Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
25. aug 2008

no, mne je to vlastne fakt jedno ci tt, hc alebo pn. mam to vsetko tak nejak rovnako 😉 no on nema ordinaciu v nemocke, ale je to kusok od stanice. ale zevraj rodi v nemocnici, tak mozno ho stretnes 😉

tesorino
25. aug 2008

takze uz si rozhodnuta pre nemocnicu v tt??

petusaaa
25. aug 2008

tes, ja neviem. ja som uz bola fakt hrozne moc rozhodnuta, ale teraz ma kamaratka prehovarala, co rodila v PN, ze nemam ist to TT, iba keby nieco hrozilo. ja fakt neviem. asi si necham poradit od doktora alebo sestricky. ja som taky nerozhodny clovek 😖

tesorino
25. aug 2008

ja sa tiez neviem rozhodnut, niekto hovori ze PN niekto TT, ale ze v pn nie je inkubator a ani aro, tak ked sa nieco stane hned prevazaju babo do tt a teba nechaju v pn, to sa mi zda take ....

timotej
25. aug 2008

čaute baby dakujem za podporu, tehu už si bola v nemocke? Termín mám 15.9. a Dečkov mi povedal že si
naplánujeme pôrod ked on bude mať službu, že možno mi to vyvolá o pár dní skorej uvidíme tento piatok
idem za ním druhý krát zatiaľ mu prejavujem dôveru. Nezabudni si zobrať moč lebo ja som nemala a treba ho ako do poradne. Urobil mi ultrazvuk pokecali sme a išla som ked nemám problémy. Pýtala som sa na toho streptokoka a povedal, že to sa rieši pri pôrode. Napíšte.... Už mám tašky v obyvke pripravené. Tehu ideš za tou Štefánikovou?

petusaaa
25. aug 2008

no ved prave... a preto sa neviem rozhodnut... ale v podstate su to len 4 dni a keby ma tam bili a na babo boli dobri a malo dobru starostlivost, tak asi radsej pojdem do tt. len dufam, ze ti neolutujem 😠

tesorino
25. aug 2008

preve tak som si to povedala aj ja, zenejak to tam ja vydrzim hlavne nech ma dieta dobru staroslivost 🙂

tesorino
25. aug 2008

nam to vychadza tak narovnako, mozno sa tam aj stretneme 😉

tesorino
25. aug 2008

timotej, tehulka drzim vam palceky nech to vsetko hladko prebehne 🙂

petusaaa
25. aug 2008

tes: joj, ja vesiam to pradlo a sa vytesujem s kazdeho kusu. tak je to trosku zdlhavejsie 😀

tehulka4
26. aug 2008

timi, ano dnes chcem ist k Stefanikovej...uvidime co a ako dopadnem...vraj mi staci tak na 10, 11-tu..jedna kocka mi vravela co k nej chodi...vdaka za typ s mocom, aj ked uz nemam problem cikat stale... 😀 som zvedava ako sa ja dohodnem so stefanikovou..

tehulka4
26. aug 2008

petusaaa, tesorino....kocky ved aj vy uz to amte pekne cislo gulate...a mozno ked pojdete cisarskym tak budete svoje uzliky stastia a lasky drzat v naruci skor... 😉

petusaaa
26. aug 2008

tehulka, nestras 😲 ja si radsej pockam 😉

timotej
26. aug 2008

Tehu... napíš ako si dopadla u Štefanikovej som zvedavá.., je všetko ok?

tehulka4
26. aug 2008

timi, jasne, vsetko ok...este sa neotvaram, takze pockame a uvidime..buduci tyzden mi maju robit ultrazvuk a merania...

timotej
26. aug 2008

Ahoj tehu.. mne robil Dečkov ultrazvuk v piatok a merania, čo ti robila Stefániková? Ani ja sa ešte neotváram,koľko ste pribrali?

timotej
26. aug 2008

tehu možno budeme rodiť na trnavský jarmok,v piatok tam bola so mnou jedna holka čo mala rodiť 20.oktobra ale prišla s veľmi opuchhnutými nohami a vysokym tlakom. Tak jej hned na druhý den urobili cisarsky a už ma dievčatko. To je čo? Išla len preventívne že opuchá a vysoký tlak a už je mama....

tehulka4
26. aug 2008

timi, v podstaste nic, len ma skontrolovala odspodu ako je tzo s tym otvaranim a inak nic....noooo, malôa som v plane pribrat 15 kg za cele tehu, ale uz teraz mam navyse nejakych 23 kg... 😀 aaaaaale tak co na robime...nic, maly si pekne pribera, tak si vrasky nerobim...aj kolegyni zo septembroviek sesternica porodila v 30tt maleho lebo jej strasne zapuchali nohy, takze sup a urobili cisarsky...ale to by som tak skoro necela..ja mam limit ukoncit 38tt a potom nech sa robi co sa robi...tak v podstate uz len necely mesiac a mame to v suchu aj my...ale na jarmok by som radsej este s bruchom ak by sa dalo...potrebujem si kupit nastavec na vysavac... 😀 😝

timotej
26. aug 2008

Dnes mi volala kolegyna z práce ze jarmok je 12,13.,14.,9. tak neviem kedy porodíme myslím,že už na jarmok nepôjdem, kedže som z Cífera musela by som sa trepať na vlaku a riskovať že ma to každú chvílu chytí. Ale Dečkov máva služby v piatok celú noc tak možno mi to vyvolá 12.v piatok. Na akej ulici bývaš v TT? Aký máš dojem z doktorky? Aj ja som pribrala už 20.kg ale ja si z toho nič nerobím aj ked všetci hovoria že je to dosť.
Mne sa nechce už cez den bohviečo robiť väčšinou len tak vyváram a upracem najnutnejšie a niekedy vybehnem aj do obchodu. A strašne rada čítam knihu teraz to je pre mna relax.

tehulka4
27. aug 2008

timi, mam taky pocit, ze ja budem prenasat...najskor som sa trochu zacala otvarat a aj sa mi krcok skracoval, ale teraz poslednu dobu to zostaklo v takom stave v akom bolo, takze mam z toho taky pocit, ze ozaj budem prenasat...ja uvidim, co mi povedia na poradni pred tym jarmokom, ze kao to vyzera a ak neporodim, tak by som tak kuknut isla...aspon na chvilu...ja byvam hned pri poliklinike...z doktorky???co ja viem, taka nejaka rozlietana..ma toho strasne moc...mne sa tiez absolutne nic nece..maximalne sa donutim upratat a navarit a poprat, ale to je uz ozaj asi vsetko...na rucne prace ako strikovanie a hackovanie a ja neviem co somnikdy enbola a citat knihy ma tiez nejak extra uz nebavi.-..tie som citala skoro cele tehotenstvo kedze som bola doma...uz iba fucim, osm nervozna a najradsej by som to uz mala za sebou... 😉

fyalynka
27. aug 2008

Ahojte baby, v prvom rade vam chcem povedat, ze vam silnoooo drzim pasticky aby ste tehulkovanie
doviedli do stastneho konca s krasnym zdravim drobcom v naruci 🙂 😉
Tuto temu uz citam dlhsie, ale nikdy som sem nenapisala, pretoze som este nebola tehu...ale teraz
sa ma to uz snad zacina tykat 😵 Viem, ze k porodu mam veeelmi daleko, ale myslim ze je dolezite
si dobre premysliet za cele tehu, kde rodit, preto ak dovolite, mozno budem zvedava na vela otazok
po vasej skusenosti 😅 Pevne verim, ze pozitivnej 😉 Chcela by som rodit v TT, pretoze tu byvam,
ale uvidime...
Kedze je to nase prve mimco, tak moc velku predstavu o tom vsetkom nemam a bohuzial nemam vo
svojom okoli nikoho, kto by mimi mal, tak spolieham iba na rady od vas 🙂

silwietta
27. aug 2008

ahoj timotej... aj ja byvam v ciferi... pozeram ze mame dost podobny termin... mozme dat niekdy spicha 😉

timotej
27. aug 2008

Ahojte Silwietta a kde bývaš na akej ulici? Si odtiaľto priamo? Tehu to nemôžeš vedieť či budeš prenášať
to príde samo. Ja to už neriešim však v piatok idem za Dečkovom má službu tak uvidím čo nového. Babka mi
dnes povedala,že mám bruško ešte pekne hore tak sa malý možno nebude ponáhľať. Aj ja by som chcela ísť
zíznuť na jarmok. Ale aj tak v podvedomí sa dosť bojím. Ja som chodila do práce až do poslednej chvíle takže
teraz si užívam naše nové hniezdočko prerobené. Dieťa príde v pravý čas lebo sme dosť dlho prerábali dom.

tehulka4
27. aug 2008

timi, ved to..uz kaslat an to...ale ten jarmok by som rada aspon na chvilku absolvovala...co inak noveho?? ako sa citis???

timotej
27. aug 2008

Tehu cítim sa ako kedy, niekedy bojazlivo, niekedy dobre, bojím sa že psychicky zlyhám pri pôrode že budem mať veľký strach. Fyzicky sa cítim veľmi dobre celé tehotenstvo. Je dobre ked odpočívam veľa lebo ked viac voľačo robím na druhý den nemôžem ani vstať. Prajem si,aby to už bolo za mnou. Cítim sa tak inak ako netehotná, mám pocit že sa nezmestím do kože.

debbie
29. aug 2008

Ahojte skoromaminečky je tu niektorá, čo bude rodiť v decembri ako ja?
Už som sa rozhodla rodiť v tt a ako som to tu čítala nenašla som žiadnu spriaznenú dušičku na môj mesiac. Chcela som sa spýtať či ste boli v tt pôrodnici na tej prehliadke, moja otázočka kedy sa tam chodí ,v ktorom tt je to vhodné, a treba sa nahlásiť či stačí skrátka prísť...vopred ďakujem.
Želám pekne strávený dníííííík .....

tehulka4
29. aug 2008

debbie, tak urcite soncam je decembrova...na prehliadky sa chodi kazdy prvy pondelok v mesiaci..nemusis sa nikde nahlasovat staci ked tam prides na 14:00, ja odporucam tam byt aspon 5-10 minut predtym na prizemi na velkej chodbe, tam si vas vyzdvihnu a pojdu vam porobit prehlpliadku...v ktorom tyzdni??? to je asi relativne jedno ale myslim ze staci v nejakom 30, vtedy sa clovek este ako tak hybe a aj ma este trochu chute... 😉

timotej
29. aug 2008

ahoj tehu už si rozhodnutá pre mená máš vypísaný aj papier od lekára s menami? Ako sa darí čo porábaš? čo dobré si varila?

timotej
29. aug 2008

😅 🙂 😉 ☹

tehulka4
29. aug 2008

timi, papier vypisany...chlapcenske teda zostava Olier a dievcenske mame Nikolu...ale to uz tato hlasil, ze to ho nezaujima, lebo budeme mat chlapca... 😀 a co porabam??? akurat upratujem, tak som si dala chvuilu pauzu..maly je dnes nejaky divny...asi by uz rad aj isiel...a ty ako??? v stredu mam ist na poradnu tak mi budu robit aj ctg aj ultrazvuk, no tak som zvedava...aj by som bola rada keby to bola posledna poradna...no ale este uvidime..pijem ten malinikovy caj...aj ty ho pijes???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre