Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

pralinka25
7. jún 2010

ano ilavsky je tiez vraj fajn. len sa tusim u neho plati. nie?

lucyso
7. jún 2010

biela.ruza ja mam Eliasa a som s nim MAX. spokojna. pri prvon tehotenstve (potratila som v 9 tt) som mala Piknu a katastrofa-pohroma, v zivote nikdy....
Prestupila som k Eliasovi a pomohol 😀 😀 😀 mi otehotniet 😀 😀 😀 .. som s nim spokojna. aj sestricku ma v pohode.

veronika1976
7. jún 2010

Ahojte, som velmi rada, ze ste boli spokojne s MUDr. Hlavekom. Ja som u neho rodila vsetky tri ratolesti a vybrala by som si ho znovu. Na konci druheho tehotenstva mna i mojho synceka zachranil - ked urobil urgentne cisarky rez a zistil, ze sa mi predcasne odlupovala placenta a ak by vahal s operaciou dlhsie... A tretie tehotenstvo - bolave od zaciatku (krvacanie, cysty, hematomy na placente, zastavovanie kontrakcii v 32. tyzdni...) starostlivo sledoval a pomohol nam priviest na svet krasne zdrave dievcatko len 9 dni pred terminom.
Zelam mu vela uspechov a co najviac spokojnych mamiciek-rodiciek 🙂

zazalienka
7. jún 2010

jj, sestrička u Dr.Eliáša je super, s jej dcérou som ležala na izbe.. ja mám Nováka, ale rodila ma Dr. Chovanová, No.1..

lucyso
8. jún 2010

Veru. aj Hlavek je fajn.
ked som bola tehotna tak tesne pred Vianocami som mala bolesti podbrusku a tak som sla na pohotovst. Bol tam Dr. Hlavek a super. pekne, milo sa ku mne spraval, nakolko ja som tam prisla vystrasena ako male kura (bála som sa ze sa nieco stalo uz po mojej skusenosti.. ), Hlavek bol fakt mily a chvalabohu nic mi nebolo 😀 😀 , daj mi Magne B6 a bolesti presli 🙂 .

ninny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smajlusik
8. jún 2010

Tak tak Hlavek je zlaty. Ako som uz pisala som rada ze som na neho natrafila 🙂 Z porodu samotneho si toho vela nepamatam ale z utrzkov na ktore si spominam si mimo ineho cenim aj jeho zachovanie kludu. Mna by zo mna samotnej asi trafilo 😀 a tiez starostlivost po porode si vazim.
Som sa pred porodom napremyslala ci si zazmluvnit nejakeho lekara ale sak ziadneho som konkretne nepoznala, tak som si 7000 dolozila na lepsi kocik 😀 a vdaka tomu som si vlastne mohla utvorit svoj vlastny nazor na lekarov v TT porodnici. A je taky ako som uz tiez pisala. Podla mna mame vybornych lekarov a aj prijemnych. Celkovo personal v nasej porodnici je podla mna vyborny a vsetci maju u mna 1 s hviezdickou. Bolo mi tam vdaka nim dobre a som rada ze je nas tu viac s pozitivnym nazorom 😵

biela.ruza
8. jún 2010

@lucyso aj ja som mala najprv Piknu a nezistil mi jednu zakernu chorobu, pohroma takisto 😖 preto som presla ku Strbovi

pralinka25
8. jún 2010

@biela.ruza a preco chces vlastne vymenit strba?

biela.ruza
8. jún 2010

no mozno to bude zniet trocha smiesne a povrchne...ale tie priestory - necitim sa tam dobre, on ma vzdy strasne moc zien...a i vo vnutri sa mi to moc nepacilo - mala som prejst naha vlastne od miestnosti sestriciek do miestnosti s kozouco je celkom v tomto pripade dialka a plno ludi naokolo...takze....proste nemala som z vysetrenia dobry pocit a z toho prostredia 😕

pralinka25
8. jún 2010

no sak to je v pohode, len som chcela vediet 😉
ja som si zvykla nosit dlhsie veci alebo suknu. ale to s tym mnozstvom a velmi dlhym cakanim je pravda. to stve aj mna. nastastie v tehotenstve to tak nebolo

biela.ruza
8. jún 2010

haha len ci si to aj niekto vsimne ze som tehotna..nie ze ma budu v cakarni ohovarat co casto ludia robia ...ohovaranie a zizanie ufff 😖

pralinka25
8. jún 2010

to ta trapit nemusi lebo sestricka si vola po mene. a ja som na zaciatku kym este nebolo vidiet vzdy vytiahla tehu knizku a bolo.

lucyso
9. jún 2010

Aj ja si vzdy nosim suknu. dakedy som sa tiez promenadovala s holou ritou 😀 😀 😀 😀 a som sa straasne hanbila.. 😀 sukna je v pohode. inak to ohovaranie a pokukovanie nemam rada ani ja. stava sa mi to u pediatra... a co ja za to mozem, ze ma sestricka hned ako ma uvidela vo dveroch zavolala dnu? ved sme tak boli dohodnute. a ked som potom vysla z ambulancie, tak tie mamicky po mne strasne porerali.... pritom ja som v tom nevinne 😅 ..

biela.ruza.. neviem presne, ale vraz take priestory ma aj Ilavsky a tiez brali do ambilancie dve pacientky, teda na stredacku a takymto sposobom okradla jedna ciganka moju kamaratku. kym ona bola na koze a ciganka sa prezliekala, zmizli jej peniaze z penazenky.. a pritom ta kabinka - ten prezliekaci kutik je v blizkosti sestricky...... 🙄

nikkka
9. jún 2010

ahojte, prosim vas ake urady treba pobehat po porode? a hlavne do kolko dni to treba vsetko stihnut? dakujem..

vladkaz1
9. jún 2010

Nika moj bol na socialke ,potom od tial s tlacivom potvrednym este na malu isiel na urad prace socialnych veci a rodiny na prednadrazie ,potom na zdravotnu poistovnu .
Po doziti 29 dni ,si das potvrdit od detskej dokiny tlacivo pojdes na prehliadku gyndosovi a potvrdi ti to aj on a zaneses na urad a mas narok na tej jednorazovy poporodny prispevok .
samozrejme vybavit dokinu si si mala pre maleho.

pralinka25
9. jún 2010

@nikkka toto mi raz poslala kamoska. pridavam tak ako som dostala 🙂

keď sa dieťa narodí

1) V pôrodnici obdržíte oznámenie o narodení – ide sa s tým na matriku, ktorá vydá RODNÝ LIST

Rodný list obdržíte na Mestskom úrade, oddelenie matrík v obvode ktorého sa dieťa narodilo. K vybavovaniu rodného listu je potrebné, aby si manžel vzal aj sobášny list a občianske preukazy oboch rodičov. Spravte si z rodného listu viac kópií, pretože ich budete potrebovať viac na rôzne inštitúcie.

2) Na matrike dajú aj žiadosť-tlačivo: žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa

Treba to vyplniť, doložiť fotokópiu rodného listu a odovzdať na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny

3) Prídavok na dieťa – vypĺňa sa len pri prvom dieťati, inak sa len doloží rodný list k už existujúcej žiadosti, ktorá beží na úrade

4) Žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa (nemôže si ju podať prvorodička, uplatňuje sa len pri druhom a ďalšom dieťati)

5) žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa - na prvé, druhé a tretie dieťa

- dieťa sa musí dožiť aspoň 28 dní až potom je možné to začať vybavovať

A) jedno tlačivo potvrdí pediater, že sa dieťa dožilo 28 dní

B) druhé gynekológ, že žena absolvovala preventívne prehliadky

Všetky tieto žiadosti musia byť na meno matky (okrem prídavku na dieťa, tam je to jedno)

Na úrad môže ísť vybavovať aj otec s manželkiným občianskym

Po ukončení poberania materskej (cca po pol roku) je potrebné si uplatniť rodičovský príspevok. Pre tých, ktorí poberali materské je suma cca 256€ mesačne do dvoch rokov dieťaťa a potom 164,22€ do tretieho roku. Počas rodičovského príspevku sa nesmie vykonávať zárobková činnosť (ani brigády na dohodu o vykonaní práce a pod.) inak na rodičovský zaniká nárok a je potrebné si potom uplatniť príspevok pre matky, ktoré pracujú – ale to ak bude aktuálne

To je všetko z úradu práce

Sociálna poisťovňa (podľa sídla zamestnávateľa) – treba odovzdať rodný list (teda oznámiť rodné číslo dieťaťa), aby ti nezastavili materské (lehota cca 8 dní)

Zdravotná poisťovňa – automaticky rovnaká zdravotná poisťovňa ako matka

Dieťa treba ísť prihlásiť (dostane kartičku) lehota by tam mala byť 60 dní. Dovtedy je dieťa ošetrované na náklady zdravotného poistenia matky.

Zamestnávateľ – jednu kópiu rodného listu na uplatnenie si daňového bonusu, a úľavy na odvodoch (zamestnaný rodič) a myslím, že jednu fotokópiu budú chcieť aj u teba v práci

Na sociálnej poisťovni (v mieste trvalého pobytu) treba vypísať jedno tlačivo do cca 15 dní (neviem ako sa presne volá, je to nejaký registračný list fyzickej osoby) aby ťa evidovali ako osobu osobne sa starajúcu o dieťa.

Ak si v druhom pilieri, tak tam sa tiež niečo vypisuje (oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom poistení)

Ide o to, aby sa ti započítavala doba starostlivosti o dieťa do dôchodku.

Prihlásenie na trvalé bydlisko – dieťa je treba prihlásiť na trvalé bydlisko na mestskom, resp. obecnom úrade do 3 pracovných dní po tom, čo dostane rodný list. Treba prísť osobne – stačí originál rodného listu dieťaťa a občiansky preukaz matky.

- zároveň ho treba prihlásiť na platenie za odvoz a likvidáciu odpadu

alexandra1512
9. jún 2010

vladkaz1:pozeram,ze uz mas synceka.chcela by som sa spytat,ci si rodila v tt?ak ano ake to tam bolo?pristup a tak.o chvilku ma to caka tiez a neviem ci mam ist do tt alebo do pn.? 😕

vladkaz1
9. jún 2010

@alexandra1512 ja som bola spokojna ,sestricky ochota maximalna ,vsade aj na porodnej sale aj na novorodeneckom aj na sestonedeli vazne klobuk dole . 😉
Pristup lekarov v podstate som sa stretla s nimi len na vizite ,takze pohoda tiez ,dokino c ma odrodil ma v podstate len zasival ,pri porode bol jasne .
nemozem povedat nic zle ,akurat ,na vzdychacke mi vadilo, ze ma tam nechali cakat s kocku co uz pomali rodila a ja cakala este len na vyvolavacku to bolo neprijemne.

alexandra1512
9. jún 2010

tak to Ti verim.tak pojdem aj ja do tt.a kto ta rodil,ak sa smiem opytat?kolko si tam bola po porode?jaj mne sa to uz blizi a trosku sa zacinam aj bat,je to prve,tak to bude asi aj dlho trvat,rozmyslam nad epiduralkou...

sulky
9. jún 2010

ahojte baby, citam ze preberate dr. hlaveka. Dlho som vahala,ci to napisat.
Ja som mala s nim velmi zle skusenosti.
Rodil ma neskoro v noci, mal velmi chladny pristup. Ale co bolo najhorsie, zasil ma aj s tamponom vo vnutri. Normalne mi ho tam zabudol. Po piatich dnoch som sla na pohotovost, ze nieco citim, aj jemne mi to trcalo. Fuuj, je mi zle ked si na to spomeniem. 🙄
A velmi zle ma zasil, musel mi moj gynekolog po sestonedeli vypalovat zive maso s dusikom/cnanom..?
A teraz, po roku a pol stale citim jazvu,boli ma to ked sedim, proste hruuuuuuuuuzaaaa

alexandra1512
9. jún 2010

@sulky no dufam,ze ked ma to chyti,tak Hlavek nebude mat prave sluzbu

lulinak
9. jún 2010

sulky,ahoj,mna tak zle zašila Chovanová a tiež mi to potom vypaloval .A nebola som vôbec spokojná a to som si sadla až po mesiaci. 😢

nikkka
9. jún 2010

@vladkaz1 doktora uz mam vybaveneho, ten u nas bol aj doma hned v pondelok, len este sme nemali rodne cislo tak to mu musime dodatocne zavolat..no ja dufam, ze moj drahy dnes pojde pre ten rodny list..a musim mu napisat pokyny na ake uradu musi ist...ked on je taky workoholik, ze tazko sa mu cez den odchadza z roboty..asi budem musiet ist ja, ale s malym sa mi moc nechce behat a zvlast ked su take horucavy..

nikkka
9. jún 2010

prosim vas ako mam osetrovat ten pupcek malemu? lebo v porodnici mi povedali, ze bud s repikom alebo nemusim vobec, len cista voda staci..

zuzanky
9. jún 2010

@nikkka Nemusíš mu písať na aké ma isť úrady na mestom úrade keď pôjde pre rodný list tak tam mu to povedie čo treba a kam má isť 🙂

zuzanky
9. jún 2010

@nikkka ja som ho čistila liehom a sem tam aj repíkom je to na tebe

pralinka25
9. jún 2010

ja som cistila doma uz len repikom.

sulky
9. jún 2010

@nikka, ja tiez iba repikom,tak ako aj poporodnu ranu

vladkaz1
9. jún 2010

Ja necistim vobec len cista vodicka ma ho krasny uz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre