Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

majcaalexko
27. apr 2011

ahojte baby je tu aj nejaka taka co ma termin tak ako ja a buduci tyzden bude v nemocnici v TT? Lebo mna tam porazi ked tam nebudem nikoho poznat 🙂

dulkagabulka
27. apr 2011

@majcaalexko aale určite ta neporazi 🙂 ved budeš spoznavat "zvonka" pre teba najdoležitejšieho človiečika...
a isto spoznaš aj ine mamičky- v porodnici niekedy vzniknu trvale priatelstva...

drž sa 🙂

motylik136
27. apr 2011

@majcaalexko ahoj, no ja mám termín teraz v sobotu, ale dnes mi dr. povedal, že budem asi prenášať...pondelok idem do tt nemocnice na poradnu

kala
27. apr 2011

kočky koľko teraz berie sa za pôrod ak chcem napr. dečkova?

mcoya
27. apr 2011

@majcaalexko tak to sme na tom uplne rovnako 🙂, akurat mna hrozne bolia tie krize, dnes som zasa totalne imobilna ☹ , tak verim, ze to cim skor povoli, lebo neviem si predstavit v takomto stave rodit 😒 . Uz inak cakam na kazdy priznak porodu - tvrdnutie bruska, odtok plodovej vody a nic, snad sa to uz pride, uz chcem mat malinkeho pri sebe a byt v "normalnom" stave 🙂

velvet26
27. apr 2011

@majcaalexko mozno sa tam stretneme... 😀 a neboj, zoznamis sa hlavne so svojou malinkou, to budes mat najvacsi zazitok a samozrejme aj s inymi maminkami.. 😵

mcoya
27. apr 2011

@dulkagabulka dakujem, len keby tie krize neboleli, neviem si momentalne predstavit v takomto stave porod, nemozem sa ani na posteli pretocit a chodza je milimetrova ☹ , cakam, kedy to povoli, aby mi nakoniec nepovedali, ze v takomto stave mozem tak zabudnut na akukolvek polohu a sup ho cisarsky rez, to by mi teda bolo hrozne luuuto.

velvet26
27. apr 2011

@mcoya nezavidim ti veru bolesti chrbta, mna vobec chrbat ani krize za cele tehotenstvo ani raz nezaboleli...no musim si radsej zaklopat, mozno pri porode si uzijem.. 😅 a aj ja uz stale skumam, co a ako, hlavne by som chcela aby mi ako prve odtiekla voda, nech viem ze uz je to naisto tu...a idealne keby to bolo rano, co by som bola vyspata a mala silu potom rodit... 😀

mcoya
27. apr 2011

@danielita111 tak to si mala uplne super. Dakujem za info, uvidime, ako to bude prebiehat u mna. 😉

velvet26
27. apr 2011

@kala no ak bude mat v ten den sluzbu tak samozrejme nic, ak nebude mat sluzbu, tak mu zavolas on pride, ci bude sviatok alebo v noci a kolko bude chciet, to veru neviem ani ja, som s nim uz dohodnuta, ze urcite ma odrodi a ohladne sumy mi povedal, ze to sa dohodneme, ze to bude medzi nami...tak necham sa prekvapit, mam nachystanych okolo 200 eur..

velvet26
27. apr 2011

baby a budete mat vsetky muzov pri porode? ten moj je strachoprdko nechce ist... 😀
a este otazka, beriete si aj svoj pribor do porodnice?

mcoya
27. apr 2011

@velvet26 ten cas je myslim si jedno kedy, ono je to trosku aj adrenalin, a to budes urcite cula aj v noci o stvrtej 🙂, hlavne aby nam porod rychlo prebehol a mali sme drobcekov pri sebe. 🙂

mcoya
27. apr 2011

@velvet26 ja ano aj muza aj pribor 🙂

velvet26
27. apr 2011

@mcoya no mas pravdu, to sa clovek uplne nabudi a preberie, to som si ista...jaaaaaj, uz nech to je za nami a keby ze ozaj aj u nas to je ze mala vyjde len na dve zatlacenia...to by som bola stastna...som zvedava, ako je na tom moj krcok, ci sa uz konecne zacal otvarat, v piatok mam poradnu..

velvet26
27. apr 2011

@mcoya to mas super, ze chce ist k porodu...bude ti oporou, ja sa bojim toho, ze tam budem sama, no zas na druhej strane nutit ho nechcem, ak sa na to neciti...nebudem ho do toho silit...na jednej strane by som bola rada, keby ze je so mnou, na druhej strane aj ja nejako tak citim, ze porod je cisto zenska zalezitost, ze by mi tam mozno aj vadil alebo ma znervoznoval...no rozmyslam, ze aspon pokial budem mat kontrakcie, tak ze by som ho prehovorila, nech je so mnou, ked pojdem na salu, nech pocka na chodbe..

mcoya
27. apr 2011

@velvet26 ked on sam nechce, tak ho urcite nenut, to by nebolo dobre ani pre neho, ani pre teba. Ale nech Ta tam odvezie a pocka na chodbe, mozno mu to neda a pride za Tebou.
A samotne tlacenie je podla mojej jednej skusenosti dost rychle, to mas max. do 10 minut vybavene, horsie su tie kontrakcie tesne pred tym, to som len kricala, ze ja uz asi umrem 🙂, ale mna tam nechali "zbytocne" cakat este 20 minut, co som uz mohla tlacit, pretoze vedla na sale sa prave narodilo druhe babatko a nemali viac pediatrov..., tak verim, ze tu to pojde lepsie 😉

majcaalexko
27. apr 2011

@dulkagabulka dakujem 🙂

majcaalexko
27. apr 2011

@motylik136 no ja by som mala v pondelok mat termin tak uvidim a neviem ci sa chodi do porodnice lezat ked prenasama lebo ako lebo doktor mi povedal ze ked budem mat az 3 dni po termine sa tam mam hlasit ...

majcaalexko
27. apr 2011

@mcoya nooo aj ja nato cakam lebo ma vsetko boli a hlavne krize a ked dlho sedim tak poriadne ani chodit nemozem co ma tak strasne konecnik boli .... :/

majcaalexko
27. apr 2011

@velvet26 noooo to mas pravdu spoznam svoju malinku 🙂

mcoya
27. apr 2011

@majcaalexko to vazne konecnik? Mna boli kostrc na lavej strane a picha to do laveho sedacieho svalu a je to fakt hrozneeee. Lebo ked nieco boli suvisle, tak sa to da, ako tak zvladnut, ale taketo bodanie je desnee ☹ . Ak Ta bolia cele krize, tak to Ti drobcek tlaci, to uz sa porod naozaj blizi. Tak drzim palceky a nejako to vydrz, budem na Teba mysliet a trpim s Tebou 😉

No baby ja prenasam uz druhy den a na poradnu idem v piatok, co je 4 den a nekazali mi tam prist aj s vecami. Tak neviem o tom, ze by sa tam lezalo. Ale neviem, ci nechaju prenasat viac ako tyzden, potom to uz asi vyvolavaju. Hadam to nebudem pripad ani jednej z nas 😉

motylik136
28. apr 2011

@majcaalexko @mcoya vy už máte aspoň nejaké príznaky, ale ja nič okrem toho, že ma bolí spodok, no a pritom je malá ešte strašne vysoko dr. povedal.Ani ja nemám prísť s vecami, iba normálne na poradňu, nakoniec idem v nedelu, nie v pondelok.

motylik136
28. apr 2011

ozaj baby, už vám spadlo bruško?lebo mne stále nie a dr. povedal, že to budem cítiť ked spadne.

velvet26
28. apr 2011

@motylik136 ja myslim, ze mi spadlo uz, lebo kazdy mi to hovori, aj sama citim, ze je mala uz uplne dole, tlaci mi na kosti, aj sa mi uvolnil priestor v brusku trochu pod prsiami mam taky pocit, ze sa mi lepsie aj dycha..vcera mi robil manzel dalsie foto tehotenske a ozaj som bola prekvapena, ked som tie fotky porovnala s tymi z minulych tyzdnov, uz je fakt brusko dole..
ale mozno ani nemusi uplne klesnut...podla mna to aj zavisi od sily brusnej steny..a co krcok? uz sa otvaras?

mcoya
28. apr 2011

@motylik136 no ja neviem, mne sa nezda, ze by mi nejak velmi spadlo, ale vraj trochu ano. Inak ja som si pri prvom syncekovi vobec nevsimla, ze by som ho mala nejak spadnute a narodil sa 🙂.

Baby, ja som si dnes dala uplne teplu vanu, tak som zvedava, ci to pomoze. Lebo inak brusko este netvrdne, ani nic. No a klop klop klop trochu mi povolilo to seknutie, tak uz mozem aspon chodit normalne 🙂, teraz pre istotu nic nerobim, len oddychujem, aby sa to zasa nezaseklo a mohla som normalne rodit 🙂

mcoya
28. apr 2011

babulky neviete nahodou, ktori porodnici maju sluzbu cez vikend?

motylik136
28. apr 2011

@velvet26 no ja sa práveže vôbec neotváram a krčok mám ževraj tuhý 😢 , tak mne zostáva len čakať....dr. mi povedall, že to klesnutie brucha by som mala cítiť...že vlastne malá bude nižšie a bude mi tlačiť na kosti asi ako tebe

motylik136
28. apr 2011

@mcoya ja tiež pochybujem že mi klesne, ved dokedy mám čakať?termín mám za dva dni...neviem vôbec kto má službu cez víkend...ked som bola ne exkurzii v tt pôrodnici, tak tam nám hovorili, že vždy majú službu dvaja doktori, jeden je dole na príjme a druhý asi hore, ktorý rodí...ale podla mna môže ísť k pôrodu aj ten čo je dole na príjmne, nie?

velvet26
28. apr 2011

@motylik136 no brusko mozno ti ani neklesne do porodu, no podla mna to nevadi, skor ked mas ten krcok tuhy neotvoreny, to znamena, ze sa porod este neblizi..ale aj vraj to sa zvykne menit niekedy zo dna na den, takze co ty vies, mozno uz o par hodin budes mat odrodene...bola by si rada..co 😅 a porodnika nemas zajednaneho?

velvet26
28. apr 2011

@mcoya no to je dobre, ze sa uz mozes ako tak pohybovat, to by bolo blbe, ze by si nemohla ani kontrakcie prechodit a na stol ktovie ako by ta vyniesli....lepsie samej ale sestricky pomozu istotne..mne brusko uz tvrdne pravidelne, aspon myslim ze je to tvrdnutie, no bez nejakych bolesti...jaaaj baby, kebyze vieme ze kedy to na nas pride ze...takto sa len sledujeme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre