nemala platenu mala nahodou sluzbu 😅

fuska
3. jún 2013

@mimka9 To, ze ine porodnice nie su v mediach, neznamena, ze tam sa nic negativne nedeje. Moj nazor. Mozno lepsie tutlaju. A mozno nie. Ide o to, ze ja si napr. neviem predstavit v kontrakciach cestovat do porodnice vzdialenej 100 km, lebo "som pocula, ze ta je super". Ja si vsetky dalsie deti odrodim v TT a pevne verim, ze to vsetko dobre dopadne.

umenie
3. jún 2013

@fuska Veriť je jedna vec, aj my sme verili a dopadlo to fatálne.

fuska
3. jún 2013

Pred chvilkou sa kamoske (v TT porodnici) narodilo krasne zdrave dietatko. 😉

ka3n
3. jún 2013

@umenie :(

magnolka
3. jún 2013

@umenie aka je tvoja konkretna skusenost? Podla mna na neho veru trestne!

fantagiro5
3. jún 2013

@denkadenka
@denkadenka Mila denkadenka, neda mi nereagovat na to, ze tvoje babatko malo smolku az doma po 6dnoch. Prva stolica, teda smolka sa dosledne sleduje, ty si ako vravis nebola s dietatkom vkuse od narodenia...Ak by dieta smolku nemalo, urcite by ste nesli domov a urcite by nebolo v dobrom stave. Smolku urcite malo, tak tu nepis hluposti...

ajka30
4. jún 2013

Ahojte buduce mamicky, pridam aj ja svoju skusenost, rodila som pred par dnami v TT porodnici a velmi chvalim dr Havlikovu a porodne asistentky. Doktorka je super odbornicka, mila, ludska, a porodne aistentky mali so mnou trpezlivost, aj ked ja som ju uz stracala a moc prijemna som teda nebola 😀 😀
Sestricky na novoredenckom su velmi, velmi mile a vacsina setriciek na 600nedeli tiez. Drzim vsetkym nastavajucim mamickam palce, vela zdravia a hlavne myslite pozitivne!

redlola
4. jún 2013

@ajka30 ja sa iba pripajam s pozitivnou skusenostou, moj maly ma 3 mesiace a tiez som bola maximalne spokojna s pristupom sestriciek, lekarov, sanitarov a aj buducich zdravotnickych pracovnikov, ktori tam chodia na prax. Havlikova je velmi mila osoba ako clovek a vraj aj ako lekar 🙂 a tiez by som povzbudila damy, aby mysleli iba pozitivne, ved nic krajsie ako priviest svoje dieta na svet neexistuje a je iba na mamicke, ci si to sprijemni alebo bude vsade hladat chybu 🙂

denkadenka
4. jún 2013

@fantagiro5 zlatko mam to aj odotene tak ak neveris kludne to sem pridam

denkadenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielita111
5. jún 2013

Neda mi to ale ak by novorodenec 6 dni nekakal zvlast ked sa jedna o prvu stolicu,tak nejdete domov ale na Kramare s ileusom.Aj moja ,mala sa este doma cistila asi dva dni a mala takuto stolicu plne kojena.

ianitka
5. jún 2013

@denkadenka takto vyzera niekedy aj druha a tretia stolica babatka, aspon u mojho syna to tak bolo

miskaliska
5. jún 2013

@danuella
sprievodna osoba pri porode stoji 30eur od maja

magdav
6. jún 2013

Ahojte, je tu mozno nejaka z Vas ktora chodi do kvapky?

pingu1
6. jún 2013

@magdav chodili sme. uz to neni to, co to byvalo. len na tom ryzuju. nemas pomaly cas sa ani poprezliekat, melu sa tam davy ludi krizom krazom
moja neter z tej vody dostala otravu krvi, najprv to zacalo zapalom obliciek. kazdy jeden pediater ti to neodporuci

magdav
6. jún 2013

@pingu1 Dakujem za odpoved. Som este tehotna takze pediater k tomu niema co povedat 🙂

magdav
6. jún 2013

@pingu1 mala som to upresnit ze islo o plavanie a prednasky pre tehotne.

miskaliska
6. jún 2013

=> my plavame v kvapke od 5. mesiacov, dcera ma 4 roky a ja si neviem detske plavanie vynachvalit. dcera je minimalne chora a ked ju chytaju sopliky, skor jej ta morska voda a sauna pomoze. o chvilu porodim 2. dieta a taktiez len co budeme moct, zaciname plavat.
=> co sa tyka pristupu a ludi... je pravda, ze uz to neni co to byvalo a hodiny su nahustene a pocet deti v 1 kurze tiez zvysili... chapem, ze chcu vyhoviet co najvacsiemu poctu rodicov... co sa da tiez chapat aj ako, ze chcu ryzovat... je to vec pohladu... na druhej strane, nasej skupine sa nepacil pocet osob v kurze a aj sme sa ohradili a potom nas vratili na povodny pocet. maju taktiez vernostny program = od dakeho poctu kurzu platis menej a potom zas od dakeho poctu este menej.
=> ak sa niekomu nepaci pristup v kvapke, ma moznost si vybrat plavanie v kamenaci, tusim sa to vola delfin. ceny pre zaciatocnikov su porovnatelne, pristup nemozem porovnavat. najlepsie ist sa pozriet a porozpravat do oboch prevadzok a potom sa rozhodnut.

dulkagabulka
6. jún 2013

mamičky, ktoré idete rodit, premýšlali ste nad samoprisatím?

Video s komentárom dr. Jacka Newmana: „Toto je upravené video zo Slovenska, ukazuje bábätko, ktoré sa plazí k prsníku okamžite po pôrode. Keď sa bábätko plazí k prsníku, v kontakte koža na kožu s matkou a prisaje sa, dojčenie začína aj pre matku, aj pre dieťa omnoho lepšie. Pre drvivú väčšinu matiek a detí málokedy nastane situácia, že plazenie k prsníku nie je možné uskutočniť. Názov videa je „Prvé prisatie a „dôležitosť počítača“ – pretože napriek tomu, že dieťa sa zjavne plazí k prsníku, práve, keď sa ide prisať, je počuť sestru hovoriť, že potrebuje dieťa odniesť. Je prekvapivé, ako je možné, aby sa niekto pozeral na dieťa plaziace sa k prsníku a nevidel, aká jedinečná chvíľa to je. Taká chvíľa by mala byť posvätná a mala by fascinovať a udivovať všetkých, ktorí sa pozerajú. Otec dieťaťa a sestra sa dohadujú o odnesení dieťaťa preč a argument sestry je: „Ale počítač potrebuje údaje.“ A tak sa technológia stáva dôležitejšou než bábätká.

https://www.youtube.com/watch?v=_ijzUDnSDsM
magdav
7. jún 2013

@dulkagabulka Lebo pocitac! A ze to este povie sestricka!! Nemam slov! Inak krasne video 🙂

dulkagabulka
7. jún 2013

@magdav toto je bežný jav v slovenských pôrodniciach..aj ked, teraz musím pochválit trnavskú, lebo tam už sa stalo aj také, že dali prednosť zvitaniu mamičky s babatkom a nakrmeniu dieťatka pred nakrmenim počítača.. konkretne pri pôrode @sasettka kedy bol počítač nakrmeny až po takmer dvoch hodinách

adrianai
10. jún 2013

@dulkagabulka ja nad tým premýšľam dosť intenzívne 🙂 veľmi by som chcela, aby mi bábätko teraz nechali dlhšie a aj prisať, no neviem ako to tu funguje, či je možné dohodnúť sa aj keď tam nebude napr. dula...lebo si myslím, že keď je pri pôrode "iba" manžel alebo niektorý iný príbuzný, neberú to asi až tak vážne a nájde sa kopec dôvodov, prečo to nejde...pri prvom pôrode mi síce dali malú na brucho, ale iba na pár minút a potom som ju nevidela niekoľko hodín (teda okrem sály) a musela som o ňu prosíkať...a tiež by som chcela, aby nechali dotepat pupočník, čo tiež sa asi nikomu nebude chcieť, uvidím...inak, aby som bola spravodlivá, nemôžem sa na pôrodnicu ako takú sťažovať, ja som bola spokojná, aj s personálom, prístupom...(rodila som pred 2,5r.) ... len teraz by som chcela pôrod trošičku ináč, resp. tých prvých pár hodín po ňom 😉

dulkagabulka
10. jún 2013

@adrianai
treba sa pytat a žiadať priamo v pôrodnici, naozaj neviem, ako to je, ak tam dula nie je...

umenie
10. jún 2013

§§§§§§§§§§§§§§

lulupopo
12. jún 2013

@dulkagabulka ach jaaaj aj ja by som bola v nebi, keby sa taketo dalo aj u nas, bez toho, aby sa clovek musel citit ako blazon, ktory chce nerealne veci, blbosti....nacitane z internetu, ako podaktori zdravotnici na SR zvyknu hovorit.... 😖 , s velkou skepsou pojdem teraz rodit

magdav
12. jún 2013

@dulkagabulka Aj ja si prosim takyto porod, presne tak si to predstavujem ale viem ze tu realita je ina...

any395
14. jún 2013

... prednáška o prirodzenom pôrode s licencovanou pôrodnou asistentkou ... pozývame do BB a do BA emoticon
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/events/485851741485837/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

lulupopo
16. jún 2013

Potrebujem pomoct, stratila som tel. cislo, ktore mi sestricka dala na objednanie si nadstandardnej izby,mohla by som Vas poprosit ak ho niektora z Vas ma, ci by ste mi ho neposlali, lebo sestricka mi povedala vo stvrtok, ze tyzden pred terminom tam mam zavolat, a dnes je tyzden a papierik, na ktorom som mala to cislo napisane som stratila, vopred dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre