Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lubenka131
14. jún 2011

baby prosim vas mam dotaz...mam uz ist do rizikovej poradne do nemocky...co tam vsetko absolvujem?robia aj sono ci?mam planovany cisarsky a chcela by som vediet ci ho robia o nieco skor..mate skusenost???dakujem za odpovede 😉

kocurko1
14. jún 2011

Ahojte babenky. Otazocka, mala ste niektora aplikovany porodnicky gel? Prip. ako ste boli s nim spokojne, ci vam to aplikoval lekar, PA, reakcie, ci to pomohlo trosku ochranit hradzu, atd.. Asi kazda baba si chce cim skor sadnut.
Pri prvom porode som bola spokojna s porodnikom aj s tym, ze sa opytal na moj porodny plan a aj respektoval vsetko, co sa dalo. Rozmyslam, co teraz na neho ,,vybalit,, 😉 Ked vobec budeme stihat 😉

sulky
15. jún 2011

@kocurko1 , jeeej, takeho porodnika hladam 🙂 Daj typ 😎

kocurko1
15. jún 2011

@sulky ja som mala normalne, co mal sluzbu tu v TT. Na gel asi zabudnem, je dost drahy a tu v TT sa mi osvedcila epiduralka. Tak dufam, ze aj tentoraz budeme stihat a ze mi zaberie.

nik.a
16. jún 2011

Dievčatá mi sme sa vrátili v pondelok s pôrodnice a môžem vám povedať, že som bola spokojná so všetkým, aj pôrod prebehol v celku rýchlo, len zašívanie už nebolo pre mňa to najpríjemnejšie. Sestričky a aj doktori boli príjemní. Celkový dojem z TT pôrodnice mám skvelý.

lubenka131
16. jún 2011

kocky potrebujem radu...ked idem zajtra uz do nemocky na rizikove dohodnut termin na cr co vsetko sa vysetruje?alebo co ma caka?a predpokladam ze velmi dlheeeeeeee cakanie?? dik za odpovede...

kocurko1
16. jún 2011

Neviem ako je to teraz, ale pred 2 rokmi, ked CR hrozil aj mne, mi po poradni v rizikovej dali vymenny listok na hematologiu (tam bolo najlepsie prist este na 7.rano, zobrat prva cislo, lebo na predoperacne vysetrenia cakalo vela ludi), z hematky (robili mi odbery )ma poslali na interne vysetrenie - robili mi moje ekg a odtial naspat na hematologiu dohodnut sa a vysvetlili mi co a ako. Potom naspat do rizikovej poradne. CR mi hrozi aj teraz, daj vediet, ako si sa vybavovala. Ja ked ma niekam poslu, pojdem radsej pred 7.rano. Jednak nie je este horuco, vsade je kopa nervoznych alebo starsich ludi pred operaciami. Jedini, ktori beru ohlad na buducu mamicku, su sestricky a lekari 🙂
Drzim palce, vela trpezlivosti a skore vybavenie sa 🙂

lubenka131
16. jún 2011

@kocurko1 dakujem..mne hematologiu nikto ani nespominal a nevybavovala som si ju ani pri prvom CR..dam vediet 😉 a inak o tom ze kto berie ohlad na tehulky by som trochu pochybovala...mne moja sestricka dnes zavrela pred nosom a cakala som od 6:45 pred ambulanciu kvoli karte a otvorila mi az o 8 a ani ma nevybavila hned...najprv brala nejakeho chlapca na krv-ktorý musel byt"strasne ustaty"ked ho uprednostnila.... 😠 😠

sulky
16. jún 2011

@nik.a , gratulujem k natalke🙂 aj ja som chcela dat take meno, len manzel bol proti. Mame neoblubenu susedu nataliu 😉
prosim ta kto ta rodil? mala si prirodzeny porod? Aj ti nechali babatko prilozit? mala si porodny plan?
Som sama otazka, co< 😎

nela00
16. jún 2011

@sulky presne tieto otázky zaujímajú aj mňa 🙂 a ty máš pôrodný plán?
@nik.a gratulujem k dcérenke! mala si zazmluvneného dr.?

sulky
16. jún 2011

@nela00 , ano mam. PRe istotu. LEbo pri prvom porode som nebola schopna vzdat ani slovo zo seba, nie to este vybavovat s lekarmi a sestrickami, ze chcem to a to 🙂 Tak som sa poistila. ALe je to iba par bodov, na com mi vazne zalezi.

kocurko1
17. jún 2011

@lubenka131 presne to som zvedava, ktore ambulancie treba vybehat. Dufam, ze si to moj maly rozmysli a otoci sa 🙂 Ja sa ani nechcem nikde uprednostnovat. Ale uzila som si pred dcerkou, ked som bola v jednej cakarni rano prva a ked sestricka otvorila dvere, vsetci pacienti sa rozbehli, buchali mi laktami do brucha, aby mohli podat svoju kartu prvi. To ma fakt vtedy sestricka zachranila 🙂 No nebudem odbocovat od temy.

lubenka131
17. jún 2011

@kocurko1 presne mne tak vcera jedna zenska trafila na internom s kartou do hlavy...kokos a to je zena!!!! no dnes som bola v nemocke,robili mi tie pasy,skontrolovala moc,a potom prisla dr.a vysla som na kozu pozrela ci sa otvaram urobila sono za tyzden na kontrolu a uz mi daju termin sekcie kedze sekciu robia minimalne tyzden pred terminom tak pocitam ze poradna bude posledna a max.1.7 mam maleho pri sebe...ine vysetrenia odo mnou nepytala,.takze hematologiu nikto odo mna nechcel 😉

kocurko1
17. jún 2011

@lubenka131 super, tak si usetrim 2 rana v cakarnach 🙂 Ked pojdem na interne, poviem im, nech tam vylozia nejaky papier na zapisovanie, lebo to s kartami sa mi stalo tiez u nich 😉

alca85
17. jún 2011

@nik.a jééj, tuším sme rodili v ten istý deň a aj nás narovnako pustili 🙂 a môžem len súúúhlasiť, tiež som bola maximálne spokojná s prístupom sestričiek i lekárov i s celým personálom. Všetci boli neuveriteľne milí a ochotní 🙂 🙂

sulky
17. jún 2011

@alca85 , mozem sa spytat kto ta rodil? mala si prirodzeny porod?

alca85
18. jún 2011

@sulky ani keď ma zabiješ ti neviem povedať meno 😅 ...ale bol to taký mladunký príjemný doktor 🙂 🙂 ..a áno rodila som prirodzene 😉

nik.a
19. jún 2011

@sulky ahoj rodila ma Štrbová, veľmi milá mladá doktorka. Nemala som pôrodný plán, lebo. ani neviem čo by som si priala a čo nie pri pôrode. Malinkú mi nepriložili, lebo ma dlho zašívali som moc natrhnutá. Priložili mi ju až poobede.

nik.a
19. jún 2011

@alca85 gratulujem aj ja, toľko nás tam bolo, že ani neviem či sme sa stretli. Ten mladý doktor ktorý ťa mohol rodiť mohol byť Gajdoš alebo Dečkov lebo oni mali práve vtedy službu. Gajdoš je taký mladý fešák viem to lebo bol u nás na izbe pozrieť druhú mamičku.

danielita111
19. jún 2011

@nik.acaute,Dr.Gajdoš nie je gynekolog ale anesteziolog,je to byvaly kolega.Zrejme tej mamicke daval epiduralku a bol si ju skontrolovat.Inac fesak je a velmi mily a dobry odbornik vo svojom obore.Aj mne mal pichat epi ale oba porody som mala velmi rychle takze nebolo treba. 🙂

dew00
20. jún 2011

@nik.a ten mladunky doktor mohol byt skor dr.Bucko, dr.Deckov ma po 30ke a dr.Gajdos ma nejako pred 40tkou. Inak, vsetci traja su velmi fajn.

nik.a
20. jún 2011

@danielita111 áno ona mala epiduralku. Bučka už poznám lebo ma pozeral na príjme. Tak teda alcu85 mohol rodiť teda Dečkov. Lebo ja som sa pýtala kto má službu a sestrička mi povedala troch doktorov Štrbrovú, Dečkova a ešte jedna doktorka, ale jej meno som si nezapamätala. V podstate je to jedno, kto nás rodil, keď nie sú komplikácie tak to zvládne každý dobrý doktor.

ivanasss
20. jún 2011

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť. Mala som 19.06. termín a dnes mi môj gynekológ povedal, že sa mám zajtra hlásiť v nemocnici a budú mi podávať prostaglandýn, nakoľko sa neotváram, krček maternice ešte akosi nedozrieva a nechce nič podceniť, len v tom šoku som sa akosi zabudla spýtať či ma hneď hospitalizujú alebo tam budem chodiť iba na podávanie toho prostagladýnu? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
A ešte by ma zaujímalo kedy a kde a ako je treba si vybaviť, ak chcem, aby mi pri pôrode pichli epidurál? Ďakujem!!!

ivka1603
20. jún 2011

Ahoj, ja si myslím, že ťa už aj hospitalizujú, radšej s tým počítaj.....veď už prenášaš, aj keď len krátko...
S epiduralom nemám skúsenosti, to ti neporadím ☹ ale myslím si, že na pôrod.príjme treba zahlásiť, no neviem isto...

ivanasss
20. jún 2011

@ivka1603 dakujem velmi pekne za radu!

ivka1603
20. jún 2011

@ivanasss nemáš za čo.....asi som ti moc neporadila.... 😉

pralinka25
20. jún 2011

@ivanasss no oni nechavaju prenasat tak max 10 dni. myslim ze ta nehospitalizuju pokial im nebude nieco divne alebo nebude problem. budes chodit kazdy druhy treti den a mozno aj kazdy na kontrolu. ved pobalena asi si tak si to nachystaj. ale mna nechali 9 dni po termine a potom som sla na vyvolavacku.

maxiberuska
21. jún 2011

caute baby, mam dotaz, ktora ste si zaistila lekara, kolko sa plati? dik

elise
21. jún 2011

@ivanasss na pichnutie epidurálu musíš mať predoperačné vyšetrenia, daj si to potom pichnuť hned na začiatku a ak budu bolesti a kontrakcie sa stupňovať tak si streknu tlmiacu látku, mne to pichali neskoro medzi 2 sťahmi a na buduce si dám určite pichnuť hned na začiatku.

berus222
21. jún 2011

@elise musis? mna sa na to pred 2 rokmi pytala sestricka az na prijme, ze ci ju chcem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre