Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
21. jún 2011

@berus222 ja som musela mať predoperačné lebo sa to pichá do miechy. mňa rodila štefániková a tá nenechala nič na náhodu🙂

sissik
21. jún 2011
maxiberuska
21. jún 2011

@elise ja mam tiez stefanikovu, pomohla ti ta epi, ja som si ju nechala ako zadne vratka, pri prvom som mala rychlo, tak uvidim teraz

maxiberuska
21. jún 2011

@sissik ok, dik

pralinka25
21. jún 2011

tiez mi nerobili predoperacne vysetrenia. ked som rpisla na prijem opytali sa ci chcem som povedala ze hej. na vzdychacke mi zobrali krv a za nejaku dobu mi ju pichli

elise
21. jún 2011

@maxiberuska pichnuť si ju daj na začiatku potom to bude ťažšie a musí byť anesteziolog super aby to pichol medzi 2 sťahmi. ak nastanu bolesti ktoré už neznesieš tak ti pichnu učinnú látku ak nebudeš chceť nepichnu🙂 mne osobne to pomohlo veľmi a druhé rozhodne budem rodiť epiduralkou🙂

maxiberuska
21. jún 2011

@elise dik, uvidim, povedala mi, ze by to malo byt rychlejsie ako u prveho, sama som zvedava...

dulkagabulka
21. jún 2011

ak sa budete rozhodovat či darovat pupočnikovu krv , skuste si pozriet reportaž z 20.6.2011

http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri

každy by mal dostat pravdive informacie o tom,či sa to da naozaj použiť a či je to perspektivne......

PS: Premyšlali ste nad tym, nechat pupočník dotepat a darovat tu krv svojmu vlastnemu dietatku hned pri porode??

mcoya
21. jún 2011

@dulkagabulka my sme dali prvemu odobrat aj uskladnit, aj teraz druhemu sme dali odobrat, ale vyslo nam pouzitie len nieco vyse 30kg, tak prave zvazujeme, ci to zaplatit, alebo nie. Uprimne tomu moc neverime, pouzitelnost je takmer nulova, je to hra na city rodicov a velky business, ale strasne by som si to vycitala, keby nieco... a my ju nemame. Ja to beriem tak, ze odobratie stoji tolko isto, kolko dostanem od statu za narodenie dietatka, takze mna to vlastne nic nestoji, len tie rocne poplatky. Ale dem pozriet ten link.
Gabika, o tej moznosti dotepanie pupucnika a darovani krvi hned po porode absolutne nic neviem, to je preco dobre?

dulkagabulka
21. jún 2011

@mcoya to "darovanie" bolo myslene tak symbolicky...ak pupočnik dotepe, ak sa nepreruší, krv s krvotvornymi bunkami ešte vojde do dietatka...

mcoya
21. jún 2011

@dulkagabulka jaaaj taak 😉 Ale to by som musela o to asi specialne poziadat, lebo inak ho porodnik hned po vytlaceni babatenka odstrihne, nie?

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
21. jún 2011

@mcoya ano 🙂 musela by si poziadat

kali010
23. jún 2011

@gale1 Ahoj, ja si nepamatam zeby som ti pisala, teda nie pred cca 3 tyzdnami 🙂.
Inak sa mame vyborne. Byvate v TT?

venny26
26. jún 2011

Ahojte baby, chcem sa spýtať, nemám vybratého gynekológa pri pôrode, reps. mi je jedno kto ma bude rodiť, ale chcem epidurálku ako mám postupovať?

danielita111
26. jún 2011

@venny26 Ahoj,ak chces EPI,tak to povedz hned na prijmovej ambulancii lebo EPI sa picha pri prvych slabych kontrakciach kedy rodicka este dokaze lezat v klude,ak su bolesti uz silne a casto a krcok je otvoreny viac ako 5 cm,uz ju nepichaju.Ale mozno ju ani nebudes potrebovat,ak budes mat rychly porod,ja som oba porody chcela s EPI,ale pri prvom som sa otvorila na 4cm len so slabymi bolestami v krizoch to som ani nevedela ze to uz zacalo a ked mi dr.pustila vodu tak za 20min.bol maly na svete a to sa aj ona cudovala ze na prvorodicku bleskovka,ale tie bolesti boli straaasne.No a to mi hned povedali ze uz sa to pichnut neda.A pri druhom som ledva dobehla z ambulancie na porodnicu a hned som rodila.Drzim palce 🙂

europa2
26. jún 2011

ahojte,neviete mi niektora poradit,ako urobit to aby bola malicka otocena tym spravnym koncom???

gale1
26. jún 2011

Tak vidíš, mne to tu ukazuje, že si ma oslovila pred mesiacom 🙂.. nevadí.. som zo Šelpíc a Ty?

venny26
27. jún 2011

@danielita111 ďakujem moc za info, moc si mi pomohla 🙂

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myska2233
2. júl 2011

@alca85 no ja keď som bola na exkurzii tak sestrička vravela, že zaplatíš ako máš...vraj ak máš a vieš, že ju chceš tak môžeš aj dopredu alebo aj potom...spomenula dokonca aj možnosť zaplatiť na účet🙂 tak neviem aké je realita...píšem len čo hovorili tam...

tinkerbell
3. júl 2011

@dulkagabulka prave v piatok som sa dozvedela na stretnuti dojciacich mamiciek, ze ak sa necha pupocnik dotepat, tak babatko dostane vsetku krv, kt. mu "patri", a teda ma aj ovela vacsie zasoby zeleza. Preco vlastne nasi porodnici prestrihnu tu snuru hned????? 😖

kika87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
3. júl 2011

@tinkerbell
Pupočná šnúra može byt podviazana okamžite po porode,alebo neskoršie a toto načasovanie može mat vplyv na matku,alebo dieta /Prendiville a Elbourne 1989/

na to,či sa ma pupočnik dotepat,alebo prestrihnut existuju dva nazory:

jeden nazor je ten, že pupočnik treba prestrihnut okamžite, teda pred dotepanim, tu dovody vysvetluje lekar:
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

teoreticky by mohla transfuzia pupočnikovej krvi z placenty sposobit viacero poruch, jednou z nich je hyperbilirubinemia, laicky povedane, dietako ma silnejšiu žltačku-

http://dojcenie.wordpress.com/category/novorode...

druhy z nazorov je ten, ktory propagoval doktor Leboayer, doktor Odent a to je,že pupočnik treba nechat dotepat.
Podla studii praktika skoreho prerušenia môže spôsobiť poruchy dýchania a nedokysličenie mozgového kmeňa. Toto je podľa viacerých vedcov jedna z možných príčin autizmu, Aspergerovho syndrómu, hypotónie, hypertónie, či iných porúch.

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=743

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73263

V Rakúsku sa napríklad už 5 rokov štandardne pupočník prerušuje až po dotepaní 🙂
Pozri si prispevky ,ale myslim, že najlepšie ti to vysvetlí lekár 🙂

ivonuska
3. júl 2011

ahojte kocky..chcela som sa spytat ci ste mali niektora pri porode dr. cecha a aky je ?? 🙂

tinkerbell
4. júl 2011

@dulkagabulka dakujem za info - no ja ako laik, keby som niekde necakane bola pri porode a poskytovavala "prvu pomoc", tak by som pupocnik prestrihla az po dotepani, ved ked vidim, ze sa nieco hybe, tak tomu necham volny priebeh a radsej chvilku pockam 🙂

tinkerbell
4. júl 2011

@dulkagabulka toto by som necakala, ze ten dr. napise: "pre nás írske a holandské nápady nemajú žiadny význam," Ved nic take nezvycajne, ta zena nenapisala, ze tam robia. Porod tam je skratka prirodzenejsi.

ivanasss
4. júl 2011

Ahojte, tak my uz mame potom, nase zlaticko Sofinka, sa narodila dva dni po termine 21.06.2011, važila krasnych 3 532 g, a merala 52 cm.

velvet26
5. júl 2011

@ivonuska ja som ho nemala ale moja sesternica ano a bola s jeho pristupom velmi spokojna...rodila unho uz po druhykrat...ja som ho len videla a posobi na mna fajn.. 😉

ivonuska
5. júl 2011

je velmi mily a chcem ho mat pri porode tak uvidime ... ale pocula som ze od maja uz nema zmluvu s nemocnicou ci co to :( ...ale dakujem 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre