Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

chobotka
11. dec 2009

ahoj ja som uz chodiaca katastrofa, keby mi dr povedal ze dnes, tak som tam behom 10minut 😀 pri janke zafungoval teply kupel.
1.maja som bola u dr a hovori mi ze na porod to vobec nevyzera, ze o tyzden bude vyvolavat porod.
hovorim si 2.maja mam termin, uz nic nepokazim....vecer vana o polnoci slabucke kontrakcie, rano 2.maja troska silnejsie ale nic hrozne kazdych 5min...., isla som dr ten soking 😅 tak ma poslal do porodnice, najskor sranda velka 😀 o dvanastej mi pustil vodu, zacalo to byt troska veselsie, potom o jednej prva inj. o druhej druha o troch sa janka narodila na 2 zatlacenia...
ja este pockam co mi povie v pondelok na poradni a nieco zacnem riesit, lebo na vianoce chcem byt doma a hotovo 😀 😎

janula17
12. dec 2009

tak teda ty uz vies co cakat chobotka.... tvoj prvy porod vyzera ze bol celkom v pohode, ano?

mna uz tak strasne bolia krize na jednej strane a dnes mi to uz normalne vystreluje do nohy, akoby cely ten klb bol chyteny. Myslis ze to moze mat nieco spolocne ze sa mi tam roztahuje panva? Lebo sa bojim aby sa mi ten klb nezapalil alebo co , fakt to hrozne boli ked chodim 😒

chobotka
12. dec 2009

jani uz si tu asi neni....ale sak precitas si.

toto s tou bolestou som mala zhruba pred 2mesiacmi, chvilami uplne neznesitelne bolesti, nakoniec som isla napravovacke do trebatic, mozno si o nej pocula... mala som vyskocene 2stavce a pricviknuty sedaci nerv. hned po napraveni som bola ok. bolela ma polka zadku a ako aj ty pises vystrelovalo mi to do nohy. bolela ma ta strana na ktorej bol maly ulozeny. asi pred mesiacom ma zase z nicoho nic prepadla hrozna bolest, ale ina ako prvy krat. hned na druhy den som utekala do trebatic. opat som mala stavec vonku ale iny...predsa tehu je zataz na chrbticu strasna. po napraveni sa to polepsilo ale stale som z casu na cas citila bolest v lavej casti. asi pred 2t mi bolest uplne ustupila klopklopklop no a pri usg mi dr povedal ze sa maly ulozil na druhy bok...takze urcite to nejak suviselo. dufam ze s chrbticou uz vydrzim do porodu, potom uz sa da hocico podniknut...

a co sa tyka porodu, ano bol v pohode, ja len tie kontrakcie...do toho sa mi fakt nechce 😅 🙄

janula17
13. dec 2009

Dobre ranko,
tak, uz mam polievocku navarenu a ryzu postavenu, som ja ale sikula 🙂 dnes som sa podozrivo dobre vyspala, neboli to uz tak velmi, snad to povoli....
no ty si si tiez prezila bolesti chrbta, mna to cele tehu obchadzalo. Nemala som vobec ziadne problemy az tento posledny mesiac sa uz len stazujem na vsetko. Ani mi zle nebyvalo na zaciatku ani nic, som si to celkom pekne uzivala. Ako sa bude volat vas chlapisko? 🙂 My nevieme co to bude, dame sa prekvapit... bude to bud Denis alebo Dominik, a dievcatko Anabela alebo Julia....

chobotka
13. dec 2009

ahoj. my sme dnes boli na obede u svokry...tak som mala relativne klud

ja som mala bolesti chrbta na nevydrzanie, ak to teda len sem tam boli tak to uz zmaknes v pohode.
hmm no meno nemame este na 100%...mame zopar kandidatov.
my sme vobec nevedeli dievcenske prvy krat, tak samuel ze nech je janka (po mne), ako mne sa to moc nepozdavalo, lebo svoje meno nepovazujem za pekne 😠 ale dali sme jej aj do rodneho listu janka a v podstate sa mi to zacalo pacit. je to uz ine teraz, v casoch samych exotickych a zahranicnych mien je janka skor rarita, nie ako kedysi....teraz by velmi chcel samuel maleho samka

jastrab
15. dec 2009

Baby a neviete, ako je to s dovolenkami medzi sviatkami v porodnice, ktory Dr. "urcite" nebude?

janula17
15. dec 2009

ej, to by aj mna zaujimalo, koho tam mozme cakat, kedze to tak vychadza aj mne....

lulupopo
15. dec 2009

kto by tam mal byt je vraj dr. Deckov, dr. Stefanikova robi do 23.12.. dalej neviem

chobotka
15. dec 2009

tak to je dobra sprava, tito dvaja su jednicky... 😉

lulupopo
15. dec 2009

tiez si myslim🙂

chobotka
16. dec 2009

tak ja som prave vyliezla z teplej vane...dufam ze to bude mat nejaky efekt 🙂

chobotka
17. dec 2009

takže nič....dokonca som spala ešte lepšie ako inokedy 😀

jastrab
17. dec 2009

dr. chovanova ide tusim pred stedrym dnom na lyzovacku, ta asi nebude pritomna... ved uvidime, kto nas dostane na starosti, ale sestricka vzdychala, ze je nas veeeela rodiciek na Vianoce 😉 dufam, ze sa pomestime!

aotrnavska
17. dec 2009

ahoj,volam sa Vanesa a narodila som sa 14.12 o 11.40 s meirami 2860g a 47cm.Uz sme s maminou doma.

baby,nemate sa coho bat.trnavska nemocnica i personal bol fakt uzasny.detske sestry i sestry na zenskom oddeleni su poklady,budete sa tam citit prijemne.Rodil ma Deckov,tak ako som chcela,a bol uzasny...dakujem mu za perfeektny porod.

o suestej rano som prisla na prijem,s pravidelnymi kontrakciami kazdych pat minut ale slabej intenzity.prijali ma,dali ma na cakaciu izbu. o 9.00 mi dal vyvolavacku,o 11 pustil vodu a 11.40 na tri zatlacenia bola mala vonku.zasita som asi na tristokrat 😀

baby,drzim palceky a mozte byt spokojne,mozte byt spokojne,ze rodite v TT nemocnici.ja som bola velmi.

kocurko1
17. dec 2009

Baby, chcem Vam zapriat krasne Vianoce. A tym, co cakaju na Stedry den bociana, nech stastne a co najsetrejsie doleti.
My s Bambulkou a tatinom zajtra cestujeme k babkam na Vianoce. Mame tam kopce a sneh vraj este je. Pojdeme na sanky. Juchuuu 😀
Zatial papa po prazdninach 🙂

chobotka
17. dec 2009

aotrnavska gratulujem, teda to bola rychlovka na prvy porod 😨 🙂 ale to je super...
prosim ta nevies ako maju porodnici sluzbu? napr. vo stvrtok ma sluzbu strbo ale dokedy? dik

jastrab
18. dec 2009

aotrnavska, gratulujeme, budete mat krasne Vianoce v trojici 😉

aotrnavska
18. dec 2009

chobotka..no bola to rychlovka,ale myslela som,ze ma roztrhne,v zivote som si taku bolest nevedela predtavit 😀
vobec neviem kto ma sluzbu vo stvrtok....strbo moze mat sluzbu bud od rana do nejakej tretej alebo od tretej poobede do rana...vzdy je tam jeden maldy a jeden stary porodnik.

chobotka
18. dec 2009

no ked som mala uz tie posledne kontrakcie pred porodom, tiez som myslela na hocico...a preco sa vobec ti lekari a sestricky stale usmievaju ked ja zomieram... 😀
ale zas cim silnejsia kontrakcia tym rychlejsi a lahsi porod.

no strbo ma do osmej rana este ambulanciu tak neviem, ci zacina o deviatej alebo desiatej. ale urcite zas viem ze nerobi celu noc az do rana, lebo v piatok o siestej uz ma opat ambulanciu... ale sak este si to zistim. boze aj ja uz chceeeeeeem. 😅

mitinka
18. dec 2009

ahojte baby ak možem pridám sa k vám 😕
My čakáme 31.januára,ale dr.mi teraz naposledy povedal,že to bude možno aj začiatkom roka 😖 lebo že mám moc ,,zadok" vypuknutý 😀 Už by som to mala najradšej za sebou.Už teraz som dostala papier do nemocnice,takže tam musím behnuť.Stále neviem,ako budem rodiť,či klasika alebo cisarskym.Prvy som mala cisarak.Teraz sa bojím,ako ma ,,ohodnotia" 😖 bojím sa klasicky a byť šitá aj hore a treaz dolu to tiež není bohviečo.Ale najviac sa bojím,že by sa mi mohla jazva roztrhať 😔 a nemajú to ako zistit 😢 Momentálne ma stále bolí a dr. mi povedal,že to mám s krížov nakoľko mňa kríže nebolia 😒 Aj ja to už chcem mať za sebou 😅 😅

aotrnavska
18. dec 2009

chobotka...neboj,ani sa nenazdas a budes to mat za sebou.vsak so zober,kolko to uz moze trvat???den,dva,tri? drzim palce,urcite to zvladnes!!!!

petula162
19. dec 2009

caute buduce mamuldy aj ja idem rodit do tt a vraj dr.deckou a nejaky cech zevraj su naj naj najlepsi a nejaka chovanova ci ako sa to vola vraj je masarka som pocula ze ju vyhodili s GA a tak sla do TT takze uvidime ja mam termin az 6.1. tak hadam ma odrodi nejaky dobry gynekolog strasne sa bojíííííííím je to moj prvy porod a vsetci ma strasia vraj bude tazky lebo som chuducka a mam uzku panvu takze mi to este komplikuju ale aspon su uprimny kto ma termin porodu kedy ja a ide rodit do tt vraj je nas strasne vela doktorka jedna znama hovorila co uz :o))))caute zatial....

zazalienka
19. dec 2009

Petula koľko ľudí toľko chutí.. každý povie niečo na každého lekára, to sú reči jedna pani povedala.. kamoška rodila dve deti u Dr.Chovanovej, zdravé, živé aj ona je celá.. ďalšia kamoška dve a ja k nej idem rodiť tiež.. ja prvý krát, oni dve tretí krát.. a to idem na sekciu.. tiež sa bojím, neviem čo ma čaká, ale prežili to iné, prežijem aj ja.. musím, iná možnosť nie je ..

chobotka
19. dec 2009

petulka, ako pise zazalienka...je to vec nazoru. podla toho aky je porod...zenu to boli tak je na vine dr? nevim.
podla mna zas neni dr cech naj naj naj. o dr chovanovej som veru este nepocula nic...
ale kazda porodi, kazda na bolest zabudne ked jej babo prinesu, bude to ok. 😉

jaja10
19. dec 2009

Ahojte ... len tak pre informáciu ... čítala som niekde vyššie, že do sviatkov slúži dr. Štefániková a dr. Dečkov ... dr. Štefániková ma mala na starosti na poradniach v poslednom mesiaci tehotenstva a bola super, žiaľ v deň pôrodu mala dovolenku, ale úžasne ju zastúpil dr. Dečkov, bol fakt vynikajúci a staral sa o mňa aj po pôrode ... vždy keď mal službu, prišiel sa na mňa pozrieť, či je všetko v poriadku ... bol veľmi príjemný a šikovný a to som mala hrozný kliešťový pôrod ... našťastie sme živí a zdraví 🙂)). Aj dr. Štefániková sa na mňa bola pozrieť ... takže viem, že aj ona sa o svoje pacientky stará ... obom im veeeeľmi ďakujem 🙂)).

jaja10
19. dec 2009

... a čo sa týka skúseností s pôrodnicou ... tak malý sa našťastie nevyhádzal z ich oblečenia a to nosil len ich oblečenie aj napriek tomu, že som tam mala svoje ... čo sa týka personálu, tak všetky sestričky sú tam veľmi milé a ochotné pomôcť, takže aj im touto cestou ďakujem ... Išla som tam s obavami, keďže som si tu prečítala veľa nemilých informácií o trnavskej pôrodnici, ale vôbec to nie je také strašné ... je to jednoducho nemocnica. Ale nemôžem povedať, že by sa mi hnusilo ísť do sprchy, alebo niečo také ... bolo to tam adekvátne na to, že sa tam premelie tak veľa mamičiek. Starostlivosť o detičky bola dobrá, aj na novorodeneckom sú milé a ochotné sestričky ... nemám výhrady, vychádzali mi v ústrety, keďže som bola po kliešťovom pôrode ... nechali ma oddýchnuť a starali sa mi o maličkého. Čo sa týka stravy, tak dá sa to zjesť ... hoci je to stále len nemocničná strava ... vôbec som tam nehladovala, takže aj to sa dalo prežiť 🙂. Pôvodne som chcela rodiť v BA ... na Kramároch, ale som docela rada, že som si zvolila Trnavu ... mala som to bližšie a dalo sa to tam prežiť ... myslím, že ak zabudnem na ten strašný pôrod a odhodlám sa mať ďalšie dieťatko, zvolím si opäť Trnavu ... pravdepodobne by som zvolila opäť dr. Dečkova, akurát pôrod by som volila cisárskym ... pre istotu 🙂.

chobotka
19. dec 2009

ahoooj jani 🙂

chobotka
19. dec 2009

Jani presne to iste si ja myslim o trnave a prave preto tam idem znova...len kedy uz konecne 😀
co sa tyka porodu Jani, musis to brat tak ze je to fakt vynimka ze bola komplikacia. nemyslim zeby sa to druhy krat opakovalo. ale urcite zazitok to nebol dobry, takze ta chapem.
co sa tyka deckova, mna prijimal pri janke aj chodil kukat na mna kym nedosiel dr strbo...velky srandista, aspon na chvilu som zabudla na tie prijemne kontrakcie 😅
ja dufam ze pri porode opat bude strbo ale ak nie nahodou, tak s deckovom alebo stefanikovou sa nebojim nicoho 😉

chobotka
19. dec 2009

Jaj Jani a este...uz som mala asi 4 teple vane a vobec nic...tak som si hned spomenula na teba ako si mi pisala ze ked neni porod pripraveny nepomoze nic...asi to tak bude. len dufam ze ma to teda teraz chyti aspon 25. a nie den na vianoce alebo 24.... 😒

petula162
19. dec 2009

juj chobotka dufam ze budes na vianoce domenka ved predsa vianocna atmoska doma.....naj naj kolaciky od maminky ale ked to ma prist nech ho tu mas hoci aj na vianoce.drzim palceky takze ty uz to budes mat zasebou ked ja pojdem rodit potom napis ako a co ..... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre