Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
9. dec 2008

Ahoj sonička, tak to aj my máme niekedy takú noc že ked som na boku malá s nožku búcha cez môj bok do madraca a ked sa otočím tak to isté robí na druhej strane....tak to ležím na chrbte chvíľku alebo idem na wc a zaberá aj pár minút chôdze... 😀
No u nás je to také bud-alebo...viem že mamina dačo kupuje a ked to nebude na vianoce vraj to bude darček ked ju prídu pozrieť....sa to predca nestratííííí.... 😀 ved ona kupuje malej veci stále....ešte ani na svete nieje.
Ja som piekla košíčky plniť ich budem tak týžden pred vianocami a vykrajované škoricové koláčiky už ich len zlepím a namočím do čukotky a zostali mi bielky tak som urobila pusinky.... 😀 no muž mi do nich chodí tak to vidím ešte na pár jeho návštev a som bez pusiniek ostatné koláčiky budem piecť postupne ked bude v práci.... 😅 šuhajdy, rafaello, rumovo-višňové guličky a zákusky krémové to chcem piecť tesne pred vianocami ...ak budem doma ak nie budem objednávať... 😅
Upratovanie veľké mám už za sebou už len priebežne prach atd. 😎
Zajtra idem do poradne tak som zvedavá ako sme na tom, dám vedieť... 😀 držte palčeky aby bolo všetko ok... 😅
Mayulka viem že aj ty ideš tak budem na vás myslieť.... 😅

mayulka
9. dec 2008

ahojte 🙂

my darceky pre maxika uz neplanujeme, ten dostane vlastne vsetko, ked sa narodi, co potom, ze to nebude prave pod stromcekom. Piect by som chcela aj ja koncom tyzdna. Aj ked manzel ma odhovara, ze pre koho. Ze ja aj tak moc toho nemozem jest a navstevy k nam chodit moc nebudu. Velke upratovanie mam uz aj ja za sebou, tiez iba prach utierat, maxim. povysavat. Ked sa nase chlapca nenarodi do konca tohto tyzdna, tak si asi v pondelok urobim vianocnu vyzdobu, mozno aj stromcek postavim. Ved uvidim podla toho, co mi povie doktorka na poradni.

Debbie, mozno sa zajtra zase stretneme v cakarni, ale aj priamo v ordinacii. Aj Ti drzim palce, nech Vam vsetko dobre dopadne.

soncam
10. dec 2008

caute 🙂 .
Tak dnes som mala ísť s malým na logopédiu ale Dr.ochorela. Malého som si nechala doma tak aj mi sa pustíme do pečenia. Na obed si rozkázal buchty čokoládové. A po obede pôjdeme na medovníky. Ešte niečo suché ale to si necháme zase na iný deň. Aj ja už mám veľké upratovanie zasebou teda až na jedno okno v kuchyni ale to si nechám na poslednú chvíľu. a ak nestihnem umyje drahý. Včera vešal dokonca aj záclonu na chodbe 🙂 . Debie daj vedieť čo nového ja idem v piatok na poradňu.
😉

debbie
10. dec 2008

Ahojte babenky, ako ste dnes spali? Soni tak to bude asi baba? 😀 Ked prídem tak napíšem dúfam že budeme mať dobré správičky....želám krásny dník.... 😀

rosio
11. dec 2008

Čaute babenky, aj Vám povedala gynekologička, že balíčky pre tehotné nemajú????

mayulka
11. dec 2008

Ahoj, to som nepocula, ze by balicky nemali. Kamaratka rodila koncom novembra a este dostala, ale mozno je tolko babetiek, ze mali malu zasobu.

petusaaa
11. dec 2008

rosio, ak myslis tie modre, tak ja som sice nedostala, ale moj dr ich mal kooopec.

baby, ako ste dopadli? co rodite?

debbie
12. dec 2008

Dobré ranečko dnes sme od 4.00hore sa mi snívalo o malej, a tak som sa zobudila a nie a nie zaspať, tak som si urobila čajík a asi to dospím poobede, ked už sa mi budú určite zatvárať oči.
Mayulka tak som rada že sme sa u dr.konečne stretli ale hlavne že si to bola ty a nezažila som hambu s oslovením dákej cudzej a nič netušiacej byby.... 😀 tak to vyzerá že budeme spolu v pôrodke a tebe povedala tiež dr.že má službu 18. 19. a 21.? Ozik tebe píše čo do knižky tam ako je to S: ja tam mám teraz 1,5cm a ty?
Neviem ako tebe ale mne robila teraz dáke ine vyšetrenie, veľmi to bolelo, a už tam som krvácala aj mi povedala že môžem dva dni špiniť....aj tak bolo... ☹ ma to prekvapilo nič mi nepovedala prečo a táák,nikdy ma u nej vyšetrenie nebolelo.... 😒
Inak sme zdravé a všetko je ok... 😀 dnes chcem zase dačo napiecť tak držte palce nech sa mi darí.... 😅

mayulka
12. dec 2008

Dobre ranko vsetkym 🙂

ja som tuto noc spala ako dudok ani neviem, ze by sa mi nieco snivalo. A ani raz sa mi este nesnivalo o nasom malom, skoda :(

Debbie, aj ja som rada, ze sa pozname aj osobne 🙂 je to omnoho lepsi pocit, ked pridem do cakarne a uz tam nie su len nezname tvare. Mne naposledy doktorka hadzala vselijake terminy, prvy krat vravela 19 alebo 21., teraz naposledy vravela, ze ma sluzbu aj 22 a 23, tak som z toho blazon. Ale povedala mi, nech sa este v utorok ukazem a ze sa dohodneme uz na 100 %, tak som zvedava. Na vianoce by som chcela byt uz doma, ale ked to nevyjde, tak to nejako prezijem. V knizke mam uz asi 4 krat napisane 1,5 cm, otv. na spic prsta a furt nic. Inak teraz mi pri vysetreni nehovorila nic, len ze sa moc neotvaram, ale pred tym mi tiez vravela, ze budem mat spinenie, ale ani ma to vysetrenie nebolelo ani som to spinenie vobec nemala. Ale viem, ze raz bola predo mnou jedna babula a tu to velmi bolelo. Nebude to ten hamiltonov hmat??? Neviem, iba tipujem.
A pritom peceni budem na Teba mysliet, aj ja idem piect, ale len klasiku, linecke, medovnicky a vanilkove. Pekny den vsetkym.

debbie
12. dec 2008

Mayulka tak to máme rovnaké s tým rozhodovaním aj my sa dohodneme v utorok už na 100% urobí nám aj utz a potom sa uvidí, asi budem v čakárni už od 8.00 ved už teraz na to stále myslím nieto ešte v utorok 😖 .Vraj je malá veľká,ved si videla moje bruško, tak ak neporodím do TP pôjdem na cisársky, tak mám z toho také zmiešané pocity ani neviem ako to v TT je pri cisárskom či umrtvia alebo ma uspia... ☹ či muž môže malú vidieť a odfotiť hned po pôrode atd. ?len sa modlím nech sa malá pýta sama.... 😖 preto mám aj tie sny...mám čo robiť ten prípadný cis.rozdýchať.... ☹ Ja idem tiež piecť tradičné vanilkové tak nech sa ti vydaria koláčiky.... 😀 poobede sa zastavím s kávičkou papa zatíííím
Soni ahojček ako sa máte? Už si tu dlho nebola, už si v pôrodke? 😵

rosio
12. dec 2008

Čaute babenky, má tu nejaká termín 7.1.?????? 🙂

soncam
12. dec 2008

debbie cau som doma. Práve som prišla s poradne a stále rovnako zavretá a vysoko. Takže moj termín v pondelok asi nepripadá v úvahu. ☹ Pýtala som sa Dr. ako tomu môžem pomôct povedal babské recepty. Vyvolávať s ami to nechystajú. Tak som bola za svokrou na urologii a zbehla som po schodoch zo 4. poschodia dolu. Cez víkend bude asi s.. , ale môj muž sa bojí aby sme malej neublížili. Malej dohovára ako je tu na svete pekne, ako sa na ňu tešíme a aby bola už pri nás. Okná poumývané tak idem na behačky po meste a zvyšujem dávku pohybu teda aj tak mi hovoria že sa dosť hýbem. Ak vás niečo napadne dajte vedieť.

sissik
12. dec 2008

soncam po tych schodoch treba behat hore, nie dole 😉

rosio ja mam az 19.1., ale ak budem mat velmi vysoke protilatky, tak pojdem asi na vyvolanie po ukonceni 38tt

debbie
12. dec 2008

Ahoj soni, tak vytaj v klube večných kinderiek.... 😀 ,aj tvoje babenko sa tam zabarikádovalo? Ja dúfam že ešte do utorka príde dáka zmena.... 😀
Ozik sex nezaberá teda u nás nie ani vaňa ani upratovanie a chodenie neviem lebo veľa nezvládam a tá troška nič nerobí len ma nohy bolia viac...držím palčeky soni nech tebe dačo zaberie...ale vraj je dobrá škorica je som osobne neskúšala lebo ju nemusíííím.. 😖

lucia.688
12. dec 2008

ahojte babule, ako sa mate? co nove? tusim sa nam to tu nehýbe...ja som na tom podobne ako debbie, tiež sa malej nejak nechce na tento svet, a to mám zajtra termín...ale ak to vraj nepríde cez víkend, čo dúfam, že nie, tak ideme asi v pondelok, alebo v utorok na to...vy sa tiež chystáte v utorok k dr?

lyongirl
12. dec 2008

baby a koľko ste pribrali?
JA som pri malom 20Kg a to som ho nedonosila, narodil sa o 1,5 mesiaca skôr a tento raz som si povedala, že si dám pozor na váhu a už mám na sebe 9 kg, chce sa mi plakááááť ☹ 😠

lyongirl
12. dec 2008

viem, že váha nie je dôležitá, ale aj tak.... ☹

rosio
12. dec 2008

A dostali ste nejaký zoznam,čo si zobrať do pôrodnice?

sissik
12. dec 2008

rosio zoznam som dostala este v 30tt v poradni, ale to som uz bola takmer zbalena. hlavne podla pokynov kamosiek a toho, co nam povedali na exkurzii v porodke.
ty si este nedostala nic? ku komu chodis?

rosio
12. dec 2008

Ahoj Sissik, ja som absolútne nič nedostala, chodila som k Skalickej, ale teraz chodím už k Čechovi, ja som si veci nachystala podľa kamošky, čo rodila pred rokom a pozerala som si väčšinou fora na nete. Žiadne iné informácie som nedostala, a ty ku komu chodíš?

debbie
12. dec 2008

Lyon ja som tiež mávala depky z váhy....vždy ked som sa vážila do poradne ale som si povedala že to najdôležitejšie je nestresovať sa, aj tak tým nič nevyriešim hormóny sú zákerné a každá sme iná, hlavne nech je babatenko zdravučké ....po pôrode bude roboty s ním toľko že si kg ktoré si uložilo ked bolo v brušku, zoberie späť..... 😀 či už prechádzkami, nespaním, kojením.... 😅
Tak si pekne vylož nožky prečítaj malému rozprávočku a dzobkaj čukoládku...neboj po pôrode budeš mať dosť príležitostí sa stresovať..... 🙂
Rosio, ano dostáva sa to v pôrodnici...ja som ho dostala v 36tt a je to napísané aj na nástenke pri dverách príjmu....
Lucka tak sa mi zdá, že tie naše decembrové babatka nechcú prísť do tej zimy a nečasu, a ani sa im nečudujem... 😎 ozik videla som ťa v utorok v poradni,bola si to asi ty tvoj muž tam mal NB? Ano ideme aj s Mayuskou v utorok a tiež uvidíme čo a ako.... 😅

lyongirl
12. dec 2008

debbie - čokoládu dzobkám stále, muž už po mne zahlída, lebo potom sa len sťažujem, aká som veľká 😀
Včera som mu povedala, nech mi nedovolí večerať, lenže potom som dostala chuť na klobásku, tak som sa vyhovorila, že naposledy som jedla o nejakej 15tej, tak že som hladná a nakoniec som tej klobásky zožrala toľko... že som mu povedala, že vôbec na mňa nedal pozor, že som sa zase prejedla....

vlnka26
12. dec 2008

Rosio ja mam termin 7.1., hoci mi konik ukazuje 6.1. Debbie a Mayulka ja idem v utorok do poradne tiez prvy krat. Mam prist na 10.00, takze Vas mozno uvidim.Mne tiež dokt. hovorila, ze naposledy tam je 23.12. a potom az 27., ale Vam uz je to jedno. 🙂 uz budete mat drobcekov pri sebe.

rosio
12. dec 2008

Vlnka26 aj si vybavíš nejakého lekára k pôrodu?

sissik
12. dec 2008

rosio chodim k strbovi a sestricka mi to dala v poradni. kazdy to asi robi inak.
a uz som si vypytala aj zmluvy na zazmluvnenie lekara, chcem strbu a dufam, ze bude suhlasit.

petusaaa
12. dec 2008

sissik a ides na zmluvu? lebo aj ja by som ho chcela pri druhom zazmluvnit a ak pojdes mimo, tak ma potom informuj ze co a ako, okň?

vlnka26
13. dec 2008

Rosio, cely cas som bola presvedcena, ze nechcem nikoho dohodnuteho, ale nakoniec ma presvedcili viaceri , tak som sa rozhodla, ze si zamluvim lekara. Bola som za dokt, Stefanikovu, povedala nie je problem, ale cez vianoce urcite nepride, takze ak sa mala rozhodne ist von na vianoce alebo 1.a 2. sviatok vianocny, tak ma odrodi ten, kto bude mat sluzbu.

lucia.688
13. dec 2008

ahojte baby, nestresujte sa kvoli váhe, presne ako hovorí debbie, najdôležitejšie je že su naše miminká v poriadku...ja som tiež mala stesy z váhy, ale ja opačne, z nízkej váhy a nič nepomáha, tak kašlem na to...
rosio mne ten zoznam do porodky dali len nedávno v nemocnici, ja osm si ho vypýtala, ale je to aj na tej nástenke čo spomínala debbie...
debbie- hej bola som to ja, muž mal NB a už ma tým vytáčal 😀 ani mi nehovor, veru sa tým naším malým nezbednicám moc nechce, síce ich aj ja chápem, ale mohli by aj ony trochu nás, toto posledné čakanie je už na nervy 🙂 ja idem v pondelok a možno tam už zostanem, povedala dr, alebo v utorok, len dúfam, že zas to nebude tak že zas nič, lebo už sa neviem dočkať malej....a vy sa už v utorok dohodnete čo a ako a kedy ideš rodiť?

debbie
14. dec 2008

Ahojte maminečky, dnešná noc strašnááá už mi trnú aj ruky aj nohy s tých opuchov.... ☹ inak sa cítim v celku fajn. Stále sa mi sníva o malej je to také upokojujúce.... 🙂 .
Lucka a v pondelok máš poradňu nemá dr. štefaniková len v utorok? Aj ju más na zmluvu ako my s mayulkou? No ja idem v utorok a podľa toho ako bude vyzerať utz (malá je väčšia) a vyšetrenie sa dohodneme kedže sú sviatky a ona nerobí a ja mám ju. Spomenula aj cisársky ale mám obavy nemám ani tušenie ako sa v trnavskej pôrodnici robí či s epi alebo v celkovej, neviete niekto? 😖 Včera som po mesiaci pozrela tašku do pôrodky a našla som si papierik čo ešte treba tak to musím v pondelok dobaliť nech sme pripravené ani tú kopiu sobášneho nemám...tak si idem dať kafčo som nejaká ospalá....želám krásnu nedeľu

sissik
14. dec 2008

debbie cisarsky sa robi so spinalom. preferuju ten, ale keby si mala nejaku brutalnu obavu zo spinalu alebo nejakeko komplikacie (napr. s chrbticou prave v mieste vpichu spinalu), tak ho urobia v celkovej.

drzim palce, aby si to vasi drobcekovia rozmysleli a vybrali sa von tak, aby ste boli na vianoce doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre