Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lyongirl
11. aug 2011

@berus222 ja poznám 2 doktorky, ale 1 je pôrodníčka, neviem, či môže zasahovať do oblečenia bábatka a druhá robí na detskom a robí len denné a zdá sa mi blbé ich otravovať kvôli tomuto, že chcem mať dieťa vo vlastnom a keď porodím a nebude tam ani jedna, tak mi to je tiež všetko prd platné...

nattaly8
11. aug 2011

@lyongirl hned nie, az po par hodinach, ked zacali problemiky

lyongirl
11. aug 2011

@nattaly8 no keď sú problémy tak zrazu sa môže všetko, aj vlastné povlečenie na postel, ale asi ináč by sa im to nepáčilo a hundrali by, že sme citlivky ☹

kocurko1
11. aug 2011

Ja tiez patrim k tym, ktore budu prezliekat babo, ked ho dovezu. Pri prvom nastastie nabehla vizita a p.detska primarka mi este skoro zachytila zacinajuce vyrazticky na brusku. Hypermanganu sme sa uz nevyhli. Nastastie odvtedy OK
@romea neviem, ci to uz bolo spominane, na ovseny kupel treba davat trosku pozor, lebo zaroven susi pokozku. Po kupani dobre premastit. My sme myslim davali Excipial - dufam, ze je este na predpis a zas si ho vypytame od nasej detskej ked nas bude preberat 🙂 A ovseny k. sme nedavali kazdy den.
Myslim, ze nejaka maminka tu uz raz pisala, ze dost casto kupavala v ovsenych, pokozka sa dost presusila a potom museli davat Oilatum?
Mozno kecam, tak ma opravte 🙂

danielita111
11. aug 2011

@kocurko1 Ahoj,Excipial este je na predpis,aj my ho pouzivame,syn ma atopicky exzem a na stastie nie velmi vyrazny.Tiez sme ho kupavali v otrubach ale nerobili mu dobre,skor sa mu exzem zhorsoval,teraz kupem obe deti s Oilatum olejom,je dobry a tiez na predpis.Inak moja dcerka mala tiez vyrazky ked sme prisli z porodnice a velmi jej pomohlo kupanie v hypermanganovom roztoku.

maca_p
11. aug 2011

@lyongirl este som zabudla napisat, ze som maleho nenechala umyvat v den porodu a nasledujuce 2 dni, takze dokopy 3 dni. na stvrty som ho ja sama sprchovala tak, aby sa nedotkol vobec nicoho 😀 . ze paranoja? no ano, co uz kazdy mame nejaku uchylku a kto ma nejaku tu skusenost s exemom, tak sa veru nebude cudovat. sestrickam ale strasne vadila jeho hlava od krvi, tak sa ma slusne na druhy den spytali, ci mu to mozu utriet. a ja ze ano 😵 .

@maggie2 a) mas pravdul, statistiky na slvensku bez komentara. a pravdive umrtne spravy o vysledku pitvy detto...
aa) a keby tam bolo natlacene, ze do 40°C kupel znesie to hryzatko, tak to neprasknem do sterilizacky, logicky, nie??? mala som za to, ze to bude nieco ako silikon na dudloch, alebo na chranicoch bradaviek, co sa bezne sterilizuje pred prvym pouzitim, ale nenene nebolo. odteraz bojkotujem AVENT/Philips!

kocurko1
11. aug 2011

@maca_p ved nahlas ten hryzak na soiku ako nebezpecnu hracku 😉 A Aventu pisomne reklamovat pre peniazky 😉
@danielita111 som rada, ze je to stale na predpis. Peniazkov nikdy nie je vela. Ked sa uz nenapapam v nemocnici, aspon budeme mat cim mazat 😎

maca_p
11. aug 2011

@kocurko1 SOI ma napadla v pripade, ak mi neposlu nove hryzatko - neviem ci to mam volat hracka alebo dentalna pomôcka. dnes som to uz poslala dodavatelovi. ak mi poslu nejaku trapnu odpoved, mam to vsetko nafotene, potom to poslem aj do telky 😀 .

silviaabc
11. aug 2011

Ahojte ake mate skusenosti s porodnicku Havlikovu????

kocurko1
11. aug 2011

@silviaabc tu ju len chvalia 🙂

katkatt
11. aug 2011

@silviaabc velmi dobre 🙂 pozri par stran dozadu 😉

monka9999
11. aug 2011

@kocurko1 moj prvy syn mal alergiu na plodovu vodu.ešte som taku diagnozu nepočula,ale mal vysyp.kupali sme ho vo vyvare z otrub.mal s toho peknu pokošku.poradili mi to v porodnici pri kupani.teraz čakam druhe a mam rodit v TT.je to najbližšie.ale nie že by som bola dako nadšena.pri prvom ma nemal kto odrodit,vraj mam termin až na druhy den.tak ma pekne nechali od rana6hod.do druheho dna do rana.maly sa narodil o 8hod.že v noci za mnou nočna smena nepojde ,že musim vydržet do rana!taky pristup som ešte nevidela.každy nema na to aby strčil doktorovi peniaze zato,že si urobi svoju robotu.

kocurko1
11. aug 2011

@monka9999 ved to, aby moj prispevok nebol zle pochopeny. Ja tiez nebudem mat lekara na zmluvu. Ze usporim 6E na telove mlieko pre babo povazujem za jednu z mala vyhod zdravotnej poistky 🙂 Teraz sa uz len smejem, co stal moj napraskany kufor🙂 Divim sa, ze na zozname veci nebola kladka s klucikom na skrinku. Moja svokra bola nedavno operovana v inom meste a musela si priniest aj zamok do nemocnice 😀

monka9999
11. aug 2011

@kocurko1 normalne mam fobiu s toho čo tam somnou zasa porobia.lebo mam pekny termin.od17do24.12.aby nemali na večeru rybu a ja na nich nečakala s rozkročenymi nohami na koze.do prepuštacej spravy mi napisali že nemam ukončene ani zakladne vzdelanie.rada by som vedela kde po taku informaciu prišli,kedže mam maturitu a nikto sa ma na taku vec nepytal.a nemame mat v porodnici olejček?už ani neviem.a mne vtedy tušim aj zakazali mastit teličko koli tej vyraške.mal po sebe červene flaky a vysyp.mal iba 4alebo5hodin a sestrička mi ho dala von k vytahu!lebo tam bol moj muž.no mne sa to moc sterilne nezdalo.samozrejme dostal prievan do oka.kedy maš termin?chystaš sa ist rodit do TT?vraj už deti na noc neberu a niekolko hodin po porode daju mame a rob si s nim čo chceš.no som zvedava.aj sa už kupe na izbach.neviem čo je na tom pravdy.ani neviem čo všetko budem vlastne potrebovat.potom mi to v novembri popišeš

kocurko1
11. aug 2011

@monka9999 bude dobre 🙂
A pokial viem, olejcek uz asi nikto nepouziva. Jedine na supinky vo vlaskoch (seb.dermatitida) 🙂

danielita111
11. aug 2011

@silviaabc ahoj,rodila ma pred 4 mes.,nemala som ju vybavenu,rodila som rano o 3,15h a musim len pochvalit.perfektny pristup.

monka9999
11. aug 2011

@kocurko1 no supiš.pozriem dake johnson baby a bude.už som videla aj niečo levandulove.ale začnem zhanat až v novembri.nevieš mi poradit niečo na vysoky tlak?mam155/110napisal mi magnezium ale to mi nepomaha vobec.možem pit bylinkovy čaj ALVISAN na zniženie krvneho tlaku?iba 1šalku denne.som si nasadila.

monka9999
11. aug 2011

@lyongirl a keby ti ho obliekli a ty potom sestričke povieš že si ho prezlečieš do svojho?ved možu byt len radi že budu mat menej prania.a nemusiš s tym zatažovat žiadnu lekarku.aj tak ho budeš kupat a prezliekat ty.tak čo mu daš,to bude mat.

lyongirl
11. aug 2011

@monka9999 lenže mne tak obliekli menšieho, rodila som v noci a do rána, kým mi ho priniesli bol už vyhádzaný, takže ja to nechcem riskovať a chcem ho mať hneď vo svojom 🙂

berus222
11. aug 2011

baby, ake su oddelenia na porodnici po poschodiach od prveho?

katkatt
11. aug 2011

@berus222 4 -Gynekologické, 3-Odd. rizikovej gravidity, 2-Šestonedelie, 1-Pôrodnica, prizemie -gynekologicky a porodnicky prijem
ak nevojdes na druhe, tak ta supnu na tretie posch. ...

kocurko1
11. aug 2011

@monka9999 nechcem robit antireklamu. Kamaratky pracujuce na novorod. v inom meste, spominali, ze na johnsony je najviac alergii. Ja zas zdrave babo budem kupat prve 2mesiace len v cistej vodicke, zahyby na pokozke umyjem detskym syndetom a namazem len s excipialom (presnejsie moj manzel).Nechcem nic vonave.
Ja nie som zdravotnik, takze k tlaku absolutne netusim. Najlepsie tvoj lekar. Ja by som to na fore ani neriesila.

gulka63
11. aug 2011

@monka9999 na vzdelanie sa pytaju na porodnickom prijme. pise sa to do matriky

gulka63
11. aug 2011

@monka9999 vzdy ta ma kto odrodit lebo po pracovnej dobe je v sluzbe lekar az do dalsieho dna. a ked mas dobre kontrakcie a otvoris sa, je jedno kedy mas termin,porodis ci sa to niekomu paci alebo nepaci,

maca_p
11. aug 2011

@gulka63 xixi, mne nechceli zapisat titul, lebo som ho nemala v OP 😀 😀 . ale nemam z toho traumu...

pralinka25
11. aug 2011

@monka9999 nas maly mal na johnson levandulovy tiez alergiu. tiez som to predtym pocula ale mal uplne bezproblemovu pokozku tak som to riskla a bola to chyba

raona
11. aug 2011

@kocurko1 monka9999 neni pravda, ze olejcek uz asi nikto nepouziva, olejcek som pouzivala pri malej a budem aj teraz 😉 , normal klasic.aviril, ten bol najlepsi, skusala som aj ine, aj mliecka telove, ale ani tak pekne nevonali a malá mala potom vzdy problem s pokozkou.. ja ostavam verna modremu olejceku..

berus222
12. aug 2011

@katkatt dakujeeem

lyongirl
12. aug 2011

ja tak isto neznášam Johnsony a pod "gebuziny" s prepáčením, určite voňajú, ale tiež som počula viac názorov z nemocnice a sestričky to vôbec neodporúčajú, je pravda, že to vonia a určite je veľa detí, ktoré s tým nemajú žiadne problémy a maminy sú spokojné, ale nie sú zrovna šetrné k detskej pokožke. Najlepšia je čistá voda + obyčajné nejaké detské mydlo, napr. Bupi. Moji sú atopici, mladší má zatiaľ len veľmi slabú formu, skôr sa to prejavuje len veľmi suchou pokožkou a používame tým pádom výrobky Linola, ale na tvár veľmi často využívam ten spomínaný detský olej Aviril a som s ním veľmi spokojná 🙂, ale ako sa hovorí, 100 ľudí - 100 chutí, každému dieťatku vyhovuje niečo iné...ak má bábo peknú pokožku, myslím, že netreba používať nič 🙂

monka9999
12. aug 2011

@gulka63 neunuvali sa ma pozriet.švacli nam do izby papier a baby mi mali stopovat kontrakcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre