Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

melory
autor
30. jan 2007

este sa chcem opytat bab co teraz rodili, co si mam doniest navyse do porodnice. predtym nam vsetko dali, cize doniesla som si len vewci, ked pojdeme domov, pampersky, utierky na riculku a to je pre babo vsetko, lebo mi povedali, ze oni maju svoje veci. len pre seba som mala mat - ako su vlozky, tampony do podprsenky, a kozmetiku. oni nam dali aj nocne kosele. proste neviem ci mam zobrat vecicky na oblecenie a kozmetiku aj pre babetko. poradte mi prosim som zmetena.

rainbow
30. jan 2007

mel. takže sa ti na MK dohodneme na ten pondelok, ja som bola dnes na GTT, no a prvý krát som išla na wc,pre moč, kvoli vzorke, inač sa vyhýbam, no a mala som dost, zle mi bolo ešte dve hodiny,ta sladká voda bola oproti tomu nič..ja som tiež dnes počula celkom pozit.ohlasy na tt porod. ale vela závisí od lekara

rainbow
30. jan 2007

ja idem zajtra cvičit, tak sa opýtam tej janky-por.asistetnky, čo je treba si doniest do porodnice, dám potom vediet

lohan
30. jan 2007

rodila som sice pred 9 mesiacmi, ale myslim, ze za ten cas sa az tak moc nezmenilo.Koselu dostanes este aj teraz, ale ja som si doniesla skoro vsetko radsej z domu t.j. zupan, teplomer, vsetka kozmetika, vlozky, tamp.,toaletny, pribor, utierku, pohar, pampersky,a pre maleho body, lebo tie ich kosielky su nanic, stale sa z nich vyvliekal a pol tela mal vyzlecene, kedze spodok je zabaleny len v perinke.Odsavacku, capicku, ponozticky, ked chces môzes aj dupiny, dudlik, vidis, ze je toho dost a urcite sa este nieco najde. Vela stastia.

melory
autor
31. jan 2007

dakujem, viem, ze to vyzera cudne, ze akoze neviem co treba, ale ja ked som porodila, tak mi maleho dali na intenzivku a ked som ho dostala na izbu sli sme domov, vtedy som nemohla mat nic svoje, kvoli opatreniam, ale teraz verim, ze to bude inac a budem mat babo pri sebe hned po porode.

kuknem to ruzove kreslo - ako vypada, aj ked si zela ten cisarsky, cize sa mu chcem vyhnut.

petra25
31. jan 2007

Ahoj babule
Mel ani nehovor - ani sa mi nechce verit, ze o mesiac to uz pride - strasne sa tesim ale aj bojim
A nie -HC je take "uzasne" mesto, ze ani porodnica tu nie je
Co sa tyka veci do porodnice, dostala som od sestricky v TT zoznam, tu je:

pre mamicku: tehot. preukaz, preukaz poistenca, obc. preukaz, sobasny list - kopia, dohoda o mene dietata
hygienicke potreby - zubna kegka pasta, hreben, mydlo, menstr. vlozky bez kridelok, mater.podprs., vlozky do podprs.

Pre novorodenca:
jednorazove plienky -1 balenie
-veci pre novorodenca ako je kosielka, dupacky, ortoped. nohavicky, ciapocku si treba doniest den pred odchodom z nemocnice
v zime navyse: deka, teple oblecenie pre novorodenca

Tak, to je vsetko co tam bolo odslova - doslova 😉
Ja do kapsy este prihodim
a osobne podľa info z pôrodnice (od báb čo tam rodili)som naložila do tašky: spodné prádlo,župan, ponožky - vraj nám bude kosa na nohy, podložky, toaletný pap. odsávačku mater. mlieka vraj sa to zíde. a pre drobca- , vlhké obrúsky,krém na prdelku, bavlnená plienka 2x, košieľkyalebo body,ponožky, rukavicky a uz ma nic nenapada, ale keby nieco dopisem.
😀
papa

palvinka
31. jan 2007

práve som si pozrela zoznam čo som mala ja v pôrodnici a ešte by som vám odporučila Labelo, kôli suchým perám (pri predýchavaní), rozhodne si nezabudnite krém na bradavky, a ešte čo som využila tak flašu minerálky s takým uzáverom ako na jupíka (myslím že to bol Rajec), tam som si potom prelievala Lucku, dobre sa z toho pilo aj po ležiačky 😉.
A čo sa týka kozmetiky pre babo tak stačí len ten krém na riťku, ale napr. moja spoluležiaca potrebovala aj telové mliečko, jej malá mala trochu ohnuté nožičky tak tam bola rehabilitačná sestra a ukazovala jej ako ju má masírovať aby sa jej to upravilo. Takže aj to tel. mliečko, alebo olejček pre istotu pribaliť.
Jaj a ešte ak sa chcete vyhnúť erárnemu klistíru tak si dosneste svoj - predávajú ho v lekárni volá sa to Yal a je šetrnejší.

palvinka
31. jan 2007

a ešte ma napadlo svoj vlastný príbor 😉

melory
autor
1. feb 2007

pavlinka skoda ze ta napadol ten pribor...mohla som mat dietu. 😨

rainbow
1. feb 2007

ahojte, práve čítam, januarove čislo Mama a ja, články o porodnicách v tt kraji...

melory
autor
1. feb 2007

tiez som to citala ale je to dost skreslene, no myslim si, ze trnava nieje najhorsia.

rainbow
1. feb 2007

jasné je to tam tak objektívne a všeobecne napísané, ale snad to nebude také hrozné

melory
autor
1. feb 2007

myslim, ze tych par dni sa bude dat prezit.

petra25
1. feb 2007

ahojte, baby z marcoviek este odporucaju kupit glycerinove cipky - na stolicu 😅
zajtra idem do TT tak ak budu nejake novinky - dohodim 😀 papa

melory
autor
1. feb 2007

diky, to tie cipky asi aby sa lahsie potom islo na velku??? 😀
lebo ja som sla bez problemov... 😝

rainbow
1. feb 2007

ja som myslela, že tem klystír je potrebny vždy?

melory
autor
1. feb 2007

klystir ti spravia ale potom sa zvykne po porode zastavit stolica a nepustia ta z nemocnice kym sa nevyprazdnis tak tie cipky su "zrejme" na ulahcenie.

petra25
1. feb 2007

presne o tom sa rozpravali - ze sa im po porode nedalo ist na zachod a z nemocnice nechcu pustit ak si nebola - tak museli kolkoraz klamat 😀 No a ked si pozasivana, tak je to vraj s nimi lahsie 😖

melory
autor
1. feb 2007

ved to ze zeny sa boja tlacit, lebo to aj boli, tak sa to moc neda, dobry napad hned si ich napisem do veci z lekarne. 😉

melory
autor
1. feb 2007

petra a co stefanikova, bola fajn, ze?

petra25
1. feb 2007

neviem Mel, idem tam az zajtra 😉 ale dufam, ze to bude OK. Zajtra podam hlasenie 😀

kurcos
1. feb 2007

ahojte baby! ja som rodila pred 3,5 mesiacmi v trnave. lezala som na nadstandardke a citila som sa tam ako v hoteli, naozaj. nic mi nechybalo, aj jedlo mi nosili az do izby. ale to preto, ze som rodila cisarskym. pred porodom som chodila do materskeho centra na prednasky, super vec a velmi mi to pomohlo, aj ked som nakoniec teoriu nevyuzila, kedze za mna vlastne rodila doktorka. a v ramci prednasok som bola aj v porodnici pozriet a uz vtedy sa mi tam celkom pacilo, cakacie izby su farebne vymalovane, co im dodava na utulnosti. z porodnice mam naozaj len prijemne spomienky, okrem spomienok na jednu prebdenu noc, ked mi prvy krat dali syna na cely den aj noc a on nie a nie zaspinkat...
o stefanikovej som pocula ze je fajn, ja som rodila s chovanovou a ta je vynikajuca.

petra25
1. feb 2007

juj kurcos, tak ty uz mas doma 3,5 mesacny zazrak 😀 to ti zavidim, kiez uz to budeme mat tiez za sebou a s takymi peknymi spomienkami ako ty 😅

kurcos
1. feb 2007

sestranica ma o pol roka starsieho syna a tiez som jej tak zavidela... zvladnete to, neboj... ja som sa strasne bala a dopadlo to super. este minutu pred porodom som sa rehotala... potom ma to preslo, ale to je ina tema... 😉

palvinka
1. feb 2007

ja som chcela tiež nadštandard ale mala som smolu, nebola ani jedna voľná. Ale dalo sa to vydržať aj na obyčajnej izbe. Tam bola zas výhoda, že keď som išla na záchod alebo do sprchy tak mi suseda povarovala malú. A ešte jedna výhoda ušetrila som 4tis. 😀 .

melory
autor
2. feb 2007

ja som sice dost rozmaznana na pohodlie, ale tym, ze som bola na intraku a tym, ze som dost spolocensky typ, tak by ma nik nedostal na nadstandartku, ani keby mi oni platili. prestne tak, suseda postrazi babo, mate co pokecat, mate sa na com zasmiet, aj veci sa dost kradnu, tak mi sme vzdy boli jedna na izbe, lebo "cierne perly" sa tam vzdy najdu. a ked do tej izby nahliadla zdala sa mi rovnaka ako nase, len farebna... 😉 ale to je jedno, 5***** hotel to nebude tak ci tak.

baby si tam nosili aj vlastne pyzama, je pravda, ze to pradlo mna osobne hrozne vysusilo, a mala som mini exem, ale zas tolko krvy co som mala na nocnej kosely by som doma prat veru nechcela.

kurcos
2. feb 2007

100 ludi, 100 chuti...

petra25
2. feb 2007

No ahoj babule - dnes som teda bola slavnostne na 1. poradni uz v porodnici - baby,to bolo strasne - take expresne vysetrenie som este nezazila sestricka mi nemerala brusko, nepocuvala malej srdiecko, no a vrchol vsetkeho bolo vysetrenie u doktorky, kde som bola asi 1min aj s vyzlecenim - vyliezla som na kozu, strcila dnu prsty a povedala, vsetko je v poriadku, "vnutro" zodpoveda terminu porodu - uvidime sa o tyzden - ze to co bolo???????
A nehovoriac o priiiiiiisernom prostredi - ako spred 1. svetovej - no tak na to som u mojho lekara nebola zvyknuta - ani neviem, kolko sme pribrali, nevidela som malu, nepocula srdiecko, no proste nic
nechcem vyzerat ako ufnukanec, ale fakt sa mi to nepacilo
Tak som sa vam chcela trosku postazovat, lebo som z toho fakt rozladena ☹

melory
autor
3. feb 2007

petra to je smutne, ale je to tu tak. 😒
kurcos nechcela som sa ta dotknt. ked ti tam bolo dobre tak splna ucel ta izbicka.

kurcos
3. feb 2007

Melory, troska sa ma to veru dotklo, ale naozaj, 100 ludi, 100 chuti. ja som bola spokojna... aj sestricka ma "pochvalila", ze som najlepsia pacientka, vraj "ked pride clovek do tejto izby, musi sa usmiat"... 🙂 aj ked celom nechapem, co to akoze malo znamenat... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre