Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monka9999
26. okt 2011

@lubenka131 tam kde je prijem kde sa ide rodit?

lubenka131
26. okt 2011

@monka9999 ano tam

monka9999
27. okt 2011

@lubenka131 pozerala si televizne noviny na markize?že trnavska porodnica bude od decembra brat len pacientky ktore su bez komplikacii a nebudu mat cisarsky rez.a čo ked vzniknu komplikacie pri porode?ved to nikto nezaruči.tak tu pacientku zošiju a nechaju tak?no to mi vyšlo ten december.už mi je teraz zle.

fuska
27. okt 2011

@monka9999 Ja myslim, ze bez komplikacii pri nastupe, nie? Ja mam tiez termin v decembri, nejako zatial nestresujem. Podla mna to bude v pohode v style "nejako bolo, nejako bude". Musime myslit pozitivne a zbytocne sa tym nestresovat.

rikarika
27. okt 2011

@monka9999 kluuuud, ja si myslim. že slovenskí páni doktori nakoniec pochopia, že sa o nich netrhajú pacienti ani v nemecku, ani v usa ani v arabských emirátoch, a že im veru bude lepsie pracovat v slovenskom systeme a brat slusne uplatky ako sediet doma.

lubenka131
27. okt 2011

@monka9999 to faaaaaakt?nekukala fuha no pekne!!!ja si aj tak myslim ze by ta tam nenechali vykrvacat keby nieco-co myslim ze nehrozi nic neboooj...oni len strasia lebo si nevedia pomoct

sissik
28. okt 2011

@monka9999 vcera som to videla v spravach a zostalo mi zle. tiez mi ako prve napadlo, ze co so zenami, ktorym nastanu komplikacie pri porode - ci ich nechaju zomriet aj s babom na stole alebo co 😕
a to ze krajska spadova nemocnica pre komplikovane pripady hlavnenorovorencov nebude brat zeny na sekcie - to uz kde sme?
to je uplne sproste vydieranie a branie si pacientov za rukojemnikov. v ba bude fungovat len 1 porodnica z 3, ktore uz teraz nestihaju, akoze zoberu ich tam? to silno pochybujem.
zaujimave, ze pani doktori prskaju len za pravicovej vlady, ktora sa snazi urobit v nemocniciach poriadok. uz 2x boli nemocnice oddlzene a zase vyprodukovali dlhy. zaujimave je aj to, ze take sukromne ambulancie vedia poskytovat starostlivost a nie su zadlzene. a nech mi nikto nehovori o komplikovanych pripadoch, ktore su financne narocne,.....ze im poistovna nepreplati celu liecbu, alebo zakrok,...............na jednej strane clovek cita, ze nevedia vycislit naklady na operaciu, ale na druhej strane si od poistovne vedia vyuctovat poplatky. vsak to je cista schizofrenia.
a dufam, ze vsetci, ktori teraz dali v nejakom divnom rozpolozeni vypoved, v decembri nebudu zobrati naspat a bude za nich nahrada. ked da niekto vypoved v sukromnej firme, nikto sa s nim ne.erie a vypoved prijmu a hotovo. co sa lekari boja, ze budu pracovat nie v statnom, ale sukromnom ked nechcu transformaciu nemocnic? vsak plno ludi pracuje u sukromnika. a urcite by sa tam dockali aj tych vyssich platov skor, ako v statnom zariadeni 😝 podla mna im ide najviac o tie platy a nie o to, aby z nemocnic neboli akciovky 😔
@lubenka131 a to, ze strasia, je voci pacientom uplne sproste. ci uz voci detskym, oknkologickym, starym ludom, proste otras. nech si racia predstavit, kao by sa citili oni, keby sa im nieco stalo a nech sa boja, ze ich nebude mat kto osetrit. alebo este lepsie ich manzelky a deti.
hamba vsetkym, co sa takto spravaju 🤐 🙄

libka1
28. okt 2011

@sissik doslova a do pismena zdielam tvoj nazor!!! dobre si to vystihla

monka9999
28. okt 2011

@sissik no a teraz si predstav že mam 17decembra rodit a od maja som doma na rizikovom.to ako teraz mam ist kam.mame tu zachranarov.poviem im nech do decembra nacvičuju porody?mam maleho otočeneho dobre.ale mam posunutu placentu trocha dolu.oni mi pozru do papierov a rizikova pacientka.a teraz čo.že chote do zahraničia.a ked napada snehu tak muž ma povezie aspon 100km do čiech.už len na nas tam čakuju.alebo si mam zaplatit sukromnika nie?hlavne odrodia všetky cigany,lebo by to bola diskriminacia.19novembra idem ešte mojmu doktorovi a potom mam ist už do TT.asi by som tam mala ist čim skor,aby som vedela,či mam ist do Pieštan,alebo na Myjavu.nič bližšie tu neni.normalne mi je zle.aspon keby to odrodili.nech ma pošlu aj na druhy den domov.ako v dobe kamennej.mame malo stresov.toto každej tehotnej len prospeje.no čo si to mam dat posledneho novembra vyvolat?to by som mala do terminu ešte17dni.ale bolo by po probleme.

nat28
28. okt 2011

@monka9999 to ako vazne ta mozu odmietnut odrodit v tt nemocnici? Kde sa to pisalo, kto to povedal?

monka9999
28. okt 2011

@fuska ja som na rizikovom od maja.to som akože rizikova pacientka?no som zvedava čo s urobia.ja nemam tolke prachy aby som si zaplatila doktora.

monka9999
28. okt 2011

@nat28 pozri si na nete včerajšie televizne noviny z markizy.tam to povedali.odrodia len pripady bez komplikacii.žiadne sekcie a podobne.aj ine nemocnice tam davali.večerne si pozri čo su od 19hod.

nat28
28. okt 2011

@monka9999 ok, idem pozriet. A nevies ako je, ked si chcem zazmluvnit lekara, tak ani v tom pripade?

sissik
28. okt 2011

@monka9999 no doma si odrodis, co sa budes .......... 😀
a tie, co maju nabeh na sekciu, tak si doma slahnu flasu vodky a same rozrezu a zasiju brucho 😀

nat28
28. okt 2011

ja som si chcela zazmluvnit Stefanikovu, pretoze je to moja gynekologicka, ale dala vypoved 😅

monka9999
28. okt 2011

@nat28 neviem.to tam nehovorili.že možme ist na sukromnu kliniku.len tam bola akasi vyššia sumička ktoru už neviem.ja som pri prvom nemala nikoho zazmluvneneho a odrodit ma museli.ved len takto si kolko nahrabali.

zuzana110
28. okt 2011

@nat28 kedy dala Stefanikova vypoved?

monka9999
28. okt 2011

@sissik no pobeham po znamich či niekto nepozna daku babicu.ako za starych čias.snad ma nebude musiet rezat.prvy porod som mala bez komplikacii,tak toto snad pojde tiež lahko.pri najhoršom su tu veterinari.ked odrodi kravu može aj mna.no nie?ved ty doktori su na jedno kopyto.ja budem mat len dve nohy ale snad to zvladne.ved bu zabučim aby vedel kde je predok a kde zadok. 😲

nat28
28. okt 2011

@zuzana110 neviem presne kedy, ja som sa to dozvedela asi pred 2 tyzdnami. Robi do konca novembra.

monka9999
28. okt 2011

@rikarika možno by ich chceli do afriky.tam keby im pacientka umrela na stole,tak by im to tak nevadilo ako tu.

monka9999
28. okt 2011

@nat28 nuž asi si to dam posledneho novembra vyvolat a nech si ma odrodi kto chce.

monka9999
28. okt 2011

@nat28 a to by si mala teraz prestupit k inemu lekarovi ked ona konči?

nat28
28. okt 2011

@monka9999 nie, pretoze ja k nej chodim do ambulancie k dr Strbovi na Sportovej ul. Ona tam ordinuje utorky, chodim tam k nej nieco cez rok. Tam ostava, to len z nemocnice dala vypoved. Ty si sa o tejto situacii nebavila so svojim gynekolog, akoze co mas teraz robit...?

monka9999
28. okt 2011

@nat28 nie.lebo ja chodim k doktorovi do 4achtic a to je okres Nove mesto nad Váhom,on je s Pieštan a ja byvam v Trnavskom okrese.nemala som sa prečo.a až včera povedali čo vlastne planuju.ale idem k nemu na poslednu poradnu 19novembra a potom by som mala ist už do TT.tak sa ho spytam čo mam vlastne teraz robit.

nat28
28. okt 2011

@monka9999 aha. Inak fakt si to neviem predstavit ako to planuju riesit, no neverim tomu ze odmietnu rodiacu zenu. To skor len tak strasia takto cez chudakov pacientov a tymto sposobom vydieraju vladu. Ale uplne chapem ze sa bojis, no ked zacnes chodit na poradne do nemocnice, istotne ta ukludnia a vysvetlia ako to bude cele prebiehat.

smajlusik
28. okt 2011

tak ja len tolko chcem povedat ...
kedze viem ze osadenstvo nemocnice cita tieto fora a aj modreho kona tak snad citaju aj teraz.
ja ked som bola rodit v porodnici bola som spokojna s lekarmi aj so sestrickami vychvalila som ich tu do neba a myslela si ze su super.
neviem kto presne dal vypoved v nasej porodnici ale ten lekar nema hodnotu ani ako clovek a ani ako lekar.
nech sa nikto nehneva a bez urazky pani lekari je to ubohe.
ked skoncili strednu skolu vybrali si medicinu 6 rokov studovali praxovali robili atestacie na pormociach skladali hyppokratovu prisahu. ako studenti mediciny musia mat nejaky inteligencny kvocient inak by ju asi neskoncili takze dobre vedeli aka situacia v zdravotnictve je bola a aj bude. vedeli presne do coho idu. mali si zvolit teda ine povolanie byt smetiarom udrzbarom, informatikom, predavackou, ucitelkou. ked si myslia ze tieto povolania su jednoduhsie a ludia v nich sa nenarobia a dostavaju tisicove platy.
kazda praca ktora sa robi poctivo je narocna na nas cas vedomie svedomie energiu. kazdy z nas co pracujeme obetuje praci svoj cas a energiu. ja ked som studovala vysoku skolu vybrala som si tiez povolanie kde sa pracuje s ludmi a nieje to lahka praca a v prvom rocniku nam pani profesorka povedala " mili moji studenti aj tak vas skonci len polovica a druha polovica nech si dobre premysli ci skoncit chce pretoze vedzte ze ked dostudujete narobite sa ako otroci, vasu pracu nikto neoceni a dostanete za nu minimalne ohodnotenie. kto ju nebude vykonavat z cisto ludskych pohnutok nema v tomto obore sancu" a odisla prec. panom lekarom asi nejaky profesor povedal opacnu informaciu a preto studovali v mylnom presvedceni ze za prvy rok prace v nemocnici si postavia vilu pod hradom.

lekar ktory slubil ze bude pomahat ktoreho studium islo z dani aj nasich rodicov dnes dal vypoved a zobral pacienta ako rukojemnika len preto ze on chce vacsi plat a bla bla bla vsetko ostatne co si od strajku slubuju povazujem za spodinu. bohuzial inak to neviem povedat.
lekar ktory postavy svoj financny zisk pred zivot pacienta nieje ani lekar ani clovek.
v nasej porodnici si lekar privyrobi slusny peniaz za zazmluvnenie pri porode co ma ako bonus k tomu svojmu platu. mesacne odrodi tych zazmluvnenych porodov viac ako jeden a z kazdeho ma 5000 korun. to je neodskriepitelny fakt. vsetci to vieme. naco ta fraska.

ja verim v jednu vec. lekar ktory dal vypoved ako strajk je zodpovedny za pripadnu smrt alebo ublizenie pacientovi. ked nie pravne tak moralne ano. kazdemu z nas sa raz vsetko vrati dobre aj zle. prajem im aby nikto zo strajkujucich lekarov raz nemusel stat na prahu nemocnice so svojou mamou babkou otcom sestrou manzelkou manzelom alebo dietatom a nebude im mat kto pomoct aby nemuseli zazit zufalstvo bezbrannost a zistit ze za peniaze si vsetko nekupia.

kazdy chce viac penazi kratsi pracovny cas a tak. ja beriem ze doba je zla ale su na tom ludia aj horsie ako oni.

plakala som ked som videla na spravach ze vypovede dali aj lekari na detskej onkologii. neni co dodat. len ze su to hyeny. nechaju zomriet male dieta len aby im dali viac penazi. to ze mozno prave v tej chvili to dieta neni v ohrozeni zivota este neznamena ze neposkytnutie pomoci v tej chvili nebolo pre neho rozsudkom smrti.

donedavna som si lekarov vazila a hlboko si vazim kazdeho kto zostal a vykonava svoju pracu cestne a zodpovedne. kto veri ze ludsky zivot je viac ako karticka poistenca a suma za vykon. lebo len z takehoto lekara moze byt naozajstna kapacita. pretoze medicina neni len o latinskych slovickach o vyplatnej paske, o pracovnom case.

a kedze neviem mena ostatnych lekarov tak spomeniem za vsetkych len to jedno co tu uz bolo spomenute ale plati to na vsetkych
pani stefanikova tolko ospevovana osoba s uzasnym ludskym pristupom prejavila svoju ludskost a skutocny charakter. ako je vidiet spustacom mileho a profesionalneho pristupu bola zmluva vyplatna paska a dohoda. smutne. tomu sa hovori byt lekarom telom i dusou, milovat svoje povolanie. prajem jej aj jej podobnym vela vela uspechov vo svojej sukromnej praxi kde dostane za kazdy vykon kopec penazi a mozno raz ju napadne ze svojim aktom vzdoru voci statu sposobila problem nejakej mamicke alebo babatku ktorim nebola poskytnuta starostlivost aka mala lebo sa rozbehla hra na hrdinov kto z koho

prepacte za dlhy prispevok. som na materskej asi sa nemam kde vykecat 😅

fuska
28. okt 2011

@monka9999 Ja na rizikovom nie som, ale aj tak, nemozem to brat tak, ze "ja som za vodou". Po prve tu situaciu zdielam aj s tymi rizikovymi a po druhe, nikdy neviem, kedy komplikacie mozu nastat (pred nastupom do porodnice). Nechapem tu situaciu. Ked prides do porodnice s tym, ze Ti uz pomaly hlavicka trci, tak Ta poslu do Bratislavy, alebo na Moravu??? 😢

monka9999
28. okt 2011

@fuska v blave bude fungovat 1porodnica y troch.takže sa na mna vykašlu.a je to aj dost daleko a ked sa tam nevyznaš,no kym by to našiel,tak mu porodim v aute.

monka9999
28. okt 2011

@smajlusik no a teraz si predstav že som na rizikovom a mam termin v decembri.to ako mam porodit na schodoch ?to mame za to kolke prachy sme do poistovni nastrkali.ako keby sme my mohli zato ake oni maju platy.hlavne že maju politiíci peniaze na nove auta,kampane a podobne hluposti.ešte by mali požičat grecku.lebo mi tu mame malo svojich problemov.no musim zistit ku komu mam vlastne ist.

rikarika
28. okt 2011

@nat28
@smajlusik
tak dievcata moje, ja som neskutocne rada, ze ste spomenuli toto meno, ja som uz niekolko rokov pocuvala na uvedenú pani dr. len samé chvály, tak som aj ja sla za nou s prosbou a zmluvou ci ma odrodi, zmluvu mi nechcela podpisat, že má toho vela a robi nocne a ak by musela utekat v noci este mimo službu, že to by bolo na nu vela, ok, chapem vsetci sme len ludia a každý z nás potrebuje oddych. Povedala mi, že sa ale urcite nejako dohodneme. No tak sme sa dohodli...... V uvedený den som prisla na vyvolávacku v case jej služby, za ktorú brala normálny plat. Ráno mi dala vyvolávacku - asi 10 minutova zalezitost, medzitým okolo mna behali len sestricky - mimochodom neskutocne milé, príjemné a obetavé ženy. Potom prisla o 13.00 a ostala s mnou az do porodu, ktorý odrodila a ktorý sa uskutocnil o 13.45 - bez akýchkolvek komplikácii a problémov. Manžel - štastný jak blcha, že je vsetko ok, jej vycaloval 200 euro, ktoré vzala ako najsamozrejmejsiu vec na svete. Pani dr. sa viac uz neunuvala ma prist pozriet na izbu aspon jeden jediný raz. Takže pani dr. si zarobila cistých nezdanených 200 eur za hodinovu prácu v statnom zariadení. Možno je daná pani dr. velkým profesionálom vo svojom odbore ale vo svojom správaní urcite nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre