Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bershka
11. okt 2010

@lubuska22 spinalka

bershka
11. okt 2010

@pusinqa mne tvrdili, ze ma mala 3200 v 36 tt a ked sa narodila, mala 3020 v 39 tt

vodnari
11. okt 2010

@pusinqa no mne tiež povedali že je dosť veľký a že do termínu nevydržím že to bude asi 12.10. čo je zajtra tak som zvedavá či im to výde.... 😉

sarra6
11. okt 2010

@lubuska22 ahoj my ideme vo stvrtok do poradne

lubuska22
11. okt 2010

@sarra6 a na kolku si objednana?

mary1102
12. okt 2010

@vodnari ahoj. ja som sa vratila z tt porodnice 4.10.
tiez som bola prvorodicka a epi som mala ako taku zalohu (keby sa to nedalo vydrzat). 🙂
porod mi museli vyvolat, takze bolesti prisli nahle a trvali od 10.30 a maly bol na svete 13.08. Epi som si dala pichnut, a ani to nebolo citit, perfektny anesteziolog, ktory dal manzelovi tel.cislo a ked mi prestavala epi ucinkovat, manzel zatelefonoval a hned mi ju prisiel dopichnut. ako ulava dobre posobila aj sprcha. za epi manzel platil hned po porode a aj ten poplatok ´otec pri porode, platil hned.

vodnari
12. okt 2010

@mary1102 ahojček...a tú epi si si musela skôr nahlásiť že budeš chcieť,alebo si sa mohla rozhodnúť až keď to na teba prišlo? Ja som to doktorovi spomínala a on mi povedal že to budeme potom riešiť.

dulkagabulka
12. okt 2010

@lubuska22 existuju nemedikamentozne ulavove techniky..je ich viac 🙂 V podstate ti tu uz dievčata napisali...tepla sprcha, uvolnenie, vizualizácie /tie su velmi dobre/, potom uvolnenei..uvolnenie a este raz uvolnenie...
s kontrakciami nebojovat /že uuuž je to tu zase..booožeee/..ale uvolnit sa pri nej čo najviac sa da, predstavit si napriklad velku bublinu,ako ju posuvaš dole aj s dietatkom...alebo zrychlene otvaranie kvetu...alebo vlny na mori..je toho naozaj vela...
sú zeny,ktore porod napri. prespievaju...ale to chce naozaj veeeeelkeee uvolnenie..taka žena potom može prežit bezbolestny porod..

mary1102
12. okt 2010

@vodnari az ked to na mna prislo. sestricka mi ju sama ponukla ako pomoc pri zmierneni bolesti 🙂 a ja som hned suhlasila 🙂 ale ta ulava...stoji to za to

lubuska22
12. okt 2010

takze odporucate prvorodickam?

pusinqa
12. okt 2010

@dulkagabulka ako si to pekne napísala že s kontrakciami nebojovať ale to všetko naozaj pomáha a mne ešte pomáhalo stáť mám pocit že aj preto to išlo vcelku dosť rýchlo, uvidíme čo nás čaká teraz 😉

dulkagabulka
12. okt 2010

@lubuska22 moj nazor je ,že pokial sa da a porod nie je priliš dlhy, epi v žiadnom pripade nie..

dulkagabulka
12. okt 2010

@pusinqa ano..každá žena individualita..ale každá si može najst to,čo prave jej pomaha 🙂 ..ak si to tak krasne zvladla prvykrat, nie je dovod zvladnut to znova 🙂 želam ti to uprimne 🙂

mamina910
12. okt 2010

Ahojte,chcem sa spýtať,že čo je lepšie aby som znova neostala tehotná,aká ochrana?Lekár mi radil Danu že to vydrží 5.rokov ako ochrana a že je to 100% ale zase viem,že kamarátka ostala aj tak tehotná keď mala Danu:((A antikoncepciu mi nechce dávať lebo že aby som si nedráždila s tabletkami žalúdok,ale ja by som radšej brala tabletky abo Danu,Poradí mi niektorá mamina🙂)prosííím..

vodnari
12. okt 2010

@mary1102 a prosím ťa kto ťa odrodil? Mala si ho aj dohodnutého? A ako si bola spokojná ako prvorodička? Ako sa mi to blíži mám trošku zmiešané pocity aj sa teším a aj sa bojím....

sarra6
13. okt 2010

@lubuska22 n a10tu a ty????

mary1102
13. okt 2010

@vodnari ahoj. nemala som nikoho dohodnuteho, lebo ja som mala povodne rodit v Skalici a termin 28. 10. Ale odtiekla mi predcasne plodova voda, tak zvazovali kde je lepsia nemocnica - ci BA alebo TT, nakoniec sa rozhodli previest ma do TT, takze nic som tam nemala dohodnute a ani jedneho lekara som nepoznala. A ako som bola spokojna? Velmi. Ja som sa tiez bala, ale nejak ma to preslo, ked ma tam obskakovalo tolko ludi, ktori vedeli co robia a pritomnost manzela - velke plus, velka pomoc - podal vodu, pomahal do sprchy, volal anesteziologa alebo sestricku, ked bolo treba - super.

lubuska22
13. okt 2010

@sarra6 8.15 ale potom budem este asi cakat na vysledky, lebo mi bude brat krv....takze sa mozno uvidime:o))

lubuska22
13. okt 2010

@mary1102 ty si mala rodit v Skalici? no ja som tam chcela tiez ale bojim sa preto som si vybrala TT, dufam ze to bude dobra volba:o)

vodnari
13. okt 2010

@mary1102 super že to všetko dobre dopadlo.....ja sa už veľmi teším...hlavne aby som to už mala za sebou...ďalšiu kontrolu mám v piatok u doktora Dečkov tak som zvedavá čo a ako a hlavne kedy sa vypýta na svet.... 😉

littledevil
13. okt 2010

@mamina910 Ahoj mne doktor tiež ponúkal Danu, ale chcela som tabletky, tak mi predpísal AZALIA, kedže kojím.

svetielkoand
13. okt 2010

@mamina910 ahoj, ja som dostala po malom tabletky, ale tie som zabudala brat - pred tym som nemala problem dat si ich nacas a pravidelne, teraz som sa rozhodla po porode dat si Mirenu - je spolahlivejsia ako DANA a aj menzes je potom slabsi 😉

mamina910
13. okt 2010

@svetielkoand ..dakujem za odpoved,len mna doktor stale prehovara na danu asi aby zarobil bo tvrdi ze je najlacnejsi v TT..za 65eur to robi aj zo zakupenim dany...mimochodom Littledevil:azaliu som mala po prvej dcreke kedze som ju kojila a nerobila mi dobre na zaludok,ale teraz nekojim tak skusim si dat predpisat Mirenu🙂)

lubuska22
14. okt 2010

ahojte dnes som bola u lekara a povedal mi ze mam hepatopatiu...nemate s tym niektora skusenost???:o(

vodnari
14. okt 2010

@lubuska22 tak to ani netuším čo je....

lubuska22
14. okt 2010

@vodnari no to nas je viacej...lebo mi to nikto nevysvetlil...len ze je to nieco z pecenou

sarra6
15. okt 2010

@lubuska22 ahoj no co ako bolo v poradni my sme tam boli a hruza stravila som tam takmer 3 hodinky kym som sa vybavila. Vsetko je ok, tak ako ma byt 🙂))) Babo ma 3300 a vraj mu je v brusku fajn, plodova voda v pohodke, ze vraj clupkat sa mu clupka fajn. Tak som rada 🙂))

maxinax
15. okt 2010

Ahojte, tiez som sa tento tyzden dozvedela o tomto novom nariadeni. Som v 37. tyzdni a mala by som chodit uz do nemocnice na kontroly, teraz ma nechce ani nemocnica, ani moj gynekolog... proste uzas!!! To si mam hladat inu porodnicu? Asi mi nakoniec nic ine nezostane...

lubuska22
15. okt 2010

@sarra6 no nic moc, ked som bola pripojena tak sa maly vobec nehybal...cize ozvy na dve veci musela som ist poobede o 16 znova, a rano mi brali krv, lebo ma svrbi cele telo...no a poobede som mala vysledky, uz si ma tam chceli nechat, lebo mam hepatopatiu, to je nieco z pecenou...ale to bude tym ze drobec tlaci na pecen, tak mi dali lieky a musela som podpisat papier ze preferujem ambulantne liecenie a v pondelok idem znova na krv a ozvy a ak by sa to nezlepsilo tak uz nemam na vyber a idem lezat, ze keby volaco bolo tak mi vyvolaju porod alebo cisarak:o( tak ked to zhrniem, tak som dopadla velmi biedne:o((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre