Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tintiniacik
9. mar 2010

Ja ti moc asi neporadim kedze som este nerodila ale mozem ti povedat ze sa citim podobne ako ty. Tiez mi posledne dni tvrdne brucho a som taka divna.Zajtra idem do poradne tak uvidim co mi povedia 🙂

lucyso
9. mar 2010

ja som bola na poradni vcera a zatial nic... stale zavreta.... 🙂 😒

tintiniacik
9. mar 2010

No ja som zvedava ze ako ja zajtra dopoadnem

lucyso
9. mar 2010

inak uz by som aj rada porodila.
ale asi to moc silim a moc chcem 🙂 . len nerada by som prenasala... dnes porodila kamaratka, ktora prenasala a museli jej porod vyvolavat. no vytrpela si vraj dost... ☹ 😅 ....
dnes mi cely den nechuti jest.... neviem co je so mnou, ale citim sa ako pred vybuchom 😀 😅 ☹ .... cudno.
No len dufam, ze to nie je nejaka predzvest choroby ☹ 😠

tintiniacik
9. mar 2010

Hmmm tak to sme asi dve ktore by uz najradsej porodili ale tak ked to bude mat prist tak to pride a asi to nijak neovplivnime 😒

mausy21
9. mar 2010

dievčata držim vam palce nec vam to všetko dobre dopadne rodila som tiež v tt apohodička

zuzana12345
10. mar 2010

kathy403
no co ako bolo na poradni? 😎aj ja chodim novakovi

mazzone
11. mar 2010

ahojte, tak ja som rodila 28. januara a polezala som si tam dva týzdne - čo sa týka vybavenia šestonedelného oddelenia tak podla mna hrúza - hlavne záchody a sprchy - zima jak v ruskom filme 😲 dobre naobliekat a čo najrýchlejsie odtial preč (a o čistote radsej ani nebudem hovorit).

personál na sestonedelí katastrofálny (az na jednu blondavú sestričku) - nevrlé sestričky aj sanitárky, horšie než gestapo 😒 ALE na novorodeneckom oddelení boli sestričenky velmi milé, aspon to 😎

kathy403
11. mar 2010

caute maminy! 😎
prepacte,ale blbol mi notebook,tak som tu dlhsie nebola.a na facebook sa este stale neviem dostat,som z toho na nervy! ☹
zuzana12345 cau,aj ty mas novaka? 🙂
nic nove,uz som na dovolenke do buduceho piatku a od pondelka22.3nastupujem matersku.v utorok23.3idem naposledy k novakovi a potom uz nemocnica! 😎
uz by som to chcela mat za sebou!pribrala som len 6kg,ale uz som obcas aj dost unavena!
😀 😀 😀 😀 😀 😀
a co tu je nove?natasio sa nam po porode neozvala?
mazzone,bolo to tam az take strasne? 😕
mam sa opet zamyslat nad nadstandartnou izbou? 😲

zazalienka
11. mar 2010

kathy podľa mňa keď si vieš vybaviť dvojku izbu so sprchou, máš to to isté, keď nie lepšie .. rodila som 20.1. hádam za ten týždeň nevymenili personál🙂)) na chodbe je trošku chladnejšie, ale v izbách je tak horko že sa nedalo dýchať..
ja by som teda sama na izbe nebola.. aj keď je tam telka a wifi.. mne telka nechýbala ani trošku, keď som mala malého pri sebe.. a prekecala som so spolubývajúcou celé dni.. to bolo super..

lulupopo
11. mar 2010

suhlasim s tebou mazzone ja som to tam presne takto vnimala, ked tam je niekto 4 dni, tak mu to pride znesitelne.. my sme boli 8 dni... a posledne dva dni sa uvolnil nadstandard... tak som sa tam trosku dala dokopy...sak som to pisala o stranu, alebo dve dopredu.... naozaj na novorodeneckom super sestricky, o sestonedeli pomlcim... tymto dakujem sestrickam z novorodeneckeho, ze mi velmi pomahali... najma sestricke, kt. sa vola Ruzenka....

pralinka25
11. mar 2010

no ono nie kazda spolubyvajuca je vyhra. tie co pisu ze prekecali cele dni asi natrafili na super baby ale priznajme si ze nie vzdy je pravidlom ze vedla vas skonci niekto pohodovy. Ja tiez nie som rada zrovna sama ale tak idem tam rodit a nie hladat kamosky a kecat. i ked pokial je pri vas niekto fajn je to bonus.
o tej dvojke s veckom a sprchou som pocula. ta by bola super. ale asi je to len vec nahody alebo znamosti ci sa tam niekto dostane.

mattulda
13. mar 2010

Tak aj ja pripojím moju čerstvú skúsenosť. Rodila som 1.3.10, vybaveného som mala Dr. Lachkého, môžem len odporučiť 😉 , pôrod v pohode, rýchlovka necelé 4 hoďky 🙂 .
No a potom to začalo, najskôr malého zobrali na intenzívku, tak som behala hore dolu po schodoch každé tri hodiny na kŕmenie. Stalo sa, že som prišla a už ho nakŕmili, lebo vraj už bol hladný a práve zaspal tak "vám ho ani na ruky nedám" - fakt povzbudzujúce to bolo, som to orevala niekoľko krát. 😖
Vo štvrtok som ho dostala hore na izbu, nálada mi stúpla ale len do piatku, kedy mu stúpol bilirubín (žltačka) a musel ísť pod lampu (slnili sme sa spolu lulupopo 🙂 ). To som mala fakt krízu, zapracovali aj hormóny isto, ale to som revala kade som chodila, moja spolubývajúca si užila ... 😒
No pustili nás v utorok, malý dopichaný, každý deň mu robili odbery, s tým, že v piatok na očkovanie treba prísť.
V piatok zase odbery a žltačka stúpla tak nás nezaočkovali, máme prísť v pondelok.
Čo sa týka izby a vybavenia, asi všetko napísala lulupopo, na WCko a do sprchy som mala komplet cez celú chodbu, od nedele som začala mať problémy so žalúdkom, takže som behala hore dolu častejšie ako mi bolo milé ..., podobne aj so sprchou to bolo. Sestričky na novorodeneckom boli super, stále sa chodili pýtať, či niečo nepotrebujeme a či je všetko ok, zo šestonedelia si niektoré robili srandu, keď som nemala malého pri sebe, že som ako na dovolenke ... no ďakujem pekne za takú dovolenku. 😠 A ešte k strave, asi týždeň som bola väčšinou na suchom pečive a čaji, pretože väčšina jedál bola nekonzumovateľná ... doslova.
Takže to zhrniem, ak by som tam bola tie 4 dni ako som plánovala, tak sa to dá vydržať, ale keď tam človek musí byť dlhšie, tak jedine nadštandard.
Týmto pozdravujem všetky kolegyne-spolutrpiteľky, ktoré sme sa utešovali na chodbe. 🙂

cifroska
14. mar 2010

Ahojte babule.
Tak ja sa chystam rodit do TT.Neviete mi povedat ci tam maju este tu infekciu?Ked som bola s malym tak to chytil tu alergiu na ich pradlo a musel brat antibiotyka..
Tak neviem ci si mam zobrat pre babo veci.

mattulda
14. mar 2010

cifroska, maju to tam stale, dokonca to pisu aj do prepustacej spravy. veci si vezmi svoje. Niektore deti to dostanu ine nie, ale naco riskovat. 🙂 Drzim palce.

lucyso
14. mar 2010

Ahojte,
chcem sa spytat, ze co by som mohla jest a pit po porode, kedze tu väcsinou citam, ze strava v nemocnici je hnusna aby som vedela, co mi ma manzel priniest 😉 😀....

berus222
14. mar 2010

lucyso ja si myslim, ze na co mas chut. len sestricka mi povedala nech nepijem dzus, lebo ze deti z toho prehana. ale na obed sme mali luskovy privarok s varenym vajcom, na ranajky vzdy cerstve rozky (hlavne ze z to detom nerobi nic!!!)

lucyso
14. mar 2010

dakujem Berus za info 🙂
este sa chcem spytat... posledne dni mi dost tvrdne brucho. nie cele, ale skor vrchne brucho 🙂 v oblasti zaludka. a mam poslickov uz kazdy den. myslite ze by to uz mohla byt predzvest bliziaceho porodu? 🙂 😅
zajtra idem na poradnu.. dufam, ze mi uz llekar povie, ze som otvorena..... doteraz stale nic ☹ 😒 ....
uz by som to chcela mat za sebou.... 🙂

lulupopo
14. mar 2010

jeej mattulda... moja suputnicka... veru mali sme narocny pobyt v nemocke.... no lucyso... ta strava je pozivatelna pre teba... ale sak uvidis, ked nebudes moc ist na wc, lebo ta zapecie z cerstveho peciva... alebo ti bude mimi plakat celu noc, lebo si si dala privarok....ja som sa tej strave vyhybala a moj maly ako jeden z mala nemal problem.. a rozhodne nesuhlasim s tym, ze mozes vsetko... je to individualne... niekto zje kusok cokolady a babo ma problemy... a niekto moze hocico a nic... sama prides na to... co ano a co nie...ale zbytocne by som asi nejedla citrusy, citrusove dzusy... a nechala by som si nosit jogurty a ovsene vlocky, to pomoze aj tebe... pri prvej stolici a aj babatku / ak sa da na zaciatku sa radsej vyvaruj kakaovym vyrobkom/... a sestricky z novorodeneckeho nam hovorili... ze na co si mame davat pozor...

dulkagabulka
14. mar 2010

Baby, ked som bola tehotna,preležala som v nemocnici na rizikovom 3 mesiace vkuse, takisto po 3 porodoch ,operaciach. Vždy som jedla to čo bolo. Nehovorím že to bolo chutné a výborné 😀 ,ale z domu mi priniesli dáke tie dobroty na prilepšenie a tak som to vydržala. Vydržíte aj vy 🙂 . Len sa vyvarujte tych potravin,čo by škodili vašim miminkam 🙂

baskakissyou
17. mar 2010

Ahojte,
mam patnast a tiez sa chystam rodit v TT porodnici... termin mam na konci aprila, chcela som sa len opytat ci sa nemusim obavat toho personalu, sestriciek a tak. Viem ze 15 rokov je skoro, ale bojim sa toho ze tam budu mat vsetci blbe pripomienky....pls. poradte mi ☹

mimi21mimi
21. mar 2010

ahojte... ked som lezala v druhom mesiaci na rizikovom tyzden, tak mi spolubyvajuca hovorila, ze vraj cez vikend epiduralku nepichaju, pretoze tam nechodi anesteziolog alebo take cosi..... neviete co je na tom pravdy.

sissik
21. mar 2010

anesteziolog ma sluzbu stale, vsak nikdy sa nevie, ci sa nebude musiet robit urgentna sekcia😉

lucyso
22. mar 2010

Ahojte baby,
zajtra mám termín a mám hlavu v smútku....
už celý víkend nemôžem spávať kvôli hrozne silným menštruačným bolestiam. bolia ma kríže, tvrdne brucho a potom tá bolesť.. potom som strašne nevyspatá a vyčerpaná. bola som v nedelu na pohotovosti a vraj sa telo pripravuje.... v noci som mala opäť tie bolesti. lekárka mi povedala, že ak to bude trvať každych 10 minút, tak mám prísť na príjem... no ale ja mam bolesti v 20 minutovych, niekedy 15 a 30 minutových intervaloch....a niekedy sa mi až zle rozdýchavajú.
už som z toho zúfalá.rada by som mala pôrod za sebou...
mali ste s tým niektorá skúsenosť? a ozaj máte niektorá skúsenosť s doktorkou Tóthovou?

lulupopo
22. mar 2010

ahoj lucyso... presne toto som mala aj ja pred porodom... budes z toho dobre vycerpana a otapena pri porode, co moze mat aj vyhody... ze menej budes reagovat na kontrakcie... cize ich budes lepsie znasat... ja som zazila jednu poradnu s dr. tothovou velmi dobry dojem som z nej mala, mila, starostliva, precizna.... lucyso drzim palceky....

dulkagabulka
22. mar 2010

Lucyso..hlavu nemaj v smutku, maj ju v radosti 🙂 tvoje dietatko takto s tebou komunikuje 🙂 aby si sa pripravila...viem,je to tažke, ale take to veru my ženy mame 🙂 ved preto sme take silne...lulupopo ti to pekne napisala..držím ti veelikanske palce

kathy403
22. mar 2010

ahojte zuzana12345
petulienka:kde ste?neviem sa tu este dobre zorientovat,ale snazim sa!ako sa mate?ozvite sa
baby uz som taka unavena,uz to chcem mat za sebou!!!
a to este doma upratujem po malovke,ale na dnes stacilo,nevladzem.napiste

petulienka
22. mar 2010

Kathy ahoj,

my sme po crevnej chripke cela rodina, vratane maleho a dostavame sa pomalinky z toho. Uz bolo dnes krasne teplucko tak sme cely den vonku s malym, som ustata jak kon, som si musela teraz kavicku spravit na prebratie, lebo som toho presla asi sto kilometrov celu dedinu aj tri krat na ihrisku sme boli skoro cely den. Tak si uzivame slniecka a ja si zivam kym sa dobre citim. To ze by som to chcela uz mat za sebou ani nehovorim, ale dufam ze timko este vydrzi aspon do 38 tyzdna, nech sme ok.
Lucyso, tvoje telo sa naozaj pripravuje na porod a pomaly sa rozbieha tak neboj co chvilka budes mat mimco v naruci. Drzim palceky 🙂

lucyso
22. mar 2010

Joooooj baby dakujem za podporu....
tie bolesti su fakt desne a boli ma uz aj medzi nohami a chodim ako kacica🙂))).....aspon keby som sa otvarala !!! ☹ 😠 , ale som len na spicku prsta...
Lulupopo a kedy si potom, po tychto "stavoch" 😅 🙂 porodila? ja uz to cakam kazdy den a zatial nic 😅 🙂

lucyso
22. mar 2010

aaaa zabudla som k tej lekarke Tothovej...🙂
najskor sme sis manzelom mysleli ze to je zdravotna sestra 🙂 🙂 , ale potom sa ma dost vypytovala a dost sa starala 🙂 🙂 😀 , tak som usudila, ze to je lekarka, co sa aj potvrdilo.
len jej image mi nejako dych vyrazil 🙂 , ale zasa sa mi pacilo 😀 😀 😀 ... vlasy dlhe, cierne,strapate, pirsing v nose 😀 😀 🙂.
inak sa mi velmi pacila, bola mila, dobre ma poinformovala, fakt zlata lekarka 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre