Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mattulda
27. jan 2010

lulupopo, dik, budem ratat

natasio
27. jan 2010

baby, len sa chcem opýtať, aké veľké balenie plienok beriete do pôrodnice a či beriete aj tie popôrodné nohavičky.

lulupopo
27. jan 2010

ja beriem jedno balenie, to klasicke, hugies newborn /myslim, ze ich tam je 24 ak ma pamat neklame/ a aj poporodne nohavicky beriem

isabelah
27. jan 2010

Zazalienka, GRATULUJEM K SYNčEKOVI A žELáM VEEEľA RADOSTI A KRáSNYCH ZážITKOV S NíM!

Lulupopo, vôbec nie si umrnčaná, ja už som v 39.tg, ale mám pocit, že presne tak od cca 34.tg sa cítim ako slon. Ale teraz ku koncu už naozaj mám dosť všetkej srandy. V utorok som bola na poradni, všetko máme ok, vraj stále ako z učebnice, ale na pôrod to zatiľ nevyzerá a ja už by som to veru brala... Posledný týždeň mi moje opuchliny na nohách narástli aspoň o centimeter, takže neobujem nijaké ponožky (nové veľké si kvôli tomu kupovať nebudem 😝 ) a hlavne som skoro neobula moje obrovské topánky na sneh, ktoré mi vždy boli veľké a vôbec som ich nenosila. Také snehule mi narástli namiesto nôh a dosť ma to otravuje, lebo mám pocit, že tá voda v nohách mi tlačí na cievy a žily a nohy mi potom tŕpnu a mávam ich také horúce.... Už by som sa rada cítila ako človek, rada by som sa zohla, obula, cítila sa normálne. No už mi veľa neostáva a tak musím len vydržať...

Natasio, ja beriem tiež jeden balík Huggies Newborn 24 ks a popôrodné nohavičky 5 ks. Potom už si oblečiem sťahovacie nohavičky a asi si kúpim aj sťahovací pás na brucho, nech sa mi to čím skôr stiahne. 😉

vierka
27. jan 2010

ahojte baby 😀

my sme rodili minuly tyzden a musim teda ohodnotit TT porodnicu a musim povedat, ze som nemala vobec ziadny problem... Nakoniec sme rodili sekciou - Dr. Deckov a Dr. Stefanikova - vynikajuca kombinacia, super.. Malinkeho som hned pocula, videla... nadherny pocit.. prve vstavanie po sekcie celkom bolestive, ale potom sa to dalo, v pohode som to rozchodila...

Musim proste vsetkym podakovat, celemu personalu, ci uz pani doktorka co ma mala na prijime, alebo doktori co ma rodili, sestricky na vzdycharni a anesteziologovia - proste velmi pekne dakujem, nemala som ziadny problem, boli mily a ochotny... Dalej velke dakujem patri aj sestrickam na sestonedeli aj na novorodeneckom - pekne vsetko vysvetlili, pomohli... proste super... nemala som s nimi ziadny problem... Dakujem aj panovi doktorovi co chodil na vyzity a este aj pani detskej lekarke.. proste jedno velke dakujem 😀 😀 😀

malinky mal na sebe len ich pradlo, ako aj ja a zatial nemame ziadny kozny problem... takze myslim, ze to uz bude v poriadku 🙂

natasio
28. jan 2010

Baby díky za odpovede a držím nám všetkým palce, nech už to máme za sebou a nech všetko dobre dopadne.

sissik
28. jan 2010

natasio cim je babo vacsie, tym ma menej miesta a aj sa menej hybe. uz nebude tak blaznit v brusku, bude sa len tak jemne posuvat. a pockaj, ked bude na svete, budes si zelt, aby spalo 😉

lili213
29. jan 2010

ahojte 🙂

pridávam sa tiež som rodila v TT pôrodnici pred mesiacom, a musím súhlasiť s Vierkou tiež sme nemali žiadny problém.
Pri pôrode mi bol Dr. Dečkov a kedže som mala problém malého porodiť rozhodol sa pre sekciu. Kedže bol Silvester očakávaala som iný prístup 😀 😀 Malí sa narodil 23:30
Všetok personál, lekári, sestričky boli ústretový a nemôžem sa na nič sťažovať, len všetkým poďakovať za ochotu, trpezlivosť 🙂

Všetým držím palce nech vám to dopadne dobre 🙂

zuzlyk
29. jan 2010

ahojte tehulky a maminy,

aj ja som rodila v TT, a to 21.1. Chcela som rodit v Skalici,lebo tu byvame, ale kedze sa mi prvy syn narodil sekciou, tak to tu nechceli uz riskovat a plnoavli mi druhu sekciu.To som ale nechcela,aspon nie hned,az keby nastali komplikacie. V Trnave mi povedali,ze ak bude porod prebiehat bez problemov,tak mozem porodit aj spontanne. Najkskor ma prijali na rizikovu tehotnost,lebo som mala bolesti amierne krvacanie a nic sa nerozbiehalo. Rano ma poslali na "predstavenie" :D,ze nech sa doktori dohodnu,co bude dalej,ci indukcia porodu alebo sekcia, no nebolo mi vsetko jedno, na druhy den rano som mala naplanovanu vyvolavacku a keby to sa to do 2hod.nerozbehlo,tak sekciu.
Lenze o 23:00 som dostala silnejsie bolesti a zacala som sa otvarat,tak ma supli na porodnicu,tam bola so mnou sestricka Mihokova - starsia pani,ale trpezliva, so stoickym kludom a precizna. Vdaka nej som nemala ziadne stresy,teda aspon do poslednej hodiny 🙂 inak tymto jej velmi pekne dakujem za jej pristup. Rodil ma doc. Bartkovjak a musim povedat, ze lepsieho dokotra si ani neviem predstavit, profesional, odbornik,pohodak a sympos. Maly sa mi narodil 3:55 a podla nich to bolo dobre zvladnute,no neviem, stonala som a kricala ako Tarzan a aj to tlacenie bolo tak nejak na figu,ale ked to hovoria oni,tak im verim 🙂 len som rada,ze som nemala pri sebe nikoho,aspon sa nemusim teraz pred nikym hanbit :D
A uplne na zaver: neviem, ci sa to niekedy k tomu lekarovi dostane,ale ak aj nie,tak mu VELMI VELMI DAKUJEM, bol uzasny!!
Aha a este jedna vec, sestricky z novorodenckeho, ste anjeli, male bohyne, zlatucke a mile..na oddeleni sestonedelia som stretla len jednu taku,skoda ze neviem jej meno.

Ak niekedy u mna zafunguje spomienkovy optimizmus a ja zabudnem na tie bolesti pri porode, tak si pridem do Trnavy aj pre dievcatko 🙂

olivia123456
30. jan 2010

...tak dievčatá tu je moja skúsenosť so spomínanou pôrodnicou.... sestrička na príjme - jedným slovom bosorka a to som sa vyjadrila slušne... mala som silné kontrakcie a že či jej neviem normálne odpovedať na otázky... sestričky na vzdychárni? ...umieram od smädu môžem sa napiť? a ako vy ste normálna jasné že NIE! prosím môžem dostať niečo od bolesti? ste sa zbláznili však sme vám dali vyvolávačku!!! ?kedy? doktor... tak pre toto ste ma zobudili... keď to príde tak ma ohláste... a ešte také drobnosti... oholili ma jak nejakú ... bez opýtania... klistír ... že ako som si dovolila otvoriť hubu... nohy mi uviazali do strmeňov ako nejakému dobytku... nástrih bez opýtania...však čo by som si pomohla... ?!!! po pôrode som malú videla po tom ako ju umyli a obliekli - najvhodnejšie je dať novorodenca matke hneď na prsia, však čo že som o to požiadala... medzitým nejaké zvolania typu držte si to na bruchu však tu vykrvácate!!!! keď ma šili ... ach škoda reči... a taká holá, potupená a zahanbená som tam v zime ležala 20 minút a nikto okolo mňa ani neprešiel....

mitinka
30. jan 2010

ahojte baby,...
Tak ja už to mám tiež za sebou uuuuuuuuuuuuuuuuufffffffffff ☹ v pondelok ako som išla konečne za mojim doktorom,tak som ho tam konečne našla a už som mala aj vysledky z anestezy,... ten sa čudoval 😀 😀 Pozeral ma zo spodu a zistil,že vobec sa neotvaram na 40tt 😒 tak ma ihned prijali a v utorok som išla zasa cisarskym 😔 som si zasa vytrpela ☹ ☹ to bolo niečo hrozné 😢 Ale možem povedať,že sa mi to tento krat velmi pačilo 😉 bolo tam fantasticky 😀 sestričky úplne ochotné a aj novorodenecké fakt super a niečo úžastné 😉 😀 vobec nebanujem... Teraz si zachovám veľmi pekné spomienky 😉

Zazalienka ty si náhodou neležala v izbe iba v pondelok ako ta prepuštali so Zuzkou,čo mala malú Nelku?? 😕 😕

zazalienka
30. jan 2010

ahoj, áno, nad ránom Zuzku priviezli ku mne na izbu.. 214.. ja som bola od stredy 20.1. do pondelka.. mitinka mimochodom, ja mám presne tie isté pocity z pôrodnice.. skvelý prístup sestričiek, aj zo šestonedelia aj z novorodeneckého.. nemôžem povedať pol slova, takisto som to povedala aj sestričkám.. že mi tam proste bolo dobre, aj keď doma je doma a pálila som domov ako keby mi za pätami horelo.. keď to zhodnotím, tak určite pozitívny zážitok aj cez horúčky a zápal prsníka.. ja som čo sa týka bolesti stresmenka, panikárila som dlho dopredu.. a teraz nebanujem ani sekundu..

zazalienka
30. jan 2010

ahoj, áno, nad ránom Zuzku priviezli ku mne na izbu.. 214.. ja som bola od stredy 20.1. do pondelka.. mitinka mimochodom, ja mám presne tie isté pocity z pôrodnice.. skvelý prístup sestričiek, aj zo šestonedelia aj z novorodeneckého.. nemôžem povedať pol slova, takisto som to povedala aj sestričkám.. že mi tam proste bolo dobre, aj keď doma je doma a pálila som domov ako keby mi za pätami horelo.. keď to zhodnotím, tak určite pozitívny zážitok aj cez horúčky a zápal prsníka.. ja som čo sa týka bolesti stresmenka, panikárila som dlho dopredu..

mitinka
31. jan 2010

Myslela so si,že to budeš ty 😀 Ja som prišla miesto teba k Zuzke 😀 😀 a hovorila mi o tebe a zápale a aj o Pivovarčím 😅 on tam bol aj v utorok aj v stredu aj vo štvrtok 😠 on sa asi ozaj rád pozerá 😝 😝 Ja som tiež pálila domov,aby si to nerozmysleli 😀 😀 😀

zazalienka
31. jan 2010

hehe, no mne vyleteli v momente slzy, ako som zistila že domov sa nejde.. takmer som sa zrútila.. hlavne mi bolo ľúto môjho muža, ktorý malého videl len cez sklo a dni utekali.. chvalabohu bola veľká vizita a pustili ma vďaka mojej pani Dr. .. si sa dobre vyhriala pri radiátore?? xixi mne tuším meralo teplotu aj z neho..
teraz je na Zuzkinom mieste moja kamoška, v piatok bola na sekcii..

mitinka
31. jan 2010

ano vyhriala 😀 😀 😀 😀 😀 bolo tam 100stupnov ty koky 😀 😀 😀 😀 😀 ja som tam otvorila trošičku okno a stale sa vetralo,šak z nas tieklo so Zuzkou a so mňa dvakrat tolko 😀 😀 😀 Bola tam taká staršia pani a má krásnu dceru Rebeku 😀 aj som jej ju fotila,ked ešte nechcela ju sestrička postavit,... Ja som išla kupat tak som jej ju odfotila 😀 Aj ona bola super,povarovala mi maleho,ked som sa sprchovala,... Inak ten kohutik v sprche bol hrozný,... 😒 a tie upratovačky,čo trieskali a upratovali denne 30krat nám so Zuzkou išli riadne na nervy 😠 😠 😠 a mali aj blbe pripomienky 😠 ale inak bolo super,... No máš štastie,že si odišla!!!!Inak by som nemala miesto 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zazalienka
31. jan 2010

tá pani to je moja kamoška Mary, má tretie dieťa, tretiu sekciu a babu jak lusk.. jej vďačím za to že ma rodila pani doktorka, a že mám na sekciu len dobré spomienky.. no dúfam že tento týždeň už malú Rebeku uvidím, pôjdeme ich s Miškom možno pozrieť..

mitinka
31. jan 2010

ano tretí a sestrička sa jej opýtala,či ju hned nesterizovali 😒 to bola teda blbá otazka... Ju do toho nič 😠 ale zasa je pravda,že dost riskovala 😖 ale závidela som jej,ako sa super rychlo postavila a potom pomaly chodila 😲 😲 to ja som ešte tretí deň sa nemohla postavit ☹ Bola fakt super 😉

zazalienka
31. jan 2010

som s ňou dnes volala, ako sa majú.. Mary je v pohode baba, už neplánovali tretie, ale sa proste pritrafilo.. inak my sme z jednej ulice, aj s jej švagrinou, ona rodila 23.12., ja 20.1. a Mary v piatok🙂 tak nám to pekne vyšlo..
ešte som sa jej pýtala či nemá flek na posteli pri tom radiatore, sa rehotala že chvalabohu nie🙂
ja som mala pred Zuzkou tiež super spolubývajúcu Soňu, rodili sme hneď po sebe, aj nás dali spolu na izbu.. mne sa v tej pôrodnici normálne páčilo🙂)) nemôžem si sťažovať..

dikula
1. feb 2010

Ahojte baby,
blahozelam vam k babatkam a ze to uz mate za sebou a ste v poriadku! Ja som uz po termine, ale mala sa nejak nema na svet 🙂 Stale sa len poriadne prevaluje v brusku a nic. Skusala som uz vsetky mozne babske recepty na vyvolanie porodu a nic nezabera 🙂 Som zvedava do kedy ma nechaju prenasat, ale uz by som to chcela mat tiez za sebou....
Ale je dobre vediet ze sa vam v nemocnici pacilo 🙂 (teda az na tych par veci, ale predsa nikde to nemoze byt 100% a nieco vydrzime, nie).

isabelah
1. feb 2010

Ahojte, aj ja sa pripájam ku gratuláciám k bábätkám!!!! Aj vám závidím, že to už máte za sebou a ste už aj doma... Ja už len počítam dni a som stále nervóznejšia... Dikula, ja som prenášala prvé 9 dní, takže si viem predstaviť, ako sa cítiš, ale drž sa!
Ozaj baby, ako je to v pôrodke so stravou - to vám nosili jedlo do izby alebo treba chodiť niekam do nejakej "jedálne" na chodbe alebo ako to funguje? A keď ste len ležali po sekcii, tak vám to snáď doniesli do postele, nie? A keby som si chcela doniesť niečo svoje, napríkla čierne pečivo alebo vodu, tak si to mám kam dať alebo sa to nesmie??? A mali ste svoj hrnček a príbor, či je tam erárny? A ešte nakoniec.... čo ste tam pili? Neviem si predstaviť piť nemocničnú vodu z vodovodu, ale zase ani kartóny minerálky po zemi určite nemôžu byť... tak by ma zaujímalo, ako to je vymyslené... Díkesko za odpovede. 🙂

zazalienka
1. feb 2010

Isabelah, ja som mala dve krabičky mami drink a manžel mi doniesol každý deň dve fľašky neperlivej Lucky.. mala som to normálne na zemi.. a okrem toho na chodbe, kde sú stoly na jedenie ju permanentne uvarený čaj, ten bol výborný.. hneď po sekcii som mala lucku na stolíku a hadičkou som pila.. to mi narichtovala sestrička... ďalší deň bola ešte dieta, mixované jedlo.. v deň sekcie len voda.. a potom jogurty, bez hrčiek a pudingy bez šľahačky.. príbor a hrnček treba svoj..

lulupopo
1. feb 2010

caute baby ja toho uz mam tiez plne zuby, od stvrtka mi tak spuchli nohy, ze som ani chodit nevedela, v sobotu som uvazovala , ze ci neist na pohotovost....ale hovorila som si, ze tlak mam 133/91 tak este nesmiem panikarcit... v nedelu mi odpuchli trosku a aj dnes su relaivne odpuchnute... no nie su ako lopty.... ale aj tak su spuchnute... a v noci mam problem s dychanim hrozne zle sa mi dycha... celu noc som sa budila na to ako sa dusim....a stale som musela vstavat a v okne byt nacapena... ja uz chcem odrodit.... baby co to mate za sebou fakt gratulujem, ja viem, ze teraz sa nevyspite a mate vela roboty okolo babatiek, ale ja uz chcem tiez radsej taketo starosti.... dnes mam krizu ako svina.... poobede idem na poradnu tak som zvedava, co mi povie moj doktor, uz bude posledna u neho... potom uz budem chodit do nemocky....inak Isabelah, ty uz si sa so zazmluvnenim dohodla?

sissik
1. feb 2010

isabela po sekcii 3 dni nic jest nedostanes, ptom nam doniesli na izbu a potom sme uz chodili do jedalne
jedlo a vodu ti mozu pribezne nosit ti, co ta pridu pozriet
pohar a pribor si radsej zober svoj😉

isabelah
1. feb 2010

Lulupopo, áno, dohodla som sa s Dr. Dečkovom, mám už týždeň zmluvu, všetko vyplatené, takže hádam ok... uvidíme, ako to celé nakoniec prebehne. Na poradni som zatiaľ bola veľmi pozitívne prekvapená tým, že tam v tom čase nebolo ani živej duše, rovno ma sestrička zobrala na CTG a počas CTG prišiel aj Dr., takže celá poradňa trvala max. 30 minút. Zajtra idem zase, uvidím, či dopadnem rovnako, môže sa stať, že bude súrna oparácia alebo čo...
Na opuchy si zvykni, skús si nohy vykladať a nechodiť veľa, ja už mám nohy príšerne opuchnuté a mám v nich pocit, ako keby mi tie opuchy tlačili na žily a akoby mi nohy tŕpli, je to strašne nepríjemné ☹ . Aj spať musím už skoro posediačky, lebo presne ako Ty, nemôžem dýchať, chodím sa prechádzať po celom dome, otváram okná, potím sa ako somár v kufri.... A do toho som mala horzné pálenie záhy, teraz mi to akoby ustalo, ale presunulo sa mi to do hemoroidov, takže už nemôžem ani sedieť, ani ležať, je to už na mašľu... Ale vysvetľujem si to tak, úže mi asi kleslo bruško a tak namiesto záhy mám teraz zlatú žilu. 😖 Depky sú podľa mňa v tomto štádiu úplne normálne, veď sa trápime už 9 mesiacov, samá bolesť, obmedzenie, strach...

zazalienka, díkesko za odpoveď, už som si dohodila do kufra šálku a príbor, mohli to napísať do toho zoznamu 😒

Ozaj baby, čo ste už odrodili teraz, ako dlho pred pôrodom vám odchádzala hlienová zátka? Mne už asi tri-štyri sni odchádza v takých chuchvalcoch hnedoružovej farby. Len sa mi zdá, že pri synčekovi to trvalo aj týždeň, možno aj viac, kým nastal pôrod... Ako dlho to trvalo vám?

zazalienka
1. feb 2010

ja som rodila sekciou v stredu ráno pred dvomi týždňami, celý deň len voda, aj v noci, vo štvrtok nám dovolili jogurty a na obed sme mali niečo mixované, riedke, tak som tlačila jogurty a pudingy.. v piatok sme mohli bebe keksy al. piškót do jogurtu a tiež v jedálni diétne jedlo, to nám tam hneď dali.. v nedeľu sme už mali normálne jedlo, ako ostatné kočky..
ja som bola v jedálni prvkýkrát vo štvrtok na večeru (o pol piatej) no a v piatok od rána sme už mali detičky na 24 hodín (podpíšeš papier o rooming in a ráno dostaneš maličké do izby).. čiže v stredu sekcia, v piatok full starostlivosť..

lili213
1. feb 2010

isabelah hlienova zatka mi tiez postupne odchadzala zacala 6 dni pred porodom.

lili213
1. feb 2010

ja som rodila sekciou v stvtok 23:30 o 9.00 v piatok som vstala z postele 😔 a v sobotu o 9:00 som mala malého uz pri sebe. k tomu jedlu vlastne som ani nepotrebovala jest zaludok ma neposluchal az na 3 den som zjedla trosicku polievky a posledny den na ranajky rohlik z maslom.

zuzanakarolinka
1. feb 2010

baby, chcem sa Vás opýtať, aké boli sestričky, sestra ide o 2 týždne tiež na SC, prvého syna mala kliešťový pôrod a sestričky boli otrasné, pomáhali Vám z postele, vôbec, boli ochotné
ja som rodila v Nitre a teda to Vám poviem, sestričky hotové poklady

mitinka
1. feb 2010

zuzanakarolinka sestričky boli fakt super 😉 ani sa to opísať nedá 🙂 pomohli vo všetkom čo sa dalo 😉 Nevedela som si vynachváliť,... Keby ten porod nebol taky hrozne bolestivy rodila by som stále pri takej starostlivosti 😀 😀 😀 😀 😀

Isabelah:nakoľko ja som ešte nebola vobec otvorená,takže s tou zátkou ti neviem povedať 😒

Zazalienka:mne sa lubil sposob,že večer ked sa išlo kupat,nás volali.... Aspon nás tam nebolo strašne moc a dlho sa nemuselo čakat 😉 To bolo super 😉 aspon sa sestričky venovali naplno... Aj s tým mliekom to bolo dobre vymyslené,... apon mne sa to veĺmi páčilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre