Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tesorino
26. okt 2008

curadlo, je mozne ze sa tam stretneme 🙂 moj maly je zase dnes extremne aktivny, no v noci mi zacalo byt nejak divno, tak dufam ze to pride, uz som mala par krat poslickov tak dufam ze je to uz porod a budeme to mat zasebou 😀 😀

curadlo
26. okt 2008

Tesorino, takže aj vy budete mať chlapčeka ako my. Veľmi sa tešíme. Ja mám zase dnes pocit, že čím viacej sa ten pôrod blíži, tým menej mám pocit že som tehotná a už prenášam. dnes od rána mám toľko energie, že by som mohla íst behať aj maratón. Len či budem taká hrdinka plná energie aj zajtra ráno keď mi začnú vyvolávať pôrod. Verím tomu, že môj manžel bude mať so mňa šou (alebo ja z neho). dúfam že zajtra o tomto čase to bude už za mnou a budem si už len vychutnávať ten náš poklad. 😲

debbie
27. okt 2008

Ahojte maminečky tak som rada že vám môžem oznámiť že Tesorino má krásneho Tobiaska narodil sa 26.10 o 23.10 má 49cm a 3330g......

rienka
27. okt 2008

debbie -tes gratulujem a hádam sa príde podeliť , ako tá naša "trnavská" momentálne funguje 🙂 .... dúfam, že sú v poriadku a malinký papá ako riadny chlap..... 😵

similea skús si pozrieť Regiony a tému "Vyber dobreho gynekologa v Trnave"... Ja som mala Ugorovú, ale hneď ako som otehotnela s Adamkom , povedala som dosť... mala som ten istý problém ako Ty... Už 9.rok chodím k Navrátilovi a nemenila by som. Jeho sestrička nechce brať nové pacientky. ... inak je strašne fajn, len má toho moc. Doktor sa novým pacientkam nebráni...

sissik
27. okt 2008

debbie tak to je super sprava, gratulujem tes a nech sa rychlo zotavi.
dufam, ze coskoro zreferuje zazitky z porodnice.
rienka a preco o pocte pacientiek rozhoduje sestricka? navratil je super, chodila som k nemu, ale prave koli sestricke som si nasla ineho lekara, tiez super aj sestricky su super. len uz neberu nove pacientky, mozno od januara, ked sa planuju prestahovat do vacsich priestorov.

rienka
27. okt 2008

sissik neviem kedy si odišla , či ešte za Ivany, alebo už pri novej sestričke.... Nová, myslím že sa volá Lenka, je perfektná len sa skôr nechtiac preriekla, že už pár nových odbyla a keby doktor vedel, tak by ju krstil......

soncam
27. okt 2008

Ahojte srdečné blahoželanie Tes a malému, veľa zdravia. Debbie už sa aj mi dostávame na radu. 😉 Dnes som bola na kontrole nebol tam Čech ale štefaniková a stále nevieme čo to bude ale vie že placenta išla hore a môžem rodiť aj normálne. Vážime okolo 2300g a sme o týždeň väčší

sissik
27. okt 2008

rienka este za ivany.
baby potom dufam napisete, ako to tam chodi a ci je to naozaj take, ako rozpravali na navsteve porodnice😉

lyongirl
27. okt 2008

Ahojte baby,

tes - gratulujeme k drobčekovi a dúfame, že budete čoskoro doma

Navrátilovi chodím aj ja, sestrička Ivana bola hrozná, ale kvôli nej predsa nenechám super doktora, terajšia sestrička je Lenka, je super, ale škoda, že odbíja pacientky 😒 . A neviete, prečo vlastne Navrátil vymenil sestričku?

debbie - jak sme sa minule bavili o matovom čaje, že počas tehu sa môže, tak dnes mi magistra v lekárni povedala, že nie a ja som mala naňho strašnú chuť a chcela som si kúpiť..., tak teraz neviem 😒

sissik
27. okt 2008

no navratila som vymenila za strbu a vobec sa nestazujem 😉
tiez som citala, ze mata sa nemoze. s bylinkami fakt opatrne

petusaaa
27. okt 2008

tak ja som dnes odchadzala z nemocnice a vitala som tam tes 😀 bola zlata, stastna a hrozne unavena. takze sme toho moc nepokecali. ale ze maly je nadherny, tak sa moc tesim na fokty. hadam tam nebudu tak dlho ako ja a vo stvrtok su doma 😉

inak my sme uz doma a dakujem za gratulacie aj za to, ze ste na nas mysleli 😉

sissik
27. okt 2008

petusa maly je krasny. aj ked vas vystrasil, nech sa drzi a pekne rastie 😉

lyongirl
27. okt 2008

petusaaa - super, že ste doma, fotky mi pripomenuli náš poklad, keď ležkal na JISke, muselo to byť ťažké, ale neboj, je to chlapák a je krááásny. Držte sa.

debbie
27. okt 2008

Ahojte babenky
Petuška super že ste domka, Riško je nááááááádherný, celá mamina hihihihihi..... 😀 tak držím palčeky nech pekne priberá a ak budeš mať viac času napíš nám skúsenosti z pôrodnice ako to tam funguje naozaj, čo by sme mali vedieť atď.....tak sa držkajte....... 😀 papapa
Tak ja som sa na tú mätu pýtala dr. a ona že môžem mätový ale nie veľké dávky a ked začnem kojiť tak ho mám úplne vylúčiť.... 😒 tak ja neviem ved to je tak vždy každý dr.hovorí iné....naše maminy jedli a pili všetko a sme tu zdravé a krááááásne hihhihii idem do sprchy a potom há há.....brúúú noc.

lyongirl
28. okt 2008

ahojte maminky,

debbie - ja som sa včera pýtala jednej lekárky a tiež mi povedala, že 1 matový čaj denne by nemal vadiť, pretože nie je silný a nie je tam tej maty moc, tak si sem, tam urobím

petusaaa - aj ja som zvedavá, ako to tam teraz chodí, v nemocke, dávali vám aj taký kufrík so všelijakými reklamnými somarinkami? A teraz ma napadlo, že Richard znamená bojovník, tak si to vybojoval, aby ste mohli ísť domenko. Aj náš krpec má druhé meno Riško, po tatovi a v nemocke ma trochu mrzelo, že sme mu to meno nedali aj oficiálne, lebo on bol fakt bojovník, na to že sa narodil len 1850g a teraz je zravučký skoro ako buk, síce chodíme po doktoroch, ale skoro nič mu nie je, len musí byť sledovaný a to čo mu aj je/že sa mu neuzavrela taká dierka na srdiečku/, tak to majú aj deti, čo sa rodia s normálnou váhou a sú zdravé...

soncam
28. okt 2008

Ahojček. Baby ja som dostala minulý týždenň od malého tú črevnú chrípku a mätový čaj mi strašne dobre robil. Podporuje trávenie a tak som si dala 2 šálky za deň. teraz ho nepijem len keď mi príde zle od žalúdka

petusaaa
28. okt 2008

no, babatka sa stale ukazuju cez sklo. a navstevy vam povolia aj mimo oficialnych hodin. je tam aj chladnicka a mikrovlnka. jedlo strasneeeee. ale potesilo ma, ze mi objednavali vegetariansku stravu, aj ked som ju vacsinou vyhadzovala. 😅 ale 4 dni sa daju prezit aj na takej strave. ja som sa potom presunula na izbu matiek a tam som mohla mat jedla kolko som chcela - samostatna chlanicka, 2mikrovlnky a rychlovarna konvica. na 600nedeli som bola na tej 215 😀 . takze som mala sprchu a wc na izbe. ale nezavidim tym, co museli chodit po celej chodbe do sprch a wc. kedze ja som sa po kazdom wc sprchovala, tak by to bolo aj dost neprakticke. novorodenecke sestricky boli super a aj vacsina zenskych. mamickam sa venuju a ucia kojit a odstrekovat, ak vas bolia prsniky, tak vam pozicaju aj horske svetlo. akurat mna, kedze som tam nemala maleho si moc nevsimali. ale k ostatnym boli fakt super. vizity fakt sranda, o pol 8 pride dr, sestricka a vy cakate na posteli iba s vlozkou a davate pozor, aby ste nahodou nezaspinili plachtu (na to su alergicky). on sa vam tam iba pozrie a odide. akurat cech bol zlaty a prihovaral sa mi, ze ako sa citim, a ako je na tom maly. a to ma ani nerodil!!!
odporucam erarne kosele, ja som ich menila fakt casto. budicek je o 5. prineste si vlastny teplomer pre seba a pribor. a pre maleho urcite vlastne oblecenie. moj maly sa neskutocne vyhadzal, akurat na intenzivke sa nedovoovalo vlastne pradlo, tak to musel chudacik pretrpiet. to vlastne pradlo pre deti odporucaju aj sestricky. a vlhcene utierky nezabudnite. ak nechcete umyvat po kazdom pokakani. ak budete extremne suchy, tak az vtedy pouzivajte nejaku kozmetiku. mne doporucili sebamed mliecko. je fakt super. ale tiez sa ma davat iba na tie suche miesta a nie na cele telo. a mydielko pouzivame upne obycajne johnson a zatial nam nerobi problemy.
co sa tyka klystiru, epiduralky a holenia, tak to vam povedat neviem, kedze sme nic nestihli.
soncam a na to travenie su fakt super tie lanove semiecka. a aj porod ulahcuje 😉 no a na malinik nedam dopustit.
masaz hradze mi asi nijako nepomohla, kedze som sa roztrhla tak, ze chceli volat chirurga 🙄 ale ja som ju flakala 😝
keby vas nieco napadlo, tak sa kludne pytajte.. a este raz dakujem. risko je vazne bojovnik 😉

petusaaa
28. okt 2008

a este som chcela nieco. baby, fakt tlacte na svojich muzov aby boli pri vas. ja si myslim, ze keby tam ten moj nebol, tak by sa personal choval uplne inak. a to nehovorim o tom, ako ma podporoval. najskor nechcel ist, ale ked slo do tuheho, tak siel. a myslim si, ze vobec nelutuje. kedze som pocula od pribuznych, ze ked im rozdaval radostniky, tak to velmi milo opisoval. je to fakt dolezita chvila a urcite to aj utuzuje vztahy otec-syn 😉

sissik
28. okt 2008

petusa diky za cenne rady 😉
takze koli ich alergii na zaspinenie plachty je dobre zobrat si tie podlozky pod pacientov....

debbie
28. okt 2008

Ahojte maminečky, práve som si konečne sadla ešte také dva dníííky a máme hotovo ale som k.o.Petuška dakujeme za cenné rady, už aby sme to aj my mali za sebou. A chcela som sa spýtať sú v v trnave tie veľké vizity čo sme sa o nich bavili? Bola si tam viac ako 4dni tak by si mohla vedieť...... 😒 A kto ťa rodil? Tú izbu 215 si si vypýtala na príjme či si mala skrátka šťastie? A čo šitie bolí či umrtvujú? Kujemééééééé......tak idem si dať jablčko a jogurtík dáko som vyhladla hihihihi... 😀

soncam
29. okt 2008

Debbie ako ste pokročili v prerábaní. Ja som včera nasťahovala Lukáška do nového nábytka je ve2mi pekný. Izbu sme vysťahovali za 3 hodiny a nasťahovavala som ju celý deň. To myslím len harčky a veci do skríň. Škoda, že majstri nemali čas chceli sme aj znížiť stropy a dať novú podlahu. Tak si to zopakneme asi vlete ked budeme troška podrastení. Eštye aj sused nám robí nervy. Zateplujeme dom zvonku a vadí mu lešenie v jeho dvore,
obvinil majstrov že mu ukradli orechy. Včera ich ani nevpustil dovnútra.sused má 90 rokov stále behá po záhrade skoro celú si ju už pokopal.A dnes je ako vymenený. Ešte aj majstrov lutoval že musia robiť keĎ prší. Celú noc som nespala bála som sa ako bude. Ty si nebola včera u lekára ako ste na tom? My sme sa konečne otočili a malé kope hore.
Petusaaa a ako doma zvykate si .??????????????

debbie
29. okt 2008

Ahoj soncam, tak my len maľujeme máme nový byt novostavbu a ked sme sa našťahovali pred rokom tak sme ho nemaľovali až teraz ....no a ja som sa rozhodla pre maľovanie na steny tak to mám zaberačku na nohy ale tak ked sa mi to páči....ved potom to cvaknem a dám na pár dní do albumu tak dám echo. A do toho bordelu mi krstný priniesol včera kolísku tak som sa hnevala ani nezavolal až ked bol dole pod oknami ....hrúúúúza.... 😠
My sa máme fajn a akú polohu má naša malá tak to fakt netuším kope a búcha všade dole hore na bokoch.....a bola som na nákúpoch a tak ma tam dole bolelo ako keby ma hlavička tlačila a wc som navštívila asi 100x. To ako píšeš o susedovi tak to dobre poznám naši bývajú na dome a majú takú starkú za susedu no hotová katastrofa...... 😖
K dr.ideme 11.11. a potom už každý týždeň, už sa nám to kráti sa už neviem dočkať ako si lahnem na bruško....aj sny mávam o malej aj pekné aj také čo ma zobudia a nedá sa mi spať...aj o pôrode sa my sníva vždy ked sa presvedčím že to zvládnem a bude to ok, a bolesť vydržím príde v noci strašný sen a začínam sa utvrdzovať znova a znova..... ☹
soncam v ip máš moje číslo ak by sme rodili dáme si vedieť a napíšeme na konííííka, alebo sa tam stretneme a dáme si cez sms len info....hhhiihhi 😀 Idem do mesta a potom sa zastavím po obede ......
Všetkým želám krásny dníííík ....papa

petulienka
29. okt 2008

baby navratilo sestricka (Ivana) odisla preto leboisla niekam do zahranicia s muzom za pracou.. Ale Lenka je naozaj fajn, vzdy paradne pokecame ked cakam na doktora.
😉

petulienka
29. okt 2008

navratilova 🙂

lyongirl
29. okt 2008

petulienka, vy sa už snažíte o druhé bábo? Klobúk dolu, teda, neber to v zlom, mám tiež kamošky, čo nechcú veľký rozdiel, no ja som si netrúfala 😀 , ale asi to tak malo byť....

petulienka
29. okt 2008

lyongirl

no snazime sa ale neberiem to nejako silno vazne ze teraz hned chcem, ani s tym neratam ze by to hned vyslo... proste sme pripraveni na druhe 😉
my to neberieme tak ze aby bol co najmensi rozdiel medzi surodencami, ale skor tak ze by sme chceli este jedneho certika mat doma. A ci si trufam? Ked zvladli ostatni zvladneme aj my, ved su to nase radosti 😉

lyongirl
29. okt 2008

tak to si stále hovorím aj ja, že keď zvládli ostatní, zvládneme aj my. No a ja chcem čertíkov troch, ale teraz dúfam, že to bude čertica a toho tretieho drobca si nechám na neskôr/ak sa podarí 😀 / a budem si ho potom užívať.

tehulka4
29. okt 2008

caute mamulienky a caktelky na mimi..taaakze my sme dnes boli an poradnia maly je ozaj uz ako slon..vazi 5550gramov..vraj by som mu mala davat menej papat,ale ked on mi hned obordovie zacane priserne plakat az nedycha a potom mu nedaj..radsej nech je pekne a spokojne babatko ako maly jedos...co je noveho tu?

timotej
29. okt 2008

Ahoj tehu tak to máš teda valibuka. Náš má 4 500 g. My sme už stihli byť aj v nemocnici na novorodeneckom lebo Timko dostal zápal močových ciest a chuda bol napojený na infúzku boli sme tam 4 dni a teraz mu doma dávam sirupček sú to antibiotiká. Mal teploty a nevedela som z čoho tak to bol zápal.

bubadlo27
29. okt 2008

ahojte,
tehu to ste ini valibuci, ale ste mali aj vyssiu porodnu hmotnost 😉
ja ratam ze ma okolo 4 kg, v utorok ideme na poradnu, tak som zvedava 😉

domi, neboj zvladla by si keby si musela, ja som toho priklad 😀

tehu, kocik mam v albume, tak omrkni a ked nas niekedy stretnes tak sa prihovor, lebo ja som slepa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre