Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mitinka
7. jan 2010

No veru sranda s tým nebola ani pred tehu a teraz už v 9mesiaci sranda dávno skončila 😖 Bolí to hrozne a teraz ku koncu je to úplne katastrofa ☹ Ale určite to stojí za to 🙂 už sa teším na malinkého 🙂 zasa také nič v perinke 😀 a tie prstíčky a nožičky aj ručičky 😀 😀 už sa tešíííííííííííííííííííííím,....

exupery
7. jan 2010

Ahojte babulky,tak ako tu citam asi sa v tej porodke stretneme.Ja mam termin 7.2.ale vravia,ze mozno aj skor,mam priliz nizko brucho.Ja idem svojmu lekarovi v stredu a potom uz len do TT.Dufam,ze to s tymi miestami nebude take hrozne a pomestime sa...a ak nie,nuz budeme to musiet vydrzat.Ved,ked bude moja Nela v poriadku,tak potom sa da vydrzat vsetko...Inak,moje meno je Katka,bola som v decembri aj s manzelom na prehliadke,a tiez ma zarazil ten nas pocet,ale vela bab tam bolo len okuknut,este neboli rozhodnute,a boli tam aj januarovky...

petula162
7. jan 2010

AHOJTE MAMINKY SOM POCULA ZE JE DOBRE SI ZOBRAT RUSKO KED PRIDE NASTEVA A MAMINKA BUDE CHCIET IST ZA NIMI VON,,,,,,VRAJ JE NAS STRASNE VELA A VELA LUDI SA TAM OTOCíííí TAK JA RACEJ SI BERIEM RUSKO A POJDEM VON ZA NASTEVU S RUSKOM....CLOVEK NIKDY NEVIE....ALE ZASE NECHCEM BYT ANI NEJAKO FAJNOVA......VED UVIDIM KED TAM BUDEM OZAJ VELKY OBRAT TAK URCITE RUSKO BEREM.....MAMULKY NEVIETE KOLKO TERAZ STOJííí,KED CHCE IST TATINKO K PORODU??? 😀 KED BOLA SLOVENSKA KORUNA TO STALO 500SK NECHALI STARU CENU ALEBO TO ZAOKRUHLILI NA 20 ECOK??? 😅

BABENKY KTORE STE PRETAHOVALI........JA PRETAHUJEM UZ 2 DNI A VRAJ VYVOLANY POROD BOJíííí VIACEJ AKO NORMALNY ,CI NAHODOU NEMATE AJ S TIMTO SKUSENOSTI...JA SA TAAAAAAAAAK STRASNE BOJíííííííííM ☹ ☹ ☹ SOM UZ TAKY STRACHOPUTKO 😅

isabelah
7. jan 2010

Petula, ja som rodila 8 dní po TP s tým, že na poslednej poradni zastupoval iný Dr. a ten sa ma opýtal, či by som už nechcela porodiť - výborná otázka 😀 . A ja, že áno(nečakná odpoveď 😝 ). Pýtal sa ma to popri tom ako som ležala na kresle a on ma palpačne vyšetroval. A odrazu hovorí, že Aha, hlava.... 😲 😲 😲 stráááááááááááááááááááááááááááááááášne ma to bolelo, neviem dodnes čo to presne urobil, ale začala som krvácať a povedal mi, že by som mala ešte v ten večer porodiť. To sa aj stalo, našťastie bol aj synček v poriadku a aj som to prežila, hoci ma po tomto "zákroku" pustil domov pešo v metrových závejoch a ukrutných bolestiach. Mala som to k našim len asi 7 minút pešo, ale išla som asi hodinu a vložka, ktorú mi dali bola úplne pretečená od krvi 😖 . Proste des. Dnes sa čudujem, prečo som niečo nepovedala a odišla poslušne domov, veď som mohla niekde vonku skolabovať. Okrem toho, čo mohol Dr. urobiť synčekovi týmto prístupom 😖 . A najlepšie je, že sa ma neopýtal, či môže niečo také so mnou a mojim dieťatkom robiť ☹ . Takže pozor aj na prístup niektorých Dr. ... neviem, či toto bol klasický vyvolávaný pôrod, ale na Tvojom mieste by som ešte nerobila paniku, pokiaľ je bábo ok a má sa v brušku dobre, tak to len vydrž. DRžím palce.

ada18211821
7. jan 2010

ahojte babenky chcem sa spytat ci neviete nahodou v ktore dni ktory doktor ma sluzbu v nemocnici v predterminovej ambulancii..alebo aspon o ktorom viete popredu dik za info

mitinka
7. jan 2010

isabelah to vážne???to som teda ešte nepočula 😖 to pochybujem,že bolo vyvolané 😲 aj to bolelo?? asi čo píšeš tak hej 😕 auuuuuuuuuuuuu 😠

sissik
8. jan 2010

to bol asi hamiltonov hmat. nemalo by sa to robit bez vedomia zeny

isabelah
8. jan 2010

NO, veď ja verím, že to bolo niečo, čo má aj nejaký názov a tak, ale fakt som bola vtedy ako šiši, že som nič nepovedala, dochádzalo mi to až postupne, čo sa vlastne asi deje... A čo je to vlastne ten Hamiltonov hmat??? A práve najviac ma na tom celom zaráža dodnes to, že sa ma nič neopýtal, len, či by som už nechcela porodiť 😖 . Ale tak verím, žo toto bola veľká výnimka, čo sa stalo mne a nakoniec o asi nerobil prvýkrát, keďže to dopalo všetko dobre. Kto vie, dokedy by som ešte prenášala 😀 . Treba sa na to asi pozerať pozitívne - koniec dobrý, všetko dobré. 😀

Ale sa nám dnes nakydalo, čoooooo? 😲 Našťastie mám poradňu až o 15.30, tak dovtedy to manžel poodhrabuje snáď. Ale rada by som ešte skočila niekam dokúpiť ešte nejaké flanelové plienky, cumlíky a tak.. Nejako ma chytá nákupný ošiaľ 😀 . Včera večer sme s manželom potriedili všetky vecičky, čo máme pre maličkú do takýck krabíc, pekne od najmenších po najväčšie, aby som mala prehľad, čo máme a čo nie... Tak sa vytešujeme z tých malilinkých veculiek.... Je to milé, že? 😀
Ok, pekný dník všetkým, papa.

lulupopo
8. jan 2010

teda Isabelah... tak to rozhodne nebol porod vyvolany "vyvolavackou"... toto co pises som ani nevedela, ze sa take da... az ma v bruchu zabolelo... a vies povedat, kt. dr. to bol?

isabelah
8. jan 2010

Lulupopo, nerada by som ho menovala, nechcem mu ublížiť a pochybujem, že by ho niektorá z vás poznala, lebo to bolo v NOvej Bani. Inak to bol milý pán s veľkými skúsnosťami, nijaké ucho a mal taký príjemný prístup. Síce tiež každej hneď bez opýtania tykal, ale nebol rodený Slovák, tuším bo z Ukrajiny alebo z Ruska, takže to bolo skôr podarené, ako sa s nami rozprával. Aj po pôrode ma bol pozrieť... Takže mu nechcem fakt narobiť nejaké nepríjemnosti, hoci ani netuším, kde je teraz, keď nám tam zavreli nemocnicu 😖 .
Napísala som to sem len preto, aby ste vedeli, že sa veru všelijaké veci aj dnes stávajú a so všeličím sa môžete stretnúť. Ale vyplašiť som vás určite nechcela. Treba sa k tomu asi postaviť čelom, sme nejaké bojovníčky, nie? A verím, že lekári urobia svoje maximum pre nás a aj sestričky a keď nie, ozveme sa, no nie? 😉 🙂

bubinkaaa
8. jan 2010

ahojte babenky 😉 aj po precitani Vasich prispevkov som uz viacmenej rozhodnuta,ze si porodnika nebudem platit vopred, ale necham to na nahodu.Termin mam az v apr,takze este casu a casu,keby nieco 😉
Zaujima ma ale ,ak niektora viete,co stoji to, ak chcem mat partnera pri porode???
A taktiez ma zaujimaju navstevy,cize ja mozem vyjst z oddelenia, len za mnou nemoze prist nikto dovnutra,ci ako to je??
A neviete tiez kolko zaplatim za 1den,ak by som chcela nadstandardnu izbu??a kolke su na nadstandard.izbe??po dve,ci len po samej??Troska sa obavam tych spolocnych sprch a WC, aj ked clovek tam naboso nepojde,no mna taketo veci desia,ved nie sme v base,no nie??...Chceme si len odrodit krasne babatenka , a sup rychlo domov!!!A nie si podonasat infekcie, z ktorych sa clovek moze velmi dlho spamatavat(hlavne ako ja,ked to so vsetkym prehanam 😕 😝 ) Dik za odpovede,mozte aj na IP.tak zatim 🙂

bubinkaaa
8. jan 2010

A este dievcata,kde si zakupim special.podprsenku na kojenie??nikde som ju nevidela este ☹ ...cakam prve babo, takze neviem ani len ako poriadne vyzera.Snad nevyzeram teraz ako debilko 😎 ...vdaka za odpoved 🙂

lulupopo
8. jan 2010

isabelah som sa zlakla, ze to bol niekto z dr. v TT nemocnici...
bubinkaaa podprdu na kojenie kupis napr. v odevoch pod stlami na hlavnej ulici v TT - je to taka klasika, nejaky cesky vyrobca a stoji okolo 290 sk...alebo v shopoch pre mamicky...
pokial viem, 16, 60 euro stoji ked chce byt partner pri porode, 230 euro zazmluvnenie lekara, nadstandartna izba bola 1054 sk/den /teraz neviem, kolko to dali na eura/- si v nej sama...z oddelenia na navstevu mozes vyjst, ale na oddelenie nemozu prist za tebou...

magnetika
8. jan 2010

BUBINKAAA posielam odpovede na Tvoje otazky:

1. za ucast partnera pri porode sa plati 16,60 Eur priamo na sale, tak si ich nachysta do vrecka 😉

2. Na oddelenie za Tebou urcite nikto nemôže, iba ak by si bola na nadstandardnej izbe /plati sa 33,19 za noc/, tam za Tebou môže prist po jednom, ale ja si pamätam, ked tam bola moja sestra, tak sme boli všetci spolu /2-3 osoby/, ale to bolo pred 5 rokmi, ked nebola vsade naookolo "chrípajzňa"

Ešte k tej nadštandardnej izbe, všetky vieme, že žena po pôrode je na tom všelijako, len dobre nie, čo sa psychického stavu týka. Osobný názor mojej sestry bol po absolvovaní pobytu na tejto izbe, hoci bola veľmi pekná a čistučká, s vlastným sociálnym zariadením, že jej samota dva krát neprospievala. Vraj nakojila, odložila malého a revala do vankúša ☹ . Nevedela prečo, proste stavy...... Vraj ak by si mala s kým pokecať, možno by na tom nebola tak "zle" 😅 Takže ja sa veľmi na nadštandard nechytám, dobre mi bude na obyč izbe, tam su mamičky po dve, čo nie je také hrozné. A máš s kým prehodiť pár slov, čo, myslím si ocení každá z nás, keď nás zrazu 😀

Podprsky som si kupovala "vyše mestskej veže" na pravej strane je obchod so spodnou bielizňou a dobrý výber je aj v Parných kúpeľoch v obchode pre tehotky.

prekvapí toľko "nových" vecí

magnetika
8. jan 2010

....no a o bolesti panvového dna by som vám vedela rozprávať....jááááj, v noci je to najhoršie, keď sa otáčam v posteli.... auuuuuuu....doktor mi vcera povedal, ze to je uplne normálne a bude to horsie a horsie, lebo mimi sa
uz postupne posuva dole a tlaciiii...ale vzdy ma tak milo ubezpecuje, aby som sa nebala, ze po porode vsetko prejde

mitinka
8. jan 2010

ahojte baby,
tak ja som dnes bola na poradni a skoro ma porazilo.On tam nebol,že máme prísť v pondelok 😔 takže neviem nič nové ☹ A návštevy na nadštandardnej izbe už nie sú povolené od 1.11.2009 Majú to napísané na šestonedelí na dveroch ☹ škoda,že ani tam nik nemože.Aspoň oteckov by mohli púštať,... 😒

lulupopo
8. jan 2010

magnetika pekne si to zhrnula a tie noci s bolavym panvovym dnom :((((((((((((((((((((((((((((((((, musime vydrzat a pre bubinku jasne v parnych kupeloch tam som si jednu tiez kupila 😉

vierka
8. jan 2010

ked mate vacsie prska, tak podprsku na kojenie najdete bez problemov taku vacsiu na pesej zone, vedla 101 drogerie je taka pasaz kde predavaju v nej hned oblecko a ked videte hore po schodoch je tam taka galanterka a tam maju podprsky na kojenie a velmi mile predavacky 😀

lulupopo
8. jan 2010

mitika a ku komu chodis do poradne?

mitinka
8. jan 2010

dr.Lahkemu super doktor,neviem si vynachváliť.Mala som ho aj pri malej a chcela som ho aj teraz 😉

lulupopo
8. jan 2010

viem, ktory to je osobne som s nim este nemala ziadnu skusenost

sissik
8. jan 2010

ja som bola v januari 2009 a ani vtedy neboli povolene navstevy na nadstandarde. podla mna je to zbytocne platit. a ta sprcha v nadstandarde je zle vetrana a vraj to tam obcas plesnie. aspon sa mi zda, ze to baby pisali niekde viac na zaciatku. tak si vyberte 😀
obycajna izba je tiez v poho, len chyba normlana skrina, kde si clovek zlozi veci. zohynat sa po sekcii do kufra alebo tasky na zemi je uplne bohovsky pocit.

zazalienka
8. jan 2010

mne tiež kamoška hovorila, že ten nadštandard je na houby z toho titulu, že keď aj niekto za Vami príde, tak nemá kto nakuknúť na bábo keď je v izbe, nemáte s kým prehodiť pár slov, a že tie kočky z normálnych izieb sa moc s tými platenými ani nebavia.. to bola jej skúsenosť.. ja som to prestala riešiť, stačí aj obyč.izba, aspoň nebudem sama.. a to som jedna z tých fajnových, potrpím si na sterilnú sprchu a WC, ale som si povedala, že porodili stovky žien, porodím aj ja.. v nemocnici s fainovosťou nepochodím.. tak nebudem fajnová ani ja..

k1k2k3k4k5
8. jan 2010

trosku sa zapojim do diskusie o nadstandardke, plusy "normalnej" izby vyuzijete, ak mate v pohode "spolubyvajuce". Ja som v nemocnici stravila 5 noci, hoci bolo vsetko ok, syncek sa narodil v stredu vecer a v nedelu neprepustali ... Za ten cas som mala dve "kolegyne", prva nadavala svojim piatim starsim detom cez mobil a druha chodila x-krat za den fajcit a chodila naspat riadne napachnuta. Nevedela som sa uz dockat, kedy pojdem domov ... tolko moja skusenost ...asi som len nemala stastie... ale ako sa poznam, asi by som v tej nadstandardke aj ja prepadla baby-blues 🙂

zazalienka
8. jan 2010

fajčiť v pôrodnici.. iná drzosť.. kokooos asi by som jej krk vykrútila..

k1k2k3k4k5
8. jan 2010

pred porodnicou 😒 mala stastie na nekonfliktnu, malo asertivnu osobu
ja som to neriesila ... skor mi bolo luto toho babatka, co bolo o kilo lahsie od mojho, hoci boli riadne donoseni rovesnici

zazalienka
8. jan 2010

veď ale v celom areáli nemocnice je zákaz fajčenia, tak sa čudujem že chodila huliť pred pôrodnicu.. no môj manžel tiež fajčí, ale ako som tehula tak mi to nenormálne smrdí.. po každej cigarete hádže eurá do šporkasy (na bábo) , umýva zuby a vyplachuje listerinom.. drahé fajčenie, ale nech..

ivca17
8. jan 2010

ahojte..sa zapojim do diskusie..aj ja by som chcela rodit v TT porodnici.. rozmyslala som nad nadstandardnouizbou,ale po tom co tu pisete asi sa na to vykaslem..este neviem ale ci si mam zazmluvnit doktora a neviem sa rozhodnut co vsetko si tam mam zobrat 🙂 ale mam cas tak snad po porode sem niektore napisete co ste potrebovali..nechcem tam vlacit so sebou vela zbytocnych veci 🙂
inak zazalienka obdivujem tvoj pristup k manzelovmu fajceniu.moj mm tiez fajci no nenapadlo ma, ze by mhol prispievat a za kazdym si umyt zuby.. on hovori,ze to nesmrdi.. ja som totiz fajcila pred tehu potom som prestala a straasne mi to smrdi a on si mysli,ze to hovorim len tak :( co uz..
tak to nejako uz vydrzte baby.drzim palce vsetkym a napiste potom skusenosti 🙂
dik

mattulda
8. jan 2010

ahojte spolutehulky 🙂 ,
tiež sa chystám rodiť tu v TT. Ešte ma čaká jedna poradňa u môjko dokiho a potom v nemocke. Chcela by som sa dohodnúť s dr. Lachkým (cez kamošku), snáď to vyjde.
Tiež som rozmýšľala nad nadštandardom ale potom som to zavrhla. Rodila som pred skoro 6 rokmi tiež v TT a bola som tam s malým plných 7 dní, žiadny nadštandard a boli sme na izbe až 3 a prežila som. Medzitým vraj trochu rekonštruovali a maminy sú len dve na izbe a detičky sú stále s nimi (vtedy nám ich ešte brávali o polnoci a nosili až ráno na kojenie). Ešte sú tam dvojky izby so sprchou a WCkom, asi len dve ale tam sa dostať asi tiež nie je easy ...
Som zvedavá ako to celé dopadne 😉

To panvové dno bolieva aj mňa, neviem či nie už od 5 ale. 6 mesiaca. najskôr som sa zľakla aj, lebo pri prvom som to vôbec nepoznala ale teraz som si asi už zvykla. Dr. mi tiež povedal, že je to normálka a bude to ešte horšie, no už sa neviem dočkať .. 😒
Držím palčeky všetkým, čo máte teraz niekedy termín, nech Vám to dobre všetko dopadne 😉

isabelah
8. jan 2010

Ahojky, práve som prišla z poslednej poradne u môjho Dr., všetko ok, maličká je vraj podľa učebnice čo sa veľkosti a týka aj uloženia, tak som rada. Mám ale zase nejký infektík, takže tretí krát idem brať vkladačky Macmiror Complex. V pondelok ešte musím ísť na krv - protilátky a keď budú výsledky, tak s tými sa mám hlásiť v rizikovej poradni. Baby a normálne ma presvedčil, aby som si zazmluvnila toho Dr. Dečkova, veľmi ho chváli a ja sa zase spolieham na jeho názor, vážim si ho ako odborníka, tak ho asi poslúchnem. Teda, pýtala som sa na to ja, on s tým nezačal, aby som to uviedla na správnu mieru 😉 .
Čo sa nadštandardu týka, moja skúsenosť: rodila som síce v Novej Bani, takže to nie je o TT nadštandarde, ale podstata je rovnaká. Tam som mala nadštandard, bola som na izbe sama, ale naozaj neviem, či to bolo dobré na psychiku. Počula som z iných izieb ako sa baby rozprávajú, aj smejú, dokonca občas až rehocú, ako sa skamarátili, chodili spolu aj jesť, strážili si deti... Ja som mala pokoj a vlastnú kúpeľňu, ale keď som nakojila, tiež som len plakala a plakala a plakala a čakala, kto ma príde pozrieť a visela som na okne, aby som videla, čo sa vonku deje... A keď som chcela ísť na WC alebo do sprchy, musela som vždy prosiť sestričky, aby mi postrážili synčeka, čo bolo dosť nepríjemné... Takže má to naozaj dosť pozitív to bývanie v normálnych izbách a hlavne, keď sú tam tiež len dve ženy a nie nejakých osem.

Jaj a ešte k podprsenkám, ja som si kúpila cez net tuším v babetkove, ale určite dostať vo 4Mama na Kollárke, ako sa tu spomínalo. Ja mám zatiaľ dve, teraz ich nenosím, strašne ma to všetko tlačí pod prsiami, až ma potom bolí žlčník, tak doma chodím bez toho a radšej si dám tielko. Podprsenku si dávam len keď idem k Dr. alebo niekam na návštevu a to nosím ešte svoju klasickú.

Baby, čo máte doma fajčiarov, veru nezávidím, teraz by mi to veru smrdelo ešte viac ako inokedy, beeeee. Ale ešte horšie je sa dívať na čerstvú mamičku, čo chodí húliť von, hoci sa jej práve narodilo bábätko, chúďatko malé... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre