Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

marcelkatt
18. dec 2010

@aduskatt ahojky moja, trochu som zapla pc, deti spinkajú aj mm a ja relaxujem chvíľu. Sme v Prievidzi u môjho ocina od včera, budeme na sviatky u neho nech nie je sám a my sme tu tieš radšej ako sami v Trnave...

aduskatt
18. dec 2010

@marcelkatt ahaaa🙂 🙂) mm je v praci, maly spi, tak ja tu sama.........ja na vianoce najradsej sama🙂)ale tento rok pride svokra, nech nie je sama, Bracho ma volal, ze mame ist k nasim.ako kazdy rok🙂 a ja ako kazdy rok odmietnem🙂

karolina25
18. dec 2010

@marcelkatt a prosím ťa kam si za ním išla? do nemocnice na poradnu alebo do jeho ambulancie?

marcelkatt
18. dec 2010

@karolina25 do nemocnice na poradňu, od 36 tt...
@aduskatt ja som´rada, že sme v PD... fakt mne by bolo smutno v TT asi, i keďf minulé Vianoce sme boli v TT bolo peklne, malému sa páčilo, no sme už išli do PD zase 😉 teraz sme v PD do 30teho

aduskatt
18. dec 2010

@marcelkatt tak si to tam uzi......ja stale do prace☹

marcelkatt
19. dec 2010

@aduskatt moja no nezávidím veru. Už nech si aj oddýchneš. Erik sa lieči ešte z kiahní, zdá sa, že už sa mu nové nevytvárajú, no von nesmie ešte.

monuska342
19. dec 2010

@marcelkatt jaj tak to mas dobre ale ked maly podrastie tak sa bude chciet aj hrat a bude to tazsie ale mi zeny zvladneme vsetko :D

aduskatt
19. dec 2010

@marcelkatt tak snad bude coskoro v poriadku...ani ja si nezavidim, xixi........vcera som mala ukrutne bolesti vajecnika, v piatok mi pichli Pregnyl a od piatku obeda sa ladujem Utrogestanom...........som veeeeelmi zvedava, ci to zaberie🙂.......

mamazuzu
20. dec 2010

@dulkagabulka hej, o tomto som uz citala, preto flasu nechcem pouzivat. a s dudlikom tiez radsej opatrne... len ked to bude nevyhnutne. uzmam nastudovane vsetko o kojeni a chcela by som teda kojit. citala som, ze flasu a dudlik by kojene deti vobec nemali poznat. vies mi dat nejaku radu, ako dietatko upokojit namiesto dudlika?

dulkagabulka
20. dec 2010

@mamazuzu najlepším upokojovatelom je tvoja naruč 🙂 a tvoj prsnik,prip. tzv. klokankovanie /teda koža na kožu/..ak potrebuješ volne ruky, vyborne posluži šatka /pozor, nie klokanka/.

dulkagabulka
20. dec 2010

@mamazuzu
žena nie je tehotná 9 mesiacov...žena je tehotná 18 mesiacov..z toho 9 mesiacov je dietatko vnutri v brušku a dalších najmenej 9 ho má mamina donosit na sebe...my,ludia, sa oproti ostatným cicavcom rodíme extrémne nedonosení..to čo ostatné mládatá dokážu hned po narodení, teda napr.postavit sa a kráčat, dokážeme my až cca v 9-10 mesiacov....a preto sa naše mladatka maju čo? no donosit 😀 preto je absolutne prirodzene pre dietatko, že chce byt nosené..nie je pravdou, že by sa tak rozmaznávalo..ono tak upokojuje svoje potreby..kupiš kvalitnu šatku /ked bude staršie, manducu a ideš 🙂 bude vlk sýty aj ovca celá...takto to praktizovali naše prastare matere a deti sa doteraz nosia v "rozvojovych " krajinach...v rozvojovych je preto v uvodzovkach,lebo v tomto sme rozvojovi my 🙂

dulkagabulka
20. dec 2010

@mamazuzu ..pišeš že flašu nechceš použivat,ale tiež pišeš,že ju ideš pribalit do porodnice 😉 možno som len neporozumela....vieš..ak sa to pokazi na začiatku, velmi tažko sa to naprava 🙂

andykruspe67
20. dec 2010

ahojte, baby, ktore rodite v Januari a ste priblizne v 37tt, chodite od svojho gynekologa na kontroly do porodnice? pretoze mne moj povedal,ze az do knca chodim k nemu a do porodnice pojdem iba odrodit, v takom pripade je nutne sa do porodnice objednat, alebo staci ist len cisto na porod.dik:)

zanin
20. dec 2010

@andykruspe67 Ja mam termin tiez v januari a az do konca budem chodit ku svojmu dokymu. Na porod sa nemusis nikde objednavat ani nic take. Ked to na teba pride tak jednoducho prides na prijem vyplnis tam papiere so sestrickou a ide sa na to. Ja som tak bola aj pred 2mi rokmi a bolo to v pohode. A ja som rodila v Trnave a budem aj teraz 🙂

fattamorgana
20. dec 2010

@andykruspe67 až do konca chodíš k svojmu gynekológovi, jedine že by mal nejaké podozrenie, poslal by ťa do rizikovej ambulancie v pôrodnici a tam by si potom chodila až do pôrodu. a vraj (to som len počula, nemám skúsenosti), ak si zazmluvníš svojho pôrodníka, ktorý pracuje v pôrodnici, môžeš chodiť na poradne priamo k nemu, už nie k svojmu gynekológovi....

mamazuzu
20. dec 2010

@dulkagabulka nie, po tvojich radach som balenie flase do porodniceROZHODNE vylucila. 🙂dakujem. a dakujem aj za nazor, ze nosenim sa babatka nerozmaznavaju. ja som si uz narvala postielku tesne k posteli, aby som mohla kedykolvek malinku pohladit a tym utisit, ked bude treba. lebo ze vraj babatka placu niekedy iba tak, lebo potrebuju citit dotyk maminy. a uz mam doma hojdacie kreslo. po nom som vzdy tuzila, ze si ho raz zaobstaram, ked budem mat babatko. myslim, ze detom sa taketo hojdacie pohyby v naruci maminy pacia a ukludnuje ich to.

fattamorgana
21. dec 2010

@mamazuzu Zuzka, ja by som to neriešila tak radikálne... čo spravíš, keď bude na šestonedelí plno, šupnú ťa na nejaké iné oddelenie , na ktorom - samozrejme - nebude rooming-in? ja by som tiež veľmi chcela kojiť a spravím pre to všetko, ale fľašku beriem ako takú železnú rezervu. radšej mať svoju ako by mi tam mali drobca kŕmiť nejakými nemocničnými fľašami

tehulka4
21. dec 2010

ahojte nastavajuce amminy...ja som rodila pred 2 tyzdnami a tiez som zastancom kojenia,a le tiez som si pre istotu pribalila svoju flasu...bohuzial to v porodnici az tak super ako si tu niektore myslite nefunguje..urcite vas budu sestricky na novorodencekom nabadat aby ste kojili, ale tiez vam zoparkrat za den povedia, ze co chcete mat hned vela mlieka na druhy den po porode, a ze si mate ist po kojeni pre UM lebo babtko je hladne..a co sa tyka tych ich flias, tak to je fakt otras..myslim, ze tie pamataju este aj mne ked som sa narodila..ja som mala i pri prvom i pri druhom aventacku flasu a ked bolo treba dokrmovala som, ked bolo treba, a maly ajni jeden nemal problem sa prisat a papat aj z mojho prsnika..takze zasa az tak radikalne by som sa k tomu nestavala..aje pravda j to ze ak dietatko bude musiet ist polampu aôebo bude musiet zostat mimo vas tak sestricky si tu namahu volat vas na kojenie teda nedaju, rovno mu fuknu ich flasu..viem o com hovorim, zazila som , videla som na vlastne oci, takze mna nech nikto nepresviedca, ake su tam super podmienky.. 😉

mamazuzu
21. dec 2010

@fattamorgana
@tehulka4 tak ja som uz z toho zmatena. asi je pekne nieco chciet a vysnivat si a realita v porodnici je nakoniec uplne ina...

kakaovyrez
21. dec 2010

@mamazuzu Aj ja som bola doteraz kludna, lebo vacsinou som pocula pozitivne nazory, ale uz zacinam mat strach. Nedavno som mala aj tu "cest" s doktorom Hlavkom - bola som zhrozena, nepomylil si nahodou profesiu? Nechcel byt masiar? Ak ho dostanem ku porodu, tak sa zblaznim uz len z toho faktu, ze ma ide rodit on...

tehulka4
21. dec 2010

@mamazuzu presne tak..spravne si to pochopila...🙂ja som mala aj pri prvom problem so sestrickamis novorodeneckeho, aj napriek otmu ze som sa k nim spravala normalne a slusne..len terazs om pochopila, ze k prvorodickam sa spravaju omnoho horsie ako k viacrodickam..teraz tam bola so mnou jedna baba, tiez prvorodicka a ta mala z tych detskych sestriciek asi zo 4 strasne nervy..ked zacala rozpravat pri obede ze co a ako, no hruuza..ja nevravim, boli tam aj dobvre, len asi 4 povacsinou na kazdej smene bola jedna mrcha..bohuzial nepatrim k tym ktore by si pochvalovali sestrickyx na novorodeneckom, a pritom som ziadne velke naroky nemala..uvidis..pojdes skusis a uviodis..ja na tvohjom mietse by somv pohode tu flasu aj s dudlikom zbalila, ved ti aztak vela miesta nezaberie a nikto netvrdil, ze ju musis pouzit....ja yb som ju teda vzala..a mala som ju aj pro prvom a teraz tiez a bola som rada ze ju mam, lebo mne nic neslo a maly chudacik hladny az no..ale to je zasa moj nazor co mam odskusane ja teraz pri mojich dvoch detoch.. 😉

tehulka4
21. dec 2010

@kakaovyrez moja, nikto vas tu nechce strasit, len ja osm tiez pri prvom mala vsetko vysnivane, nastudovane ako by to malo byt , poprecitane ake maju drueh baby skusenosti a potom som bola zhrozena,ze realita bola uuplne odlisna..ale zasa nikto nepovedal, ze vy budete mat tiez take "stastie" na personal..podla mna je najvacsiproblem v tom, ez clovek ked chodi k svojmu doktorovi tak ho pozna, vie co a ako a ked zrazu pride do nemocnice, kde to skor lekari a aj niektore sestricky beru ako rutinnu zalezitost, tak je z toho potom trochu v soku..ale takzasa ste tam iba 4 dni, tak to treba brta tak, ze doma si budete robit aj tak po svojom.. 😉

monuska342
21. dec 2010

@kakaovyrez no ja som ho mala pri porode a poviem ty ze nechci to zazit on snad ani neni clovek taka bezcitnost sa nevidi kazdy den 😠

kakaovyrez
22. dec 2010

@monuska342 Pre istotu ku porodu beriem manzela, tak dufam, ze to trosku zaberie a ak budem mat taku smolu, ze tam bude akurat Hlavek, tak dufam, ze aspon trosku zmeni spravanie. Bola som u niekolkych gynekologoch, ale take sadisticke vysetrenie som este nezazila... ☹

monuska342
22. dec 2010

@kakaovyrez no ja som mala manzela a vobec to nepomohlo ☹

simisi
22. dec 2010

@kakaovyrez ja by som to az tak cierne nevidela,poznam baby ktore ho mali pri porode a boli spokojne 😉

pralinka25
22. dec 2010

ja by som vseobecne tu nasu porodnicu tak cierne nevidela. ja som tam stravila dost casu a nemam jedno krive slovo ani na lekarov ani na sestricky. a to som tam nestravila rozhodne len 4 dni. tak som zazila urcite uplne vsetkych.
boli v pohode, vlastne spravali sa ku mne rovnako ako ja k nim.
a zazila som aj Hlavka niekolko krat a tiez bol v pohode.
flasu som pre maleho nemala prezil aj na erararnej a nic sa mu nestalo. oni to sterilizuju a zas neverim ze novorodenci si medzi sebou rozsiruju nejake tazke infekcie. netreba robit paniku
pravdupovediac som pri porode bola rada ze som rada a nemala som silu ani cas riesit sestricky lekarov ani prostredie. bolo mi vsetko fuk a tak isto par dni po nom to nebolo dobre a boli dolezitejsie veci ako to aku dostane flasu a ine veci. tiez som pred porodom vsetko strasne riesila ale pochopila som potom ze je to k nicomu. predstavy a realita su uplne dve rozdielne veci ale vsetko sa da prezit a pri troche snahy este aj v pohode.
vsetko je o uhle pohladu. ja som pocula aj citala aj super ohlasy takze nie som jedina s dobrou mienkou

marcelkatt
22. dec 2010

Ahojte, ja som rodila 7.12 v TT pôrodnici. Mala som sekciu. Čo sa týka personálu, tak je pravda ako písala tehulka, že k prvorodičkám sa správali tie novorodenecké sestričky horšie. Pozor nie všetky - dve boli maximálne milé, ochor´tné poradiť a pomôcť a ostatné asi podľa nálady, neviem. Našťastie ja som sa ich ani nič nepýtala. No sestričky na šestonedelí aspoň na mňa a podľa môjho názoru boli v pohode.
@mamazuzu fľašku a cumlík si v pohode zober so sebou, ak budeš potrebovať tak použiješ, ak nie, nič sa nedeje...

Ja čo by som sa mohla sťažovať je, že jeden dr neviem meno žiaľ, bol fakt ako sadista, vyšetroval ma pred sekciou ( tá ich komisia či čo) a dosť ma to bolelo, fakt za celé tehotenstvo som nezažila takú bolesť ako pri tom poslednom vyšetrení.

marcelkatt
22. dec 2010

@tehulka4 súhlasím, tiež bol malinký pod lampou a teda ani raz ma nevolali kojiť a neverím, že nebol hladný, keď mi ho doniesli spinkal, alebo bol pogrckaný, nedali si námahu ani ho utrieť....

mimi21mimi
23. dec 2010

@mamazuzu Ja som sla sekciou a na flasu pre babo som nemala ani pomyslenie. 🙂 akurat ze sestricky mi ju pocas dvoch dni vzdy nakrmili Bebou a ked mi ju priniesli na chvilu na izbu, prilozila som ju, ale hladna uz nebola.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre