Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

maxiberuska
28. apr 2011

@motylik136 ahoj, pišes, že si bola na exkurzii v porodnici a to sa da tam ist Ja mam sice termin až v juni, len tak zistujem, čo a ako? 🙂 A ešte sa chcem spýtat, či mate niektorá muža pri porode, či sa aj to nejako vybavuje, nemám skusenost s TT nemocnicou, dik

motylik136
28. apr 2011

@velvet26 to by som teda bola rada...pôrodníka nemám zajednaného, ty máš?Mne kamošky hovorili čo mali zajednaného, že to je zbytočné, možno budem nadávať, že som si ho nezajednala, ale tak berem si k pôrodu jednu známu sestričku ale nie z gynekkologie, tak keby si ma tam nikto nevšímal poviem jej nech vybehnem sa dr. ktorý ma bude rodiť a nech mu niečo "strčí do vačku"

motylik136
28. apr 2011

@maxiberuska exkurzia býva každý prvý pondelok v mesiaci o 14.00 hod, ja si muža k pôrodu neberiem, ale beriem si jednu známu, za to sa platí 16,50 eur a nedohaduje sa to dopredu ale až ked prídeš na príjem 😉

velvet26
28. apr 2011

@motylik136 ja som tiez pocula, ze netreba zajednavat, ze su tam vsetci dobri, ja mam zajednaneho deckova...a to je super, ze budes mat pri sebe sestricku, ta ti poradi, pomoze....baby, ja tam tusim jedina z vas budem kurnik sama... 😒

maxiberuska
28. apr 2011

@motylik136 dakujem za info a držim palce 😉

motylik136
28. apr 2011

@velvet26 no tiež to neni na 100 % že tam príde, lebo môže akurát robiť a neviem, či ju pustia aby odbehla...déčkov rodil aj moju švagrinu a chválila ho....ja idem teraz v nedelu na poradnu do nemocnice,ale pochybujem, že sa niečo zmenilo, ja sa na pôrod vôbec necítim 😝

motylik136
28. apr 2011

@maxiberuska nie je zač. a dakujem

velvet26
28. apr 2011

@motylik136 ja idem zajtra na poradnu, no myslim ze uz v nedelu ti povedia co a ako, podla mna ti daju termin kedy nastupit uz do porodnice, aj ked ti samozrejme zelam prirodzeny porod, lebo vyvolavany je vraj viac bolestivy, co som pocula a aj mama mi hovorila...mozno sa tam aj spolu nakoniec stretneme... 😀 inak, skoda, ze tu nemame fotky, by sme sa spoznali hned.. 😅

motylik136
28. apr 2011

@velvet26 no to som aj ja počula, že vyvolávaný je bolestivejší, to by som necchela, ale chcem epidurálku aj tak...no fotku si sem radšej nedávam, nemusí ma každý spoznať, ale možno budeme spolu ešte aj na izbe...ty si nerozmýšlala nad epi?

velvet26
28. apr 2011

@motylik136 veru, ani ja nechcem vyvolavany porod...no uvidime,ked sa inak nebude dat..tak aj taky zvladneme..nie 😉
ja prave epiduralku nechcem, pocula som ze predlzuje porod, aj baby co ju mali ma od nej odhovarali, rodili dlhsie ako prvykrat, necitili kontrakcie, nevedeli kedy tlacit, babatka im vyliezli cele modre, a niektore mali kliestovy porod kvoli tomu...ale to su ich pribehy, nechcem ta strasit nijako, tiez som prvorodicka, tak netusim co ano co nie...ved uvidime, dr. povedal, ze to sa rozhodnem ked budem mat kontrakcie, ci to zvladnem bez epi, alebo ju budem potrebovat..
ani ja som si sem fotku nedavala prave kvoli tomu dovodu, aky mas ty...radsej byt trochu inkognito, clovek nevie kto to vsetko cita...a veru, mozno budeme spolu na izbe... 😀 vsak nejako by sme zistili, ze sme z konika pocas reci, nie...
inak, rozmyslala som aj nad tou nadstandartnou izbou, hlavne kvoli navstevam, ze by ma tam mohli prist pozriet priamo na izbu rodicia, svokrovci a muz, nemuseli by sme byt iba na chodbe...inak su navstevy na chodbe ano? ked je klasicka izba?

velvet26
28. apr 2011

ozaj baby a co monitor dychu, kupovali ste? ja nie....rozmyslam, ze ak by bolo treba tak si zapoziciam z porodnice, da sa to tusim este neviete?

motylik136
28. apr 2011

@velvet26 ked maš klasickú izbu, tak návštevy sú na chodbe, máš pravdu...no o epidurálke som počula tiež všeličo, tiež sa rozhodnem až tam, ale pravdepodobne ju budem chcieť...ja už mám to brucho také nafučané, že normálne ma štípe koža nad pupkom, au...už aby to bolo, akurát som dovysávala byt, mohlo by sa to rozbehnúť 😅

motylik136
28. apr 2011

@velvet26 ja som nekupovala, veru neviem ani či sa to dá požičať z nemocnice

nini88
28. apr 2011

@motylik136 ahoj, monitor dychu sa da zapozicat v porodnici. My uz ho mame vyse 8 mesiacov 😉

maxiberuska
29. apr 2011

@nini88 a kolko platis za požicanie?

velvet26
29. apr 2011

caute kocky, dnes sme boli na poradni, situacia nezmenena, krcok 1 cm, zavrety, monitor srdca, prietoky, placenta, vsetko ok, mala je stale pekne dole hlavickou, dalsia kontrola o tyzden....takze asi bude na termin, uvidime co povie dr. o tyzden, zatial sa veru von nechysta... 😅

@motylik136 tak radsej by som tu nadstandartnu, ak bude volna, nech mozu navstevy prist az na izbu kedykolvek, ved uvidime...a to verim, ze uz by si najradsej rodila, keby sa tak dalo babatku prikazat, ze.. 😅

@nini88 a ste s nim spokojni? nerobil vam plane poplachy? lebo pocula som od susediek, ze im pipal aj vtedy ked bolo vsetko v poriadku, len sa riadne nalakali..kolko sa plati? da sa dohodnut tusim na polroka a rok zapozicanie, ci aj na iny pocet mesiacov?

nini88
29. apr 2011

@maxiberuska plati sa na pol roka 34,50 eur. My sme si este predlzili zapozicanie na dalsieho pol roka.

nini88
29. apr 2011

@velvet26 sme spokojni, aj s prvym aj s tymto druhym. Ani ziadne poplachy neboli. Da sa na pol roka pozicat za 34,50 eur. My sme si este predlzili na dalsi pol rok. Mozno sa da dohodnut aj na iny pocet mesiacov, treba sa spytat veducej sestry na novorodeneckom, cez tu sa to zapoziciavalo.

majcaalexko
29. apr 2011

@mcoya nooo asi hej .... noo je to neznesitelna bolest ked sedim tak nemozem potom normalne chodit co ma to boli ale potom to prestane a ked si sadnem tak mi je az do placu ...

majcaalexko
29. apr 2011

@motylik136 no ja uz poradnu nemam .... ja som bola na posledneja termin mam v pondelok a doktor mi povedal ze ked neporodim do terminu tak v porodnici sa mam hlasit az 3 dni po termine ...

danielita111
29. apr 2011

Ahojte babenky spominate tu nadstandardnu izbu,bola som na nej,vrelo doporucujem hlavne preto za tam mate wc a sprchu,lebo ta co je pre vsetky ostatne mamicky je od severnej strany a je tam strasne zima.ja som cakala na tu izbu pol dna a zatial som chodila na wc a do sprchy tam.bolo tam stale otvorene okno a nafajcene-asi niekto z personalu,co som nechapala a vzdy ma tam striasla zima a za tu chvilu mi prechladli krize.ked ma prestahovali na nadstandardku bola som rada za tam je teplucko a klud a hlavne muz s malym mohli prist az na izbu.takze ak si to mozte dovolit tak vrelo doporucujem 😉

kala
29. apr 2011

@danielita111 a koľko si platila za tú izbu? treba ju zajednať skôr či?

mcoya
29. apr 2011

babulky, tak aj ja som dnes bola na poradni. V noci mi 5 krat za sebou stvrdlo brusko, tak som myslela, ze sa to rozbehne, ale nic.
Kazdopadne od utorka ziadna zmena tam dolu 🙂, dalsia kontrola v pondelok, no a ked sa to nerozbehne, tak asi budem musiet ist na vyvolavacku, co by som straaasne nerada, ale ked sa musi, tak sa musi. Nastastie dokina povedala, ze podla ultz. to nevypada, ze by som nejak prenasala, placenta je pekna - neprezreta a prietoky su v poriadku, tak sa tesim a verim, ze maly sa nakoniec rozhodne ist von sam.

kala
29. apr 2011

@maxiberuska ahoj tak ako sa máte? už máš všetko pripravené aj pre malú aj pre seba? ja ešte nič ale budúci týždeň už musím všetko nachystať inak možno sa stretneme v nemocnici to by bolo fajn nie? u ktorého dr budeš rodiť?

lubenka131
29. apr 2011

@kala
@danielita111 no to by aj mna zaujmalo kolko to bol dokopy za cely pobyt(pocitam zetie 4 dni si bola nie viac)
mne by nadstandardka bodla uz len kvoli tomu ze idem cisarskym a ze by bolo pre mna lepsie keby navstevy mohli prist za mnou

kala
29. apr 2011

@lubenka131 a ty ako si na tom? už máš všetko nachystané pre malého a pre seba ja idem v nedeľu si pre kočík inak nemám nič postieľku som objednávala, veci nemám popraté ešte no fakt hamba mi ☹

lubenka131
29. apr 2011

@kala no jaka hamba??ja nemam nic len nejake veci co mi ostali po prvej dcere poprate a pozehlene postielka je v spalni od vcera ale rozlozena,kocik sa chystam nejaky vybrat ale domov ho chcem az po porode(som poverciva) a ja nemam ani sajnu presne co treba do porodky pre maminky a ani pre babetka takze ja nemam nic..ja si myslim ze je este skoro,ci? 🙂 😉

mcoya
29. apr 2011

@majcaalexko no tak to som mala aj ja, ze som aukala a jojkala, ked som menila polohy a sadala som si a krutila som na posteli. Mne to uz preslo viac menej, je to obrovskaaaaaaaaaaa uuulava. Natierala som si to homeopatickym kremom, a vcera som si dala teplu vanu, tak mozno aj to pomohlo, a jeden den som nic nerobila, tak vyskusaj. Verim Ti, je to hrozneee, ja sa teraz uplne setrim, vstavam pomaly a opatrne, aby ma to zasa neseklo. Drzim palce, aby Ti to preslo, cim skor. 😉

majcaalexko
29. apr 2011

No ako ono to neboli stale len sem tam a nechcem sa teraz moc natierat s nejakymi mastickami ked neviem co mozem a co nie ... a kupel odkedy som tehotna som sa este ani nekupala stale sa len sprchujem :D

kala
29. apr 2011

@lubenka131 moja reč s tým že je skor, no tak aspoň niesom sama čo nič nemá, veď niektoré mamičky už majú všetko, ale veď aj my budeme mať nie? a ty ako nakoniec? kto ťa bude rodiť? ja som sa rozhodla že to nechám na náhodu veď peniaze sa inde zídu a baby tu píšu že dokoti sú všetci fajn tam tak uvidíme nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre